www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Milica Jakovljevic, Mir-Jam
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
maucetung
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 4360
Mesto: Sremski Karlovci

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 11, 2006 10:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bilo je to jedne noći na jadranu-ubedljivo mi je naj,naj...


_________________
Ta tvoja oka dva,dva mala badema
sto mi ih posla Bog protiv vradzbina.
Umesto ordena na mojim grudima,
nocas su zaspala!
 
jeka_ks
GiGijeva miljenica
GiGijeva miljenica



Godine: 33

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 3933
Mesto: krusevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 11, 2006 11:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam citala nekoliko njenih romana i bas su mi se svideli,jedan od omiljenih mi je 'U slovenackim gorama"

_________________
Neka te moj poljubac dotakne putem ovih

malih slova, nek ti u srce udje radost nova, nek

ti sve od srece sja, a uzrok tome neka budem

ja..
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 11, 2006 11:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sandman82 je napisao/la sledeće:
Da li je ona napisala Nepobedivo srce? Ako jeste to je ubedljivo najgora knjiga koju sam ikada procitao. I jedina njena. Bio sam pre par godina na selu kod babe jedno 7 dana, i kako baba nije imala za citanje nista osim te knjige i nekih ljubavnih romana odlucio sam da je procitam. Prosto neverovatno sta pise!





onda bolje da si babi pomagao u seoskim poslovima Wink

knjige Mir-Jam su za citanje "iz jednog daha" , lepe, romanticne....bas iz tog perioda......kada bi se pisali romani danasnjice, da li bi bilo isto toliko lepo??

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
jelenajo
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 08 Mar 2005
Poruke: 699

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 12, 2006 12:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam kao klinka procitala skoro sve njene romane i bila sam odusevljena ali sad kad malo bolje razmislim nisu nesto.Mnogo su predvidljivi i na isti kalup Rolling Eyes

_________________
Na vrhu uvek ima mesta,ako se krene sa dna!!!!1
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 14, 2006 4:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Procitala sam sve njene knjige. Vise puta.
Imam svoje primjerke tako da ih povremeno ponovo citam. Nedostaje mi samo zbirka pripovjetki "Djevojka sa zelenim ocima", sve drugo imam.

Lake su, lijepe, jednostavne, govore mnogo o nacinu zivota tada, o obicajima, shvatanjima, mjerilima vrijednosti tog doba...na neki nacin imaju istorijsku vrijednost, one su zapis o jednom vremenu.

Meni najbolje su "Samac u braku", "Greh njene mame" i "Ranjeni orao".
Zatim slijede "Otmica muskarca", "Nepobedivo srce", "Mala supruga", "To je bilo jedne noci na Jadranu" i "U slovenackim gorama".

Pripovjetke "Dama u plavom" i "Djevojka sa zelenim ocima" sam citala davno, kao skolarka.
"Casna rec muskarca", "Prvi sneg" i "Sve one vole ljubav" sam otkrila tek prije godinu dana.
Zapravo, mislim da ih ranije i nije bilo (kad sam ja isla u osnovnu) vec da su objavljene kasnije.

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 15, 2006 5:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citala sam skoro sve njene knjige, davno,dok sam isla u osnovnu skolu Very Happy
Iskreno,nekih se uopste i ne secam,ali mi nesto i ne pada na pamet da ih ponovo citam,jer me trenutno ne interesuje tako "lagano" stivo Wink
 
TuZnE_OkIcE
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Jun 2006
Poruke: 146

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 24, 2006 11:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vise njenih knjiga sam procitala!Svaka knjiga joj je super !Naprosto sam ih takorceno "gutala".Hm meni su one "kao ljubavni romani".
Izdvajala nebih ,jer su pretezno sve iste !!!
 
SKARLET2004
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 323

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 01, 2006 9:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
Sandman82 je napisao/la sledeće:
Da li je ona napisala Nepobedivo srce? Ako jeste to je ubedljivo najgora knjiga koju sam ikada procitao. I jedina njena. Bio sam pre par godina na selu kod babe jedno 7 dana, i kako baba nije imala za citanje nista osim te knjige i nekih ljubavnih romana odlucio sam da je procitam. Prosto neverovatno sta pise!





onda bolje da si babi pomagao u seoskim poslovima Wink

knjige Mir-Jam su za citanje "iz jednog daha" , lepe, romanticne....bas iz tog perioda......kada bi se pisali romani danasnjice, da li bi bilo isto toliko lepo??


potpuno se slazem sa Dameski!
jeste to lako stivo,al bas je opustajuce,romanticno...sve sam procitala-sem pripovetki(ne volim to da citam)i mozda mogu da malo izdvojim nepobedivo srce i u slovenackim gorama-ostale su podjednako lepe Laughing sad cu ,kad zavrsim Kenize,bas da ponovo procitam neku od Mir JAM-i da se opustim jer sam bas nesto neraspolozena ..los period za rakove...

_________________
dobro je kad u zivotu za nesto se boris
rukama stvoris
dobro je kad u zivotu nekoga volis
neko te voli
dobro je kad u zivotu neko te sluti
ti nekoga slutis
ali najbolje kad u zivotu
imas nekog s kim mozes ovako da sutis...
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 01, 2006 10:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao tinejdzerica sam rado čitala sve njene knjige. Neke od pročitanih kojih se i danas sjećam su :Grijeh njene mame , Otmica muškarca , U slovenačkim gorama , Samac u braku, Nepobjdivo srce , Prvi snijeg

Voljela sam čitati njene knjige jer su bile lagane i zanimljive za čitanje.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
kika_sd
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 554
Mesto: ni tamo ni ovamo

djibouti.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 13, 2006 3:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Procitala sam samo jednu kad sam bila 7. razred,ali nikako mi se ne svidja ,suvise je laka literatura,a ja to ne volim.

_________________
"Ja jos kradem dane Bogu,ja jos umem,ja jos mogu da sam sebi stvorim neki mir.Jos sam sretan sto postojim,pisem pesme,zvezde brojim,jos sam onaj isti vetropir..."
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 21, 2006 1:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Čitala sam 'Devojku sa zelenim očima' kada sam bila mlađa i jako mi se dopala, mada me sada me ne vuče da je ponovo uzmem u ruke, ne bih nipodaštavala kvalitet pisanja time što je štivo pitko (ne 'lako' ili 'lagano') za čitanje, naprotiv, stil je posve simpatičan Wink , a ukusi, hvala Bogu, različiti Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
mala_206
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 41

Datum registracije: 10 Jan 2006
Poruke: 902

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 23, 2006 11:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Knjige od Mir Jam čitam samo kada sam baš umorna. Lagane su, pa me opuste pred spavanje.

_________________
Prestaću te voljeti tek kada slijepi slikar uspije naslikati zvuk pada latice ruže na stakleni sag dvorca, koji nikada nije postojao!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Milica Jakovljevic, Mir-Jam Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 2 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon