www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Mozemo li promeniti ruzne navike svog partnera?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
draganamj
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 30 Dec 2004
Poruke: 571
Mesto: pogodi gde

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 1:00 pm    Naslov poruke: Mozemo li promeniti ruzne navike svog partnera? Na vrh strane Na dno strane

ŽENE se baš i ne mogu nadati da će promeniti loše navike svoga muža, poput gomilanja prljave odeće, laganja i neodržavanja obećanja, ali mogu barem pokušati, tvrde stručnjaci.

"Drsko je i gotovo nemoguće preodgojiti muškarca. Osobu ne možete menjati", tvrdi Regna Beer, bračna savjetnica u Goettingenu. No, ipak možete "izraziti želju".

Mnoge prepirke muža i žene izviru iz različitog kućnog odgoja i društvenih navika, tvrdi psiholog Michael Thiel. Devojčice već u ranom detinjstvu stiču društvene navike i razvijaju govor, dok dečaci uvežbavaju agresivnost i snagu, tvrdi.

"Majke dječaka više vole jake nego slabe sinove i tako ih usmjeravaju. Rezultat takvog odgoja često primećuju partnerice koje moraju trpeti dugotrajnu šutnju, odgađanje poseta lekaru i namerno zaboravljanje telefonskog poziva rodbini i prijateljima." - rekao je Thiel.

Kad je reč o kućnim "prekršajima" poput ostavljanja čarapa na svim mogućim i nemogućim mestima u stanu, oštre kritike samo još više pogoršavaju situaciju.

Od prijetnji i optužbi mnogo su bolji pregovori jer bi oni trebali navesti partnera na razmišljanje.

"Na partnera je najlakše utjecati kad međusobni odnosi nisu poremećeni", tvrdi profesor Julius Kuhl sa u Osnabruecku. On partnerima preporučuje da najmanje dva sata dnevno razgovaraju o onome što ih muči.

"Brak se mora negovati, baš kao što se automobil mora redovito voziti na servis. Kad se nešto pokvari, to se mora popraviti", tvrdi profesor.

Ako ih se upozori u pravo vrijeme, većinu se muškaraca može motivirati da naprave ono što im se zapravo ne radi, tvrdi Thiel. "Kad ispune zadatak, mnogi muškarci očekuju nagradu", kaže Thiel.

No, kad je reč o nekim ključnim pitanjima, najbolje je prihvatiti partnera takvoga kakav je. To se, recimo, odnosi na izbor odeće. "Pokušaj promene osobe u skladu sa svojim idealima početak je kraja svakoga odnosa. Voleti nekoga znači više razmišljati o drugome nego o sebi", tvrdi Thiel.


 
daracbubamarac
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 10 Apr 2005
Poruke: 263

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 2:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se slazem sa Thielom, nema smisla mjenjati osobu. Ako se zaljubis u nekoga, pa nemoj ga onda ici mjenjati i preodgajati. Sto se tice ostavljanja carapa na svim mogucim i nemogucim mjestima mislim da ce moja izabranica imati problema samnom. Mr. Green

_________________
We were somewhere around Barstow on the edge of the desert when the drugs began to take hold.
 
SanyARMANI
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 15 Jan 2005
Poruke: 51

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 6:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zasto da ne?
Ako vec kod njega nesto ne valja to treba menjati u skladu sa njegovom voljom da on zeli takodje da promeni nesto sto ne valja.
 
milo_moje
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 21 Maj 2005
Poruke: 84
Mesto: velika gorica

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 11:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma čak i da želiš nekoga mijenjati, to je gotovo nemoguće... a i opet, kad ga promijeniš, nije to više ta osoba u koju si se zaljubio....
 
tv
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 12 Maj 2005
Poruke: 428

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 12, 2005 12:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako mu nesto smeta pokusala bih da promjenim to. Ali samo male sitnice se mogu mjenjati, covjek je onakav kakav jeste, uzmi ili ostavi...
 
Dafna
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 08 Okt 2004
Poruke: 505
Mesto: negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 12, 2005 12:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moze da mu se skrene paznja na neke lose stvari par puta, to moze da izadje na dobro, a o5 i ne mora... ja sam svom drugu rekla, kad pojedes nesto iz tanjira i ne planiras odmah da operes sudove, samo isperi tanjir pod vodom jer se posle lakse opere. Par puta sam mu to rekla i upalilo je! Wink Wink
tesko je da mi menjamo osobu, a drugacije je kada mi pozitivno uticemo na neku osobu da ta osoba pozeli sama da se promeni zbog nas...
ali ja ako nekog volim stvarno, nije mi problem i da sklanjam prljave carape koje on ostavi za sobom, niti da non stop spustam dasku na wc solji Smile (ja je cak uvek i vratim dignutu, eto, da njemu bude lakse Smile Smile )
 
nana_andrija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 53

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 12, 2005 10:50 pm    Naslov poruke: Promjene Na vrh strane Na dno strane

Ako smo dovoljno strpljivi i sami dobar primjer, DA, samo nekad se mozemo desiti da ostarimo cekajuci. A treba i razmotriti ne radi li se mozda o beznadeznom slucaju, ima i toga koliko hocete...
 
*Nebojsa*
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 31 Maj 2005
Poruke: 2027
Mesto: Zvornik

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 15, 2005 1:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozemo ukoliko ta osoba zeli

_________________
Moja ljubavi hajde reci mi pa makar i lepo slazi mi-Da to nije istina da si moja jedina,nemoj plakati samo reci mi!!!
 
buntownik
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 129

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 15, 2005 7:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako neku osobu volimo onda je volimo zbog onoga sto ustvari jeste i tu nema sta da se mijenja. Ali...
Ako tu ima nesto da se promijeni smatram da i moze da se promijeni. Ja sam imao problem sa blazim narkoticima sto je moja djevojka uspjela da promijeni kod mene. Presao sam na teze hehe Salim se. Danas mi vise ne padaju na pamet.
Mislim da ljubav moze da promijeni vecinu stvari ili ruznih navika kod partnera.
 
schtranga
Makedonsko devojče
Makedonsko devojče



Godine: 43

Datum registracije: 09 Feb 2004
Poruke: 1880

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 15, 2005 7:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja evo 4 godine se trudim da promenim kod njega jednu ruznu naviku i jok bre nikao opet si on po staro ... nece se on ni po sto godine promeniti ...sta kazu ljudi u Makedoniju : To se tele uci a ne vol Mr. Green

_________________
"Kakav bi život bio kada ne bi imali hrabrosti da baš ništa ne pokušamo?"
 
buntownik
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 11 Apr 2005
Poruke: 129

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 15, 2005 7:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

schtranga je napisao/la sledeće:
ja evo 4 godine se trudim da promenim kod njega jednu ruznu naviku i jok bre nikao opet si on po staro ... nece se on ni po sto godine promeniti ...sta kazu ljudi u Makedoniju : To se tele uci a ne vol Mr. Green


Heh ako u startu ne promijenis te stvari onda tesko da ces i nakon par mjeseci a kamoli 4 godine. Moj recept za te stvari "Kako promijeniti partnera" je:
Pruzi da bi mogao/la nesto zauzvrat traziti!

Dakle sve je stvar dogovora. Promijenis ti neku losu stvar kod sebe koja njemu/njoj smeta te nakon toga mozes da kazes "...hajde sad ti promijeni to. Mislim da zasluzujem...". Ako to ne uspijeva onda vas partner nema postovanja prema vama.

A gdje je tu ljubav???
 
schtranga
Makedonsko devojče
Makedonsko devojče



Godine: 43

Datum registracije: 09 Feb 2004
Poruke: 1880

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 15, 2005 7:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

buntownik je napisao/la sledeće:
schtranga je napisao/la sledeće:
ja evo 4 godine se trudim da promenim kod njega jednu ruznu naviku i jok bre nikao opet si on po staro ... nece se on ni po sto godine promeniti ...sta kazu ljudi u Makedoniju : To se tele uci a ne vol Mr. Green


Heh ako u startu ne promijenis te stvari onda tesko da ces i nakon par mjeseci a kamoli 4 godine. Moj recept za te stvari "Kako promijeniti partnera" je:
Pruzi da bi mogao/la nesto zauzvrat traziti!

Dakle sve je stvar dogovora. Promijenis ti neku losu stvar kod sebe koja njemu/njoj smeta te nakon toga mozes da kazes "...hajde sad ti promijeni to. Mislim da zasluzujem...". Ako to ne uspijeva onda vas partner nema postovanja prema vama.

A gdje je tu ljubav???



ja sam promenila ali bas sve sto je on rekao da mu smeta .... izgleda cu morati i njega da promenim Mr. Green kao sto kazes nema postovanja prema meni .....valjda je to...

_________________
"Kakav bi život bio kada ne bi imali hrabrosti da baš ništa ne pokušamo?"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Mozemo li promeniti ruzne navike svog partnera? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 1 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon