www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sloboda ili Pravda?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 2:07 am    Naslov poruke: Sloboda ili Pravda? Na vrh strane Na dno strane

Danas sam u skoli citala jednu odlicnu pricu "The Guest" ili "Gost" od Albert Camus, i u prici Arapin koji je ubio njegovog rodjaka oko zemlje ima priliku da bira put ka slobodi ili put ka zatvoru. On je izabrao put ka zatvoru.

Sta bi ste vi izabrali? I zasto?


 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 10:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubavi moracu prvo da procitam knjigu pa da vidim sta je skrivio taj Arapin pa cu ti bolje odgovoriti, ali ako je nesto skrivio onda je odabrao pravi put. Da bar ima vise takvih koji kad skrive sami odu do zatvora, pokucaju na vrata i predaju se, nego oni i kad ih uhvate kazu nisam kriv.

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
Cooby
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 14

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 9:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih odabrao slobodu zato jer je jedan zivot i zasto bi mi prosao u zatvoru,neznam nisam siguran
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 9:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bi se naravno isto odlucio za slobodu!!!!

Kao prvo: U ovom svetu vlada toliko nepravda, da ne znam zasto bi ja onda otisao u zatvor kad imam opciju da zivim u slobodi.

Kao drugo: Nikad nebi dosao u situaciju da nekoga ubijem zbog imanja, para ili bilo sta. Mislim da su jedini motivi, koji dolazi u pitanje, moja porodica ili samoodbrana!!!

Ljudi su suvisne sebicni da bi zrtvovali slobodu i da sebe stave kao primer za pravdu i da dobrovoljno odu u zatvor. U ostalom bi svako nosio poslednice u svom srcu, tako da bi mozda bio slobodan, ali bi mene savest dozivotno grizila i to je dosta velika kazna. Isto mu dodje da li idem u zatvor bez da se kajem ili da uzivam u slobodi a da se kajem Exclamation
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 21, 2005 5:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo ubistvo je ucinjeno ne namerno nego slucajno i ovo je samo predpostavka..........znaci hipoteza i na osnovu toga odgovaramo na pitanje...

@ Moja LJubav Boban - Pa napisala sam da je ubio rodjaka zbog imanja.....bleso hehe.....cmoka
A
Posle duzeg razmisljanja evo i ja sam dosla do odgovora na ovo pitanje. Ja bih se predala, jer ja ne mogu da odaberem slobodu da sam tako nesto pocinila. Mislim da ziveti slobodno izabrali bi svi ako je nesto drugo u pitanju. Ne bih mogla da zivim "slobodno" jer uvek bih me grizla savest, a da zivim sa tim velikim grehom ja nikada nebih mogla. Nemogu da zivim u "exile" ili begstvu, jer od svega moze se pobeci, od svih ljudi od suda, zatvora.....ali od Boga ne moze. Misli bi me ubile. Sloboda - nije samo slobodan covek onaj koji moze da luta svuda........slobodan covek je onaj koji ima cistu savest i koji moze da se oseca nekrivim ili neduznim bilo gde da se nalazi i u bilo kakvoj situaciji.........Ovo je samo moje misljenje drugi neka stave svoje......Mr. Green Razz


Poslednja prepravka: *jovance* datum Sub Maj 21, 2005 9:09 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
LekiCA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 30 Apr 2005
Poruke: 56
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 23, 2005 7:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa,pravda ili sloboda?!Dvoumim se izmedu ta dva pojma,ali oba su tako vazna da ja ne znam za koji se odlucila,jedan,povlaci drugog.Ovaj svijet je pun neke nepravde,ali opet ako nisi slobodan,ne mozes ni pokusati ostvariti pravdu.Nazalost,mnogi nedozive tu pravdu,jer ona je u vecini slucajeva,veoma spora...

_________________
Ne nedostaju nam osobe koje volimo,nedostaje nam onaj dio nas koji su odnijele sa sobom.Možda je tuga neka vrsta neizvjesnosti. Ulovi te kad si sam i drži te nesigurnim dok netko do koga ti je stalo odlazi ili umire.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 01, 2005 11:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sloboda...Lepo to rece Jugovic:Isto mu dodje da li idem u zatvor bez da se kajem ili da uzivam u slobodi a da se kajem.

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
lacucaracha
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jun 2005
Poruke: 6

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2005 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa da nemam savjesti mozda bih odabrao slobodu. sta ce mi ta sloboda kada moram da zivim sa saznanjem da sam ubio covjeka i kako bi iko iole moralan mogao da mirno zivi sa tim saznanjem. taj zatvor bi mi izgledao kao otplata duga i donekle bi se umirio, mislim
 
petrelukarov
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 01 Nov 2004
Poruke: 10
Mesto: Podares

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 07, 2005 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Isto mislim kao i lacucaracha =D>

Zosto ti e sloboda koga sovesta ti e necista. Dali posle ubistvo bi imale miren son !?!

Jas bi izbral zatvor... ( samo se prasuvam dali i toa e dovolno za da bi imal cista sovest ).



Exclamation Question Exclamation

_________________
Just Live,
with respect to everything...
 
dellboy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 03 Okt 2004
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 07, 2005 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iako nisam citao knjigu, pretpostavljam kakvu interpretaciju slobode je Kami upotrebio.

Pa, sto se pomenutog primera tice, pojam slobode nije bas tako lako definisati.

Ako kao slobodu definisemo fizicki ostvarivu osobinu, onda smo u startu ponistili samu bit ljudskog bica. Ako, pak, slobodu definisemo kao slobodu duha i tela, a pritom slobodu duha kao stanje otvorenosti i neukaljanosti duse, onda Kamijev junak nije birao izmedju slobode i zatvora, vec izmedju zatvora tela i zatvora duse.

Svakako, ukoliko bih osetio da slobodi tela kao pretpostavka stoji duhovni zatvor, nema sumnje da bih napravio isti izbor kao i Kamijev Arapin...
 
Raf
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 75

Datum registracije: 01 Jul 2004
Poruke: 5989
Mesto: Stepojevac , Srbija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 07, 2005 9:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Niko nikome nije dao zivot da bi mu ga mogao oduzeti . Izuzetak bih napravio , recimo da ste napadnuti i da ste branili goli zivot , tu nebih nikoga osudio . A ako covek coveka ubije na bilo koji drugi nacin , e tu bih bio rigorozan . Nema opravdanja za tako sto . Confused

_________________
Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.
 
maestro071
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 64

Datum registracije: 04 Jun 2005
Poruke: 21

sweden.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 21, 2005 2:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to se ne bira po shvatanju situacije ili zdravog razuma to se djeluje po karakteru osobe i mi mnogi bi izabrali slobodu jer strah bi ugusio druge nagone. Kako nije popularno da priznamo da strah vlada sa nama moramo
mu se zahvaliti na opstanku.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Sloboda ili Pravda? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon