www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nostradamusova prorocanstva
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Parapsihologija ~
::  
Autor Poruka
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 26, 2006 10:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naden je napisao/la sledeće:
Pročitao sam nedavnu knjigu Nostradamusova proročanstva koju je obradio neki amerikanac još davnih 80-tih godina...
Po njegovom tumačenju smak svijeta treba da se dogodi 1999. godine Rolling Eyes Rolling Eyes
Ali postoji velika mogućnost da taj ppisac to nije dobro protumačio.....sve u svemu ove je veoma zanimljivo
Wink


Po drugom tumacenju za 1999. tada ce treci sv. rat kulminirati. Poceo je 1989. [ujedinjenje Nemacke]. Pored toga, bice vodjen na potpuno drugaciji nacin od tradicionalnih ratova.



_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
NK CELIK
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 182
Mesto: Zenica

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 09, 2006 3:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imam ja knjigu tu dobar je masu toga je fol pogodio

_________________
Stanica puna, crveno-crna, Čelik se sprema na daleki put, pjesme se ore i baklje gore strusicemo stadion.!
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 10, 2006 3:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NK CELIK je napisao/la sledeće:
imam ja knjigu tu dobar je masu toga je fol pogodio


Nisam jos kupio tu knjigu, ali planiram uskoro. Kazi mi, kako ide centurija za ovu godinu?

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
NK CELIK
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 182
Mesto: Zenica

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 1:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam ni vidio da si me to pitao , al sad jesam.
cuj nepise tacno za 2006 nego za 2000 pa nadalje tamo do 2400-e

2000. NADALJE

Ova godina oznacava kraj vladavine mjeseca, a astroloski znaci prestanak svih ratova izmedju rasa i
religija. Nastupa dugoocekivano razdoblje mira i tolerancije.
Ljudi su prezivjeli kataklizmu,nesigurnim koracima, ali osnazeni i samosvjesni,krecu u susret razdoblju koje nazivaju Zlatnom
Erom covjecanstva, erom veodenjaka, aquariusa.
.........
Pocetak treceg milennija ce nas suociti s buntovnistvom,pojedinacnim izgredima,sve vecom upotrebom droge,
samoubistvima. Jacat ce ljudski intelekt,isticat ce se filantropija i humanizam, ljudi ce istrazivati novi nacin
komuniciranja. Parapsihologija,a pogotovo telepatija kao neverbalni nacin komuniciranja osobito
ce se razvijati.
Individualizam ce ce traziti nove nacine ocitovanja. Nemir,akcija i kreativni zanos ce zavladati
ljudima. Tolerancija i medjusobno razumijevanje ce postupno zamjeniti nacjonalni,rasni i vjerski egoizam.
Seksualna sloboda krenut ce punim zamahom gazeci stare moralne norme i tradicije.
Svijet ce iskusiti i razdoblje velike zagadjenosti, mnozit ce se mnogi virusi, ljudski organizam ce biti slab i neotporan
da bi tek kasnije nadišao sve slabosti i postao savrsen. dogadjaji ce se smjenjivati vrtoglavom
brzinom. Ekscesi i proturjecnosti zabiljezit ce se na svakom planu ljudske djelatnosti, zapanjit ce nas tehnoloska dostignuca
i pojavit ce se veliki broj genijalnih pronalazaca........itd,itd.....
Dodijalo mi pisat vise ,knjiga se zove: Nostrodamus,prorocanstvo,horoskop,drugo izdanje. izdata:1994
A jel ko cuo da je nostrodamus sahranjen u uspravnom polozaju, ako nije sad jest.?!
dosta od mene

_________________
Stanica puna, crveno-crna, Čelik se sprema na daleki put, pjesme se ore i baklje gore strusicemo stadion.!
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 1:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

citajuci ovaj gornji post sve vise vidim da se mnogo toga od njegovih prorocanstava zaista obistinilo...hteli mi to priznati ili ne..pra godina tamo vamo nije ni cudo..ali obratite paznju na dogadjaje koji su deo svakodnevnice Shocked

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
woolf99
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 23 Avg 2006
Poruke: 288

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 12, 2006 12:50 pm    Naslov poruke: Re: Makedonija i Makedonce u proroshtva Nostradamusa Na vrh strane Na dno strane

ZOTE je napisao/la sledeće:
Ono shto je veoma vazno za nas Makedonce je fakat da su Makedonija i Makedonce obilno pomenuti u prorochkim stihovima Nostradamusa. Ustvari termine Makedonci i Makedonija Nostradamus spominje ukupno devet puta. Ovo znachi da je za Makedoniju i Makedonce Nostradamus ostavio najmanje devet proroshtva. Spominjanje Makedonije i Makedonaca od strane Nostradamusa ima i svoju veliku istorisku vrednost. Da ne zaboravimo da je Nostradamus zivio u 16 veku, a to je vreme kada Makedonija se vekovima nalazila pod tuchinskim ropstvom. Ona ne postoji kao drzava, no postoji kako etnografska celina. Posaebno je vazno to shto Nostradamus pominje Makedonce kako narod. Sve ovo prestavlja jedan veliki udar na stranim anti-makedonskim shovinistima koji tvrde da navodno termini Makedonci i Makedonija 'nestaju' iz istorije. Nostradamus nije bio ni politichar ni istorichar niti pak bilo kada boravio u Makedoniji, ali je ipak vrlo dobro znao za postojanje Makedonije i Makedonaca. Neka proroshtva shto je predvideo Nostradamus za Makedoniju vech su se ostvarili.

Tako na primer u pesmi broj 35 (Quatrains - Century IX) Nostradamus pishe:

35
And fair Ferdinand will be detached,
To abandon the flower, to follow the Macedonian:
In the great pinch his course will fail,
And he will march against the Myrmidons.

Ili u prevodu to znachi;

Blagorodni Ferdinand biche srushen.
Odrechi che se cvecha, za da sledi Makedonce
u kritichnom momentu njegov plan neche uspeti,
A on che da nastapi protiv Mirmidonce

http://www.crystalinks.com/nostradamus.html

Ovi stihovi napadno nas sechaju na opis nastana oko Makedonije za vreme prve svetske vojne. Ovde je pomenut bugarski car Ferdinad za kojim se zna da je uputio bugarsku u Prvoj svetskoj vojni poradi silnog pritiska sa strane VMRO, bash poradi dokaza da je hteo da zgrabi shto vechi deo Makedonije. Odavde prosto neverovatno zvuche stihove "Odrechi che se cvecha, za da sledi Makedonce", koji moze da znache samo jedno da se otkazao "cvecha' kao simbol mira i poradi Makedonci je ushao u rat. U sklopu ovome se i stihovi u "kritichnom momentu njegov plan neche uspeti". Znamo da je Ferdinand otkako je zagubio rat pritisnut sa svih strana abdicirao je u polzi svog sina Borisa, neposredno posle svrshetka Prvog svetskog rata u 1918 god. Zatim se Ferdinand vratio u Nemachkoj.

Potrebno je malo znanje starije istorije za da se shvati zadnji sth koji glasi "A on che da nastapi protiv Mirmidonce" ko su bili Mirmidonci? Iako Mirmidonce spominje i Homer, u Srednjem veku termin Mirmidonci od strane nekih autora se koristio kako etnonim za neka od juzno slovenska naroda. Poradi ovome i u skladu za dosad napisanom moze da se povrdi da je pod terminom "Mirmidonci" Nostradamus je mislio na Srbima protiv kojih je Ferdinand ratovao.


Prijatelju nemoj da se ljutiš, ali netreba biti Nostradamus da bi video da i Makedonija, Crna gora i Dobar deo Srbije nestaju sa karte. E sad nije to zbog proročanstava nego zato što su naši političari glupi !
 
dialeksa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Mar 2006
Poruke: 109

bahamas.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 13, 2006 2:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moze biti da je tip nesto i pogodio al bas nesto sumnjam da je moguce pogoditi sta ce biti kroz 500 godina. Pre bi se reklo da njegovi tumaci prepisuju a pomalo i dopisuju. Kao da je on znao sta je to droga ili teorizam, ma daj...
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 6:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih voleo da procitam ta prorocanstva ali ne znam gde da ih nadjem. Mislim da je Nostradamus suvise opste opisivao dogadjaje, i zato mnogi ono sto se nama desilo prepoznaju u njegovim recima.
 
***malena***
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jul 2007
Poruke: 60

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 01, 2007 10:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nostradamusova predskazanja su mi jako interesantna i stvarno verujem da je on sve ovo pogodio i predvideo, mnogo mi se dopadaju njegove knjige jer su jako interesantne, misteriozne i nemogu odmah da se razgonetnu ali su 99% tacne.
Filmovi i njegove knjige su mi mnogo zanimljive i volim da citam o njemu i njegovim predskazanjima u buducnost.

Jedna od novijih Nostradamusovih knjiga NOSTRADAMUS 2003-2025
(("A History Of The Future-Historija Buducnosti"))

U ovoj knjizi se govori o Nostradamusovom predskazanju buducnosti.
Pocevsi od buducnosti prirode i tehnologije do drasticnih promena klime, eksplozijama populacije, politickih konflikata, socialne i kulturne promene humanosti.
Za sve one koji zele da znaju sudbinu nasega sveta u sledecoj cetvrtini veka bi trebao da poseduje ovu knjigu, vodic kroz buducnost.
[online-knjizara gde može da se kupi ova knjiga]



Ovaj tekst mi je bas bio interesantan ovde Nostradamus govori o ratu na Balkanu:

Borba lavova još nije završena

- Nostradamus je imao neverovatne vizije. Pre skoro 500 godina on je bez saznanja o tome da postoje planete Uran, Neptun i Pluton mogao da odredi unapred tačan položaj planeta.



... Na primer, on je predvideo da će rat na Balkanu krajem 20. veka početi kada Mars 1. maja dođe na prvi stepen Lava. To se desilo 1. maja kada je Slovenija proglasila nezavisnost. Zatim je usledila borba lavova koja još nije završena. Klinton, Jeljcin, Milošević i Đinđić rođeni su u znaku lava, a Nostradamus je rekao da će u borbi lavova mnogi lavovi druge lavove da "kolju", ali će se i ti zaklani lavovi ponovo probuditi pa će se ponovo "klati"....

U narednom periodu, po njegovim rečima, Belorusija će pasti pod sankcije, u Makedoniji će doći do oružanih sukoba, a u Bugarskoj će biti dosta nervoze u vezi sa nacionalnim manjinama.

U jednoj od centurija Nostradamus kaže:

..."Kada se u Jadranu bude pojavila riba sa ljudskom glavom tada će more da gori"...

knjizara.com 1997-2003.
http://www.knjizara.com/index.php?gde=http://www.knjizara.com/pkch/data00/kljuc_za_nostradamusa.html




- Sta se ogleda u Nostradamusovim stihovima?

- Nostradamusova proricanja su, bez sumnje, uznemiravajuca i upozoravajuca. Nostradamus, po pravilu, nije proricao jasnim i nedvosmislenim jezikom a kada bi to cinio, njegova prorocanstva su se obistinjavala. Na primer, kada je nagovestio smrt kralja Anrija Drugog u dvoboju ili kratkovecnost sinova Katarine Medici, inace francuskih kraljeva. On namerno nije hteo da se izlaze zbog svojih proricanja besu samoljubivih mocnika svoga vremena a da ne govorimo o zavisti njegovih kolega naucnika i pisaca. Ne treba zaboraviti da mu se u svojim delima rugao i slavni Rable koji je kao i vecina dobrih komediografa, poznavao psihologiju ljudske naravi ali nimalo se nije razumevao u kretanja zvezda i planeta, odnosno u kosmicko poreklo i sudbinu coveka. S druge strane, Nostradamus se bojao psiholoskih reakcija ljudi, i u najsirim slojevima i unutar evropskih dinastija na koje su se prorocanstva mogla odnositi. I zato su njegova prorocanstva mogli da shvate samo oni snazni duhovi koji su mogli da podnesu teret istina o strahotama koje ce zadesiti covecanstvo.

- Zasto je proricao, uglavnom, strahote?

- Zato sto je verovao da onaj koji je preko njega upucivao poruke ljudskom rodu hteo da nas opomene.


Preuzeto iz nedjeljnika "NIN", Beograd, 22. novembra

http://www.medijaklub.cg.yu/zanimljivi/zanimljivi11-99/nostradamus.htm

_________________
 
goran.b
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 24 Avg 2007
Poruke: 105

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2007 9:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svetlana* je napisao/la sledeće:


Ovaj tekst mi je bas bio interesantan ovde Nostradamus govori o ratu na Balkanu:

Borba lavova još nije završena

- Nostradamus je imao neverovatne vizije. Pre skoro 500 godina on je bez saznanja o tome da postoje planete Uran, Neptun i Pluton mogao da odredi unapred tačan položaj planeta.

... Na primer, on je predvideo da će rat na Balkanu krajem 20. veka početi kada Mars 1. maja dođe na prvi stepen Lava. To se desilo 1. maja kada je Slovenija proglasila nezavisnost. Zatim je usledila borba lavova koja još nije završena. Klinton, Jeljcin, Milošević i Đinđić rođeni su u znaku lava, a Nostradamus je rekao da će u borbi lavova mnogi lavovi druge lavove da "kolju", ali će se i ti zaklani lavovi ponovo probuditi pa će se ponovo "klati"....

U narednom periodu, po njegovim rečima, Belorusija će pasti pod sankcije, u Makedoniji će doći do oružanih sukoba, a u Bugarskoj će biti dosta nervoze u vezi sa nacionalnim manjinama.

U jednoj od centurija Nostradamus kaže:

..."Kada se u Jadranu bude pojavila riba sa ljudskom glavom tada će more da gori"...


Ovaj text mi se mnogo dopao a pogotovo ovo u vezi Milosevica, Djindjica i stvarno svi su rodjeni u znaku lava, Shocked prvi put sam ovo procitao, odlicno. Very Happy

In Search Of Nostradamus 1/3


 
goran.b
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 24 Avg 2007
Poruke: 105

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 21, 2007 9:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

In Search Of Nostradamus 2/3


 
goran.b
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 24 Avg 2007
Poruke: 105

canada.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 21, 2007 9:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

In Search Of Nostradamus 3/3


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Parapsihologija ~ -> Nostradamusova prorocanstva Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 6 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon