www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li je voda zivo stvorenje???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~
::  
Autor Poruka
akosta
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Maj 2005
Poruke: 77

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 29, 2006 9:50 pm    Naslov poruke: .... Na vrh strane Na dno strane

Ja inace verujem u natprirodno ali da je voda zivo bice to je i za mene neverovatno,ne verujem......

 
dekija85
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 672
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 30, 2006 6:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

voda nije zivo stvorenje ali je jedan od pet elemenata od cega je sve napravljeno
 
Argenta
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 11
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 01, 2006 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Voda jeste zivo bice i drago mi je sto je neko to napokon dokazao. Problem je u tome sto je nasa naucna zapadna definicija zivog bica suvise uska. Onaj ko se oslanja na biolosku deskriptivnu definiciju zivog bica dosta gresi, jer je zivo sve sto sadrzi zivotnu energiju. Tacnije je da se ziva bica sastoje iz vatre, vode, vazduha, zemlje i etera nego bilo kakvo nabrajanje hemijskog sastava, jer kada biste smuckali ono iz cega se sastoji covek ne biste dobili zivo tkivo jer da bi bilo zivo potrebna mu je zivotna energija koju naucnici ne bi mogli da sintetisu, a ne bi znali ni kako da je uliju posto se ona nalazi svuda oko nas.

_________________
Also sprechen Zaratustra !!!
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 01, 2006 6:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ocarana sam i veoma zahvalna za ove informacije.
A opet je tako tesko vodu smatrati zivim bicem.
Lakse mi je zivim bicem smatrati nesto konkretnije za sto se samo po sebi podrazumijeva
da su bica sa dusom
Svasta Shocked
 
***RaZoR***
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 28

Datum registracije: 29 Dec 2005
Poruke: 518
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 01, 2006 7:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bas mi je cudna ova konstatacija
 
glumac86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 07 Apr 2006
Poruke: 111
Mesto: SCG

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 12:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ova tema...hmmm...ma voda definitivno nije ziva!

_________________
NISTA OD TOGA
 
m1l1ja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 39
Mesto: Priboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 24, 2006 9:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma ovo je netacno.

Voda je molekul pre svega! Kretensko istrazivanje, pogotovu ako je na sajtu Galaksije, kwazi nauka.

Cista logika mi govori da zvucni talasi stvaraju oscilacije (a i sami osciliraju) te se stvaraju talasi koji nisu vidljivi golim okom (a sve cestice u prirodi se pojavljuju u dva oblika, cesticnom-korpuskularnom i u obliku talasa-De Brolji).

Ovom treba casova fizika, fasciniran glupostima nisam!

Nemojte mi zameriti ali otvorite udzbenike iz fizike.
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 10:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gledajući znanstveno - nije. Ali, pogrešno je gledati znanstveno. Čovjek je većinom od vode, i voda mu je neophodna za održavanje života. Iz tog je možda voda više živa nego mi sami. Rekao bih da su i voda i zemlja inteligentni, ali kad dođe vrijeme o tome će se više raspravljati. Ideje o inteligenciji u prirodi su tek načete...

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
m1l1ja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 39
Mesto: Priboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 7:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sva jedinjenja u se dele na organska i neorganska, voda je neorgansko. Samo kompleksni sistemi mogu pokazivati znake inteligencije. Nije mi jasno kako dvo atomni molekul vode moze biti inteligentan,tj. ziv. Kakav je to rad vode, ne vrsi metabolizam, ne radja, ne reprodukuje se.

Nije mi jasno sta cini kompleksan sistem vode, elektroni. Sorry ne verujem mozda iznesem jos razloga...
 
telulu
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 01 Maj 2006
Poruke: 280

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 03, 2006 4:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa logično da će zagađena voda formirati drugačije kristale od čiste vode, jer ima u sebi kojekakve druge primjese koje vjerovatno utiču na kristalizaciju. Mislim da su ovo čiste gluposti...Čuj voda živo biće. Onda je vjerovatno i vazduh. Rolling Eyes

_________________
 
ramar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Sep 2006
Poruke: 155
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 8:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam nikad cuo nista slicno. Jako interesantno
 
Samojedanput
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 26 Okt 2006
Poruke: 44
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 01, 2006 3:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cuo sam za tu pricu ...i nisam verovao...mogu misliti na sta lici moja cesmovaca Smile

_________________
Da potpis
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> Da li je voda zivo stvorenje??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon