www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Edo Maajka
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
Bigi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Jun 2005
Poruke: 116
Mesto: BELFAST

ireland.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 11:30 pm    Naslov poruke: Edo Maajka Na vrh strane Na dno strane

vaše mišljenje o Edi? što mislite o njegovoj muzici? koja vam je stvar najbolja? dojmovi sa koncerata?

 
Bigi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Jun 2005
Poruke: 116
Mesto: BELFAST

ireland.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Edo Maajka ili ti Edin Osmic je rodjen 22.12.1978. u Brckom (BiH). Poznavati Edu Majku slicno je kao da ste upoznali cijeli kraj u kojem je rodjen i ono so su ljudi tamo voljeli i vole. Edo voli ribiciju i dobru zabavu, voli sport, dobru muziku i dobro popit. Utjelovljuje dobar duh bosanskog naroda i kraja otkud je potekao. Njegov zivot vjerovatno se nikada ne bi isprepleo s nasim da nesretnog 04.05.1992. godine rat nije zahvatio i njegov kraj, pa je nas Maajka bio prisiljen pobjeci u selo Ograsenovac nadomak Brckog. Kamionom, kao i mnostvo ljudi zahvaceni ratom prelazi u Hrvatsku gdje prvo u Prevlaci kraj Zadra, a zatim i u Zagrebu pronalazi svoje mjesto pod suncem koje grije nas sve. Kako sam kaze: "Doso sam u Zagreb prije 9 godina i ovaj grad prihvacam kao svoj. Imam purgerski naglasak, volim Dinamo, skandiro za radio 101, skandiro za sindikate. Bio sam tu kad se mijenjala vlast, kad je Dinamo rokno Partizan 5:0, kad je rikno Njofra... Tu sam prvi put guzio, prvi put se napio, prvi put repo, prvi put skoro sve."
No ipak vraca se u Bosnu kako bi studirao strojarstvo i jako popularnu kriminalistiku. Za vrijeme boravka u Tuzli, Edo postaje jedan od clanova hard core grupe Diskord koja kasnije mijenja ima u DEFENCE (OBRANA). Ta grupa postaje jedna od boljih u Tuzli i BiH. Njihov demo singl 'Obrana 99' postaje hit godine na radio Hit-u u Brckom.


SLUSAJ MAAJKU
Iako izgleda kao tezi hardkoras, bar po masi, Edina ljubav ipak je hip hop i rep. Edo s lakocom radi tekstove i prvo se promovira na radio stanici "Kameleon" gdje izvodi prvi bosanski freestyle. Emisija se zove FMJAM i dan danas je omiljena Edina radio emisija o kojoj nas uvijek rado upoznaje.
Ta emisija okuplja oko sebe mlade neafirmirane umjetnike koji zajedno cine grupu "Disciplinska komisija" i ciji je Edo clan. Nakon godinu, dvije dana Edo odustaje od fakulteta zbog financija i drugih stvari, vraca se u Zagreb gdje ide do Shot-a (Elemental) i moli ga da mu da jednu podlogu na veresiju (dug, semdo). Edo i Shot su se uvezali i prave prvo Minimalni rizik, a nakon mjesec dana i pjesmu Mahir i Alma. Pjesme su snimljene u studiju 25 kod Maleka za sitne pare. Pjesme su se prvi puta zavrtile na emisiji Blackout (Frx,Phat Phillie) i rispond je bio odlican. Demo pjesma Mahir i Alma je bila po izboru slusatelja radio Kameleona hit 2001.godine...
Edin talent prepoznaju izdavacke kuce, i nas Maajka se odlucuje za "Menart", koji mu izdaje prvi studijski album 'Slusaj Mater'. Producenti na albumu su mu Dash, Koolade i Shot, a za one koji su culi samo nekoliko stvari s albuma, nema dvojbe tko ce u buducnosti biti broj jedan hrvatske, bosanske i sire hip hop scene. A majka je i dalje clan grupe " Defense" i "Disciplinska Komisija", ozenjen je, zivi i radi u Zagrebu.
 
Bigi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Jun 2005
Poruke: 116
Mesto: BELFAST

ireland.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo još malo slika za raju...
 
Bigi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Jun 2005
Poruke: 116
Mesto: BELFAST

ireland.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 11:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i još malo slika...
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 21, 2005 12:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bas si me nasao! moj omiljeni pjevac raper tekstopisac ma sve! jedini covjek sa estrade bivse yu kojeg postujem i slusam do besvjesti i jedini ciji sam album kupila orginal jer je on to zasluzio!

bila sam na 3 njegova koncerta....odlican je!najdraze su mi mahir i alma, on je mladji,prziiii...ma sve su mu pjesme odlicne! Very Happy

odusevljava me covjek naprosto....obradjuje tematiku svakidasnjice al tako dobro da ga drzim za genija! 8)

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
4free
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 14 Jul 2005
Poruke: 25
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 21, 2005 9:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zakon je...

Njegove najbolje pjesme: "Prikaze" i "Prži"
 
hakynen
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 12 Jun 2005
Poruke: 1588
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 21, 2005 10:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Edo je KING!!!

Volim ga k'o oca rodjenog... maajke mi...


_________________
 
Bigi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Jun 2005
Poruke: 116
Mesto: BELFAST

ireland.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 21, 2005 2:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e pa zilika imamo nešto zajedničko, jedina dva originalna cd-a što imam su od Ede, ali stvarno ima nešto posebno u njegovim tekstovima, njegova tematika je svakidašnji život i zato ju je narod prihvatio, nije nacionalista i ima muda napisati pjesmu o bilo čemu... a moji dojmovi sa koncerata su izvrsni, bio sam na cirka 15 njegovih koncerata i svaki put me oduševio svojom karizmom... atmosferu na njegovim koncertima može pratiti samo TBF... EDO je CAR...

_________________
No Sikiriki...
 
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 21, 2005 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

78mo??? izgleda stariji od mene 10 godina Smile

Inace, pomalo mi je nerazumljiv... Ali volim onu Prziiii 8)

_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
Shaq
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 08 Apr 2005
Poruke: 152

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 22, 2005 1:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma Edo je car medju carevima!!!!

Kako mi je milo kad slusam njegove pjesme,vrh su mi,jedino mi je No sikiriki malo bzv.
 
TheGreatNemus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 25 Jul 2005
Poruke: 8

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 26, 2005 12:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

OK je, mada mislim da ima mnogo boljih repera sa boljim tekstovima od njegovih.
 
o0987654321qazxcvbnmk
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 26 Jul 2005
Poruke: 44
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 26, 2005 11:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uzasan je. ne mogu da ga cujem. ako ga cujem na radiju, odmah menjam stanicu.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Edo Maajka Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon