www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

analogna ili digitalna fotografija?
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Umetnost ~
::  
Autor Poruka
akosta
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Maj 2005
Poruke: 77

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 30, 2006 12:00 am    Naslov poruke: ,.......... Na vrh strane Na dno strane

ja mislim digitalna......pa eto prosudi.....

 
aksiomoer
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 06 Feb 2006
Poruke: 31
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 07, 2006 3:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I za jednu i za drugu je potrebno adekvatno znanje, kao sto na analognom fotoaparatu morate da dobro vladate ekspozicijom i svim potrebitim stvarima, isto je to potrebno i kod digitalne fotografije.

Prednost analogne fotografije je ta sto mozete da birate razlicite filmove i da ih koristite prema "osjecaju" kako film radi na pojedine uslove fotografisanja, zatim ta sto mozete da pravite zanimljive kombinacije sa opremom koju koristite. Analogna fotografija mora da se radi obaziranjem na cijeli proces fotografije, to ima svoju veliku draz..

Prednsot digitalne fotografije je ta sto, prije svega mozete odmah da pogledate sta ste uradili, kod analogne fotografije morate da razvijete film i u tom postupku mozete da omanete, da nesto poremetite ili da postignete nesto sto ste planirali tokom fotografisanja a odnoslio se i na razvijanje. Digtalna fotografijia moze da se obradjuje u nekom od programa za obradu fotografije... posmatrajuci klasicnu fotografiju to nije pozeljno.

Mane analogne fotografije su npr to sto je dug proces do dobijanja fotografije, medjutim to i draz i vjestina i sama umjetnost
Mane digitalne fotografije su default vrijednosti fotoaparata koji vam vec diktira kakvocu fotografije, zatim rezolucija i sama mogucnost foliranja fotografije u obradi u programima za obradu... ali to je takodje draz..

I jedna i druga imaju svoje kvalitete, tehnologija jednako napreduje u oba pravca. MEDJUTIM - ko zeli da se ozbiljno bavi fotografijom, mora da poznaje likovnu umjetnost, kompoziciju, crtez, grafiku, analognu fotografiju (ili bar sistem njene izrade) pa onda udri me do zore Smile))

_________________
Samo opusteno...
 
duka007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 202
Mesto: Budimci/Osijek

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 11, 2006 7:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam za digitalnu jer je analogna već malo zastarila.
 
tyupou
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Feb 2006
Poruke: 85

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 07, 2006 6:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

biram digitalnu tj. pisi - brisi,
s digitaln. aparatom i amater moze da "ubode" umetnicku fotografiju
 
danja2502
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 25 Mar 2006
Poruke: 23
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 25, 2006 10:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam za digitalnu fotografiju, ali bez bilo kakvih prepravki i dorada putem kompa, znaci namestis sve kao da radis analognim, i da to bude bas ono sto kliknes. A mislim da su prednosti i u brzini, jer odmah vidis sta si uradio, i naravno manje para, sem ulaganja u sam aparat.

A sta to znaci da amater moze da "ubode" umetnicku fotografiju? To moze i sa analognim.
 
PuNk SuPeRsTaR
*Nečija Slatka Tajna*
*Nečija Slatka Tajna*





Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 7387

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 12:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Digitalna fotografija pruža mnogo veće mogučnosti tako da sam ja za digitalnu. a umjeće nije do aparata nego do umjetnika! Laughing
 
shanjer
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Okt 2005
Poruke: 1111
Mesto: NOVI SAD

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 31, 2006 7:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Buducnost je u digitalnoj ali ja sam za analognu vise.

_________________
...S...H...A...N...j...E...R

Žena je kao imenica a ljubavnica zamenica
 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 4:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Analogne,definitivno.... Wink
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 28, 2006 5:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

upotrebljavam digitalnu, jer mi je prakticnija. kvalitet slike se ne moze ni uporediti, na zalost. analogne su daleko bolje.

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
sladja_syd
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 50

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 28, 2006 7:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam za digitalnu fotografiju, jednostavno je i prakticno a ni slike ne ispadaju lose
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 9:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

analogna fotografija je po meni jos uvek zakon

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Bashka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 22 Apr 2006
Poruke: 10
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 18, 2007 1:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Analogna i digitalna fotografija se ne mogu deliti na vecu ili manju umetnost. To su tehnike fotografije, i obe imaju svoje prednosti. E sad, kome sta vise lezi, i kome je sta pristupacnije, to je vec druga stvar, ali dobar fotograf moze i sa nekim krsem da napravi izvrsnu umetnicku fotografiju.

_________________
"Ne volim knjige koje voli vecina ljudi, bas kao sto ne volim ni vecinu ljudi..."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Umetnost ~ -> analogna ili digitalna fotografija? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon