www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Recepti sa junecim,govedjim,telecim mesom
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Sve od i sa mesom ~
::  
Autor Poruka
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 30, 2013 4:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čizkejk sa slaninom

Iznenađenjima u kulinarstvu nikad kraja. Umesto da vam predložimo da u čuveni čizkejk stavite borovnice, jagode ili u najboljem slučaju čokoladu, mi smo se odlučili za nešto još bolje, slaninu! Pa ako možete da odolite ovome, svaka čast!



* * * Sastojci * * *

200 gr. tost hleba sa semenkama

100 gr. rendanog parmezana ili grana padana

500 gr. rikota sira (ili blagog krem sira)

170 gr. kiselog mleka sa 6 % mlečne masti

3 jajeta

2 mlada crna luka

10 listova bosiljka (ili 2 ravne kašičice suvog)

130 gr. tanko sečene dimljene slanine

50 gr brašna

50 gr. mešane salate

100 gr. putera

maslinovo ulje

so i biber



* * * Priprema * * *



Odstranite korice s kriški hleba, pa sredinu tostirajte u rerni. Kad se ohladi, izblendirajte je sa pola količine parmezana, malo soli i s istopljenim puterom.


Kalup prečnika 22 cm obložite papirom za pečenje, pa pripemljenu smesu rasporedite na dno i uz ivice kalupa.



Očistite mladi luk, tanko ih iseckajte i propržite na 2 kašike ulja sa slaninom isečenom na tračice.

Pomešajte rikotu s kiselim mlekom, brašnom, preostalim parmezanom, s malo soli, iscepaknim bosiljkom, lukom sa slaninom i s blago umućenim jajima.

Sipajte smesu u kalup i pecite čizkejk na 160˚C 1 sat.

* * * Ostavite ga da se rashladi, izvadite ga iz kalupa i poslužite isečenog na kriške uz salatu. * * *


Prijatno!



_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 11, 2013 3:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Teleće pletenice sa povrćem




* * * Sastojci:* * *


4 veće teleće šnicle

4 kašike paradajz pirea

1 kašika senfa

2 dl juneće supe

3 kisela krastavca

1 veća glavica luka

2 dl jogurta

300 g šitaki gljiva


2 kašike brašna

0,5 dl ulja

mešavina začina, so, biber




* * * Priprema:* * *



Kisele krastavce i luk iseći na kocke, a šitake na rezance.

Teleće šnicle izlupati tučkom za meso i začiniti ih po ukusu. Zatim svaku šniclu zaseći dva puta kako bi se dobile tri trake koje su pri vrhu spojene.


Svaku šniclu uplesti u pletenicu, te je pričvrstiti čačkalicom.
U manjoj posudi umutiti dve kašike paradajz pirea sa senfom, pa dobijenom mešavinom premazati pletenice.

Pletene šnicle propržiti na vrelom ulju kako bi porumenele, a potom ih dinstati uz povremeno dolivanje juneće supe po potrebi.

Na malo ulja propržiti luk, dodati šitake, krastavce i ostatak paradajz pirea, pa dinstati uz povremeno dolivanje vode po potrebi.

Kada šitake omekšaju, sipati jogurt, začiniti po ukusu, te poklopiti i dinstati na umerenoj temperaturi još 10 minuta.


Pred kraj dinstanja, začiniti jelo po ukusu, posuti ga brašnom, promešati i kuvati da se masa zgusne.

* * * U tanjir za služenje sipati dinstano povrće, a odgore poslagati pletenice. * * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Sve od i sa mesom ~ -> Recepti sa junecim,govedjim,telecim mesom Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon