www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Car Hi-Fi?
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~
::  
Autor Poruka
micko189
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Nov 2005
Poruke: 21

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 8:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako hoces jak bass uzmi Pioneer TS-W121SPL 750w sinusno 2000w max, sad i nije toliko skup, a za pojacalo neki monoblock klase D

 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 10:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bih, preterano je jer mora sve da se zavuce u prtljaznik. A i nije neki auto...Peugeot 406.

_________________
 
srpko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 11 Okt 2004
Poruke: 24

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 02, 2005 11:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koje zvucnike da uzmem tu do 100 eura?
 
gewilon
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 11 Feb 2005
Poruke: 163

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 8:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam Sony 45x4w CD uredjaj i u prednjim vratima 2 JVC trosistemca od po 70w sinusa. Pozadi su fabricke male elipse od po 30w.

E sad,posto ne bih da busim zadnju plocu nego bih u postojecem kucistu da stavim jace elipse, recite mi gdje bih to mogao naci i koja marka. Znaci to su male elipse, gledao sam ih negde davno u nekom casopisu ali ne mogu se sjetiti ko je to proizvodio.
 
msury
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 24 Maj 2005
Poruke: 13

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 11, 2005 1:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni se licno svidjaju marke kao SAL ili MNC, madjari nasi susedi i rade to kvalitetno. Ja imam standarnu muziku 4x25W, US Blaster elipse 7way 2x180W i tri wufera Sal 25cm 3x150W.
 
nedd1ch
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 597
Mesto: Novi Sad/Bachka_palanka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 13, 2005 11:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U mom fici [zastava 850sc] imam Blaupunktov kasetofon [4X30W] sa Cd Changerom od 5 diskova i starim tipom pojachala koje se povezuje na izlaze zicama ima nekih 40W po izlazu.Zvuchnike Pioneer nazad elipse 6''X9'' dvosistemce od 280W ali to je oko 60Wrealne snage,a napred su dva fiat/lancia fabrichka zvuchnika od 35W.SVe lepo svira i poshto auto nije registrovan pa za njivu i po selu je dosta
Samo mi je kabel od Changera kratak svega 30cm pa da li vredi lemiti josh.Mislim da che izgubiti taj digitalni signal?

U caletovoj Lancii imam nov radio ali malo starijeg tipa PIONEER DEH-2700R 4X50W sa Mosfet sistemom i reprodukcijom samo CD-R i CD-RW diskovima ,imam i Kenwood elipse KFC-7189 IE 320W 4-sistemci i imam neko 4-kanalno pojachalo,ali mi je u kutji i neznam da li da ga stavljam u kola.To je starije pojachalo Kenwoodovo sa 4-kanala.Kockasto je i po sredini ide Ljubichasta pruga,ne pishe mu oznaka nego samo High Power Amplifier.Moze li pomoch?Kolike je snage to pojachalo i moze li na Kenwood KFC-3009 400/800W 30cm WOOFER?
Jel vredi ovo sve spajati?Kako da znam da li ovo pojachalo podrzava i Woofer ili samo Zvuchnike? Ima li ovaj moj pioneer radio sve potrebne izlaze za pojachalo?i za Woofer? POMOC,PLEASE???!!!!

Edit by Jugovic:
Stane ovo ipak u jednu poruku! Wink

_________________
nedd1ch
 
micko189
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Nov 2005
Poruke: 21

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 07, 2006 6:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovako imam Panasonic CD player 4x45w, pioneerove elipse, Pioneer ts-w121spl subwoofer 750w sin 2000w max, groun zero 1F kondenzator, ground zero pojacalo 800w sin na 2oma, planovi su takmicarski akumulator
 
peca1989
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 26 Jan 2005
Poruke: 199
Mesto: ***SRBIJA***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2006 1:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm....
jel moze neko da mi objasni shta je kondenzator i zashta sluzi i shta je bazuka i isto chemu ona sluzi???
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2006 1:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm...Ja imam neki SONY-jev CD Player ali ne znam koji.ALPINE elipse, 4x50 W...Cuje se savrseno.
Samo, ovo SONY-jevo pojacalo je malo cudno...Moracu neko drugo da nabavim.

_________________
Master
 
ALFA ROMEO
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Nov 2005
Poruke: 11

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 23, 2006 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E izgleda da sam vam dosao ko kec na jedanaest od sada sta vas interesuje oko muzike slobodno pitajte >
Odgovor PECi prvo
Bazuka - seljacki naziv za Woofer prepoznatljiv po cevi vece duzine pa recimo vizuelno podseca na bazuku . sa jedne strane se nalazi bas zvucnik dok je sa druge zatvorena ili ima odusak koji dozvoljava disanje zvucnika, naravno zavisi od namene i tehnickih karakteristika zvucnika kakva se cev pravi. Prednost mogucnost dobijanja izrazito dubokog basa koji je nemoguce dobiti sa nekim drugim kutijama - uz odlicno podesen sistem kida dzigericu u stomaku, cool zar ne ? Druga prednost laka montaza i demontaza u slucaju potrebe za ekstra prostorom u gepeku.
Negativne strane : ko slusa pojacan woofer gledajuci u gepek misli da je ozvucenje krs. ZASTO ? posto je zvucnik u ravni sa zadnjim zidom pojavljuje se odvratan zvuk pomeranja mebrane zvucnika tipa frr, prhhrr itd . Ja konretno imam takmicarske woofere koje sam sam pravio i takmicio se sa njima, ali oni se ne mogu porediti sa drugim kutijama bilo kog oblika -Prave manje decibela nego sto stvarno zvuce najjace cevi koje sam ikada video nisu prelazile 145 Db a kostaju ko djavo da se naprave. Moj par 12" pravi oko 135 db sto je stvarno dobar rezultat a deluje kad si u kolima kao 145 db. Preporuka > Ako mozes kucaj kutiju, samo pravi znalci ce prepoznati kvalitet onoga sto si napravio.

Kondenzator > Sluzi da bi imao akumlirao ili kako mu ime kaze kondenzovao struju, i isporucio sto pravilniji napon. Naime kada bas udari napon vrtoglavo pada a samim tim i snaga koju zvucnik izbacuje.
Kako > Sva auto pojacala su oznacena sa svojom snagom na 14.4 V recimo 1000 w, medjutim posto struja bez odlicnih kablova i akumulatora tipa EXIDE (skupljih ) ne daje taj napon nego 12 v snaga pojacala opada i do 40 posto tako da je to onda 600 w.

Preporuka > Minimum na svakih 1000 w kondenzator od 1F (farada)

Bio sam kratak jel da ? Embarassed

btw,
izbegavajte SONY bilo sta sto vredi od njih ne spada u normalnu klasu ako je ispod 300 e, a za te pare ima mnooooogo boljih izbora

Edit by ULT_RAS Arrow evo ovako u jedan post Wink
 
melkor
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 20 Jan 2005
Poruke: 236

saudiarabia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 26, 2006 3:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alpina za jaku muziku je zakon, a za kvalitet zvuka harman kardon je najbolji!!!

_________________
 
biske
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Maj 2005
Poruke: 369
Mesto: mirijevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 27, 2006 11:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

trenutno na nasem trzistu nepostoji nista bolje i jeftinije od pionira
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~ -> Car Hi-Fi? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon