www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Piramide,misterija koja traje...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~
::  
Autor Poruka
kika_sd
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 554
Mesto: ni tamo ni ovamo

djibouti.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 1:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

interesantno,nisam imala prilike da je vidim.


_________________
"Ja jos kradem dane Bogu,ja jos umem,ja jos mogu da sam sebi stvorim neki mir.Jos sam sretan sto postojim,pisem pesme,zvezde brojim,jos sam onaj isti vetropir..."
 
Ajca
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 11 Sep 2006
Poruke: 430

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 1:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa valjda bude nesto,samo da se ne provalimo,fingers crossed Smile

_________________
Zajebi zivot ucini sebe sretnim
There's only two questions that human being ever fought over all through history
How much do you love me and Who's in charge?
Voli! Vjeruj! Daj!
Al' pazi!
Koga! Kome! Sta!
 
The Realist
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 11 Sep 2006
Poruke: 355
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 1:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima nešto sigurno, samo je još pitanje šta!!

_________________
"I know where I'm going and I know the truth, and I don't have to be what you want me to be. I'm free to be what I want."-Muhammad Ali
 
Venceremos
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 3351
Mesto: Santa Clara

cuba.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 20, 2006 4:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zar nisu i negdje u Ukrajini nasli neke piramide (neznam tacno je li Ukrajina) Question Embarassed
 
Mya`
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Sep 2006
Poruke: 11

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 30, 2006 2:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Strava je sve ovo !! I upravo dokazuje da robovi nisu mogli sagraditi tolika cuda,jedan blok tezi milione kg,ko zna kako je ta civilizacija bila mocna i kojom tehnologijom je to radjeno...Mislim stvarno je smesno i nebulozno pricati da su to ljudi sagradili...Svak ko ima iole malo kefala skonta.. I da je covek postao od majmuna..ajd mozda sad malo bezim od teme ali ozb...Sto sad ljudi ne postaju od majmuna???! Tako cemo i mi dosegnuti vrhunac bas kao i ti ljudi i vratiti se u kameno doba...
pozdrav! Smile
 
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 28, 2006 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja obozavam piramide. San mi je otici u Egipat i samo se diviti njima. Jer jos mi nije jasno kako uspjeli izgraditi te piramide, i postoji li zapravo nesto vise od pukih misterija i teorija o njima. Rolling Eyes
Npr. Keopsova piramida!!! Keops je vladao hmmm ajmo reci da je vladao 50 (a nije Laughing ).
U Piramidu je ugrađeno oko 2.000.000 blokova.
50 god x 300 dana (imali su i oni praznike Rolling Eyes ) x 12 radnih sati (dok je bilo svjetla, iako je bilo manje!! ) x 60 minuta = 10.800.000 minuta

Ako se podjeli to sa 2.000.000 i dobit ce se po jedan blok, zavrsen, na svom mjestu na svakih 5-6 minuta! Pazite taj ritam!
Da ne govorimo o tome šta se dogadjalo ako bi blok sa 15. platforme iskliznuo i ispao, oštetivši već postavljene blokove ispod...

A Piramide volim upravo zbogo ovoga:

1.U podnozju je morao jos netko da radi na klesanju hijeroglifa, glacanju kamenova,...
2."Prosjecna" tezina blokova je 6tona, ali postoje blokovi i od 40(!!!!). Zar ne bi oni "uronili" u pijesak??
3. I da to brdo od pijeska ima nagib od recimo 5cm na metar, pocinjalo bi 7 kilometara od piramide. Znate li kolika je to zapremina i koliko bi vremena trebalo da se toliki pijesak naspe? Pri tome treba paziti na ritam (1 blok na svom mjestu na svakih 2-3 minuta! (korigirana norma, jer danasnji arheolozi "daju" Keopsu samo do 25 godina vladavine, a nije mogao da naredi gradnju Piramide prije nego što je došao na vlast!)

Zato su mi sve te teorije fascinantne i nevjerovatne.... Moram malo manje da razmisljam i stvaram svoje "teorije" Rolling Eyes .

_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
Moytsa
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 5000
Mesto: St

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 5:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bila sam u Egiptu prije nekoliko godina, vidjela piramide, sfinge, bila u Egipatskom muzeju u Cairu... i moram priznat da je jako tesko naci rijeci kojima bi se opisalo sve ono sto sam vidjela.
Putovala sam dosta u zivotu i vidjela razne kulture, ali egipatska je zaista neusporediva!
Kad se nadjes u podnozju piramide, osjecas se toliko sitan i pokoran, i sjecam se dojma koji me neprestano pratio pri pogledu na njih - kao da su izgradjene samo zato da obican covjek ne bi nikada zaboravio koliko je obican, smrtan i nevazan u odnosu na onoga u ciju je cast ta piramida podignuta. Blokovi kamenja od kojih su izgradjene piramide su ogroooooomni. Bas sam se pitala kako su se ljudi ikad uspijevali penjat na njih, ali onda kad pridjes blize vidis koliko su zapravo nepravilni, ima vecih i manjih, a kad pridjes skroz blizu, vidis da su i bridovi piramida neravni - kao da je dijete povuklo tu crtu olovkom. Zapravo kad gledas fotografije piramida, morate imat na umu da su slikane iz daljine od najmanje kilometra, jer drugacije ona ne bi stala u kadar, pa se iz te daljine cini kao da su bridovi pravilni.
Zanimljiva je i udaljenost izmedju tih piramida. Na fotografijama se ne cini da su pretjerano daleko jedna od druge, ali ako se dobro sjecam, bilo je potrebno nekih 15 min laganog jahanja (na konjima, deve su neudobne i spore), da se dodje od jedne piramide do druge.
U neke se piramide moze i uci, ali kad sam vidjela onaj uski mracni prolaz za kojeg su mi moji egipatski domacini rekli da se na djelovima suzava i snizuje (moras se sagnuti da bi prosao), uhvatila me panika i klaustrofobija, pa nisam usla. Zao mi je sto vam sada ne mogu reci nista vise o tome.
Jos jedna zanimljivost je ta da ako mislite da je oko piramida pijesak kakav vidite u filmovima, varate se. Oko piramida je tvrdo, polukameno tlo, a pijesak se nazire tek na pocetku pustinje, nekih 2km od Keopsove piramide. Veliko kamenje je razasuto svugdje oko podnozja piramida. Strasna je cinjenica da Egipcani nisu pretjerano cisti ljudi pa nemaju osjecaj da prostor oko samih piramida treba ocistiti od plasticnih boca, vrecica cipsa, papirntih maramica nabacanih uokolo, ali ovo naravno pogotovo ne ide u prilog ni stranim turistima koji to smece i bacaju nemajuci osjecaj za velicinu i vaznost onoga u cijem se podnozju nalaze.
Bojim se da se ovo sad vec pretvara u putopis i da malo bjezim s teme, ali vidim da su neki pisali kako bi voljeli vidjeti piramide pa sam mislila da bi ih ovakve sitnice mogle zanimati. Jos je puno toga za reci, pa ako koga zanima... kontaktirajte me.

[B] [B] Provedes dva tjedna u kolijevci bilo koje kulture koja je bar donekle drugacije od one koju poznajes, i vise nikad ne gledas isto na svijet. Skidaju se koprene predrasuda...
Ovu sam sliku nasla na netu tek toliko da vidite o cemu pricam kad kazem da kamenje nije iste velicine.

_________________
~We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.~
Oscar Wilde
 
dado2009
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 25

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 21, 2007 8:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to je definitivno misterij, jer kako to da covjek danas ne moze sagraditi priramidu na nacin kako je gradjena prije nekoliko hiljada godina?
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 22, 2007 4:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dado2009 je napisao/la sledeće:
to je definitivno misterij, jer kako to da covjek danas ne moze sagraditi priramidu na nacin kako je gradjena prije nekoliko hiljada godina?


Prvo, ne zna se tacno kako su ti kameni blokovi [teski po nekoliko tona] prenoseni do vrha piramide sa tadasnjim alatom.
Drugo, da se i zna tacna tehnika - ko je lud da toliko fizikalise?

PS: Molim te da ne nabijas broj postova sa lupetanjem. Samo si mi napravio dodatnog posla...

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
ssimo
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Dec 2006
Poruke: 33

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 8:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lamiya El Hadydi, magistar arheologije iz Egipta, sa preko 20 godina iskustva na istraživanjima grobnica, piramida i hramova u Egiptu je u svom izlaganju istakla da je u podnožju Bosanske piramide Mjeseca pronađena kamena struktura koja je nesumnjivo rezultat rada ljudskih ruku. Ovo potvrđuje tezu da je ovdje riječ o arheološkoj lokaciji.
 
cupakabra
*the dancing girl*
<b>*the dancing girl*</b>





Datum registracije: 30 Sep 2006
Poruke: 1763
Mesto: taaaaamo daleeeeko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 27, 2007 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

piramide..... mozda imaju veze sa bermudskim trouglom

_________________



ne placi zato sto se zavrsilo, smej se jer se dogodilo!
CuPaKaBrA
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 02, 2007 3:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jedna sam od onih koji vjeruju u pricu o misterioznim posjetima drugih vrsta kako bi nam pomogli da se razvijemo, pa tako vjerujem da ima nesto toga i u gradnji piramida.

cinjenica je da jos nije rzotkrivena tajna njihove gradnje, a prica o robovima kao graditeljima mi bas ne stoji.jer kolko god puno tih robova bilo, cime su oni te blokove dizali na takve visine, koji alat bi u ono doba podnio takve tezine i velicine????mislim da su imali pomoc.

neki tvrde da piramide uopce nisu djelo Egipcana nego da su nastale puno prije prvih egipatskih dinastija.puno je tu neobjasnjenih stvari.

evo nekih zanimljivosti sto se tice Sfinge:

tvrdi se da je djelo faraona i vecina vjeruje da je Sfinga izgradjena oko 2500 g. pr.ne., no nedavna istrazivanja pokazuju da je ta teorija samo prica.
John Anthony West, egipatski vodic, je ranih 90ih shvatio da tragovi vremenskih prilika na Sfingi nisu vodoravni nego okomiiti.vodoravni tragovi su posljedica duge izlozenosti jakim vjetrovima i pjescanim olujama, sto nije cudno za susno podrucje Sahare, medjutim okomiti tragovi su posljedica djelovanja vode Wink nista to ne bi bilo cudno da ne znamo da pustinje bas i ne obiluju vodom.
Dr. Robert Schoh, geolog i profesor sa Bostonskog sveucilista, utvrdio je da je okomite tragove na Sfingi morala nanjeti kisna bujica.iz toga proizlazi zakljucak da je Sfinga morala bit sagradjena u doba cestih takvih kisa na tom podrucju.a zna se kad je Sahara bila zelena.Sfinga je po tom zakljucku morala nastat tisucama godina prije prvih Egipcana Exclamation

e sad zbunjuje od kud onda na njoj glava faraona?tvrdi se da je glavu na tijelo lava nakalemio faraon koji je htio ostat zapamcen u povijesti.ljudska glava je neproporcialna lavljem tijelu,a izvorno je sfinga imala i lavlju glavu sto se ocigledno bolje poklapa sa lavljim tijelom a ukazuje na vrijeme od prije 10.970 godina.to je vrijeme ulaska Zemlje u doba Lava.
vjeruje se da je Sfinga izgradjena kao spomenik Atlantide.u podnozju njezinih sapa nalaze se tajni podzemni hodnici koji vode do neistrazene prostorije na dubini od osam metara.kazu da je ta prostorija zapravo tajna biblioteka Atlantidjana (o cijem je pronalasku govorio i 'spavajuci' prorok Edgar Cayce) koja je nakon sto je otkrivena bila i ispraznjena, sadrzaji su nestali a o tome nema ni rijeci u medijima.


_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~ -> Piramide,misterija koja traje... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 6 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon