www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Trajna sminka
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
lovegoddess
Veštica
Veštica



Godine: 42

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 6554
Mesto: Hidden island...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 24, 2005 9:32 am    Naslov poruke: Trajna sminka Na vrh strane Na dno strane

Svakoj od nas dobro je poznat jutarnji ritual negovanja lica , a zatim nanošenja dekorativne kozmetike. Žene su , od kada je ljudskoga društva na planeti, brinule o svome fizičkom izgledu i nastojale su izgledati što lepše. I do dana današnjeg ta želja za fizičkom lepotom ne jenjava odnosno možda je jača nego ikada. Jedan od tretmana koji može uvelike olakšati svakodnevno ulepšavanje je trajna šminka. Njeno poreklo seže daleko u prošlost, nekada su se ljudi ulepšavali ( što se intenzivno zadržalo do danas) tetovažama. Tadašnje tetovaže su se izvodile bambusovim štapićima.

Današnja tehnologija je podosta bezbolnija i prihvatljivija. Koriste se tanke iglice, odnosno moduli ( za jednokratnu upotrebu) koji usisavaju boju i unose je pod kožu. Boje za trajnu šminku su biljne i pod kožom ostaju od 3 do 5 godina, nakon toga izblede. Duzina njihovog trajanja zavisi nekoliko karakteristika svake kože zasebno.

Trajna šminka se može svako malo obnavljati i time i duze traje. Ako niste zadovoljni onim što vidite nakon tretmana u ogledalu ili želite iz bilo kojeg razloga skinuti trajni make-up i to je danas lako izvedivo. Celi se postupak ponovi samo se pod kožu ubrizgava tekućina koja izaziva oksidaciju postojeće boje koja tim postupkom izbledi.

Trajno našminkati možete obrve, oči ( gornji i donji kapak uz rub trepavica), usta, a možete uvelike ublažiti boju nekog ožiljka, strije i slično.

Da li ste ikada probali trajnu sminku? Kakva su vasa iskustva?
Da li biste hteli da probate?



_________________
El amor ha florecido en mi corazon a causa de tu amor.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 27, 2005 2:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam nikada probala niti zelim da probam..sve sto se radi igllicama..narocito na kozi lica...za mene je pogubno..jednostavno radije bih ustala svakoga jutra i izgubila pola sata -sat na sminkanju vecse podvrgla ovako necemu...a sta hocu da se obucem za izlazak a sminka nije u skladu sa garderobom Shocked Ne svidja mi se to,.. Shocked nikako

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
sandral
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 30 Jun 2005
Poruke: 1039
Mesto: ...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 30, 2005 9:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam probala, ali mislim da to i nije baš nešto...

_________________
Život nije vrijeme koje je prošlo... već trenutci koji se pamte...
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 30, 2005 10:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

misam to radial i ne bi....

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 12:51 pm    Naslov poruke: Trajna sminka - da ili ne? Na vrh strane Na dno strane


Trajna šminka - da ili ne?





Da li i vi spadate među one žene koje ne mogu da zamisle da izađu iz kuće nenašminkane? Ako je tako, da li vas, bar ponekad, izluđuje to koliko vremena vam je svakog dana potrebno da se našminkate, ili naprotiv, uživate u procesu šminkanja, možda i u tome da svaki dan smislite nešto novo? Ukoliko se uopšte ne šminkate, ili ako uživate u procesu šminkanja i čestom menjanju svog izgleda, trajna šminka, sasvim sigurno, nije za vas. Međutim, ako volite da ste našminkane, ali ne volite što vam svaki dan odlazi vreme na šminkanje, moguće je da razmišljate o trajnoj šminci.

Trajna šminka, bar teoretski, ima neke prednosti. Suze, znoj i kiša joj ne mogu ništa, možete s njom na plažu a da se ne bojite da će se razbrljati, ne ostaju tragovi na odeći (njegovoj ili vašoj)... Pored toga, ako na vašem licu postoji jedna stvar koju želite trajno izmenjenu (pa, relativno trajno - trajna šminka traje između jedne i pet godina), recimo, imate retke obrve, ili blede usne, ili ožiljke koje želite da zamaskirate, kozmetička tetovaža (drugi naziv za trajnu šminku) vam može pomoći. Kozmetička tetovaža može da bude od pomoći i ako imate slab vid pa vam je teško da se precizno našminkate, ako patite od alopecije (potpuni gubitak malja ili kose) ili vitiliga (oboljenje koje razara melanin).

S druge strane, trajna šminka nije bez rizika. Može se desiti da rezultat bude drugačiji od očekivanog - za početak, sa trajnom šminkom niko ne izgleda prirodno, već našminkano. Moguće su brojne neželjene reakcije, kao što su ciste oko usana ili očiju, pucanje i perutanje kože, pojava otoka, granuloma, plikova i ožiljaka. Neželjene reakcije mogu biti rezultat nestručno izvedenog zahvata (izvodi ga diplomirani kozmetičar tehničar), nedovoljno sterilisane opreme, ali i alergijske reakcije na pigment. Jednom kada se greška napravi, veoma je teško osloboditi je se - mogu biti potrebni hirurška intervencija, hemijski piling, ili nekoliko tretmana laserom (a tu se nekad desi da laser još više potamni pigment i tako pojača grešku). Znatno veći problem nego kad vam se samo razbrlja maskara, zar ne?

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 12:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako se uopšte izvodi ovaj zahvat? Tehničar pravi otvore na koži pomoću specijalne pulsirajuće igle (a da, ako se bojite igala, trajna šminka definitivno nije za vas), a onda u te otvore ubrizgava granule pigmenta. Postupak se izvodi pod lokalnom anestezijom (upotrebljavaju se gel ili krema), kako bi se ublažio bol. Za iscrtavanje jedne obrve ili gornjeg kapka (mislimo na liniju ajlajnera) potrebno je oko 40 minuta, a za bojenje usana nešto više.

Nakon izvršene tetovaže, koža postaje osetljivija i blago upaljena. Formira se krasta koja otpadne nakon nekoliko dana. U toku sledeće dve nedelje obavlja se još nekoliko tretmana, koji služe tome da intenziviraju ili koriguju boju šminke (kao što vidite, ne traje samo šminka - i sam proces traje). Boja se, kao što smo već rekli, zadržava između jedne i pet godina, u zavisnosti od jačine pigmenta i učestalosti izlaganja suncu. Posle toga, boja počinje da bledi, pa je neophodno ponoviti postupak. Neke žene postupak obnavljaju svake godine.

Pored mogućih komplikacija, treba uzeti u obzir da se trendovi u šminkanju brzo menjaju. Tako se može desiti da izgled za koji se opredelite postane "aut" nakon nekoliko meseci - a vaša trajna šminka trajaće duže od toga i nećete moći da je promenite osim hirurškom intervencijom ili laserom. Plus, i lice se s vremenom menja - koža se opušta i konture lica menjaju, pa se sa njima "pomeri" i šminka (to se naročito primećuje kod rumenila - šminkanja obraza - koje stručnjaci za trajnu šminku nikad ne preporučuju).

Sve u svemu, mada trajna šminka u nekim slučajevima može da pomogne, rizici nisu neznatni - kako estetski, tako i zdravstveni - pa je većina lekara iz "estetskih krugova" ne preporučuje. Naravno, na vama je da se opredelite da li mogući boljitak opravdava rizik.

_________________
 
minnica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Jul 2005
Poruke: 148

sweden.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 2:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne! Mr. Green
 
Tinna_1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Jul 2005
Poruke: 75

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 6:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam probala niti bi...prvo nikad nisi siguran kako će ispasti,drugo što je već netko spomeuo bezveze mi je da mi npr.stavi neku šminku koja mi ne pristaje uz odjeću,i treće sumnjam da je to baš zdravo tako da bi radije provela ne znam koliko vremena pred ogledalom nego probala takvo šta
 
gaga021
Banovan!

~ Little sweet Angel ~
~ Little sweet Angel ~



Godine: 42

Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 12412
Mesto: * Tamo negde je srce moje u ponoru tvojih lazi da utehu trazi ostalo*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 27, 2005 6:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam nikada probala niti zelim da probam..

_________________
da budemo ti i ja
ona zemlja sto se ne menja
tvrda zemlja od tvrdog kamenja

 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 27, 2005 7:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam probala, niti bih. Sto rece zvoncica, da mi neko bocka i tetovira po licu-ne hvala! I onako se preko dana nikada ne sminkam(malo sjaja za usta i to je to). Uvece mi nije tesko, da odvojim pola sata za taj ritual!
Pa mislim da bih se slatko nasmejala, kada bih videla devojku sa "nasminkanim" ocima- na plazi! No dobro, ukusi su razliciti i ne vredi raspravljati! Ko ce uzivati u sebi takvom-kapa dole! Svaka cast!

_________________


 
SARA-NS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 01 Nov 2004
Poruke: 11

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 28, 2005 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne...to mi je bljak.Kako nekome trajna sminka moze biti lepa?Uzas!
 
prule
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 28 Jul 2005
Poruke: 11

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 28, 2005 12:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Još nikad probala! Ali baš me zanima kako se to radi.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> Trajna sminka Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon