www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Prevara u braku
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 19, 2009 11:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

:LOL: je napisao/la sledeće:
Citat:
i testiro sebe

oprosti,ali meni ovo ovako napisano zvuci kao apsolutna besmislica pa bih te molila da obrazlozis kako si ti to sebe testirao???????????
jer ja sam misljenja da se to ne testira,vec ili si karakter ili nisi. ili volis ili ne volis. ili je situacija prigodna ili nije..


nikakav problem,testiro ili testirao kako god znači jedno.
vezano za posao koji obavljam morao sa da budem u odsustvu dva
mjeseca.radio sam u gradu mnogo daleko od grada gdje živim.
muškarac kao i svaki muškarac poslije par čašica u društvu sa radnim kolegama upoznali smo i neke fine djevojke.
pa mi je padalo svašta napamet.šta reći, bilo šta god da je ovakav
test za nekoga za mene nije uopšte besmislica.
prošao sam test .ili bolje reći provjerio svoju samokontrolu.

karakter u ovim stvarima nema veze ,karakter je jedno
a potreba za nečim sasvim drugo.
ljubav takođe nema veze sa ovim.
sad ako je čovjek zbog raznih situacija udaljen od žene koju voli,
pa iako je bio sa drugom ženom.nemora da znači da je presto da voli
svoju životnu saputnicu.
tvoje mišljenje je ok.i meni je zvučalo ovo moje pisanije kao besmislica.
pošto nisam naveo razlog i način moga testiranja.



_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 19, 2009 11:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa kad covek voli svoju zenu, nema potrebe da svrlja

ili je ova moja filozofija ocigledno prevazidjena Rolling Eyes

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 19, 2009 11:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa nema potrebu da švrlja kada je kraj žene svaku noć.
ali nije li malo puno mjesec,mjesec -ipo biti bez osobe koju voliš.
samo tijelo šalje poruku u mozak.
ali nekako izdržah i to .naravno da sam protiv "švrljanja"

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 19, 2009 11:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ti ocigledno imas cudne pojmove o ljubavi

to, da si mesec i po dana bez zene, i da je volis i da ne pogledas drugu, to se zove vernost

a dobar primer si i dao, bas zbog toga se i dolazi do prevare u braku

nista licno Wink

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 19, 2009 11:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hahaha čudno je kad se čovjek nađe u takvoj situaciji.ali kad malo razmislim pa i ona je bila takođe bez toga.ili ja to tako samo mislim.pa to mi je i pomoglo da me prođu
koje kakve misli.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 21, 2009 9:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
ti ocigledno imas cudne pojmove o ljubavi

to, da si mesec i po dana bez zene, i da je volis i da ne pogledas drugu, to se zove vernost

a dobar primer si i dao, bas zbog toga se i dolazi do prevare u braku


Kao neko u braku, slažem se sa ovom tvrdnjom.


Citat:
pa kad covek voli svoju zenu, nema potrebe da svrlja



Apsolutno.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 1:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vjernost?ili kako biti nekome vjeran ako ga ne voliš?
mislim da su ova dva pojma jako vezana i da imaju jedno značenje .
mislim na ljubav i vjernost.kako dokazuješ svoju ljubav ako si ne vjeran u istoj???
dali te je briga za nekoga koga ne voliš?dali ćeš da prevariš osobu ako je ne voliš?
ja ne smatram da je prevara ako nekoga ne voliš pa ga prevariš.
šta može da kaže neko o ljubavi ko ne poštuje osobu koju voli .
ili kojoj nije vjeran i odan.
brak i ljubav u braku su dubok pojam za nekoga ko nije u istom.
zato i smatram da nije merodavan da priča o istom.
ja sam sasvim imao drugačije "pojmove o ljubavi" pre braka.
tek u braku sam spoznao šta znači ta reč.
ustvari sam saznao da to nije samo reč nego osjećaj.
zato sam se i oženio da vidim šta je ljubav.
šalim se naravno.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
° Idealna °
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Jan 2009
Poruke: 40

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 27, 2009 11:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ja mislin da nema goreg čina u braku nego privarit osobu s kojom si u braku. Ne samo da je jadno i patetično, već nezrelo. Koji k... vrag si se ženija kad ides varat okolo ( vridi za oboje) ...?
Takvi ljudi su očito nezadovoljni sami sobom i pokušavaju uništit sve šta je sveto Rolling Eyes ..
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 9:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

° Idealna ° je napisao/la sledeće:
Pa ja mislin da nema goreg čina u braku nego privarit osobu s kojom si u braku. Ne samo da je jadno i patetično, već nezrelo. Koji k... vrag si se ženija kad ides varat okolo ( vridi za oboje) ...?
Takvi ljudi su očito nezadovoljni sami sobom i pokušavaju uništit sve šta je sveto Rolling Eyes ..


Točno. Ako neko ima potrebu iživeti se(različiti su pojmovi toga. za mene je to život sa mužem, a za nekoga da ima puno muškaraca iza sebe ili devojaka) neka to učini pre braka.
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 11:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to bi znacilo - kraj - goodbye forever !!! Ne bih mogla ostati u braku posle takvog ponizenja jer tu se gubi svaki osecaj .. (kad bih ostali u braku samo radi dece to bi bio nikakav zivot, svako na svojoj strani radio bih tek onda sta hoce a ja ne bih mogla da zivim i glumim svaki dan budalu) - razilazimo se definitivno!!!
 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 17, 2009 10:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

blue-lady je napisao/la sledeće:


"...oprosti nam grehove nase, kao sto ih mi oprastamo dusnicima svojim..."



Malo sutra,nema šanse da bih oprostila...tog momenta kada bi saznala da me vara naša priča je završena pa ne znam koliko dece da imamo Twisted Evil

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 09, 2009 2:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zašto muškarci "švrljaju"

Prema jednoj anketi agencije "Galup" iz 2008. godine, 54 odsto Amerikanaca lično poznaje nekog kome je bračni partner neveran. Takođe, istraživanje Univerziteta Čikaga otkriva da 20 odsto muškaraca prevari suprugu bar nekad u životu, u poređenju sa 12 odsto žena.

Osvrnite se oko sebe: privlačne kolege, zgodni barmeni, slatki susedi. Možda ste i vi na redu.

Mislite da je tu reč samo o seksu? Varate se.
Kad je nedavno bračni terapeut M. Geri Nojman, prilikom rada na svojoj novoj knjizi "Istina o neverstvu" (The Truth about Cheating), intervjuisao stotinu muškaraca koji su prevarili svoje žene, samo njih osam navelo je seks kao razlog neverstva. Njih 48 je reklo da su ih emotivni problemi naveli na prevaru.

Saznanje o tome šta navodi muškarce na prevaru i kako da ugasite te porive, može vama pomoći da zauvek srećno živite. Uz pomoć najnovijih istraživanja na polju genetike, ekonomije, antropologije i biologije, kao i na osnovu saveta stručnjaka, magazin Men's Health donosi vodič kroz razloge ne­verstva, kao i predloge kako da domaće ognjište učinite tako vatrenim, da i ne poželite da ga napustite.


Vi ste prljavi pacov

Ako ne pacov, a onda svakako voluharica. Taj mali glodar spada u malobrojne sisare koji se trajno povezuju sa svojim partne­ri­ma. Ispostavlja se da u mozgu posto­ji prekidač koji kontroliše želju za formiranjem bliskih veza.

Profesor psihijatrije s Univerziteta Emori dr Lari Jang, otkrio je gen koji reguliše oslobađanje vazopresina, hormona koji podstiče receptore u mozgu da upravljaju našim ponašanjem.

Kod mužjaka voluharice, vazopresin po­ma­že u održavanju bliskosti s partner­kom i drži konkurenciju na distanci. Pod pretpostavkom da ono što važi za voluharice važi i za ljude, vazopresin aktivira centre za povezivanje u vašem mozgu, što čini da se osećate privrženo i zaštitnički. Kod žena istu funkciju vrši oksitocin.

U studiji Instituta Karolinska iz 2008. godine otkriveno je da su ljudi sa tom varijacijom manje skloni vezivanju i imaju dvostruko više problema u vezama. Međutim, ova genetska varijacija nije sama po sebi karta za izlazak iz zatvora.

Vaša kultura, detinjstvo i ostala životna iskustva igraju veliku ulogu u određivanju vašeg ponašanja. Da biste ojačali vezu radite na itimnost, čime ćete produbiti povezanost.

"Zna­mo da se vazopresin oslobađa za vreme seksa, a verovatno i u drugim intimnim situacijama", kaže Jang.

Obećajte sebi da ćete učiniti pet sitnih, intimnih gestova tokom dana: zagrljaj, poljubac, mejl, ili sms poruku, na primer.

Ne zazirete dovoljno od rizika

Za mnoge muškarce, prevara je samo još jedna odluka, koja nosi sopstvenu cenu i dobit. Neverstvo ima neizvesne i osobene posledice – ne znate koliko ćete se kasnije osećati krivim, da li će vas ona uhvatiti, niti koliko tačno gubite razvodom.

Zato su ekonomisti dr Edinaldo Tebaldi, s Univerziteta Brajant, i dr Brus Elmsli, s Univerziteta Nju Hempšira, napravili model koji identifikuje neke faktore koji utiču na našu odluku da se upustimo u prevaru.

Njihova studija, objavljena prošle godine, otkriva da muškarci i žene donose odluke na drastično različite načine. O čemu ona razmišlja? Da li njega vredi zadržati, ili postoji neko drugi zbog koga bi ga vredelo ostaviti? Koliko ću tačno (novca, ljubavi, bliskosti, sigurnosti) izgubiti, ako me uhvati da provodim pauzu za ručak u otrcanom motelu?

A kako on razmišlja? Ne preterano: Imam li prilike i hoće li me uhvatiti?

Ne gubite nadu: "Donesite razumnu odluku razmišljajući o tome šta biste mogli izgubiti sada i u budućnosti", kaže Nojman. Pošto shvatite koliki je to rizik, držite se kuće.

Ne prepoznajete opasnost

Kada se u društvenim prilikama nađu okruženi onim što istraživači nazivaju "privlačnim alternativama", muškarci su skloni da se previše opuste.

U jednoj studiji Univerziteta Mekgil, muškarci i žene od kojih je traženo da procene situa­ciju u virtualnoj stvarnosti, reagovali su vrlo različito kad im je rečeno da procene grupu fotografija, među kojima se nalazio i privlačan lik suprotnog pola.

Žene su izbegavale tu fotografiju, ali muškarci nisu. Kada je pak od ispitanika zatraženo da zamisle komunikaciju s privlačnim kolegom suprotnog pola, žene su pojačano razmišljale u pravcu odanosti i pretnje. Muškarci nisu.

Ne gubite nadu: uzmite njen uzorak i razvijte sopstveni uslovni odbrambeni plan. Istraživači sa Mekgila otkrili su da, u slu­čajevima kad muškarci to učine pre no što se nađu u određenoj situaciji sa mnogim potencijalnim ’drugim ženama’ (ako mi ona priđe, idem u toalet), bolje opažaju pretnju i bolje se brane od nje.

Više se ne šalite međusobno

Želite da saznate koliko je verovatno da ćete je prevariti? Počnite da brojite koliko često režite jedno na drugo, a koliko se često smešite.

Kad je dr Elizabet Alen, profesor-asistent psihologije na Univerzitetu Kolorada, analizirala međusobnu komunikaciju partnera koji se spremaju da stupe u brak, otkrila je da su oni sa nižom proporcijom pozitivnog u odnosu na negativno ponašanje skloniji prevarama u prvim godinama braka.

Parovi sa odnosom 2,4: 1 pozitivnih interakcija (kontakt pogledom, klimanje glavom, osmehivanje), u odnosu na negativne (mrštenje, prevrtanje očima, izražavanje prezira), pre braka, češće su doživljavali neverstvo u braku od onih kod kojih je odnos pozitivnih i negativnih interakcija bio 4:1.

Ovde nije reč o tome da se partneri nisu sviđali jedno drugom – u to vreme, verovatno su smatrali da će zauvek srećno živeti. Međutim, partneri koji u braku nisu varali imali su veću pozitivnu interakciju pre braka od onih koji jesu.

"Što se pozitivnije ponašate jedno prema drugom, to ste bolje zaštićeni od prevare u budućnosti", kaže Alenova.

Ne gubite nadu: popravite te proporcije – bez obzira na to da li se zabavljate ili ste već u brak, tako što ćete se, koliko god možete, uzdržavati od prezrivih reči, kritike, osuda i odbojnosti.

Ne pružate jedno drugome dovoljno izazova

"Potrebno je više od seksa da bi se zadržala pažnja partnera", kaže dr Geri Levandovski, redovni profesor psihologije na Univerzitetu Monmut.

"Svi mi tragamo za odnosima koji će nas unaprediti i tražimo partnera koji će nas učiniti boljim nego što jesmo", kaže Levandovski koji ovaj proces naziva "autoekspanzijom". Međutim, tačan obim autoekspanzije koju tražite od supruge ili devojke je subjektivan, kaže Levandovski. Najvažnije je da odredite da li ta dinamika uopšte postoji.

U svojoj novijoj studiji, Levandovski je otkrio da su oni koji smatraju da im partneri ne pružaju dovoljno podstreka da postanu bolji svesniji mogućnosti i alternativa, što utire put prevari.

Ne gubite nadu: da li samo sedite i čekate da vam ona pruži izazov? Isto čini i ona. "Ne možete biti pasivni u svojoj vezi i samo čekati da vas partner oduševi", kaže Levandovski. To je dvosmeran proces.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Prevara u braku Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 8 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon