www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ziveti sa nekim...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 02, 2008 4:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne živimo svi u istom gradu gde i naši roditelji, ljudi smo, ne okrećemo leđa i odlazimo za sitnicu, nismo gosti u sopstvenom domu, pa ipak postoji momenat kada prosto - ne ide.

A ako ostaješ sa nekim samo zato što nemaš gde da odeš, otužan je i razlog i ostanak.

Izbora i rešenja uvek ima, samo treba doneti odluku. Samo.

Rezervni stan? Ko još kreće sa takvim predumišljajem u zajednički život? 'Daj da zakupim još 1 stan, da imam kad se podžapamo' Ma, daj Rolling Eyes Si razmišljao da obezebediš sebi i jedno rezervno srce, da imaš, za svaki slučaj? Very Happy



_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 03, 2008 1:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Rezervni stan? Ko još kreće sa takvim predumišljajem u zajednički život? 'Daj da zakupim još 1 stan, da imam kad se podžapamo' Ma, daj

Ne mora bas da se placaju dve kirije, ali ako je jedno od njih (ili oboje) do tada zivelo u studentskom domu, na primer, mudro bi bilo ne odjavljivati ga. U svakom slucaju treba imati plan B ako, ne daj boze, ne uspe. Da l' to bio prijatelj, roditelji ili nesto trece, manje je bitno.
Zivot u dvoje je jako veliki, a samim tim i odgovoran korak. Ne pocinje se stanovati sa deckom/devojkom iz zezanja ili dosade. Zato treba imati u vidu svaku opciju, kao i resenje za istu. Wink
Citat:
Si razmišljao da obezebediš sebi i jedno rezervno srce, da imaš, za svaki slučaj?

Bez srca mogu, al' bez stana ne. Razz Mr. Green

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Plavušica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 25 Jun 2007
Poruke: 71
Mesto: Beograd-Zemun

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 04, 2008 3:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U sustini meni je najlepsi osecaj kad se probudim prvo ugledam onoga koga najvise volim.Ali kada se posvadjamo pozelim da spakujem stvari i odem na pusto ostrvo.

_________________
One uvek su u modi, o njima cuces sve,
Viceve najgore, cak i da su sponzoruse,
ti volis plavuse, svi vole plavushe
Jer najbolje su plavushe !
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 12, 2009 8:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bilo je skoro nekih predloga ali sam odbila. ne da mi se otici iz ovog doma, iz moje kaoticne sobice, niti bih ostavila ovu besplatnu garažu Laughing salu na stranu, necu to da radim jer je bilo sve u fazonu "ajd probamo, itako smo cesto zajedno". pa je, jesmo, ali cesto smo zajedno na putovanjima gdje mirise more i cvjeta nam tekila pod nogama, i cesto smo zajedno u njegovom stanu gdje se cuje kad se prvi tramvaj probudi... sve je to lijepo, ali.. jos uvijek ne Very Happy
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 13, 2009 7:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To mu dodje kao neka proba i mislim da je,koliko se god volite,ipak bitno da pre braka probate da zivite zajedno,cisto da vidite kako to funkcionise i da li ima izgleda da vam i puka rutina ide kao i ljubav.
Svakako cu uraditi to,pre braka.
Mnoge veze su pukle kada su parovi poceli da zive zajedno,jer su shvatili da im ne odgovara ta atmosfera koju proizvode kad su 24/7 zajedno.

Npr. moj stariji brat i njegova devojka poceli su da traze stan i kao sve je super strava,popalj,medjutim,na kraju se ispostavilo da su se svadjali oko lokacije i pozicije stvari u stanu i to je pokulo.
Od tada cute kao mule i nista ne spominju.

Vidite,ipak ih je isprobala ta zelja
Wink

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
Lavlje Srce
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 16 Dec 2008
Poruke: 1141

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 14, 2009 1:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da je veoma pozeljno ziveti s nekim s kim se duze vreme zabavljate pre braka ...nema tu puno filozofije...prosto...narodski receno "dok ne podelis s nekim krov nad glavom,ne posolis i ne pojedes onaj rucak i dok ne dodju na naplatu oni mesecni racuni ,ne znas s kim ti to planiras buducnost!"
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 19, 2009 3:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa neznam jako sam rano počeo da živim sam.imao sam sreću da sam imao gajbu od oko 17-18 godina.pa tako da sam se brzo osamostalio što bi rekli.pa sad kroz tu gajbu je prošlo recimo mnogo žena sa kojima sam na neki način živio.
ali sa osobom sa kojom sada živim nisam nešto baš posebno živio pre braka.
ono bilo je to malo drugačije od onoga kako sam ja živjeo.
ali svakako pre braka treba da se dobro upozna osoba pre onog famoznog da.
uf kud ga izgovori,šalim se naravno.imao sam sreću da sam se poznavao sa njom malte ne cijeli život.mada nemora da znači poznajem ljude koji nisu nikada pre braka živjeli zajedno.mislim oko mjesec dva. ali danas žive i mislim da će još jako dugo da žive zajedno.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 23, 2010 8:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Živjeti zajedno-da ili ne?

Pola kozmetike i odjeće vam je u partnerovu stanu, te se već pomalo počinjete gubiti ne znajući više gdje vam je što. Postavljate si pitanje je li možda vrijeme da se konačno preselite, ili...?

Prije nego što se odlučite na taj korak, morate biti sigurni da je to nešto što oboje želite i što vas veseli, stoga nemojte nigdje žuriti, već si uzmite dovoljno vremena i dobro razmislite.

Ono što vas može utješiti je činjenica da se u bilo kojem trenutku možete vratiti u stari stan, ukoliko otkrijete da zajednički život nije onakav kakvim ste ga zamišljali.

-Život u dvoje velik je korak i velika promjena. Kako bismo vam olakšali odluku, evo nekoliko crtica:

-Nemojte dopustiti da vas okolina ili partner požuruju na tako veliki korak

-Život u dvoje je jeftiniji. Plaćati režije i imati unajmljeni stan u kojem ne provodite vrijeme nema smisla. Zamislite samo koliko biste novca više imali! Naravno, ovo ne bi trebao biti jedini razlog za zajednički život.

-Ukoliko ste još uvijek prilično mladi i nemate svoju vlastitu plaću, bilo bi poželjno da pričekate neko vrijeme da počnete raditi, kako ne biste bili u potpunoj financijskoj ovisnosti o partneru.

-Imati voljenu osobu pored sebe većinu vremena, ako je veza kvalitetna, može vas činiti sretnijom, zadovoljnijom i opuštenijom osobom.

-Oni parovi koji razmišljaju o vjenčanju a pritom nisu u potpunosti sigurni u tu odluku, zajednički im život može pomoći da kroz određeno vrijeme vide jesu li kompatibilni ili ne. Ako i nakon što su se vidjeli u najgorim izdanjima, te je na vidjelo izašao sav "prljavi veš" i dalje žele uploviti u bračne vode, onda je to to!

-Bilo da ste za ili protiv braka, zajednički život može biti pokazatelj privrženosti, može pomoći da se više zbližite i da shvatite koliko ste važni jedno drugome i koliko vam je zaista stalo.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 23, 2010 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Živjeti sa nekim koga voliš i ko te voli, sa nekim ko te cijeni i poštuje kao i ti njega i imati oslonac u jakoj i sigurnoj osobi je najveća sreća u životu jednog bića, najveće bogatstvo duše i tijela, tada nismo siromašni ni obogaljeni. Sami smo rođeni, ali nismo rođeni da bi sami i živjeli. Sami ćemo samo umrijeti.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 09, 2010 11:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je dobra ideja da se zivi sa nekim pre braka. Samim tim bi mozda mogli da vide dal su kompetabilni da zive zajedno, da se bude i lezu zajedno, da jedu zajedno a da jos uvek ostanu onako zaljubljeni. Mislim da je to zdravo za vezu, i potencijalni brak.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 10, 2010 1:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da je bolje...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 24, 2010 11:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zajednički život prije braka


Ukoliko veza ne funkcionira, mnogo je lakše „pokupiti prnje“ i prekinuti vezu, te reći „probali smo i nije išlo“, nego se razvesti pred Bogom, obitelji i Državom.

Zajednički život nevjenčanih parova u današnje vrijeme postao je uobičajena stvar, a o moralnim i ostalim društvenim aspektima zajedničkog života nevjenčanog para ne raspravlja se previše. A, zašto bi se i raspravljalo, kada je izvanbračna zajednica izjednačena s bračnom zajednicom?

Nakon tri godine zajedničkog života ili nakon rođenja zajedničkog djeteta, imate sva legalna prava kao da ste svoju vezu i službeno ozakonili. Naravno, u određenim obiteljskim krugovima nailazi se na otpor roditelja koji ne odobravaju zajednički život prije braka, a brojni razlozi najčešće nemaju mnogo smisla. Na primjer: - Tko će te htjeti ako prekineš s dečkom nakon zajedničkog života?ili Što će reći susjedi i rodbina?.

S druge strane, logično bi bilo da se mladi i zaljubljeni par što više upozna prije vjenčanja, ako im je to u nekim daljnjim planovima, kako bi vidjeli kako funkcioniraju u normalnim i svakodnevnim situacijama, pa na kraju krajeva i u krevetu, što je isto tako vrlo važna životna komponenta. Činjenica je da ukoliko veza ne funkcionira, mnogo je lakše „pokupiti prnje“ i prekinuti vezu, te reći „probali smo i nije išlo“, nego se razvesti pred Bogom, obitelji i državom. Na kraju krajeva, živimo u zapadnom društvu, čija nam kultura omogućava taj stil života.

Statistika (ne) laže

Ako je netko proveo istraživanja o braku i svim oblicima veza, onda su to Amerikanci, koji imaju i najveći postotak razvoda. Tako je i provedeno istraživanje o uspješnosti brakova koji su sklopljeni nakon određenog perioda zajedničkog života te brakova kod kojih nije bilo predbračnog zajedničkog života.

Ono što je zanimljivo, sličnim istraživanjima bavila su se brojna američka sveučilišta University of Columbia, Yale University i mnoga druga. Zanimljivo je spomenuti da su na Yaleu došli do saznanja da čak 80 posto žena koje su živjele s partnerom prije braka se razvede nego one koje su tek počele sa zajedničkim životom nakon braka. Također, izvanbračne zajednice imaju veći postotak raspada u roku od 10 godina nego prvi brakovi, a odnos je 57 posto naprema 30 posto.

No, novije studije koje su rađene na mnogo većim uzorcima ispitanika pokazale su da zajednički život prije braka ipak nije samo sigurna „ulaznica“ za propast veze i braka, upravo suprotno. Naime, Nacionalni centar za zdravstvenu statistiku objavio je rezultate na temelju 13.000 ispitanika u dobi od 15 do 44 godine života. Prednost imaju, iako ne preveliku, parovi koji su započeli zajednički život prije braka.

Točnije, 71 posto muškaraca koji su započeli život prije braka sa svojom zaručnicom, u braku je dočekao i desetu godišnjicu braka. S druge strane 69 posto muškaraca koje nisu sa svojom odabranicom živjeli prije braka, dočekalo je 10. godišnjicu braka. Vrlo slični rezultati dobiveni su kod žena. Nakon temeljite obrade podataka i njihove analize došlo se do zaključka da 55 posto parova koji su živjeli zajedno prije braka, doživjelo je 10. godišnjicu braka.

No, isto tako, dokazano je da nedostatak predbračnog zajedničkog života nije neophodno recept za propast braka. Konačni je zaključak da postoje određene razlike među brakovima s predbračnim stažem i onima bez, ali da te razlike nisu velike. Navodi se da su u biti „brzinski“ brakovi, bez jasne zajedničke vizije budućnosti najgora solucija.

Vlastiti životni put

Statistika je ipak samo statistika, a mi ne živimo u SAD-u. Osim toga, brojke i postoci vam ništa ne znače ako vam se veza ili brak raspada.

To je i potvrdila 33-godišnja žena koja nije sa svojim suprugom živjela prije braka: „U kući mojih roditelja nikada se nije raspravljalo o zajedničkom životu prije braka, jer to jednostavno nije dolazilo u obzir. No, upravo zbog toga, prva godina dana braka je bila vrlo teška. Mnogo smo se svađali, posebno jer se nismo dovoljno poznavali i zbog straha da smo pogriješili što smo se oženili. Mislim da bi nam život prije braka donio određenu stabilnost, upoznali bi se bolje na još jednom dubljem nivou, bez tolikog pritiska i stresa. Svi koji su iskusili bilo koji oblik zajedničkog života, znaju da se tek upoznate nakon određenog perioda zajedničkog života.

Za početak, naučite što vaš partner voli, a što ne voli, vidite sve njegove prednosti ili mane, i obrnuto. Priznali mi to ili ne, upravo sitnice koje se događaju među parovima tvore zajednički život, koje na kraju mogu biti uzrok propasti braka ili veze. No, kada ste već jednom u braku, stres je mnogo veći jer shvaćate da nema više lakog izlaza, što može još više pogoršati situaciju. Dok ste u vezi, vaš zajednički život prije braka može vam pomoći da riješite određene probleme te se prilagodite, a ukoliko zaista uvidite da su razlike prevelike i da ljubav nije dovoljna, možete krenuti svojim putem.

Nakon smrti mojeg oca, koji je bio vrlo tradicionalan čovjek, moja majka je podijelila sa mnom brojne, pa i bolne uspomene na prve godine vlastitog braka. Osim toga, vrlo dobro je razumjela moje bračne probleme, te me često savjetovala. I ona je sada uvidjela da ovaj „novi“ običaj predbračnog života i nije toliko loš, te da pruža osobama mogućnosti za sretniji život, koji prije nisu imali. Ono što je i sama shvatila je svaka osoba mora krojiti svoju sreću, svoj životni put i biti sretna.

(Weekend.ba)

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Ziveti sa nekim... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 9 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon