www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Krema za lice - najcesca pitanja
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 18, 2007 5:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Krema za lice - najčešća pitanja:

Jedan od najčešćih kozmetičkih proizvoda koji koriste žene svih starosnih grupa jeste krema za lice. Zato se o kremama za lice puno piše - ali neke nedoumice ostanu, a neka pitanja se stalno iznova ponavljaju. Da ne biste morale da lutate, ovde na jednom mestu odgovaramo na najčešća pitanja u vezi sa kremama za lice.

Česta je priča da se lice posle nekoliko meseci upotrebe određene kreme navikne na tu kremu i da je onda neophodno promeniti je, jer više nema efekta. Ova priča nije uvek tačna - to se razlikuje od slučaja do slučaja. Može se desiti da neka krema prestane da deluje na vas već nakon tri meseca upotrebe, a opet, moguće je da vam neka krema savršeno odgovara godinama. Zbog toga je zlatno pravilo da kremu koristite dokle god vam odgovara, s tim što je poželjno prilagoditi je godišnjem dobu.

Ako vam je koža malo zahtevnija, to ume da bude zamorno: te joj treba krema za ovo, pa krema za ono... Recimo, svakoj ženi potrebna je hidratantna krema, ali od određenih godina potrebna vam je i krema protiv bora. Dobra vest u ovoj varijanti je što ne morate da koristite dve kreme - svaka dobra krema protiv bora ujedno i vlaži kožu i štiti je, pa vam uz nju nije neophodna i hidratantna krema.

Ukoliko vam se desilo da tokom noći koristite veoma hranljivu kremu i nekako vam se čini da vam ne prija, niste jedine - niste čak ni u manjini. Odmor je neophodan i koži lica; dermatolozi upoređuju odlazak na spavanje sa licem namazanim nekom "teškom" kremom sa leganjem na počinak nakon preobilne večere. Savet specijalista je da, ako vam je koža lica zdrava, pre spavanja samo oko očiju nanesete antirid i oko usana anti-age kremu. Ako vam je koža suva, možete naneti i neku blagu hidratantnu ili regenerativnu kremu.

Puno se priča o preventivi, naročito kad su bore u pitanju, i zato je često pitanje: a kada bi tačno trebalo da mlada žena počne da koristi kremu protiv bora? Ukoliko je vaša koža svetla, kremu protiv bora možete da počnete da koristite već sa 25 godina (korisno je, naravno, da se o tome posavetujete sa dermatologom, koji će vam reći šta najbolje odgovara baš vama). U početku je dobro koristiti kreme koje nisu suviše jake, kako vaša koža ne bi postala zavisna od njih.


 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 18, 2007 6:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Maske - istine i zablude:

Maske za lice postale su neophodan deo nege lica. Dugo su bile optuživane da njihovo korišćenje odnosi previše vremena; međutim, sve više žena prihvata da jednom-dvaput nedeljno odvoji po dvadesetak minuta kako bi "oporavile" lice. Postoji zabluda da su maske poput nekog čudesnog eliksira mladosti; premda vam dobra maska svakako može pomoći, ipak je nerealno očekivati od nje magičnu transformaciju. Dakle, šta maske mogu, a šta ne mogu da učine za vas?

Maske kamufliraju bore zbog intenzivnog hidriranja koje pružaju vašoj koži. Time će koža postati ispunjenija, pa će fine linije i bore biti manje vidljive. Ipak, taj efekat traje samo nekoliko sati. Pored toga, dokle god vam je maska na licu, ona sprečava gubitak vlage (prilično bitna stavka, jer našoj koži uglavnom nedostaje vlaga). Ne sviđa vam se što su vam pore toliko velike? Kada su ispunjene masnoćom i nečistoćom, izgledaju još veće; tu u pomoć priskače maska, odnosno piling i dubinsko čišćenje. Oni će skupiti pore i tako ih učiniti manje vidljivim.

Svaki "hladan tretman" kože oko očiju (može da posluži i led) smanjiće otoke na kapcima i ispod očiju (nimalo popularne "vrećice"). Maske su u ovome ipak efikasnije (imaju duže dejstvo) - ukoliko sadrže materije koje deluju antiinflamatorno ili vazokonstriktore. Pomoću maske možete dobiti i prirodno rumeno lice - ako koristite tople maske, ili one sa mentolom kao osnovnim sastojkom. Ovakve maske privremeno pospešuju dotok krvi u lice, pa ono izgleda rumenije.

Na vašu (a i našu) veliku žalost, postoje mnoge lepe stvari koje maske jednostavno ne mogu da učine (ma šta proizvođač naveo u reklami). Recimo, maske ne pospešuju produkciju kolagena - iz vrlo jednostavnog razloga: ne ostaju dovoljno dugo na licu za tako nešto. Pored toga, maska ne može da spreči pojavu bora; pojavu bora sprečavaju (ili makar usporavaju) samo kvalitetna sredstva koja se koriste kao zaštita od sunčevih zraka.

Maske skupljaju pore, to jest čine ih manje vidljivim, ali ne mogu da utiču na stvarne dimenzije pora. Na stvarne dimenzije pora ništa ne utiče, čak ni hemijski piling ni laserski tretmani. Osim toga, maske ne mogu ni da uklone hronične "vrećice" ispod očiju - kod nekih osoba ispod očiju se akumuliraju masne ćelije i jedino efikasno rešenje ovog problema je hirurška intervencija. Imate tamne kolutove oko očiju? Nijedna maska se tu nije pokazala efikasnom. Tamni kolutovi nastaju ili usled hiperpigmentacije (maska tu ništa ne može) ili usled izuzetno tanke kože tog dela lica, pa se kroz nju provide purpurni mišići oka (ni tu maska ništa ne može). Za taj problem, jedini "lek" je dekorativna kozmetika.

Dakle, maska može da vam nahrani, očisti, osveži, "pilinguje" kožu lica, što je sve veoma korisno, usporava proces starenja ove osetljive kože, čini da zablistate i da se lepo osećate - međutim, nerealno je očekivati bilo kakva čudesa - to ipak nije u domenu kozmetike.
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 18, 2007 6:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada promeniti kremu?

Već duže vremena koristite istu kremu (ne mislimo jednu kutiju kreme, nego kremu određenog proizvođača) i prezadovoljne ste kako deluje na vas. Nije da se to samo vama tako čini: i vaše kolege i prijateljice vam govore kako blistate (mama i tata se ne računaju, njima ste uvek lepi). Onda čujete, sasvim moguće i sa više strana, da se posle nekoliko meseci koža lica navikne na određenu kremu i da je zato treba promeniti. Vi istu kremu koristite već dve godine - joj, da li ste pogrešile? Treba li pod hitno da menjate kremu? Ipak, ova vam tako odgovara...

Na vašu radost, dermatolozi kažu da, ukoliko vam određena krema odgovara, nema potrebe da je menjate. Jedino na šta treba obratiti pažnju jeste to da kremu valja prilagoditi godišnjem dobu (treba da koristite kremu koja se preporučuje za određene vremenske uslove) i, naravno, potrebe kože lica će se s godinama menjati, pa kremu treba birati i shodno tome. Dakle, dokle god vam vaša krema odgovara i zadovoljne ste rezultatima redovne upotrebe, nema nikakvog razloga da je menjate; osim, naravno, ukoliko same ne poželite da isprobate neki drugi proizvod - eksperimentisanje takve vrste je uvek zanimljivo ("Jao, da probam i ovu kremu, kutijica baš slatko izgleda, a mogla bih i ovu da probam, ta-i-ta se kune u nju, i stvarno dobro izgleda...").

Dermatolozi i kozmetičari još preporučuju i upotrebu preparata iz iste kolekcije (krema, mleko za čišćenje lica, tonik za čišćenje lica, maska...), jer su oni pravljeni tako da se njihova dejstva međusobno dopunjavaju, pa će i efekat biti znatno bolji nego ako upotrebljavate proizvode pet različitih proizvođača, ma koliko svaki od njih pojedinačno bio kvalitetan. Naravno, ne bi trebalo da škodi ako je deo proizvoda koje upotrebljavate jednog proizvođača, a ostatak drugog, ali efekti na celokupnu sliku vašeg lica ipak će biti najbolji i najvidljiviji ukoliko se opredelite za jednu marku.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 4:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da tih pola sata ( pa nek se oduži i na više) imam za sebe da svoje lice očistim, oporavim, a zna biti jako umorno i osušeno i to mi predstavlja preeedivan užitak kad natapkam masku (preporučujem maske za lice Natural Bell,imaju za sve tipove kože) i osjećam kako mi osvježava lice . Nešto najzdravije za lice je maska za lice, naravno prethodno se očisti lice ,to je jako bitno!
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 5:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mogu da preporucim Garnierove maske za lice. Pogotovu onu sa medom...odlicna je!
 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 10:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja volim maske koje se osuše na licu pa odlijepe jednim potezom, to mi je najveći gust

Probala sam masku od banane i masla, sve se smiksa pa se drži pola sata, ali ipak su mi draže kupovne
 
cecy
Luda do bola
Luda do bola



Godine: 37

Datum registracije: 02 Jun 2005
Poruke: 1809
Mesto: wien

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 19, 2007 10:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da Garnierove maske za lice so jako dobre.. Ja imam sad masko(blato) sa mrtvog more.. Wink bas mi je supar
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 20, 2007 3:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

~brza~ je napisao/la sledeće:
Ja volim maske koje se osuše na licu pa odlijepe jednim potezom, to mi je najveći gust

Probala sam masku od banane i masla, sve se smiksa pa se drži pola sata, ali ipak su mi draže kupovne


Dobre su te sto se suse na licu pa na kraju odlepe ali veruj da su mnogo delotvornije one maske sto se mazu kao kremice....
Koza tako dobija mnogo vise vitamina. Wink
 
Uniqa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 26 Okt 2006
Poruke: 159

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 22, 2007 12:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja koristim krema-puder i to mi je super-...preko noci obvezno imam kremu i to niveinu
 
Ivvana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 27
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 10:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Piling od morske soli i maska od jogurta

Ovo je lak nacin da se otarasite nepotrebnih, mrtvih celija, a da ne potrosite gotovo ni dinar!

Potrebno je:

1/2 soljice morske soli

dve kasike kokosovog ulja

prirodni jogurt

mleko

Mesajte so i kokosovo ulje u ciniji dok ne oformite pastu.

Nezno nanesite pastu na lice i telo. Budite pazljivi i ne pritiskajte suvise jako, so moze da grebe.

Kada osetite da je piling tj. uklanjanje povrsinskog sloja koze gotovo, isperite toplom vodom.

Izmesajte soljicu jogurta sa nekoliko kasika mleka.

Uzmite ovu smesu i nanesite je na ona mesta gde ste stavljali piling. Na ovaj nacin cete omeksati i nahraniti kozu.
 
cecy
Luda do bola
Luda do bola



Godine: 37

Datum registracije: 02 Jun 2005
Poruke: 1809
Mesto: wien

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 1:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja koristim masku maslinovo ulje+secer.. imam meko kozu ko bebina guza Very Happy
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 08, 2007 11:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imam nekoliko maski koje menjam jer ne volim navikavati kozu na samo jednu masku a i jedna vrsta maske ne moze zadovoljiti sve potrebe koze, a sto se krema tice koristim vishy kreme i jako sam zadovoljna
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Krema za lice - najcesca pitanja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 9 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon