www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Omiljeni pisac?
Strana 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
krimhilda
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 28 Sep 2004
Poruke: 112
Mesto: podgorica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 02, 2004 2:23 pm    Naslov poruke: Omiljeni pisac? Na vrh strane Na dno strane

Moj omiljeni pisac je Herman Hese,a vas?I zbog cega bas on,sta je to u njegovom stilu sto vas odusevljava?

 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 02, 2004 2:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Paul Auster! Čovek nepretencioznog jezičkog stila, ali odveć teških reči, veliki maher zapleta, on koji uvek "izneverava" čitalačko očekivanje, iznova uskraćuje publiku za "čisto" osećanje kraja....

...u (ono-)evropskoj literaturi favorizujem Nemce "in general" i Tomasa Mana posebno, tek napola sledbenika Geteove škole, besednika mračnih motiva, ali i jedinstvenog manira pripovedanja....

...domaći pisac kojeg - bez rezerve - izdvajam je Danilo Kiš, pionir "anti-klasičnog" spisateljstva u nas; izuzetno mi gode njegove deskripcije i neumorna igra interpunkcijom (taman koliko mi je bio "hard-core" svojevremeno, kroz školsku lektiru, toliko mi je danas blizak)....


Poslednja prepravka: Manhattan datum Sub Okt 02, 2004 4:25 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 02, 2004 3:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dostojevski , covek vam vremena.

a za opustenje i puno dobre price :

puzo
morel
eko
ladlam i
simel

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
rain-man
* EXITovac *
* EXITovac *



Godine: 42

Datum registracije: 30 Jul 2004
Poruke: 2552
Mesto: 44°49'14" / 20°27'44"

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2004 12:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nick Hornby

_________________

...lagano umire:
onaj koji ne menja život kad nije zadovoljan svojim poslom ili svojom ljubavlju,onaj koji se ne želi odreći svoje sigurnosti, radi nesigurnosti,
i koji ne ide za svojim snovima...
:glasses2:
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 06, 2004 4:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hese...a zatim
Tolkin....Hemingvej...Stendal..Tagora....
ma ima ih jos....

_________________
 
Tulumba
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 11 Mar 2004
Poruke: 46
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 08, 2004 10:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dostojevski, ne pitajte zasto ne znam taco, njegova djela mi padaju tako na dusu da se nerjetko desi da mi jedna jedina recenica izmami suzu bez ikakvog vidnog razloga, zacas me baca u neki trans, jednostavno mogu sigurno rec da njegove knjige mjenjaju moj zivot.
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 08, 2004 10:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Harold Robbins...
 
aneta77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 16

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 10, 2005 4:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Teri Pracet rules!!!!!!!!!!'sraza,straza","piramide","noumi"su izuzetna ostvarenja iz oblasti epske fantastike,mada bi svako morao da procita starog,dobrog Daglasa Adamsa"autostoperski vodic kroz galaksiju"...
Dostojevski jeste alfa i omega,kao i Andric,Kapor,Pekic..

_________________
moj potpis
 
nvidia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Mar 2005
Poruke: 16

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 12, 2005 8:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

stephen king je kralj nad kraljevima .alfa i omega kad su u pitanju horori tako da ga toplo preporucujem ali i klajv barker je odlican
 
damir02
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 28 Jan 2004
Poruke: 14

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 12, 2005 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni je omiljeni pisac dostojevski...

zlocin i kazna je fakat vrhunska knjiga, koju bi svatko trebao procitat...
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 16, 2005 2:15 am    Naslov poruke: Koeljo Na vrh strane Na dno strane

Paulo Koelho.
Nadam se da se tako pise. Sjajan je
 
iligor
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 31
Mesto: Podgorica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 16, 2005 2:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dostojevski je za mene bez premca. Najvise mi se dopada njegov "Idiot". Vrhunska knjiga, mislim da je bolja čak i od "Zločina i kazne",
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Omiljeni pisac? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  sledeća
Strana 1 od 23

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon