www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Tenis....
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
shizeenje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Mar 2007
Poruke: 52

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 22, 2007 12:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nole samo napred. Najjaci si!

 
rade90srbija
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 05 Jan 2007
Poruke: 489
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 22, 2007 5:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

21/3/2007 Izvor: Tenis Srbija

Povoljni žrebovi Noleta i Tipse!


Objavljen je žreb drugog uzastopnog ATP turnira Masters serije, nezvaničnog Gren Slem turnira, Ki Biskejna (tvrda podloga, 3.5 miliona dolara), koji se igra na žreb od 128 mesta!

Posle Indijan Velsa koji je obeležio Rafael Nadal, ne izgubivši niti jedan set na putu do titule, predostoji nam povratak Rodžera Federera na teren, koji je Indijan Vels napustio pognute glave, prvi put posle niza od 41 pobede, već u drugom kolu. I ovde Federer brani titulu, ali obzirom na to kako popularni Rafa igra, Švajcarac će imati velikih problema. Posle njih dvojice sledi velika "rupa", a onda dolaze i ostali izazivači poput Rodika, Ljubičića, našeg Đokovića...

Posle odličnog izdanja u Indijan Velsu, Novak je na turniru u Ki Biskejnu postavljen za 10 nosioca turnira, kako je u međuvremenu napredovao za tri pozicije. Mladi Beograđanin je kao nosilac slobodan u prvom kolu, a u drugom ga očekuje duel sa pobednikom duela "teškaša", Maksa Mirnjija (Belorusija, 53. ATP) - Danijelea Braćijalija (Italija, ATP 82.). Novak je sa Italijanom odigrao dva duela, prvi 2004. a drugi prošle godine, i u oba je ubedljivo slavio, izgubivši ukupno šest gemova u ta dva duela. Sa Mirnjijem, nikada ranije nije igrao.
U trećem kolu Novak bi mogao da se sastane sa Slovakom Dominikom Hrbatijem, 22. nosiocem turnira koji već duže vremena igra van forme. Novak i Dominik su do sada odigrali jedan duel, 2004. u Bratislavi (čelendžer), kada je Hrbati slavio sa 6-4 7-5.
Očekivani plasman u četvrto kolo Novaku bi doneo duel najverovatnije sa Džejmsom Blejkom (Sjedinjene Države, 8), ili možda sa Maratom Safinom (Rusija, 26). Dok nikada ranije nije igrao protiv Blejka, Nole se sa Safinom sastao jednom i to u svom prvom Gren Slem, na "Australian Open-u" kada je Safin slavio sa 6-0 6-2 6-1!
Ukoliko se Novak plasira u četvrtfinale ovog turnira, najverovatniji protivnik bi mu bio niko drugi do nedeljni egzekutor, Španac Rafael Nadal (2)...

Prošle sezone, Novak je poražen u drugom kolu ovog turnira. Da bi odbranio poene iz prošle sezone, naš teniser će morati da upiše jednu pobedu, kako automatski plasman u drugo kolo donosi 5 poena, a ne 15, koliko dobijaju teniseri koji se u drugo kolo plasiraju pobedom u prvom kolu.


Pored Novaka, od naših, na ovom turniru učestvuje i Janko Tipsarević. Popularni Tipsa nas je prijatno iznenadio pobedama nad Sričafanom i Hjuitom u Indijan Velsu, te se i na ovom turniru očekuje dobar rezultat od, trenutno, 98. tenisera planete.
Janko je imao sreće sa žrebom kako će se u prvom kolu sastati sa jednim od kvalfikanata. Naravno to može biti mač sa dve oštrice. Protivnik se može dobrano naigrati u ta dva meča kvalifikacija, te priviknuti na podlogu, ali isto tako se može i umoriti u ta dva meča...
Ukoliko Janko ostvari pobedu, u drugom kolu ga čeka sve bolji Huan Ignasio Čela (Argentina), 23. kosturaš turnira.
U trećem kolu vreba Čeh Tomaš Berdih (14), a u osmini finala Nikolaj Davidenko (Rusija, 4).

_________________
"Mudar čovek ne kaže sve što misli, ali misli sve što kaže"
 
rade90srbija
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 05 Jan 2007
Poruke: 489
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 22, 2007 5:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

21/3/2007 Izvor: Tenis Srbija

SREDILA JUNIORKE, NA REDU SENIORKE!


U svetu se najboljim juniorima država poklanja ogromna pažnja. Tako se u Americi mladi talenti čuvaju kao malo vode na dlanu, isto tako i u većini razvijenih država... Posvećuje im se ogromna pažnja u medijima, pomaže njihov napredak, čini se sve kako bi što pre od talenta, prerasli u, grubo rečeno, "gotov proizvod".

Što se tiče "gotovih proizvoda" naša država se diči Jelenom, Anom, Novakom, Jankom... a što se tiče takozvani "nebrušenih dijamanata", i tu imamo čime da se dičimo. Svakako se ističe mlada Palićanka Nataša Zorić, učesnica najjačih juniorskih turnira u proteklih godinu-dve, te čak šampionka jednog profesionalnog!

Trenutno 17-godišnjakinja igrala je u glavnim žrebovima juniorskog "Australian Open-a", "Roland Garros-a" i "Wimbledon-a", izostao je samo "US Open" zbog seniorskog turnira koji se održava na "njenom" Paliću u isto vreme. Odigrala je finala dva velika juniorska turnira, usput savladavši neka velika imena. I sve je to uspela sa nepunih 17 godina.

Od nje se u budućnosti očekuje mnogo. Ne samo što pleni igrom, već to radi i izgledom. Znači, naša Nataša Zorić, unuka Drage Zorića, jednog od prvih trenera nekada 4. teniserke sveta Jelene Dokić, te ćerka Branka Zorića, danas uspešnog teniskog trenera, ima sve preduslove da postane "velika" teniserka, teniserka za kojom će mnogi ludeti i zbog koje će mnogi, a najviše njene protivnice, ludeti!

Nataša je zadovoljna 2006. godinom, godinom u kojoj je miksovala učešća na seniorskim i juniorskim turnirima sa velikim uspehom! Prošle godine Nataša je odigrala finale juniorskog turnira I kategorije u Umagu, kao i turnira II kategorije u Luksemburgu. Što se tiče seniorskog dela, na tek četiri odigrana turnira mlada Palićanka je osvojila jednu titulu u singlu i dve u dublu. Sve u svemu sezona kojom bi se svaka mlada teniserka na svetu ponosila.
- Jako sam zadovoljna, ali je moglo i mnogo bolje da nisam redovno pohađala školu i da nije bilo povrede na Vimbldonu. Zbog škole nisam mogla mnogo trenirati, što se ti odrazilo na rezultate. Pored toga jako je teško igrati u više konkurencija, a ja sam igrala juniorske turnire, domaće i strane, profesionalne, klupska prvenstva, za reprezentaciju evropska i individualna prvenstva.

Ova godina nije počela baš najbolje za našu najbolju juniorki. Osrednji rezultati u Australiji, a potom i poraz u finalu državnog juniorskog prvenstva Srbije.
- Deo odgovora na ovo pitanje nalazi se u prethodnom pitanju, jer početak sezone zavisio je od prethodne, a imala sam malo vremena za priremu te sam na juniorske turnira otišla bez ijednog sparinga. Razlog za to je iznenadna odluka saveza da plati put i sve troškove Bojani Jovanovskoj u kvalifikacijama na turnirima u Australiji, te sam se i ja prijavila pošto bi bila šteta da nisam igrala, a bila sam u glavnim žrebovima turnira.

Nataša je vice-šampionka Srbije u kategoriji do 18 godina, što se tiče dvoranskog prvenstva naše zemlje. Iako je važila za velikog favorita, Natašu je u finalu zaustavila mlada juniorka u usponu Bojana Jovanovski. Pored komentara državnog, Nataša komentariše i izjave bivše selektorke Fed Kup reprezentacije naše zemlje Biljane Veselinović.
- Bojana je dobro odigrala, dok sam ja finale odigrala sa petnaestak svojih mogućnosti zbog nekih trenutnih zdravstvenih problema. To mi nije prvi put da nekome poklonim meč ili titulu. Što se tiče izjava Biljane Veselinović ona je rekla ono što je trenutno videla i to je u redu. Ali s obzirom da je veliki stručnjak za ženski tenis, i zbog toga je cenim, trebala je sve posmatrati uopšteno. Primera radi dan pre izjavila je da jedino ja igram pravi tenis, a da sve ostalo nije ni blizu. Možete je slobodno pitati. Ne može neko zaboraviti igrati tenis posle jednog meča i sl.

Nakon ovih turnira, ispotaviće se tvojih poslednjih juniorskih, zabeležila si solidan rezultat na čelendžer turniru u nemačkoj Biberahu. Tvoje viđenje tog turnira i utisci sa njega?
- U Biberahu sam zaista igrala odlično. Tamo sam čula izjave u stilu da ja jedino znam da jedino ja znam da pripremim poen i da znam kako ću završiti poen, a da sve ostale samo besomučno prebacuju, što je u suštini danas moderan tenis. Na turniru sam prošla kvalifikacije, pobedivši jednu dobru Nemicu, a zatim jednu odličnu Francuskinju, Selin Kataneo. Kada sam nju videla kako igra nisam ni verovala da ću pobediti, devojka zaista snažno udara lopticu, ima jak servis i dosta je izlazila na mrežu. Međutim u glavnom žrebu sam imala nesreću, kada sam već bila i umorna, kako je podloga na kojoj se igralo veoma zahtevna i nikada na njoj ne igram niti treniram. Sudija meča je primatila moje slabosti i pošto je protivnica bila domaća teniserka, sve sumnjive lopte je dosudila protiv mene, a bilo ih je petnaestak! S obzirom na rezulta meča (6-7 6-7), to je veoma mnogo. Praktično sam trebala dobiti meč otprilike 6-3 6-3, ali sve je to sastavni deo tenisa i ja se trenutno učim i privikavam na takve situacije. Jednostavno mora se biti jači od svega!

Nataša je donela odluku da više ne igra juniorske turnire, a odluka stupa na snagu odmah! Državno prvenstvo do 18 godina bilo je Natašino poslednje juniorsko domaće takmičenje, a debakl na juniorskom "Australian Open-u" njen je poslednji internacionalni juniorski turnir.
- Moram da se skoncentrišem samo na profesionalne, dakle seniorske turnire. Dosta je bilo juniorskih. Na njima sam postigla zaista mnogo. U domaćoj konkurenciji sam osvojila sve što se može osvojiti, odigrala sam četiri juniorska Gren Slem turnira, pobedila mnoge juniorke u prvih 100, pa i broj jedan na svetu. Između ostalih pobeđivala sam i Radvansku, Vozniački, Azarenku, Olaru. Najbolji plasman zabeležila sam kada sam bila 34. juniorka sveta, ali sa malo odigranih turnira, oko 7-8, za razliku od drugih koji igrali u proseku oko dvadesetak turnira. Isti je slučaj i sa profesionalnim turnirima. Odigrala sam ih godišnje 3-4 i postigla velike rezultate. Osvojila sam jedan fjučers, dva puta bila finalista, četiri osvojila u dubru i još par puta sam bila finalsta u dublu...

Planovi za naredni period i cilj za ovu sezonu?
- U prethodnim odgovorima se već naziru i moji planovi. Dakle, igranje samo na profi turnirima, i to na onim sa nagradnim fondom od 10 hiljada i 25 hiljada dolara do maja i juna, a posle zavisno od rezultata. Vrlo brzo bi volela da mogu igrati i na turnirima sa nagradnim fondom od 50, 75 hiljada dolara. Sve to zavisi od zdravlja, finansija, kvaliteta mog napretka u igri i drugih bitnih faktora. Očekivanja su uvek bila visoka, kako kod mene, tako i kod onih što prate moje rezultate i igru. Volela bih da do kraja godine uđem u prvih 300 teniserki sveta, ali realno bi bilo u prvih 400.

Spomenula si finansije, to je kod većine naših slabije rangiranih teniserki i tenisera veliki problem. U prošlom intervju koji si dala za naš sajt spomenula si Sosijete Ženeral Banku i stipendiju koju ti oni dodeljuju. Da li ona još uvek postoji i ko ti pored njih finansira?
- Finansije su standardan problem kod nas. Da nema stipendije iz Sosijetea bilo bi jako teško. Stalno su mi se javljali, navodno, neki sponzori, ali izgleda da niko nije bio ozbiljan. Ustvari svi čekaju da ti budeš gotov igrač, pa da im odmah donosiš profit. Od saveza takođe imam već par godina unazak stipendiju koja pokriva najminimalnije troškove, ali savez da može dati više, sigurno bi dao mnogim našim igračima. Jednostavno kakvo nam je stanje u državi uopšte, takvo je i u savezima, klubovima... Što se tiče TK "Partizan", čiji sam ja član, sa njima imam dobar ugovor, ali zbog problema koji su bili u Sportskom Društvu "Partizan", za sada nemam finasijske pomoći iz Partizana. Kada se sve to sabere, to je nedovoljno za najminimalnije teniske troškove!

Tata, Branko Zorić, još uvek trener?
- Da tata vodi brigu o meni kompletno. Dakle organizuje treninge, sparinge, putovanja, pronalazi finansije. Inače imam i druge trenere, kako u tenisu, Veljka i Trifketa sa Partizana, tako i kondicionog trenra Roberta Gurbića koji sa mnom radi i teretanu. Imam i svog fizio trenera i maserku Jelenu Milić. Tako da tata nije usamljen u radu, ali kako on kaže, voleli bi da imamo jakog sponzora koji bi omogućio i to da možemo angažovati nekog teniskog trenera koji bi mogao putovati sa mnom na turnire i koji bi mogao još više da mi unapredi igru! - sponzori čuli ste...

Nataša je inače nedavno boravila u Beogradu gde se vredno pripremala za turneju po Hrvatskoj gde će odigrati par fjučers turnira!
- Volim da dođem da treniram u Beograd, naročito u Partizanu. Sada trenutno nema mnogo igrača pošto se mnogi nalaze širom sveta na turnirima. Ana, Nole, Ika, Arsa, Duci i dr... Međutim tu su dobri treneri, Veljko i Trifke, kao i drugi igrači koji su i prejaki za mene. Eto neki dan sam trenirala sa Bojanom Božovićem koji je svojevremeno bio jak kao Nole u juniorskoj konkurenciji. Sve u svemu jako sam zadovoljna kada dođem u Beograd. Lično bi volela kada bi savez organizovao neke treninge, kao što rade u ostalim državama, ili bar da nam, kao prve dve godine, omoguće halu pa da se svi tamo nađemo kad nismo na turnirima.

Kako je Natašin otac, Branko Zorić, kako ona sama kaže, glavni, red je i njega da priupitamo nešto. Još jedan razlog za to je činjenica da je gospodin Zorić osoba koja uz još par ljudi već tri godine, sa uspehom, organizuje ženski turnir, fjučers kategorije, na Paliću!

Nastavljamo u istom tonu. Kako teče Natašin napredak?
- Natašin tenis je uvek bio u usponu, sa kratkim pauzama što je u suštini najnormalnije. Trenutno se dobro priprema, sređuje svoje bubice u glavi i nadam se da će napraviti velike rezultate, s obzirom na dosadašnje. Postoji mnogo faktora koji utiču na rezultat pojedinca, a kod nas su ti faktori dosta ograničeni. Da ne kukamo stalno o finansijama, ali borimo se i borićemo se i dalje, kako bi Nataša mogla da pokaže svoj maksimum, bilo ove ili narednih godina.

Mnogi to ne znaju, ali Nataša ima mlađu sestru, Tanju, koja je takođe odlična teniserka. Iako u vitrini Zorićevih stoji i par Tanjinih trofeja, i iako se mnogi koji su je videli slažu da bi mogla dosta, Tanju ipak interesuju i neke druge stvari pored tenisa. Zato sada pitamo Branka, hoće li Nataša uskoro dobiti pojačanje na WTA listi, a kasnije možda i najbolju moguću dubl partnerku?
- Što se tiče Tanje, Natašine sestre, ona igra jako dobro, ali ne trenira redovno, najviše zbog škole, a onda i zbog mojih obaveza oko Nataše. Kada bi Tanja odlučila da se ozbiljnije bavi tenisom, mogla bi da igra odličan tenis, ali to je ipak najviše stvar odluke pojedinca. Nataša je to već odavno razumela, a za Tanju ima još vremena.

Sada prelazimo na druge aktivnosti gospodina Zorića. Profesionalni ženski turnir na Paliću, jedan od samo dva postojeća u našoj zemlji. Pretprošlih godina sjajna organizacija, u sjajnom ambijentu. Planovi za ovu godinu?
- Turnir stoji u kalendaru, ali odavde dopiru negativne vibracije u smislu da turnir neće organizovati ista ekipa kao i do sada. Naime "osnivači" turnira, odnosno oni koji su došli na ideju organizovanja takvog turnira i osobe koji su ga sami ostvarili prošle tri godine na Paliću, a to smo Ivan Sabanov, Marija Antunović i ja, imali su svake godine tendenciju "oduzimanja turnira" od strane predsednika kluba i sličnih, koji u stvari nisu bili sposobni, a nisu ni znali šta je to ITF turnir sa nagradnim fondom od deset hiljada dolara, da organizuju takvo nešto. Tako da će turnira biti, što je naravno najvažnije, ali se još uvek ne zna u čijoj režiji i kako će biti realizovan. Jer u stvari predsednik kluba ima velike planove oko izgradnje hale i sličnog. Videćemo...
 
rade90srbija
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 05 Jan 2007
Poruke: 489
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 22, 2007 11:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

22/3/2007 Izvor: Tenis Srbija

Odlična Jovanovska! ! !


Kako sajt Tenis Srbija ekskluzivno saznaje, Bojana Jovanovski, naša drugoplasirana juniorka, priredila je prvoklasno iznenađenje na juniorskom turniru A kategorije u brazilskom Porto Alegreu.

Šesnaesta kosturašica "Copa Gerdau-a" napravila je veliko iznenađenje trijumfom nad trećom kosturašicom turnira i šampionkom prošlonedeljnog juniorskog turnira I kategorije, "Banana Bowl-a", Belgijanku Tamarin Hendler!

Petnaestogodišnja Beograđanka ne samo da je porazila, trenutno 20. juniorku sveta, već je to učinila na ubedljiv način. Sam rezultat od 6-2 6-3 u korist Bojane dovoljno govori!

Koliko je ova pobeda naše teniserke velika, svedoče i sledeći podatci. Naime, Tamarin Hendler je šampionka tri juniorska turnira, a prošle sezone je igrala polufinale jednog od najvećih svetskih juniorskih turnira, "Eddie Herr-a", kao i četvrtfinale još većeg turnira u japanskoj Osaki. Ipak njen najveći uspeh je prošlonedeljni trijumf na "Banana Bowl-u", gde je, između ostalih, slavila i nad 13. juniorkom sveta iz Sjedinjenih Država, Rekom Žilinskom.

Trenutno 121. juniorka planete iz Srbije u prvom kolu je sa 6-1 6-1 deklasirala Čileanku Đijaninu Minijeri (143. ITF), dok je u drugom kolu posle tri seta bila bolja od Marine Žiral iz Venecuele (357. ITF). Bojana je u tom meču slavila sa 6-1 5-7 6-2.

U četvrtfinalnom duelu Bojana će se sastati sa pobednicom meča između Neli Čiolkovski (FRA, 9) i Valerije Solovijeve (RUS, 7).


Na ovom turniru, ali u muškoj konkurenciji, imali smo još jednog predstavnika! Radi se o talentovanom Iliji Vučiću, članom 150 najboljih juniora sveta.

Ilija je danas poražen u osmini finala ovog turnira, što ipak predstavlja veoma dobar rezultat za našeg tenisera. Bolji od Ilija, u dva seta, bio je Stefan Piro, četvrti nosilac turnira iz Francuske. Deveti junior sveta iz Marseja, inače finalista prošla četiri(!) juniorska turnira koje je odigrao (dve titule, dva poraza), slavio je sa 6-3 6-3.

Poraz od Piroa, člana samog vrha, svakako ne predstavlja loš rezultat, naprotiv. Mnogi bolje plasirani teniseru su ubedljivije poraženi od ovog francuskog talenta, u protekle četiri nedelje. Među njima su i 13. junior sveta Rivera-Aranhuiz (ČIL), koga je Piro porazio sa 6-1 6-4, te 11. teniser sveta Uruza-Rivera (ČIL), koji je takođe doživeo 1-6 4-6...

Ilija će nakon još jednog dobro odigranog turnira napredovati na ITF listi najboljih juniora sveta, gde se trenutno nalazi na 147. poziciji!


Nakon ovih rezultata Bojane i Ilije, i onih koji će tek uslediti, sa ponosom možemo konstatovati da su došli NEKI NOVI KLINCI! Neka im je sa srećom!
 
cezarMiD
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Feb 2007
Poruke: 53

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 23, 2007 5:03 pm    Naslov poruke: tenis Na vrh strane Na dno strane

Najbolji teniseri su mi Federer Ancic i Djokovic
,a teniserka Sarapova
naravno pratim sve vece turnire upravo ovih dana pratim turnir u Majamiju.
 
Stublivoje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 30 Nov 2006
Poruke: 37
Mesto: SARAJEVO- DOBRINJA

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 24, 2007 1:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nista protiv Ancica i Djokovica al NADAL je Kralj
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 26, 2007 8:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

25. mart 2007. | Izvor: B92 | Saša Ozmo
Janković od 6:2, 5:2 do poraza
Najbolja srpska teniserka Jelena Janković poražena je od Mare Santanđelo sa 2:6, 7:6 (7-3), 6:4 u trećem kolu turnira u Majamiju. Protivnica Italijanki u narednoj rundi biće Ana Čakvetadze, deveti nosilac, koja je bila bolja od Francuskinje Tatjane Golovin sa 6:1, 6:3.

Trenutno 36. teniserka sveta pobedila je uprkos očajnom prvom servisu (59%) i lošoj realizaciji brejk lopti – 5 od 16. Srpkinja je napravila brejk lopti, od kojih je iskoristila šest. Santanđelo se tako revanširala Jankovićevoj za nedavni poraz u Dubaiju - 3:6, 5:7.

Meč je počeo brejkom na obe strane, a naša teniserka je zatim iskoristila treću brejk loptu i oduzela protivnici servis u petom gemu. U narednom gemu Jankovićeva je izdržala pritisak Italijanke, spasila tri brejk lopte, a zatim rutinski privela set kraju – 6:2.

Jelena oduzima servis rivalki već na samom startu drugog seta i činilo se da će lako doći do pobede. Ipak, 36. igračica na WTA listi nije se lako predavala i 22-godišnja Srpkinja je bila prinuđena da spašava brejk loptu već u sledećem gemu. Ono što nije uspela tada, Italijanka je ostvarila u četvrtom gemu drugog seta. Loš sevis koštao je Santanđelo novog oduzetog servisa i Jelena je stigla do prednosti od 5:2. Usledio je neobjašnjiv pad u igri trenutno 9. teniserke sveta, koja gubi četiri uzastopna gema, ali nekako uspeva da dođe do taj brejka. Santanđelo je nastavila sa sjajnom igrom i izborila odlučujući set – 7:3.

Italijanka je bila bolja tokom celog trećeg seta, a prvu priliku da napravi brejk imala je već u trećem gemu. Naša teniserka popušta u petom gemu, a bila je na pragu poraza pri rezultatu 3:5, kada je spasila dve meč lopte. U narednom gemu odbranila je još jednu, ali je Santanđelo ipak stigla do trijumfa. Jelena u odlučujućem setu nije imala nijednu brejk priliku.

Jelena Janković je za prolaz u treće kolo nagrađena sa 19.730 dolara i 31 WTA bodom

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 26, 2007 8:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

25. mart 2007. | Izvor: B92 | Aleksa Gutović
Đoković lako u osmini finala

ReutersNajbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala turnira Masters serije koji se u Majamiju igra za nagradni fond od 3 miliona i 450 hiljada dolara. On je u trećem kolu rutinski savladao Francuza Mišela Lodru sa 2:0, po setovima 6:4, 6:1.

Beogradski teniser je u prvom setu kontrolisao meč, a podatak da je u tom delu igre u svakom gemu osvojio početni poen, ide u prilog tome. Ipak, Novak je prve brejk lopte u meču imao tek u 10. gemu, drugu je iskoristio i poveo 1:0 u setovima.

U drugom setu Francuz Mišel Lodra, koji je preferirao servis volej igru na ovom meču, pružio je mnogo slabiji otpor Đokoviću, i naš teniser je uz dva laka brejka okončao posao.

Đoković će se u osmini finala sastati sa Špancem Felisijanom Lopesom, i u slučaju ulaska u četvrtfinale sigurno će se popeti na osmo mesto na ATP listi.

_________________
I C E M A N
 
rade90srbija
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 05 Jan 2007
Poruke: 489
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 26, 2007 11:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

26/3/2007 Izvor: Tenis Srbija

Šampionka iz kvalifikacija!


Posle loših rezultata iz Majamija, odnosno, slobodno ćemo reći, šokantnih poraza Jelene Janković i Ane Ivanović , trebao nam je barem jedan dobar rezultat neke naše teniserke.

Prijatno iznenađenje nije stiglo ni od najbližih pratilja Jelene i Ane, Vojislave, Teodore, Ane, Andree... već od povratnice na teren, nekada velike perspektive za ulazak u prvih sto, 22-godišnje Ane Jovanović!

Posle višemesečne pauze od juna 2006. godine, Ana je svoj veliki "kam-bek" najavila sjajnim rezultatom na jakom čelendžer turniru u Češkoj, gde je iz kvalifikacija stigla do drugog kola, pobedivši tri bolje plasirane teniserke, od kojih jednu članicu prvih 360.!

Potom je Ana odigrala prejaki fjučers u nemačkom Buhenu, gde je u prvom kolu napravila veliko iznenađenje porazivši 304. teniserku sveta, Oksanu Ljubtsovu, da bi je u četvrtfinalu pobedila Crnogorka Danica Krstajić, 307. teniserka sveta. I na ovom turniru Ana je morala igrati kvalifikacije!

I najveći uspeh usledio je ove nedelje! Naime, naša teniserka je iz kvalifikacija OSVOJILA titulu na jakom fjučers turniru u grčkoj prestonici, Atini (tvrda podloga, 10.000 $)!!!

Ana je imala tu nesreću da joj mesto u glavnom žrebu izmakne za samo jednu poziciju, te je bila prva kosturašica kvalifikacija. Ali to njoj nije predstavljalo problem. U dva kola kvalifikacija naša teniserka je izgubila tek dva gema, te na impresivan način došla do glavnog žreba.

U prvom kolu Ana pobeđuje stotinak mesta bolje plasiranu Elisu Balsamo iz Italije sa 6-3 6-4, a potom pravi još jedno iznenađenje pobedivši 485. teniserku sveta iz Francuske, Nadeže Vergos sa 6-4 6-3.

Krenuli su i završni mečevi turnira. Iako su neki bili mišljenja da će Jovanovićeva biti preumorna za neki veći rezultat, Beograđanka je najbolji mogući način demantovala te "mislioce". Prvo sa 7-5 7-5 pobeđuje petu kosturašicu turnira, domaću Anu Gerasimu, trenutno 356. teniserku planete, a potom u polufinalu Ana kući šalje i mladu Holanđanku u formi, Nikol Tisen, sa ubedljivih 6-4 6-2!

Na red je došlo i veliko finale ovog malog turnira, protiv godinu dana starije Portugalke Neuže Silve. Trenutno 382. teniserka planete došla je do finala pobedama nad 340. i 352. teniserkom planete u četvrt, odnosno polufinalu, te je smatrana favoritom u ovom meču. A u korist joj je išla i činjenica da je odigrala dva meča manje.

Ali ne lezi vraže! Ana još jednom dokazuje da joj je mesto svakako među 300 najboljih, gde je i bila krajem 2003. kada se od, tada, devetnaestogodišnjakinje očekivao napad na sam vrh! Naša teniserka dolazi do titule pobedom u tri seta, krajnjim rezultatom 6-3 4-6 6-4!

Kako se poeni sa fjučers turnira upisuju na WTA listu nedelju dana po okončanju istog, Ana će tek 02. aprila upisati veliki napredak na listi najboljih teniserki sveta. Sa trenutnog 610. mesta, naša teniserka će napraviti skok od otprilike 60 mesta, te će se skoro sigurno naći među 550. najboljih teniserki sveta.

Polako, ali sigurno, Ana Jovanović se vraća gde joj je mesto, a potom, nadamo se, opet napada prvih 100.

_________________
"Mudar čovek ne kaže sve što misli, ali misli sve što kaže"
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 28, 2007 8:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

28. mart 2007. | Izvor: B92 | Vladimir Novaković
Briljantni Đoković u četvrtfinalu!
Najbolji teniser Srbije Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira Masters serije u Majamiju. Đoković je u osmini finala bio ubedljiv protiv Španca Felisijana Lopesa - 6:0, 6:3. Naš teniser u narednoj rundi igraće sa pobednikom meča između drugog tenisera na svetu Rafaela Nadala i argentinskog tinejdžera Huana Martina del Potra.

Đoković je briljantnom igrom tokom celog meča šokirao solidnog Španca, koji nije uspevao da se snađe protiv raznovrsnih napada našeg igrača.

U prvom setu Đoković nije izgubio nijedan gem, a Lopes nije zabeležio nijedan viner! Set je trajao samo 20 minuta.

U drugom setu Đoković je brzo napravio prednost i lako je sačuvao do kraja, provodeći manje od sat vremena na terenu.

Tom pobedom naš teniser je obezbedio novi napredak - od ponedeljka biće osmi teniser sveta.

Sledeći meč Đoković igra u noći između srede i četvrtka.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 28, 2007 8:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

28. mart 2007. | Izvor: B92 | Aleksa Gutović
Kanjas ponovo izbacio Federera!

APGiljermo Kanjas je ponovio senzaciju iz Indijan Velsa. On je u osmini finala turnira Masters serije u Majamiju ponovo pobedio svetskog broja jedan Švajcarca Rodžera Federera ovoga puta sa 2:1, po setovima 7:6(2), 2:6, 7:6(5), u meču koji je trajao 2 sata i 38 minuta.

U prvom setu Kanjas je prvi napravio brejk, Federer je uzvratio ali ga Argentinac u taj-brejku prosto počistio dobivši „dodatni gem“ sa 7:2. Švajcarac je u drugom setu pokazao zašto ga često nazivaju najboljim ikada, od devet brejk lopti iskoristio je dve, i dobio drugi set 6:2.

Federer je treći set počeo samouvereno i na 2:0 je imao četiri brejk lopte koje Kanjas spašava i dobija taj gem. Argentinac nakon toga vraća brejk zaostatka pa se ponovo otišlo u taj-brejk koji Kanjas dobija i zahvaljujući nekoliko neshvatljivih grešaka Švajcarca prolazi u četvrtfinale.

Turnir u Majamiju igra se za nageadni fond od 3 miliona i 450 hiljada dolara

_________________
I C E M A N
 
rade90srbija
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 05 Jan 2007
Poruke: 489
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 12:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

28/3/2007 Izvor: Tenis Srbija

Zimontoro bolji od Henlijeta!


Nenad Zimonjić i Fabris Santoro uspeli su da se plasiraju u polufinale prestižnog ATP turnira Masters serije u Ki Biskejnu, koji se igra za nagradni fond od skoro 3.5 miliona dolara!!!

Peti nosioci turnira iz Srbije, odnosno Francuske, napravili su iznenađenje u četvrtfinalu, pobedivši Pola Henlija (Australija) i Kevina Ulijeta (Zimbabve), četvrte favorite turnira!

Posle 75 minuta borbe dva iskusna para, slavio je u proseku za godinu dana mlađi par, rezultatom 4-6 6-3 (12-10).

Agresivnost, koju su tokom celog meča ispoljavali Nenad i Fabris, isplatila se slabije rangiranom paru. Napravili su pet duplih grešaka, ali su zato pet puta poentirali iz serve, a na prvi servis su osvojili skoro 90 posto poena!

Oba para su napravila po jedan brejk u ovom meču, što ih je na kraju krajeva odvelo u meč taj-brejk. Sreća prati hrabre! Tako je bilo i ovog puta. Hrabri Nenad i Fabris uspeli su da u neizvesnoj završnici dođu do velike pobede, druge uzastopne nad Henlijem i Ulijetom.

Na krilima tri sjajne pobede na startu ovog turnira, Nenad i Fabris će ući u polufinalni okršaj sa drugim parom sveta, Bobom Brajenom i Majkom Brajenom, najpoznatijim teniskim blizancima.

Amerikanci su u četvrtfinalu savladali Andreja Pavela (Rumunija) i Aleksandera Vaskea (Nemačka), posle prave drame! Naime, rezultat je glasio maksimalno neizvesnih 7-6(4) 6-7(6) (10-8 ). U meč taj-brejku Pavel i Vaske su vodili sa 8-6, ali su onda lucidna braća napravila seriju od četiri uzastopna poena za pobedu.

Zimonjić i Fabris su prošle sezone odigrali četiri duela sa višestrukim Gren Slem šampionima. Plen je podeljen, dva puta su slavili Ziki i Santoro, a dva puta braća.

Prvi duel se odigrao u polufinalu ATP turnira u Sidneju, kada su "naši" momci slavili sa 6-4 6-3, a potom su dva puta kao pobednici izlazili Brajenovi. Prvi put u finalu Vimbldona, posle borbe u četiri seta, a drugi put na ATP turniru Masters serije u Madridu (6-7 5-7). Poslednji duel su ova dva tima odigrali u Parizu, takođe na turniru Masters serije, kada su Zimonjić i Santoro slavili sa 5-7 7-5 (10-6).

I ove sezone su trebali da se sastanu Zimonjić i Santoro sa jedne, te braća Brajen sa druge. Međutim, zbog trovanja hranom, Brajenovi su bez borbe predali četvrtfinalni duel na ATP turniru u Roterdamu.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Tenis.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  sledeća
Strana 45 od 46

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon