www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zenski razgovori
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 19, 2005 11:14 pm    Naslov poruke: Zenski razgovori Na vrh strane Na dno strane

Ovo je jedna od tri moje najdraže knjige.
Knjiga se zove "Ženski razgovori"
a napisao ju je legendarni
Dušan Radović

Želim da je ovog puta čitate i vi sa mnom!
I, naravno, učite i uživate uz nju
bar približno koliko ja!



_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 19, 2005 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nikada ne zavirujem u džepove svoga muža

Znate šta....Ja to moram odmah da vam kažem.Ja nikad ne zavirujem u džepove svoga muža.Nikad!Ja to smatram poniženjem za ženu.Ne, hvala!Ja se tim stvarima nikad neću baviti.To su stvari u koje jedna prava žena sa dostojanstvom, ne bi smela da dira.Ja se unapred grozim od toga što bi sve moglo da se nađe u epu jednog muškarca.
Po mom mišljenju, žena ne bi smela da se spusti na taj nivo.Mi naše muževe nikad dovoljno ne poznajemo...Ja mislim da je tako.Mi ih ipak ne poznajemo...Da li ćemo ih bolje upoznati ako im zavirujemo u džepove, to je pitanje.Uostalom, ja i ne želim da baš sve znam o svom mužu.Meni to nije potrebno...Zašto?
Mogu da vam navedem samo jedan primer:
moj muž je jednom hteo da mi pokaže rentgenski snimak pluća - nešto su sumnjali, pa su mu snimali pluća.I on hteo da mi pokaže taj snimak, valjda da se pohvali ili da me uteši da nema ništa na plućima.Međutim, ja sam odbila, nisam htela da gledam.To je, recio stvar, koja me kod mog muža uopšte ne interesuje.A tako je i sa džepovima....

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 19, 2005 11:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ispala sam glupa

Ja sam, u početku, radila takve stvari.Kontrolisala sam svog muža.Međutim, ili ja to ne umem da radim ili nemam sreće, tako da nikad nisam znala da li sam ga uhvatila ili nisam.Jer kad god ja mislim da sam ga u nečemu uhvatila on mi posle sve objasni...i ja ispadnem glupa, i još posle moram da mu se izvinjavam.I zato još više izbegavam da ga kontrolišem.Jednom sam ga zatekla kako se sa nekom komšinicom ljubi u liftu.On mi posle objasni da je to bila opklada.
Drugi put sam mu u džepu našla fotografiju neke žene sa plaže, u kupaćem kostimu.Ja ga pitam šta je to, a on mi kaže da je to jedno žensko đubre i da je baš poneo tu fotografiju da mi je pokaže....da vidim ženu koja je napustila nekog njegovog najboljeg druga.
I uvek tako.Ja ga uhvatim ili mislim da sam ga uhvatila, a on mi objasni da sam u zabludi.
A pošto žena nikad ne može da zna da li je nešto istina ili nije, ja sam rešila da izbegavam takve stvari.Lakše mi je tako.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 19, 2005 11:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj kofer je spreman

Ako mene pitate, ja sam za opreznost, za preventivu.Sa muževima se nikad ne zna....žena mora svakog trenutka da bude spremna na sve.Za svaki slučaj!Zato ja stalno držim u predsoblju spakovan kofer sa mojim stvarima.Ono što mi je najpotrebnije, to držim u koferu.I moj muž to zna.Ako se nešto dogodi, ako me izda ili izneveri ja uzimam kofer i odlazim.S vremena na vreme promenim stvari u koferu, operem ih, ispeglam, provetrim - pa opet u kofer!Taj mi kofer stoji kao onaj pesak za gašenje požara...ako ne bude požara, molim!Nećemo upotrebiti pesak.I da vidite, moj muž malo cvikuje od tog kofera.Možda bi nekad nešto i pokušao, ali ga taj kofer i isprati i dočeka.Ne može da ne misli na njega.To ga, razumljivo, nervira i iks puta me je molio da sklonim kofer da ga više ne nerviram, ali ja neću!Samo tako mogu da te sačuvam, ako se nerviraš.A kad prestaneš da se nerviraš, sve je gotovo.Ako te uhvatim, ako ti nađem karte u džepu, ja tog trenutka odlazim i nikad se više ne vraćam.
Prema tome, možemo da se volimo, i sve normalno, ali kofer ima da stoji tamo gde sam ga ostavila.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 12:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam šta da mislim

Znate kako je....Svako ima svoje mišljenje o tom pitanju.Ja sa mojim mužem imam drugačiji dogovor, jer drugačije ne vredi...
Ovo je kuća, ovo su tvoje obaveze u kući, ovo ti je radno vreme.I molim....Ako redovno ispunjavaš obaveze prema kući - ne interesuje me ništa više.Imaš svoje slobodno vreme, slobodan si čovek, možeš da radiš šta voliš.Je l' tako?I nemoj samo da mi zamišljaš da me varaš i da izigravaš neke tajne i misterije.Prosto, ne zanima me ni s kim si bio ni šta si radio.....ako si redovan u kući, ako ispunjavaš obaveze kao muž i domaćin - neka ti je alal.Je l' tako?Jer, mi njih da kontrolišemo to je nemoguće - da ih ispitujemo, a oni da nas lažu...i to je ispod dostojanstva.Ima ova drugarica pravo.
Eto, ja sam tako sredila tu stvar i ne mogu da se požalim.
Prema tome, ako mene pitate - šta ja mislim o tim kartama za bioskop?
Ja prosto ne znam šta da kažem, jer mene to konkretno ne interesuje.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 12:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako on da gol, ja odmah izjednačim

Bože moj...Moj muž zna da sam ja uvek u stanju da mu se revanširam.Dvostruko i trostruko, pa nek' izvoli.Ako on da gol, ja odmah izjednačim.Jednom sam mu priredila jednu takvu stvar i sad mu više ne pada na pamet da nešto pokušava.Ja mu ne branim.Ja mu to otvoreno kažem: izvoli, slobodan si!Ali znaj da te čeka revanš!I još plus neke stvari....Ako ti tako voliš, možemo da teramo, što se kaže, do sto jedan i nazad.Ja sam još uvek zgodna i to za mene nije nikakav problem.Ja izbegnem takve stvari, polazim od toga da sam udata...
Međutim, ne pada mi na pamet da izigravam neku mučenicu.To mi je odvratno.Brak, to je za mene....To su za mene terazije...Ako kod njega pretegne dobro, je mu se odmah revanširam.Ali, ako pretegne neka prevara, molim, tu smo, odmah prelazim u ofanzivu.
To je jedina prava ravnopravnost.Ništa ja ne dajem na neki ženski moral i slično.Što je moralno za njega, to je i za mene.I molim!

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Njima nije ništa lakše nego da se razvedu

Ne znam....Stvarno ne znam...ja mogu da vam kažem da sam se jadna udala....Ne znam šta mi je bilo...Mrzelo me da mislim na to.I dobro, na kraju sam se i ja udala, morala sam.I nekako sam to regulisala...I sad mi ne pada na pamet da pomislim da se još i razvodim, pa, ne daj Bože, opet da se udam.Taman posla!Kažem vam, jedva sam se i prvi put udala.
Prema tome, udala sam se, kako mi je tako mi je, više ne mislim.
Prosto, raščistila sam sa tim da ne mogu da se razvodim i da znate da mi je mnog lakše.Više ne mislim na to i normalno izbegnem takve stvari kao što su te karte...Šta će mi to, ako već znam da ne mislim na razvod.
I ako mene pitate, ja bih te karte vratila tamo gde sam ih našla i nikad mužu ne bih rekla da sam ih našla.
Jer, znate kako je, ima muževa koji jedva čekaju neku čarku, njima ništa nije lakše nego da se razvedu.
A pošto moj cilj nije da se razvodim, ja onda izbegavam i čarke i takve razgovore.Prosto, neću da mu pružim priliku za to.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 12:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubav samo može da pokvari brak

Molim vas, možda se nećete složiti....ali za mene prvi uslov za srećan brak je da žena ne voli svog muža.Prvo to!Zna se kad se vodi ljubav: u školi, u mladosti, dok je žena još devojka.I to je ljubav!To je lepo i to svaka žena treba da prođe: dve tri ljubavi, malo flerta, igranke i to....Ali brak, izvinite!Mnoge žene greše što mešaju brak i ljubav.To su dve stvari.To ja nikad ne bih mešala, ljubav je ljubav, a brak je brak.Ako neka žena traži ljubav neka slobodno bude sigurna da je u braku neće naći.To sigurno!Ja bar ne znam takav slučaj.Bilo je da se uzmu iz ljubavi.To je bilo.Ali, čim se uzmu, ljubav naglo počinje da vene, da vetri i opet nema ljubavi.
O tome se radi.
Ljubav samo može da pokvari brak.Jer onda se žena trza i seca, nervozna je, sve je nervira...Ne može da nađe svoj mir, što je u braku naročito važno.Onda je, eto, kao ovaj slučaj, sve interesuje, hoće da vidi šta joj muž ima u džepu.A za mene, žena koja krene tim putem, tu sreće nema.Ni za nju, ni za njenog muža.A naročito za nju.
A žena koja ne voli muža, ona nema te trzavice i sekiracije.Ona je mirna, suzdržana, ima lepo ponašanje - prava žena.Nju te gluposti ne zanimaju, pošto ga, u stvari, ne voli.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 12:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tu rubriku ne vodim

Mene moj muž stalno nešto laže...A ja ga puštam, nek' laže.Valjda mu to nešto treba čim laže.
Te jedna rekla da je pravi muškarac, te druga mu kupovala burek, te s trećom se kao sudario u hodniku...Pa opet, kao jednog dana pogrešno ušao u ženski WC i ne znam šta je tu sve bilo...
I tako...ima taj običaj i tu manu da se hvali kao muškarac, valjda da mi skrene pažnju ili da kod mene izazove ljubomoru.
Međutim, ja he obraćam pažnju.Znam da nije toliko opasan, koliko voli da priča.Možda je nekad i bilo nešto, al' ja u to ne ulazim.Imam druge brige i tu rubriku ne vodim.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 8:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolji muževi su oficiri

Ja nisam imala tu sreću, ali u stvari, ja mislim da su najbolji muževi oficiri.To su, prvo, pravi muškarci.Tamo ne primaju škartove.Sve je nekako zdravo, pa ima neke oči, oštar pogled...Meni se mnogo sviđaju oficiri.Drugo, u vojsci nema žena.Sve sami muškarci, tako da su i tu prilično pošteđeni.Najgore su one puste kancelarije gde je sve izmešano.Da znate, u tim kancelarijama, tu se najviše muti.
Onda, tu je uniforma....Oficir ne može, i da hoće, da se toliko blamira i kompromituje.Uniforma ga tu prilično onemogućava.
A lepo im stoji, pa je i to plus za ženu.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 9:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nađi nešto plavo i belo

Čim je crn i ima brkove, znaj koliko je sati.Ti su najopasniji...ti crni sa brčićima...Ako hoćeš mir u kući, nađi za muža nešto plavo i belo, malokrvno.To nije velika sreća, ali bar znaš da imaš muža.
Za ljubav i tako to...ti crni su idealni...ali za brak - nikako.
Koliko sam ja gledala, svi najveći ljubavnici na filmu su crni i imaju brčiće.Taj film u kome se oni pojave ne može da prođe bez neke gužve, prevare...valjda im je takva krv....
A pošto brak nije film...je l' tako?
Bolje nam je da nađemo nešto plavo, tiho i mirno...tu je mnogo veća sigurnost i garancija.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 9:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šta će mužu takav glas?

Ja se slažem.Evo, recimo, Mića Orlović...On je stvarno...mislim, kao muškarac...nema zamerke.Ali, kad bi se sutra, predpostavimo, razveo...i, recimo, došao mene da prosi, verujte imala bi' mnogo da se mislim.Sve je to lepo: i lepota, i što je spiker, i šarmantan.
Ali, po mom mišljenju, muž treba drugačije da izgleda.Muže je muž, a spiker je spiker.Ono što odgovara za spikera, ne odgovara za muža.
Normalno.
Muž ne treba da bude lep toliko.I ne dolazi u obzir takav glas!To mužu ne treba.Muž treba da je skroman, a ne toliko upadljiv.Ja se izvinjavam, možda to nema veze sa ovim, ali mislim da ipak ima veze.Tu sve počinje.Ako izabereš pravog čoveka za muža, normalnog, skromnog, kakav treba da bude muž - posle ne moraš da mu zaviruješ u džepove i da ga špijuniraš.Samo ako umeš sebi da izabereš pravog druga.

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Zenski razgovori Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon