www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Barselona
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 23, 2004 9:24 pm    Naslov poruke: Barselona Na vrh strane Na dno strane

Gde se u Evropi najlepše živi? U Barseloni.
To su zaključili ljudi koji se, kako kažu, bave proučavanjem kvaliteta života. Nije baš najjasnije šta oni pod lepotom podrazumevaju, ali sledeći na toj rag-listi su Pariz, Ženeva, Madrid, Minhen, Cirih, Oslo... Lep život i lepota grada ne moraju biti uvek u saglasju, ali kada je o Barseloni reč, svako ko bar jednom u nju dođe shvatiće zašto ovaj grad ubrajaju u najlepše gradove na svetu. Dovoljno je samo nabrojati neke od znamenitosti, a svako će izabrati za sebe ono što ga interesuje. Neće to biti lako, pogotovu ako se u Barseloni ostaje samo dva-tri dana.
Istorija ovog grada duga je preko dvadeset vekova. Smenjivali su se Iberi, Rimljani, Vizigoti, Arabljani, Mavri i svako je ostavio pečat svoje kulture i svog trajanja. Stoga je Barselona grad svih vremena i grad za sva vremena.
Ono što niko neće propustiti da kaže je njen izuzetan položaj. Smeštena je između reka Ljiobregata i Brasos, planine Kolserola, brežuljka Monžuik i Sredozemnog mora. A ako želite da je vidite kao na dlanu, popnite se na brdo Tibidabo, gde se nalaze prelepi zamkovi, zabavni park i opservatorije. Tek tako ćete shvatiti zašto je Stvoritelj na ovom mestu rekao svetu: ,,Tebi ga dajem!?? I tako je nastao ovaj grad.

Prednosti izuzetnog položaja iskorišćene su na najbolji način. Osim trinaest kilometara šetališta i dokova, arhitektura je ono što fascinira svakog posetioca. Gaudijeva remek dela, Sagrada Familia, La Pedrera i još desetine drugih i građevine nastale u različitim epohama čine da se osećate kao u muzeju sačuvanih arhitektonskih dela velikih majstora. Ipak, da ne bi bilo sve tako idilično i romantično potrudili su se neki novokomponovani pametnjakovići i u sve to smestili dva tornja od solitera preko trideset spratova, da bi i ovo vreme ostavilo trag i naravno bilo visoko izdignuto iznad svih ostalih.

Šta je sve potrebno videti ne može se reći, ali šta ne treba propustiti?
Barselona bez Kolumba ne bi bila to što jeste. Njegov spomenik na obali mora, kako rukom pokazuje gde misli da je Amerika i rekonstruisani brodić kojim je putovao uočljivi su već iz daljine. Možete posetiti najveći akvarijum u Evropi koji sadrži oko 4,5 miliona litara vode, a sastavljen je od dvadeset bazena, od kojih svaki predstavlja određeni eko-sistem. Slično je koncipiran i zoološki vrt, za koga kažu da je takođe jedan od najlepših u svetu. Da ga obiđete potreban je bar jedan ceo dan, pa se onda morate odlučiti za neki od kontinenata ili samo za one vrste životinja koje vas interesuju. Najveća atrakcija ovog vrta, koji kažu ima oko sedam hiljada stanovnika, do nedavno je bio jedini na svetu beli gorila, nazvan Snežna pahuljica. Svuda na stazama vrta su oznake kako se do njega dolazi. Nažalost, Pahuljica je napustila ovaj svet ne ostavivši potomstvo. Tačnije svi potomci su bili crni.
Kuda krenuti dalje? U El Patio Andalus, gde se igra najbolji flamenko, u Muzej pretkolumbovskih kultura, u trgovački centar Maremagnum, koji godišnje poseti oko 20 miliona turista, u Olimpijsku luku, u Staru luku, gde se nalazi najveći panoramski bioskop u Evropi, na stanicu ,,Francuska??, odakle je krenuo prvi voz ka Kosta Bravi i Francuskoj, u Katedralu da se potsetite na inkviziciju, na žičaru sa koje se kao na dlanu vidi panorama grada, u stare restorane u kojima se ostaci hrane i dalje prosipaju po podu, kao znak ,,da se ima, pa se može?? ili na šetalište La Rambla de Barselona, zelenu oazu cveća i ptica, fakira, uličnih svirača i umetnika svih vrsta, gde ćete osetiti sve čari lepote mediteranskog načina bitisanja.
Na kraju odmorite se na brdu Monžuik, gde se pored sportskih terena, spomenika, Muzeja Katalonije, botaničke bašte, parkova i šetališta, nalazi i Špansko selo, Pueblo Espanol. U njemu su smeštena sva znana i neznana ,,španska sela?? cele Španije.



_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 23, 2004 9:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

grad lepote i udobnog života


_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 23, 2004 9:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane


_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 24, 2004 5:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

.......svakako jedna od najpopularnijih lokalnih zabava i turističkih atrakcija je Barcelona Corrida....



 
milosst
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Apr 2005
Poruke: 11

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 8:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Savršen grad.
Ima sve.
Proveo sam tamo prekratkih nedelju dana (i par godina bi mi bilo kratko) i zaista ostao zaljubljen u taj grad.
 
Villy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 157

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 11:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bio sam tamo na exkurziji 3 dana sa skolom, Kamp Nou, Katedrala, zgrade, nocni zivot......Auuu
E. da imaju i mnogo mocan akvarijum sa ajkulama i neverovatnim ribama...
Evo vam neke slike da vidite kako mi je bilo:
 
Villy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 157

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 11:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jos malo slika:
Ovo je Kolumbo kako pokazuje na svoj rodni grad- ne znam koji zaboravio sam Sad ...
 
Villy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 157

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 11:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crkva;

P.S. od sada malo smanjenje slike da bi brze skidali...
 
Villy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 157

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 11:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ribe ( nemam ni jednu lepu sliku ajkule sve su mutne )

e dosta je da ne ispadne da spamujem Very Happy
 
sonjica
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 4471
Mesto: ispod palme na obali mora

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 18, 2005 6:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da ne postoji grad kao sto je Braselona!

S jedne strane moderna metropola , sa druge strane anticki deo poznatiji kao Gotski deo grada!
Barselona predstavlja grad arhitekti i zato je to zanimanje jedno od najcenjenijih u celoj Spaniji.Gaudi ima tamo 12 dela , i svako ima svoju pricu , i jednostavno ne moze se opisati recima niti docarati slikama , to se mora videti i doziveti.
Sagrada Famillia , vec prikazana je jedno od njegovih dela i predstavlja monumentalnu gradjevinu , i dalje ne zavrsenu , jer je predvidjeno da se gradi oko 180 godina , a radjena je po Bibliji!Svaki i najmanji detaljcic ima svoje znacenje , a najzanimljivije je sto je Gaudi radio sve to iz glave i ne posotje nacrti!!!!Kakav genije zar ne?!
Od nejgovih dela poznat je jo park Guel , cassa Batllo(kuca od kolaca) , i cassa Perdera(kuca bez uglova)...koje su radjene za bogata porodice po njihovoj narudzbini!
Zatim tu je Pikasov muzej, setaliste Rambla , prelepo i prepuno raznih zanimljivosti i "zivih" spomenika , Spanko selo(postoji verovali ili ne !), Olipijska luka , gde su za vreme Olimpijade 1992.godine bili smesteni svi velikani i ucesnici!Zatim ogromna arena , nezaobilazni stadion Barselone No Coupm!
Zatim prelepa plaza sa mnostvom vrhunskih restorana!O nocnom zivotu da i ne govorim!! Wink
Mogu samo reci da je to grad za svaciji ukus , jer svako moze da nadje ponesto , jednostavno je potpuno drugaciji i neverovatno zanimljiv!!
Ko ima prilike neka ga obavezno poseti , toplo preporucujem!! Razz

_________________
*Ko zna zasto je to dobro! ! !*Mislicu o tome sutra! ! !*
Za sve igrace igrica VAZNO!KLIKNI OVDE
 
^pedja^
Krajišnik iz Like
Krajišnik iz Like



Godine: 38

Datum registracije: 10 Mar 2005
Poruke: 1825
Mesto: Veternik (Novi Sad) - SER (Vojvodina)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 23, 2005 2:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo da i ja postavim jednu sliku od mog najboljeg i najlepseg grada na celom svetu.......

_________________
Uvek se treba truditi da iskoristimo današnji dan maksimalno,jer ni mi a niti ko drugi zna šta nas čeka sutra
 
Nina Michelangelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Jan 2006
Poruke: 29

usa.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 08, 2006 7:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PLAZA DE ESPAÑA, Barcelona
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Barselona Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon