www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nakon Smrti...Reinkarnacija
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 02, 2005 10:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Reinkarnacija mi je totalno nerazumljiva. Svjestan sam samo ovog života. Znači kad se drugi put rodim uopće to više neću biti ja, nego netko drugi. A onda mi više nije ni važno kad to više neću biti ja, kao što mi u ovom trenutku nije ni važno što sam bio u prethodnom životu kad to više nisam ja.
Samo sam u ovom životu ono što jesam. Sve prije izostavlja moju svijest kao i ono sve iza. Pa koliko god se puta nanovo rodio, samo sam u OVOM ŽIVOTU SAD to što jesam.
... i da pomislim kako je onom meni u prethodnom životu bilo stalo kako ću ja sad živjeti, i da je meni stalo za onoga što će proizaći iz mene....
Kažem, sve mi je to prekomplicirano i neuhvatljivo.


 
patriot_girl_90
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 26 Avg 2005
Poruke: 19
Mesto: Banja Luka

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2005 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prekomplikovano! ne zamaram se time, a i kad pocnem citati neku knjigu u vezi s tim odmah se izgubim!
 
DzoA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 30 Nov 2005
Poruke: 55
Mesto: Čačak

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 30, 2005 5:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa da kranem redom:
Sto se tice zivota ono - jednom musko drugi put zensko i tako naizmenicno...
A sta mislite sta se desava sa pede*ima i lez? New Evil
Posto vidim da se proces truljenja nekoliko puta pominjao u ovoj temi palo mi je na pamet sledece:
Kada bismo zaledili čoveka znači da bi njegov duh trebao da ode tamo negde? Ili će da bude u fazi čekanja? Isti je princip kad čovek umre... s tim shto kad čovek umre nama vraćanja New Evil (osim kliničke smrti)... Šta mislite (oni koji veruju u više života) šta se tad zbiva kad bi zaledili čoveka pa odledili (po svim principima naučne fantastike i onih filmova da se on budi "zdrav") da li u tom čekanju u medjuvremenu njegova duša "pije kaficu i čeka kad će ostali degeni odlediti njegovo/njeno telo"?

_________________
Svaki covek pred sobom treba da ima CILj, a ne prepreku!
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 39

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 30, 2005 11:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Inace verujem u to....znate i sami kad imate osecaj da vam se "to vec desilo"....i predpostavljate sta ce ko reci...kako ce se situacija odvijati...kao da ste to vec jednom proziveli.....

u ovo verujem i ja, jer mi se mali milion puta to isto desilo....

_________________
 
DzoA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 30 Nov 2005
Poruke: 55
Mesto: Čačak

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 11:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Inace verujem u to....znate i sami kad imate osecaj da vam se "to vec desilo"....i predpostavljate sta ce ko reci...kako ce se situacija odvijati...kao da ste to vec jednom proziveli....."

Cekaj ne kapiram!
Mislite da se to desilo u predhodnom zivotu?!?

_________________
Svaki covek pred sobom treba da ima CILj, a ne prepreku!
 
beautiful
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 33

Datum registracije: 02 Apr 2005
Poruke: 2629
Mesto: Vienna

austria.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 03, 2005 3:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DzoA je napisao/la sledeće:
Cekaj ne kapiram!
Mislite da se to desilo u predhodnom zivotu?!?


Pa ako nije ranije u toku sadasnjeg zivota, onda verovatno u predhodnom.
Verujem i ja u reinkarnaciju.
Citala sam negde da treba neko izvesno vreme da se ceka, dok se ne rodis ponovo. Samo sto se osobe nikad (cast retkim izuzecima) ne secaju na prosle zivote.
Koga interesuje, neka procita knjigu "Paralelni svet" od Bozidara Benedikta, jako dobra knjiga, i pise dosta i o toj temi.
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 2:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zanimljivo pitanje Laughing
Ali celo objasnjenje ''reinkarnacijom'' otpada!
I kao što ljudima predstoji jedanput umrijeti, a potom sud Jev.(9;27)
 
Olympias
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 37

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 10:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne verujem u apsolutnu smrt.
Verujem da prelazimo iz jednog oblika u drugi, inkarnacija uopste ne mora da bude u materijalnom obliku.
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Inace verujem u to....znate i sami kad imate osecaj da vam se "to vec desilo"....i predpostavljate sta ce ko reci...kako ce se situacija odvijati...kao da ste to vec jednom proziveli.....

Pa dejavu je dokazan kao slika koju mozak kasnije registruje pa nam se zato cini poznatom. Ne vidim tu nikakvu vezu izmedju prethodnog zivota i sadasnjeg. U tom slucaju bilo bi da zivimo identicne zivote iznova i iznova...cim imamo po neki flash iz "prethodnog" zivota.
Sta se desava posle smrti ne znam, i ne postoji nikakva teorija u koju slepo verujem. U reinkarnaciju ne verujem. Vise mi je bliza ona prica o vise dimenzija koje mi sad ne mozemo da registrujemo nasim culima.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Lennox Lewis
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Dec 2005
Poruke: 19

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 6:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je ovaj zivot samo neka vrsta kvalifikacije za sljedeci zivot. Sve religije svijeta potvrdjuju postojanje Raja i pakla. Znaci na ovome svijetu covjek sebi odredjuje mjesto poslije smrti. U reinkarnaciju nevjerujem zato sto su je izmislili ljudi lopovskog uma. Osim toga vjernik sam i religija je za mene jako bitna. Vjerujte u boga i cinite samo dobre stvari
 
krunoh
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 118
Mesto: požega

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 5:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moram priznati da ja kao ateist i realist ne vjerujem u zagrobni život, niti u pakao ili raj. Možda kada bi mi se nešto dogodilo u što sad ne vjerujem bih promijenio mišljenje i počeo vjerovati u zagrobni život ili reinkarnaciju.
Kao medicinar sam vidio dosta smrti, gledao sam ljude kako umiru i u posljednjim trenucima, ali osim tjelesnog (prestanak disanja, rada srca i ostaloga) nisam vidio ništa duhovno (da se duša oslobađa i slično). Uvijek ostaje mrtva osoba, koju više ništa ne može oživiti.
Zasad je moje mišljenje takvo, ali možda se i promijeni. Ne kaže se uzalud, nikad ne reci nikad.

_________________
prolazi, sve prolazi
nestaje, sve nestaje
koraci ko oblaci
odlaze odlaze
--------------------
najbolje riječi ikada
 
coky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 05 Jan 2006
Poruke: 48
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 05, 2006 9:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nakon smrti ...pa novi zivot...
fizika:materija se ne moze unistiti niti iz bilo cega stvoriti ona moze samo da promeni oblik

_________________
cokya
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Nakon Smrti...Reinkarnacija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  sledeća
Strana 2 od 14

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon