www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ziveti sa nekim...
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 28, 2004 7:49 pm    Naslov poruke: Ziveti sa nekim... Na vrh strane Na dno strane

Koliko je po vama dobro ili lose i koliko znaci ili ne znaci ziveti sa nekim par godina/meseci pre braka?
-Znaci probati kako to ide,osetiti neko razumevanje,steci neke osnovne navike i neko ponasanje i odnos sa partnerom.Da li treba rasapodeliti uloge danas cu ovo ja ti ces sutra ono itd.
Sta generalno mislite o svemu tome?
Rolling Eyes


 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 29, 2004 9:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To se moze zavrsiti i tako i onako, i dobro i lose.
Mnogo slucajeva ima kada parovi zive vise godina zajedno, u jednom stanu, zive u vezi kao da su u braku, pa cak su i deca u pitanju, a onda dodje i taj dan kada rese da se vencaju, a posle vencanja ne prodje ni godina i razvod.......

Ja licno nemam ta iskustva. Ja sam moju zernu upoznao u Avgustu 89 godine kada sam bio na odmoru. poslednjih 5 dana mog omora smo poceli da se zabavljamo. Vratio sam se za nemacku i bili smo SVAKI DAN u vezi preko telefona.... posle smo se videli u Novembru nekih desetak dana, pa opet preko telefona (po 500 maraka kucni racun i jos svaki dan po 10-15 maraka iz govornice).
Kada sam onda 30. Januara 90 otiso na odmor, sve je islo brze nego sto smo i mi to zamisljali.... 4.og Februara smo se vencali a 8. zajedno za nemacku. Znaci VIDELI smo se nekih 20ak dana. Bili smo mladi, ja 22 ona 21 godinu.
Nije bilo bas sjajno na pocetku... nismo se poznavali ni ja nju a ni ona mene, tako da je na povcetku cesto dolazilo do svadje i prepirke i nesporazuma, ali mozda je i BAS TO sto je odrzalo nas brak evo sada skoro 15 godina. Brzo smo dobili prvog sina koji nas je takodje jos vise zblizio.... prolazili smo i sve i dobre i lose trenutke zivota zajedno i jedino se mogu ovde i sada zahvaliti toj osobi koja me je uvek podrzala i uvek uzdizala kad mi je to bilo najpotrebnije, koja je MNOGO vise pretrpela pored mene nego sto bi to i jedna druga trpela (nisam ni ja uvek cvecka Wink ).

Tesko je to reci sta je bolje, dali prvo "isprobati" vezu ili odma skociti u hladnu vodu kao ja, neznam.... tesko je to reci jer posle smo svi pametniji a ne moze se ni proceniti vise dali je drugacije bilo bolje...

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
Miss Nikakve Sanse
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 46

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1596
Mesto: Zagreb :)

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 29, 2004 10:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

... pune tri godine smo živjeli zajedno... pa još dvije godine onako vikendima i praznicima... cijela veza je trajala devet godina a ipak se nije završila brakom Rolling Eyes... sve je bilo savršeno dok smo živjeli zajedno... slagali smo se u većini stvari i nekako smo se uklopili u taj zajednički život... problemi su nastali kad smo se, zbog posla, razdvojili... još neko vrijeme smo vukli vezu ali to više nije bilo to... u svakom slučaju sam za zajednički život... savršena prilika da upoznaš partnera u pravom izdanju...

_________________
:93: Mi plešemo... la la lala... cijeli dan i noć... :93: :50:
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 29, 2004 10:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jano ovde na zapadu je to odavno normalna stvar....cak je ta zajednica ravnopravna braku...sto znaci kad zivis sa nekim automatski stices prava kao da si u braku.....
ne znam zasto bi parce papira (vencanica) toliko bila od znacaja...
ako se ti slazes sa partnerom i ako je sve ok....mislim da status....u braku-van braka ...nema nikakve veze....
a raspodeliti uloge....znas kako ....to je stvar dogovora...sa tim brak nema nikakve veze......to opet zavisi od samih partnera....
brak ne cini ljude....vec ljudi cine njega.....razumes..... Wink Very Happy

_________________
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 29, 2004 1:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala vam na ovim divnim i poucnim odgovorima,divni ste
Zivela sam sa momkom 4god.i nikakvu pouku nisam izvukla iz te nase propale veze,verovatno zato sto nije bila prava ljubav vec smo se samo smarali...Eh sad da nebi ispalo da nije bilo uopste ljubavi...bilo je al na pocetku veze pre neko sto smo poceli da zivimo zajedno,ali kad je sve to doslo na red,mislim da covek kada zivi sa nekim tacno otkrije dali je ta osoba ona prava...
Ja sam tek tada skontala da zivim u zabludi :-k
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 21, 2005 5:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na ovo pitanje ne mogu tek tako da odgovorim, jer do sad nisam ziveo sa nekom curom u jednom stanu. Sta se toga tice nemam iskustvo, ali ipak imam svoje misljenje...

Do sad sam uvek mislio da moze da se desi da se lOOdo zaljubim i da pukne neka svadba, medjutim sam postao malo zreliji, i pre nego sto stupim u brak hocu da zivim sa svojom curom makar pola do godinu dana u jednoj prostoriji da vidim dal je zajednicki zivot uopste moguc. I dal se poklapaju mane oba partnera i dal je to vise uzivanje u toj vezi nego smaranje!

Jer kad se covek vidi na nekoliko sata, sigurno manje svadje ima, nego da se vidjaju po ceo dan. Korak da zivim sa svojom curom, bi tek tad uradio, kad bi bio 90% siguran da hocu da ozenim tu devojku... a ostale 10% cu da steknem kroz zivot ispod jednog krova i znacu dal cu uopste stici do 100%!
 
stamenid
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jun 2004
Poruke: 9671
Mesto: daS ivoN

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 21, 2005 5:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lepo...u vecini se slazem...

ja sam za...
dodje mu kao proba kako bi bilo biti sa tom osobom u breaku... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________
турбопичећи новосадиста

:s: :t: :a: :m: :e: :n: :i: - :d:
 
zvoncica
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 45

Datum registracije: 05 Sep 2004
Poruke: 3839

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 21, 2005 5:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma prvo probni rad...pa sve ostalo!!! Mr. Green

_________________
zvoncic@

Najvrednije i najlepse stvari na svetu ne mogu se videti ili dodirnuti.One se mogu samo osetiti srcem!!!
 
the_cica
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 30 Jul 2004
Poruke: 3520
Mesto: kragujevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 02, 2005 12:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je to skroz ok-osamostaliti se pre svega i videti ko je kakav zaista.Znate kako kazu-dok s nekim ne pojedes kilo soli,ne poznajes ga!!! Wink

_________________
....otvorim nebo lako
kad pozelim to......
 
kalllimero
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Apr 2005
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 02, 2005 1:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ali bih ipak voleo da zivim sa devojkom pre braka, kao mali ispit za ono sto sledi.....a mozda gresim
 
tijance1984
Šef kuhinje veca kuvarica
Šef kuhinje veca kuvarica



Godine: 40

Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 5095

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 02, 2005 8:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A sto da ne to je sasvim ok,bolje oprobati tako zivot u dvoje nego odmah uleteti u brak.
 
Twix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 17 Mar 2005
Poruke: 120
Mesto: Johannesburg

southafrica.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 03, 2005 12:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno je bolje......ja sam ziveo 2 godine............
Rasturili smo se,ali makar nismo napravili gresku........bez veze je imati dete pa tek onda shvatiti i videti kako stvari stoje........
Ovako lepo,provera,da mali/slatki/nevini i neduzni ne bi ispastali za greske starijih....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Ziveti sa nekim... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 1 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon