www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Omiljeni pisac?
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
jocamx
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 10
Mesto: Sabac

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 16, 2005 9:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svetislav Basara

 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 16, 2005 6:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Manhattan je napisao/la sledeće:
Paul Auster! Čovek nepretencioznog jezičkog stila, ali odveć teških reči, veliki maher zapleta, on koji uvek "izneverava" čitalačko očekivanje, iznova uskraćuje publiku za "čisto" osećanje kraja....


Evo da se u necem slozim s tobom. Citao sam puno Austera i meni je genilajan. Posebno Knjiga Iluzija. Pa Muzika Slucaja, Leviatan itd...

Ali moj favorit je J.M. Coetzee!!! Tako pitak a tako dubok, inteligentan i zanimljiv nacin pisanja, izvanredno vodenje prica uz savrseno adekvatne a ne pretjerane opise... Age Of Iron, Disgrace, Foe... a posebno U Ocekivanju Barbara!

Dalje: Ivo Andric, Krleza, Selimovic, Marquez (pazi na moj nick)...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 16, 2005 10:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@ Aureliano

U čemu se to ne slažemo? Književni i muzički ukusi su nam bar komplementarni ako ne podudarni (Balašević na stranu)! Rolling Eyes
Da, da, poznaješ Austera i to je za mene jako uzbudljivo, jer ne upoznajem često njegovu čitalačku publiku. Takodje si izdvojio upravo njegove najjače romane, premda pogrešnim redosledom, jer Leviathan (+ New York triology) beži bar za 2 dužine svemu ostalom što je dosad napisao. Tu su onda The Music of chance i poslednja The book of illusions.

A da li si čitao možda The invention of solitude (Otkrivanje samoće)? To je jedan od njegovih ranijih radova koji ne uspevam da razumem. I da li čitaš prevode ili dela u originalu? U translaciji se gube Austerove fantastično sitne igre rečima koje grade posebnu atmosferu. Wink

_________________
Mo'š misliti! Rolling Eyes
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 17, 2005 12:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Manhattan je napisao/la sledeće:
@ Aureliano

U čemu se to ne slažemo? Književni i muzički ukusi su nam bar komplementarni ako ne podudarni (Balašević na stranu)! Rolling Eyes
Da, da, poznaješ Austera i to je za mene jako uzbudljivo, jer ne upoznajem često njegovu čitalačku publiku. Takodje si izdvojio upravo njegove najjače romane, premda pogrešnim redosledom, jer Leviathan (+ New York triology) beži bar za 2 dužine svemu ostalom što je dosad napisao. Tu su onda The Music of chance i poslednja The book of illusions.

A da li si čitao možda The invention of solitude (Otkrivanje samoće)? To je jedan od njegovih ranijih radova koji ne uspevam da razumem. I da li čitaš prevode ili dela u originalu? U translaciji se gube Austerove fantastično sitne igre rečima koje grade posebnu atmosferu. Wink


Ma ja sam se samo zezao za to oko neslaganja Very Happy
Citao sam ga u originalu i prosao sam kompletan opus s izuzetkom Mr. Vertiga (a i to cu proci u dogledno vrijeme). Odusevila me Knjiga Iluzija paralelama u fascinantnoj prici o reziseru te referiranja na filozofiju Waldena (reziser u Knjizi Iluzija, kao i Thoreau, odvaja se od svijeta u jedan svojstven svijet, zatvoren krug, da sad ne ulazim u detalje). Fabula price mi je apsolutno unikatna, eto, od njegovih dijela to mi je najjace.
Ali volim i Leviathana, ima slicnosti s nekim stvarnim dogadjajima oko pokreta Weather Underground (bolje opisano u vrlo prosjecnom romanu Neila Gordona "The Company You Keep"). Leviathan je onako pomalo "ljevicarski" americki roman, nadam se da ces se sloziti samnom...
Zaboravio sam spomenuti trilogiju, odlicna je...
Muzika Slucaja je bila progutana u jednom dahu. Ta prica o gradnji zida poradi kockarskog duga savrsenog je ritma, zabavna a opet mudra, mada vrlo americka, cini mi se... Film je napravljen po ovom dijelu i meni je A1. Kao i Lulu on the bridge, ako si ga vidjela... Austerov igrokaz!

Eto malo tako, da ne budem preopsiran.

A zaboravio sam spomenuti jos jednog dragog mi pisca: Haruki Murakami.

P.S.
E da, meni je Dj. Balasevic PISAC, tj. PJESNIK vise no pjevac (zapravo je tanak kao pjevac, ali uz onakve tekstove sve i da mekece kao Johnny Stulic, valjalo bi).

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...




Poslednja prepravka: aureliano datum Čet Mar 17, 2005 12:46 am; ukupno izmenjena 1 put
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 17, 2005 12:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Btw. regarrding Paul Auster. Ako se ikad nadjes u New Yorku, ima jedan pravi Austerov(ski) Jazz Club, zove se "Smoke". Na Broadwayu je i bllizu 103.e ulice.
If you like jazz here is Auster world kind of a jazz palace.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
KristinaNS
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 38

Datum registracije: 16 Feb 2005
Poruke: 4683
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 17, 2005 12:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Matija Beckovic

_________________
Ako treba da ogulim kolena da ti priznam kolko sam te volela,ja cu prva...
Na kraj sveta da ti nosim kofere da ih skupljam ako ti se otvore,ja cu prva...
Svako pismo krvlju da ti napise da na tvoje prevare sva mirisem,samo reci idem prva...
 
joe123
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 17 Mar 2005
Poruke: 11
Mesto: zg

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 17, 2005 2:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Herman Hese, Jergović
 
UrkeBG
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 20 Mar 2005
Poruke: 10
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 20, 2005 9:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Agata Kristi

_________________
Welc0me t0 my World
http://gallery.myfavoritegames.com
 
Crazy_creature
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Mar 2005
Poruke: 13

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 20, 2005 11:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oskar Vajld. Valjda mi se svidja njegov.. kako da se izrazim.. pomalo bolestan nachin pisanja. Bar ga ja tako dozhivljavam.

_________________
~Ne umem da dishem, ne mogu da spavam jer nisi tu... Umirem jer znam da je kasno da ispruzhim ruke i uzmem te~
 
rangy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 21 Mar 2005
Poruke: 12

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 21, 2005 12:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ivo Andric,ubeljivo prvo mesto!

_________________
RR
 
bonifacije69
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 05 Feb 2005
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 23, 2005 5:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jao toliko ih ima

Koeljo, Hese, Andric, Selimovic, Habjanovic, Kapor
 
www.Multipoker.com
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 11

sweden.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 23, 2005 5:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

od stranih Howard Blum domaceg bi izabrao Marka Lopusinu

_________________
Najveci pokersait u svetu..registrujte se i probajte i dobices 20% bonus i multipokerovu majcu+kacket nezaboravite bonuscode SERB ako zelite mozete probati igrati sa funmoney/svakog dana preko 30.000 online probajte vasu srecu i znanje necete se pokajati.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Omiljeni pisac? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  sledeća
Strana 2 od 23

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon