www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li je voda zivo stvorenje???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~
::  
Autor Poruka
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 25, 2005 10:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bo_bo je napisao/la sledeće:
U svijetu je običaj (vjerovatno iz kulture?!) da se ostavi i link, kad se prenose tuđi tekstovi:


http://www.galaksija.com/voda.htm


Pozdrav!


Moj propust priznajem Embarassed
Mada,na ovom sajtu ima more prekopiranih tekstova i niko ne ostavlja link ka sajtu sa kojeg je tekst skinut.
Oni,koje bi mogli zainteresovati vise ovi tekstovi,klikom na sliku mogli su videti odakle su one linkovane.
Ipak mi je drago da se na ovom forumu konacno pojavio neko sa kim se moze ozbiljno razgovarati o ovoj tematici.

Pozdrav


 
dacacar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 21 Sep 2005
Poruke: 53
Mesto: Leskovac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 19, 2005 2:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cudno cudno, neznam sta da kazem
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 19, 2005 2:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja to sebi ne mogu da objasnim. chitao sam puno o tome, ali....

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
Djole_BG
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 700
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 20, 2005 9:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pricao sam devojci o ovom tekstu i nije mi verovala dok nismo zajedno procitali !

_________________
Cilj opravdava srestva !!!
 
KZS
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 395
Mesto: Apatin

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 02, 2005 12:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma bre to ti naucnici lupaju. Nemaju vise cim da se bave pa pocinju da lupaju po meni gluposti.

_________________
JeLeN PiVo - StVaRnO NaJbOljE
:occasion5:
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 3:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma ljudi,voda nije ziva,voda je.... Razz
 
Aneri
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 19 Dec 2005
Poruke: 37
Mesto: Kraljevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 09, 2006 4:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako je jedan od najvecih filozofa i prvi od takozvane sedmorice mudraca, Tales iz Mileta, rekao da je voda pochetak svega tj. da "sve iz vode nastaje i sve se u vodu vratja" ne vidim razlog da ja sad ovde nesto pametujem. On nije imao uslova (ziveo je oko 625-545. pre Hrista) da dokaze ovo sto danas nauchinici dokazuju ali je uvideo ogroman znachaj vode za choveka i prirodu uopshte. Da li je zivo bitje ne znam (mislim da nije), ali mogu da kazem da je voda u najmanju ruku chudo...
 
Astral Projection
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 77
Mesto: Spiritual Dimension

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 11, 2006 3:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

chitao sam ovaj text u nekom chasopisu, mozhda bash trecje oko Razz
enivej.. fascinantan je.. a to da li je voda zhiva? pa cijela priroda je zhiva.. 8)

_________________
:: Mind altering psychedelic trip ::
 
banelazic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 02 Mar 2005
Poruke: 167
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 11, 2006 8:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lepi tekstovi! ovakvih tekstova nemam ni na fakultetu na kom studiram vodu, tj. hidrogeologiju. ovoj Daci treba dati pohvalu i nagraditi za ovakvu prezentaciju /samo da je ona napisala ovo a ne kopirala i paste). Svaka čast!
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 1:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ja vodu volim zato sto se od nje pravi pivo,a ono je moj najbolji prijatelj...tako da mogu da smatram da je voda zivo bice Very Happy
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 10:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Barleti pominje da su branioci Svetigrada to učinili iz "praznoverja" kada su ugledali lešinu šteneta u bunaru. Međutim, uzrok njihovog straha nije bilo "praznoverje" već mitološki odnos prema vodi kao prema božanstvu, koji se sačuvao još od praindoevropskih predaka, pojačan zatim slovenskom mitološkom svešću gde je voda igrala isto tako važnu ulogu, pre svega u oplođivanju polja, samim tim, bila jedan od elemenata koji daje život.[18]

O iskonskom poštovanju vode govore i naša sačuvana predanja: "... U našem narodu se voda zamišlja kao svako živo biće.... Nečiste vode nisu samo one koje su mutne ili nečim zagađene, nego i one koje su na neki način oskrnavljene..."[19] Zar ovo dovoljno ne govori o izvoru straha kod branilaca Svetigrada kada su primetili da je voda oskrnavljena? A to mogu učiniti: "...mračne sile koje "vodu truju" (vračare, činjarice)... Voda se ne donosi kući posle zalaska sunca, da se njom ne unese i demon...".[20] Ne sme nas zavarati činjenica što su Makedonci, tada već odavno hrišćani, još verovali i molili se prirodnoj vodi. Tragovi ovog prastarog običaja u Slovena očuvani su i danas kao ostaci u mnogim našim običajima vezanim za plodnost polja i letine.[21]

(projekat rastko)

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Ziggy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 705

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 18, 2006 10:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma voda nije ziva i dame ubijes nemozes me ubijediti durgacije hehe ako je ziva onda je ima na 10000 umova jer u svakome ima vode Very Happy hehe Wink
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> Da li je voda zivo stvorenje??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 2 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon