www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Biseri nasih ljudi :D
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 28, 2005 9:56 am    Naslov poruke: Biseri nasih ljudi :D Na vrh strane Na dno strane

Ni sama ne mogu da se setim u momentu, svih bisera nasih ljudi, po dolasku u inostranstvo, samo znam da sam procitala ili cula mali milion primera, koji se me obicno nasmejali do suza! Evo, posto sam ja "startovala temu", ja cu i da pocnem:
Nasa drugarica Sandra pita Engleza:
Sorry, how much is o'clock?! (misleci da pita "koliko je sati", pitala: koliko kosta sat Very Happy )

Prica koju sam negde procitala:
Bracni par nasih ljudi. Mesto desavanja- amerika. Imaju problem, treba im cediljka, ali ne znaju kako se to kaze, pa krenu sa objasnjavanjem:
Treba nam ono, kad kuvas spagete, pa ih stavis u to , a ono voda ode, a spagete ostanu!
I jos jedna:
Nas covek, odmah po dolasku u Kanadu(ili ameriku) treba mu nesto da "istrebi" miseve iz kuce. Elem, ne zna sve ukupno, vise od 10 reci na engleskom, pa se snalazi na sve moguce nacine, a prica tece ovako:
You know Tom & Jerry?
Prodavac: Yes
Nas: e, je*i ga, Jerry problem!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Isto amerika, isto nasi ljudi:
Zeni trebao petao za supu. Otisla u mesaru i sva ponosna zamolila prodavca:
"May I have one chicken husband, please"?!?! (prevod: mogu li da dobijem jednog kokosijeg muza, molim vas)!!! Very Happy

Eto! Dosta od mene za sada! Ovo su uglavnom biseri koji su se do sada, mnogo puta prepricavali, ali posto ovde gde zivim nema puno nasih ljudi i to su uglavnom deca nasih bogatasa koja znaju bar dva jezika, nema puno bisera. Volela bih da cujem neke od njih, koji su se desili licno vama, ili nekom iz vaseg okruzenja!
Pozdrav svima, ma gde bili!



_________________


 
N_E_R_O_N
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 44

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 920
Mesto: B_E_O_G_R_A_D

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 28, 2005 11:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...što bi rekla jedna naša poznata pevačica "Imam osećaj za filing"
ili jedan naš poznati pevač: Čekam te kod kolima" Razz Razz Razz

_________________
...i tako dan za danom pred kockastim ekranom...
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 28, 2005 11:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da,da
Samo, meni su interesatniji biseri nasih ljudi, po dolasku u stranu drzavu! Kako su se sporazumevali, ispale pri sporazumevanju, na koje nacine su se dovijali da traze ili pitaju a nesto sto im treba......cuvena nasa "srpska snalazljivost" i tako te stvari! Evo jos par primera:

Covek ode u garden shop da kupi djubrivo za cvece i pita prodavca 'Can I have some bullshit for garden please' (Jel mogu dobiti BiiiiP za bastu)

Covek tražio cackalicu 'Can I have small timber for tooth'(Jel mogu dobiti malo parce drveta za zub)

Žena otisla u mesaru da kupi jezike „Can I have 1kg. of languages

Aj' sad malo vi! Very Happy

_________________


 
N_E_R_O_N
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 44

Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 920
Mesto: B_E_O_G_R_A_D

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 28, 2005 11:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prošle godine mi je u poseti bio brat (ne rođeni)iz Engleske na jedno 2 nedelje. U početku smo se sporazumevali i rukama i nogama - BRUKA to je trebalo videti ali već posle par dana je sve bilo ok. Prvo što je ovde naučio bile su naravno psovke... a šta bi drugo i mogao da nauči.
Kad se vratio u englesku posla mi je pismo u kom je pisalo da nikad neće zaboraviti reči: "Martin are you hungry?" pošto smo ga često to pitali ;inače je debeljuca.

P.S. Dolazi i ove godine i to za koji dan! biće zabavno

_________________
...i tako dan za danom pred kockastim ekranom...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 05, 2005 7:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo se desilo proslog ili predproslog Oktobra Fest-a, j3b3m li ga, uvek se ulesim na tom festu da sam pomesao sta se, gde i kada dogadjalo Mr. Green

Idem ti ja tako, naroda koliko ti srce zeli, pravo 'bratstvo jedinstvo' (a ne ono sto smo mi imali), svima nam je jedan cilj u glavi PIVO i SMEH.

Od toliko ljudi, dve (ili tri), babe zaustave mene i pitaju me na engleskom: Sorry, were can we get some KRIGLS?
Po faci mogao sam predpostaviti da su nase sa ex-YU prostora i jos kad sam cuo rec KRIGLS, onda sam bio 101% da su nase. I ja im na nasem objasnim gde trebaju otici da kupe krigle i pivo. I one ti meni hvala sinko.

KRIGLS=srpskoengleskonemacka rec, nastala u velikoj guzvi, gde su ljudi srecni i presrecni, gde su bile babe pod nekim dejstvom alkohola 8)

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
indijanka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 77

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 23, 2005 4:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U mom gradu ima lik, koji je dao taksisti, papiric sa adresom na koju bi ga trebao odvesti.. Adresa je bila napisana cirilicom Mr. Green

_________________
Ljudi su najmanje iskreni prema sami sebi
 
sindy D
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 8
Mesto: BL

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 23, 2005 10:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolja radio izvala jedne voditeljke je : Desio se zemljotres 12 sati iza ponoci.







edit by knknpnkn
Prvo: Prva recenica ti je izbrisana, nadam se da znas zasto, ako ne, ti onda ponovo procitaj pravilnik! Wink
Drugo: Nema potrebe da pises velikim slovima. Molim te, iskljuci "caps lock" kad pises!
Smile Wink

_________________
sta reci za proslost,sem NE OKRECI SE ,SINE!Smile
 
Bearhugs
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Avg 2005
Poruke: 15

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 23, 2005 11:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovde u Becu se cesto za kantu za smecu kaze KIBLA Smile nesto izmedju serbsko/ nemacko ( Kbel )

_________________
GROOOOVE IS IN DA HEART Smile
 
Bond_boy007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 19
Mesto: Wien

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 30, 2005 1:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E ovo je cool biser
Jedna moja drugarica koja je odavno u Austriji,tako da Srpski zna ali nije to to.Na jednom veselju sedela je jedna trudnica i prica kako je u drugom stanju,moja drugarica je cula to za drugo stanje i pita aaa ti si u drugom mesecu,a trudnica kaze da je u sestom mesecu a tek ce moja drugarica pa onda si ti u sestom stanju ne u drugom.I tako je pocelo valjanje po podu od smeha hehehehe Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 
Ktantonet
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 285
Mesto: Israel/Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2005 2:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa nikako nemogu da se setim, moracu da pocnem da pisem takve izjave.. samo cega sam se setila je mog tate kada su isli u posetu Beceju sa nekim ljudima iz Izraela i na kraju se dogovore da ce iz Beceja ljudi pisati pismo ovim Izraelcima na engleskom i moj tata na to kaze "Ali pisite latinicom"! Smile

A o tome kako moji roditelji pricaju Hebrejski nesmem ni da pomislim a ne da pisem.
 
A n U b I s
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 05 Jan 2006
Poruke: 534
Mesto: Prokuplje

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 26, 2006 3:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo jedan, ja sam SRBIN iz Srbije a zivim u CH, vracam se sa posla jeda dan i ispred zgrade prilazi mi covek koji je posao i firmu za telefone putem kabla ali nezna gde se nalazi, prilazi me a isti jezik pricamo i vidi se na licu kad si Srbin, prilazi sa pismom i kaze mi '' kablekom'' i pokaza na pismo gde pise ime firme kablekom i ti vidi sad sta je pesnik hteo time da kaze: Da li je hteo da mi pokaze da zna da cita ili da trazi firmu, u tom trenutku naisla su kola i stala; neka poznanica koja mu je sigurno pomogla, neznam jer nismo pricali otisao je odmah sa njom.

_________________
"S v E j E d O z V o Lj E n O"

:plavakapa:
 
zmaster1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 19 Maj 2005
Poruke: 436
Mesto: Cape Town

southafrica.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 27, 2006 1:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam imao priliku da gledam jednog naseg kako trazi aplikaciju za posao. Zove ti on telefonom i tako...

Office: good day, how may i help you?
On: Me looking for job....Me i jos dvojica.

Ja sam padao od smeha na to.

A jos jedan lik se povredio, i generalno je stalno vikao na doktore (u teskom crnogorskom naglasku)
Ma boli me ljeft koljeno.

Laughing Laughing Laughing

_________________
[img]http://img276.imageshack.us/img276/690/zm504yb.gif[/img]
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Biseri nasih ljudi :D Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon