www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Krema za lice - najcesca pitanja
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 17, 2006 12:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pre nekih mesec dana, pocela sam da koristim L'occitane preparate za lice i telo. Kao sto se i dalo ocekivati, jer je u pitanju zvanicno (od 2000-te, kada je proglasena i nagradjena) najbolja i najkvalitetnija firma u svetu kozmetike, rezultati su fenomenalni.
Svakome, ma kakvu kozu imao, preporucujem njihove proizvode, jer tako nesto, u zivotu nisam probala. Oni imaju svoje prodavnice skoro svuda u svetu, gde vam prodavacice mogu reci, sta je tacno za vasu kozu. Mada, u principu, svi proizvodi su im podobni za svaku kozu. Ja licno koristim par njih: Immortelle Elixir (fenomenalan anti-aging eliksir), Immortelle Precious Cream (krema koja ide posle ovog eliksira)-oba preparata su super za lice, vrat, dekolte i grudi. Takodje 24 Hours Ultra Rich Face Cream-koja kozu drzi savrseno vlaznom i lepom citavih 24 casa (provereno). Eye Balm -za podrucje oko ociju.

Za telo: Rose Body Milk i Vitality Serum

Za stopala koristim "Exfoliating Foot Care " i stopala su kao kod bebe nezna i glatka, posle samo par koriscenja.
Eto, to je to sto ja koristim i za sta mogu da tvrdim da je fenomenalno, ali uopste ne sumnjam da su i ostali prozivodi takvi. Posto mi je iskustvo najpozitivnije koje sam ikada imala, morala sam da ga podelim sa vama i preporucim vam ovu izvrsnu kozmetiku! Wink



_________________


 
***Srna***
Chilly
Chilly





Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 13261

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 18, 2006 6:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nekada sam koristila gel od Nivea Visage za čišćenje lica, nanosila sam ga ujutru i uveče.Nije bio tako loš međutim, krajem prošle godine su počele da mi iskaču bubuljice i hitno mi je trebala neka kolekcija koja će mi skloniti i bubuljice i ono što posle ide sa njima. Tad sam počela da koristim L'oreal 1 2 3 i od tad koristim samo ta tri proizvoda, i tonik i kremu, sve i lice mi je - zahvalno!
Samo treba naći kvalitetnu kozmetiku , ne treba stalno menjati marke.
 
Uniqa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 26 Okt 2006
Poruke: 159

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 10:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja koristim za lice i tjelo nivea...i jako mi pomogne niti mi se masti koza,nemam cvimbi a bude ujutor lijepa
 
genius25
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 43

Datum registracije: 28 Sep 2005
Poruke: 908

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 05, 2006 2:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Upravo sam kupila Sebamed kremu za suhu kozu i mislim da je dobra i jednom mj odem kod kozmeticarke jer mislim da nema do strucne ruke

_________________
...Da sam žirafa i da mi netko kaže da sam zmija,ja bih ipak znao da sam ŽIRAFA.....
 
misterioso
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Nov 2006
Poruke: 34

argentina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 15, 2006 2:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Preporucujem vam Dr. Hauschka proizvode, neznam da li ih ima u Srbiji. uglavnom se kupuju u apoteci(mislim da ih ima samo u apoteci Confused ) Ja ih licno koristim i super su. Nemogu da vam opisem koliko mi se lice poboljsalo odkad koristim tu firmu. Od kreme za lice koristim mleko, ko je se kombinuje sa uljem, to su dve razlicite bocice....Probajte, efekat je vise nego zadovoljavajuci!
 
josé luis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Nov 2006
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 21, 2006 6:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najbolja krema za lice je loreal-ova pure control
 
yellena_m
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 28 Okt 2005
Poruke: 49
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 27, 2006 9:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve iz Eucerin kolekcije je odlicno i pogodno pogotovo za osetljivu kozu
 
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 4:26 pm    Naslov poruke: tonirane kreme Na vrh strane Na dno strane

Vidim da smo sve u potrazi za dobrim tekućem puderom, ali ja nekako više volim tonirane kreme. S ton.kremom puno je lakše pogoditi da ne izgleda kao maska, i lakše se bira nijansa jer se dobro prilagođavaju svkoj puti. Jednostavnije i brže se stavlja nego krema pa puder, ima sve sastojke koje treba imati krema i ukratko -riješiš dvije muhe s jednim udarcem.
Ja sam imala Phyris, Niveu, čak i Baleu i to je otprilike to. Zanima me je li netko probao još neke druge i kakvi su dojmovi?
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 4:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Probala sam Avon, ali nisu mi baš nešto...draži mi je tekući puder.

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
cecy
Luda do bola
Luda do bola



Godine: 37

Datum registracije: 02 Jun 2005
Poruke: 1809
Mesto: wien

austria.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 24, 2006 10:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja imam bebe kremo za lice
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 18, 2007 2:48 am    Naslov poruke: Kreme, maske za lice i ostala sredstva! Na vrh strane Na dno strane

Za normalnu kožu:
1 kašika viskija
jedno celo jaje
1/4 šoljice nemasnog mleka u prahu
sok jednog limuna

Pomešajte sve sastojke. Nanesite miksturu na lice izbegavajući deo oko očiju. Dozvolite maski da se dobro osuši na licu. Uklonite je toplim navlaženim parčetom platna. Miksturu možete smestiti u frižider i koristiti je jednom nedeljno.



Za suvu kožu:
Isti sastojci kao i za normalnu kožu, samo umesto celog jajeta stavite žumanac.



Za masnu kožu:
Isti sastojci kao i u navedenim receptima s tom razlikom što ćete ovde umesto celog jajeta iskoristiti samo belanac.

Nepovoljni uticaji u kombinaciji sa nepravilnom ishranom mogu izazvati pojavu bubuljica na vašem licu. Sledeći savet iskoristite onda kada vam se bubuljica pojavi iz čista mira.

Umesto da je dirate, napravite jedan koristan korak ka njenom uklanjanju. Pažljivo skinite kožicu sa jajeta. Ako vam nije jasno o kakvoj kožici govorimo, pažljivo razbijte jedno jaje i nađite sa unutrašnje strane ljuske zalepljenu providnobelu opnu. Odvojite kožicu i stavite je na tek očišćeno lice, i to samo na mesta gde vam se bubuljica već pojavila. Ostavite tu membranu na koži jedan sat najmanje, ili najbolje cele noći. Operite lice izjutra hladnom vodom.





Zanima me, da li koristite maske za lice i koliko vam one zapravo pomažu?
Kakva su vaša iskustva?

Za temeljno čišćenje pora:

Sve žene žele da njihovo lice izgleda lepo. Da im koža bude glatka i nežna, da lice deluje čisto i privlačno. Jedan od problema s kožom lica koji nervira mnoge žene jesu pore - proširene pore (ne baš najlepši prizor, bez obzira na to što ga ne vidi niko ko vam se ne unese u lice), zapušene pore, nečiste pore... Zbog toga se posebna pažnja posvećuje sredstvima koja pomažu da pore deluju manje i da budu redovno očišćene. Kako to postići?

Postoji uverenje da je neophodno napariti lice kako bi pore bile temeljno očišćene. To nije neophodno, na svu sreću - bilo bi zaista zamorno svaki dan pariti lice. Naravno, jednom nedeljno napariti lice, recimo, čajem od kamilice, jeste odlična ideja, ali nije nešto što morate stalno da radite.

Ne postoji neko magično sredstvo koje može da otvori pore i da ih istovremeno očisti, ali, s druge strane, ni pljuskanje lica ledenom vodom kako bi se pore skupile nije baš najbolja ideja - tako onemogućavate njihovo čišćenje. Različita sredstva koja služe isključivo tome da skupe pore iritiraju njihove zidove - skupiće ih, ali će efekat biti kratkotrajan.

Najbolja taktika je zapravo ona najjednostavnija, a to je održavanje čistoće kože, samim tim i pora. To ćete postići redovnim umivanjem ujutro i uveče (više od toga nije neophodno; zapravo, bilo bi kontraproduktivno). Ako vam je koža veoma masna, nakon umivanja nanesite i tonik. Ukoliko uz sve to imate i problem s aknama, lice možete posle svega očistiti i rastvorom hidrogena ili salicilne kiseline, jer oni imaju antiseptičko i isušujuće dejstvo.

Za dodatnu negu možete upotrebiti masku od bele gline - ona je dokazani čistač pora, a dovoljno je da je nanesete jednom ili dvaput nedeljno. Maske od gline se u principu drže prilično kratko na licu, tako da, u suštini, vaš "posao" uopšte nije obiman - čišćenje lica ujutro i uveče i jednom ili dvaput nedeljno nanošenje maske. Sasvim malo posla, a pore na vašem licu neće biti ni zapušene, ni proširene, ni nečiste.


Poslednja prepravka: Babily datum Ned Feb 18, 2007 5:55 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 18, 2007 5:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zategnite lice mini-masažom:

Često je mišljenje da Japanke imaju kožu kao od porcelana, da je s njihovom kožom predivno raditi i da nikakvih problema s tenom nemaju. Istina je, međutim, malo drugačija: većina Japanki ima masnu i sjajnu kožu. Da bi postigle onako lep ten kakav nama deluje kao da prirodno imaju, one se skoro ritualno bave negom lica i tela (za Japanku je sasvim normalno da na jutarnju toaletu, to jest negu lica i šminkanje, utroši sat vremena). Predstavljamo vam jedan od njihovih metoda za zatezanje i čišćenje lica - šijacu masažu.

Nakon što očiste lice adekvatnim sredstvom, Japanke to čićenje završavaju pritiskom prstiju na određene tačke na licu. Efekat tog pritiska je podsticanje cirkulacije krvi i izlučivanja toksina. Kako to da uradite? Prvo lako pritisnite palcem središte brade, zatim pritisnite koren nosa s bočnih strana, pa slepoočnice u visini očiju. Mini-masažu završite masirajući ušne resice, koje ćete stisnuti između palca i kažiprsta.

Ovakva masaža je veoma prijatna i potpuno bezbolna - ako vas nešto boli, znači da pritiskate prejako (ne, efekat neće biti jači ni upečatljiviji ako snažno masirate, samo će vas boleti). Jačina pokreta treba da bude otprilike kao da nežno masirate bebu.

Japanke su sasvim svesne da je kožu neophodno čistiti i iznutra. One to čine na sledeći način: svako jutro na prazan stomak popiju čašu tople (ne vrele ni vruće!) vode u koju su umućene tri kašičice meda i jedna kašičica pirinčanog sirćeta. To jača imunološki sistem i čisti kožu. Pored toga, one odmah posle nanošenja kreme na lice popiju još jednu čašu mlake vode - ponovo radi čišćenja organizma, kao i da bi lice ostalo vlažno.

Ne kažemo da je neophodno da i vi sat vremena provedete negujući ujutro lice, ali ova kratka masaža i ispijanje tople vode (one s medom i sirćetom i one bez njih) zaista ne zahtevaju mnogo vremena ni truda - a efekti prilično brzo postaju vidljivi. Probajte i uverićete se!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Krema za lice - najcesca pitanja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 8 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon