www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ljubav u ex - Yu
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 09, 2007 11:34 pm    Naslov poruke: Ljubav u ex - Yu Na vrh strane Na dno strane

Već duže vreme se mislim da li da postavim ovu temu da me ne bi kaznili zbog politokovanja.Medjutim,koliko god može da se kaže da je ovo politička tema,mogu da kažem da ovo uopšte ne mora da ima veze s politikom.Zanima me da li bi se neki Hrvat zabavljao sa Srpkinjom i obrnuto,tj. da li bi se neki Srbin zabavljao sa Hrvaticom.Isto,da li bi se neko iz Bosne zabavljao sa nekim iz Srbije ili Hrvatske i obratno.Naravno isto pitanje važi i za Slovence i Makedonce.Što se tiče Crnogoraca oni su ionako povezani sa Srbima(Srbijancima) narodski rečeno ''vezani smo k'o creva''( Laughing ) ,pa možda ne bi ni trebalo da im postavljam ovo pitanje,zasebno( Laughing ).Šalim se.I za njih važi ovo pitanje.
Zašto ovo pitam?Pa prosto:većina nas na forumu smo ''deca rata'' tj. odrastali smo u periodu od 1990. do 1995.(Dejtonski sporazum) pa me zanima kako je sve to na nas ostavilo traga.Činjenica da smo mi(ogromna većina) poprilično zatrovani nacionalizmom.Ja sam jedan od takvih.Iako mi je majka uvek govorila da u svakom narodu ima i dobrih i loših ljudi(govorila mi je:''U svakom žitu ima kukolja'') i učila me da volim svoj narod ne mrzeći druge,često planem na nacionalnoj osnovi,a sve je to usled uticaja televizije i ostalih medija na mene.Nažalost,koliko god se uspešno uzdržavao da ne pričam o nacionalizmu,često je dovoljna i jedna mala sitnica da u meni proradi oni najgori nacionalistički porivi.Doduše to je i u neku ruku logično,jer kada dete koje ima nepunih 9 godina i svakog dana gleda na TV-u priče o tome kao smo mi Srbi savršeni,a drugi loši,ono mora da postane takvo kakvo je.Jer,kada se u periodu kada se fomira ličnost čoveka(period izmedju 8. i 18. godine),deci ''serviraju'' takve priče oni onda i ne mogu da se ponašaju drugačije.Meni su najčešće utakmice Zvezde sa hrvatskim klubovima(Cibona) razlog da zbog kojeg ne mogu da se kontrolšem.Jednostavno,''puknem''.
Ja ne bih imao ništa proitiv da se zabavljam npr. sa Hrvaticom i ne bi me brinulo to da bi mogla da me isprovocira na nacionalnoj osnovi,već me više brine to što bih ja mogao to njoj da uradim(doduše nenamerno).
Jer,zamislite situaciju:Imam devojku,Hrvaticu iz Zagreba,super nam je,sve je savršeno,govorimo samo o lepim temema,nema priča o politici,a onda jednog dana desi se na TV-u utakmica Zvezda - Cibona.A ja kad navijam ne pazim šta pričam.Krene utakmica,a ja počnem da spominjem sve što ne bi trebalo,a što je najgore moja devojka voli i Dinamo i Cibonu.Zamislite tu situaciju!Strašno!
Ja i kad Zvezda igra protiv Partizana svašta kažem ružno i o Partizanu i Grobarima,a opet su mi najbolji drugovi uvek bili navijači Partizana.Možete tek da zamislite kakav sam kad igra Zvezda protiv Cibone ili Srbija protiv Hrvatske.
Zato me zanima da li još uvek postoji ta nacionalna barijera kod svih nas i da su moguće veze i brakovi izmedju ljudi iz do juče ''neprijateljskih'' zemalja.Razumem ljude koji su izgubili nekog dragog u ratu pa ne bi mogli da zamisle nešto tako,ali mene zanimaju ljudi koji nemaju nikakve neposredne veze sa ratom.
Molio bih sve koje odgovaraju da ne spominju termine kao što su:''četnici'',''ustaše''.''balije'',''Srebrenica'',''Oluja'',''Bljesak'',''Jasenovac'' i slično.Molim vas,bez politike,provociranja i vredjanja na nacionalnoj osnovi.



_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 10, 2007 9:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo ovako prvo nisam citao ceo tvoj post jer sam svatio poentu....

Ja sam poreklom s oceve strane slovenac a s mamine dalmatinac(srbin).U mojoj porodici ima narodnosti iz cele bivse juge(srbi,crnogorci,slovenci,hrvati,bosanci,...)

Zbog mog prezimena i nasledja imao sam problema s devojkama pa cak i npr s onim devojkama cije su mame isle s mojom mamom u osnovnu(jbg 1 se tako namestilo Rolling Eyes )...

Ja taj problem nemam mislim da je glupo sada nekoga ko ti se jako svidja ili slicno odbacivati zato sto je musliman,srbin,hrvat,makedonac,slovenac,...Mislim da su ljudi koji to rade glupaci i da su jako povrsni kojima su nacionalizam i neka glupa uverenja iznad njihove srece....

Ne kazem da me ne pogadjaju neke stvari iz rata i da sam 100%hladan i da nemam poneku predrasusu ali mislim da je to gupo ako mi se svidi i ako znam da bi mogao da budem s nekom srpskinjom,hrvaticom,slovenkom,muslimankom....Jer su sve devojke s prostora bicse juge po meni najlepse devojke na svetu,...

A na mojoj kozi sam osetio vise puta kako je to biti odbacen zbog porekla iako sam OK...

Mada uz mrznju koja se stvorila kod matoraca i koji tu mrznju prenose na nass (srecom moji nikada) mislim da je tesko biti trenutno danas s nekim ko pripada nekada zaracenim stranama,cak iako npr decu to neinteresuje tu ce uvek biti ti roditelji da prave probleme... Rolling Eyes

Mislim da je jako glupo obelezavati osobe pogotovo npr devojke/momke koji su tada bili deca i koji nista nazao nisu ucinili (npr mi) ili one koji su se roddili posle rata ili tek trebaju da se rode.
Jer nisu oni krivi sto su njima roditelji srbi,crnogorci,slovenci,hrvati,....tako da mi je jako glupo nekoga obelezavati i optuzivati ga za to sto je poreklom 1 od navedenih nacionalnosti...

Toliko od mene mislim da bi od sada samo poceo da se ponavljam...Jer kao sto rekoh meni licno nacionalna pripadnost nee smeta a svima bih preporucio da procitaju knjigu NOZ ili da pogledaju istoimeni film,da bi svatili neke stvari,jer se tamo vidi kakve stoke ljudi mogu biti jedi prema drugima i to samo zbog nacionalne ili rasne osnove,... Rolling Eyes

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 3:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrlo dobra tema! I sam si rekao da smo mi ovdje pretežito "deca rata"..i svi smo svjesni šta se dešavalo ..al opet to nije put kojim bi i mi ostali tribali ic.. ..Današnja generacija nije kriva šta je bilo 1991.i slično..ono je bilo tada , danas je sada...no kako npr. i Srbija i Hrvatska usprkos "razvijanju" imaju onaj stupanj zatucanosti i staromodnosti, još se uvijek prave razlike, on je Srbin,on je Hrvat šta ja ne volin...Dapače, upoznala san tonu dečka iz Srbije, koji su simpatični i slatki, i koji ne prave razliku između Hrvata, Srba i slično...doduše, oni stariji ljudi koje žive, su ti koji koče napredak odnosa, a mi mladi ne...Upoznala san i ljudi iz ciloga svita, koji su normalni i ne vraćaju se na prošlost...isto tako, npr. muzika- ja obozavan turbo folk, narodnu, cajke i slično...i ne gledan jel to srpska muzika, albanska ili neka druga, jednostavno, volin to i ne zanima me sta će ko reč..iako su mi neki prijatelji rekli kao.."Kako mozes slušat srpsku muziku", našta san in odgovorila da nije bitno ko piva, bitna je muzika, i da ja ne sudin muziku na ovu ili onu stranu..tako da ne volin tu podjelu "on je ovo, on je ono":..jer naposljetku svi smo ipak ljudi....

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 11:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

idealno_losha je napisao/la sledeće:
Vrlo dobra tema! I sam si rekao da smo mi ovdje pretežito "deca rata"..i svi smo svjesni šta se dešavalo ..al opet to nije put kojim bi i mi ostali tribali ic.. ..Današnja generacija nije kriva šta je bilo 1991.i slično..ono je bilo tada , danas je sada...no kako npr. i Srbija i Hrvatska usprkos "razvijanju" imaju onaj stupanj zatucanosti i staromodnosti, još se uvijek prave razlike, on je Srbin,on je Hrvat šta ja ne volin...Dapače, upoznala san tonu dečka iz Srbije, koji su simpatični i slatki, i koji ne prave razliku između Hrvata, Srba i slično...doduše, oni stariji ljudi koje žive, su ti koji koče napredak odnosa, a mi mladi ne...Upoznala san i ljudi iz ciloga svita, koji su normalni i ne vraćaju se na prošlost...isto tako, npr. muzika- ja obozavan turbo folk, narodnu, cajke i slično...i ne gledan jel to srpska muzika, albanska ili neka druga, jednostavno, volin to i ne zanima me sta će ko reč..iako su mi neki prijatelji rekli kao.."Kako mozes slušat srpsku muziku", našta san in odgovorila da nije bitno ko piva, bitna je muzika, i da ja ne sudin muziku na ovu ili onu stranu..tako da ne volin tu podjelu "on je ovo, on je ono":..jer naposljetku svi smo ipak ljudi....



100% si u pravu.Ja sam uvek govorio da muzika i hrana ne mogu i ne smeju da poznaju granice.Ja npr. ne moram da volim Dinamo i Cibonu,ali niko ne može i ne sme da mi zabrani da volim da slušam Nove Fosile,Petra Graša,Gorana Karana,Ninu Badrić(mmmm...Nina Badrić Laughing )...ili da mi zabrani da jedem ''Krašove'' bajadere(mmm...bajadere) koje su mi uz ''Kanditiove'' ''Rum pločice'' jedan od najomiljenijih slatkiša.Meni je npr. omiljeni pevač,Bosanac,Hari Varešanović,odnosno omiljeni bend(omiljena grupa;kako hoćeš) mi je ''Hari Mata Hari''.
Ali moj problem je što meni kao i kod svih muškaraca,nenormalno i nekontrolisano rade hormoni kad je sport u pitanju,odnosno kada igra neki od mojih omiljenih timova.Npr. danas su igrali Inter i Milan,a ja sam za vreme utakmice lupao svakakve stvari protiv Milana(navijam za Inter u Italiji) da kad bi me neki moj drugar koji navija za Milan slušao kako i koliko ''mrzim'' Milan da sigurno ne bi duži vremenski period hteo da razgovara sa mnom.Zamisli kakav sam tek kad igraju Zvezda i Cibona(ili Zadar).Mada,možda bih i naučio da se kontrlišem u takvim situacijama ako bi mi devojka bila iz Hrvatske,odnosno naterao bih sebe da se kontrolišem.A opet kao mali sam navijao za Jugoplastiku(u košarci,to je bilom kada sam imao7,8 godina),omiljeni košarkaš mi je bio Toni Kukoč,prvi fudbaler koji mi je bio uzor,bio je Robert Prosinečki.
Sad malo i da okrenem na šalu.Imam teoriju po kojoj ''ludom'' Moravcu može da doaka,tj. ''da mu dodje glave'' samo ''još ludja'' Dalmatinka.U prilog tome govori i pesma ''Rokera s Moravu'':''Lipa Mare voli Djoku''( ),a pesma govori o ljubavi Djoke Paraćinca(mog zemljaka,mislim čoveka iz mog rodnog kraja Laughing ) i lipe Dalmatinke Mare.Pa mislim,pošto je pesma jako realistična( ),sigurno je tako i ova mora ''teorija'' je 100% tačna.
He-he,e,jesam stvrano blesav!

Opet kažem,ne smeta mi ničija nacionalna pripadnost,ali ako bih se našao sa nekim k'o bi me vredjao i provocirao na nacionalnoj i navijačkoj osnovi ne bi mu ostao dužan.Šta ću takav sam,lako planem.

P.S.:Gledam trenutno utakmicu Lion-Marsej naTV,a navijam za Marsej u Francuskoj,a Lion mi je jedan od tri kluba koje najviše mrzim na svetu(uz Lids Junajted i Arsenal) i možete da zamislite šta ''govorim'' na račun Liona.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 10:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nick1982 je napisao/la sledeće:
idealno_losha je napisao/la sledeće:
Vrlo dobra tema! I sam si rekao da smo mi ovdje pretežito "deca rata"..i svi smo svjesni šta se dešavalo ..al opet to nije put kojim bi i mi ostali tribali ic.. ..Današnja generacija nije kriva šta je bilo 1991.i slično..ono je bilo tada , danas je sada...no kako npr. i Srbija i Hrvatska usprkos "razvijanju" imaju onaj stupanj zatucanosti i staromodnosti, još se uvijek prave razlike, on je Srbin,on je Hrvat šta ja ne volin...Dapače, upoznala san tonu dečka iz Srbije, koji su simpatični i slatki, i koji ne prave razliku između Hrvata, Srba i slično...doduše, oni stariji ljudi koje žive, su ti koji koče napredak odnosa, a mi mladi ne...Upoznala san i ljudi iz ciloga svita, koji su normalni i ne vraćaju se na prošlost...isto tako, npr. muzika- ja obozavan turbo folk, narodnu, cajke i slično...i ne gledan jel to srpska muzika, albanska ili neka druga, jednostavno, volin to i ne zanima me sta će ko reč..iako su mi neki prijatelji rekli kao.."Kako mozes slušat srpsku muziku", našta san in odgovorila da nije bitno ko piva, bitna je muzika, i da ja ne sudin muziku na ovu ili onu stranu..tako da ne volin tu podjelu "on je ovo, on je ono":..jer naposljetku svi smo ipak ljudi....



100% si u pravu.Ja sam uvek govorio da muzika i hrana ne mogu i ne smeju da poznaju granice.Ja npr. ne moram da volim Dinamo i Cibonu,ali niko ne može i ne sme da mi zabrani da volim da slušam Nove Fosile,Petra Graša,Gorana Karana,Ninu Badrić(mmmm...Nina Badrić Laughing )...ili da mi zabrani da jedem ''Krašove'' bajadere(mmm...bajadere) koje su mi uz ''Kanditiove'' ''Rum pločice'' jedan od najomiljenijih slatkiša.Meni je npr. omiljeni pevač,Bosanac,Hari Varešanović,odnosno omiljeni bend(omiljena grupa;kako hoćeš) mi je ''Hari Mata Hari''.
Ali moj problem je što meni kao i kod svih muškaraca,nenormalno i nekontrolisano rade hormoni kad je sport u pitanju,odnosno kada igra neki od mojih omiljenih timova.Npr. danas su igrali Inter i Milan,a ja sam za vreme utakmice lupao svakakve stvari protiv Milana(navijam za Inter u Italiji) da kad bi me neki moj drugar koji navija za Milan slušao kako i koliko ''mrzim'' Milan da sigurno ne bi duži vremenski period hteo da razgovara sa mnom.Zamisli kakav sam tek kad igraju Zvezda i Cibona(ili Zadar).Mada,možda bih i naučio da se kontrlišem u takvim situacijama ako bi mi devojka bila iz Hrvatske,odnosno naterao bih sebe da se kontrolišem.A opet kao mali sam navijao za Jugoplastiku(u košarci,to je bilom kada sam imao7,8 godina),omiljeni košarkaš mi je bio Toni Kukoč,prvi fudbaler koji mi je bio uzor,bio je Robert Prosinečki.
Sad malo i da okrenem na šalu.Imam teoriju po kojoj ''ludom'' Moravcu može da doaka,tj. ''da mu dodje glave'' samo ''još ludja'' Dalmatinka.U prilog tome govori i pesma ''Rokera s Moravu'':''Lipa Mare voli Djoku''( ),a pesma govori o ljubavi Djoke Paraćinca(mog zemljaka,mislim čoveka iz mog rodnog kraja Laughing ) i lipe Dalmatinke Mare.Pa mislim,pošto je pesma jako realistična( ),sigurno je tako i ova mora ''teorija'' je 100% tačna.
He-he,e,jesam stvrano blesav!

Opet kažem,ne smeta mi ničija nacionalna pripadnost,ali ako bih se našao sa nekim k'o bi me vredjao i provocirao na nacionalnoj i navijačkoj osnovi ne bi mu ostao dužan.Šta ću takav sam,lako planem.

P.S.:Gledam trenutno utakmicu Lion-Marsej naTV,a navijam za Marsej u Francuskoj,a Lion mi je jedan od tri kluba koje najviše mrzim na svetu(uz Lids Junajted i Arsenal) i možete da zamislite šta ''govorim'' na račun Liona.



..::Lol, da...Nina Badric jest mmmm Smile Laughing Laughing ..Dobro, vi muški ste više usmjereni sportu i poludite....No npr..mogu te i razumit jer kad igraju "Dinamo" (Zagreb) i "Hajduk" (Split)"- inače hrvatski nogometni klubovi, naravno da i ja popizdin na takve stvari, i počnen svasta govorit o Dinamu, inače i ne volin Dinamo, nit Zagreb, pa je i razumljiva reakcija onda..Svi mi psujemo kad je riječ o nogometu, pa čak i mi cure Very Happy , i naravno da svi hoćemo kad igra klub za koji navijamo da dobije, tako da sve je u redu Wink

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 11:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam dosta dugo bila ludela za jednim Makedoncem. I danas kad ga vidim zaigra nesto u stomaku, ali mislim da vise nije zaljubljenost u pitanju, kao nekada davno, vec vise ogromna simpatija prema njemu, u svakom smislu, kao coveku, kao osobi, kao prijatelju i kao bivsoj ljubavi.
Jeste da izmedju Srba i Makedonaca ne postoji taj elektricitet kao izmedju npr Srba i Hrvata, ali ovo je moje iskustvo...'91 godine se Makedonija odcepila od YU, a ja doticnog gospodina upoznajem '98 u Grckoj. U toku je Svetsko prvenstvo u kosarci. Ispratili smo zajedno svaku utakmicu i svaki kos. On je navijao za tadasnju YU strastvenije nego ja (ipak je on musko), ali akcenat nije na tome koji pol je vise zainteresovan za sport, vec na tome da je on meni obrazlozio da kad vec MK ne igra, za koga drugog bi navijao nego za svoju bracu Jugoslovene. Taj odgovor me je stvarno odusevio i raznezio...
Nakon tog letovanja svako odlazi na svoju stranu, ja u Bg, on u Sk, ali ostajemo u kontaktu, vidjamo se s vremena na vreme kad on dodje ovde ili se nadjemo u nekom drugom gradu, 5 godina kasnije opet odlazimo u Grcku na Krf na letovanje i za sve to vreme ne oseca se nikakva razlika izmedju nas. Dve drzave? Pored njega, ta granica ne postoji. Dva naroda? Po njegovom shvatanju i razmisljanju mi smo isti narod, bez obzira da sve cinjenice koje nas "razdvajaju". I zajedno slusamo Merlina i Hari Mata Hari...i Bijelo Dugme...i Prljavo Kazaliste...i jel' treba jos da nabrajam? 2004. na Evroviziji ja navijam za Toseta, on za Zeljka (kaze ipak je "Lane moje" bolja pesma), 2006 zajedno drzimo palceve Hari Mata Hariju...O cemu vise da pricam?
Nema ni trunke mrznje izmedju, samo ljubav, medjusobna podrska. Tako je bilo sa njim...Za ovih 9 godina upoznala sam jos mnogo mnogo Makedonaca, mada sa njima nisam ostajala u ovako ucestalom kontaktu. Ne mogu reci da im se ophodjenje i razmisljanje o Srbima razlikovalo od ovog sto sam opisala. Manje vise, svi su se ponasali i razmisljali na isti prijateljski nacin. Imala sam srece ili je situacija stvarno takva....ne znam.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 12:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

što se mene tiče nikad nisam gledao na to ko je ta djevojka po nacionalnosti. tu ba ljudi srce bira a ne nacionalna pripadnost. ljubav nema granica, bar ne bi smela da jih ima. nick1982 je par puta spomenuo Zvezdu, pa da se i ja nadovežem, navijam za Zvezdu od kako znam za sebe, nisam Srbin, ali eto, igra Zvezda, pjevaju se svakojake pjesme, pa pjevam i ja, jer sa time bodrim svoj klub. Kad god je ili Jugoslavija (poslje 91') igrala, ja sam navijao za njih, i kad su igrali protiv Hrvatske, ja sam navijao za Srbiju, kako i zašto, pa draži su mi nekako.

da se vratim na ono prvobitno postavljeno pitanje. evo, baš sad, do ušiju i više sam bio zaljubljen (ma još sam, ali nema kruha od tog brašna) u djevojku iz Srbije, živi tu u Sloveniji, ali je Srpkinja, pa šta!!! Nikad se nisam time bavio, niti ču ikad, nju je srce izabralo ne ja i moja nacionalnost. Žalostno je to, ako se mi mladi upustimo u to, ako sebi dozvolimo da nacionalnost igra ulogu. Ne daj bože nove Jugoslavije, nije to, ali nama smo jedni drugima potrebni, ovako ili onako, a zašto da bi onda ljubav da bude nacionalno čista. imati djevojku koja nije ono šta sam ja, nije problem, da je bogdom ova sad bila moja, mislim da bi bio i više nego sretan.
evo ovdje nas ima svih nacija, iz svih država, pa možemo jedni sa drugima, ljudi smo mi svi, i kako je ono "u svakom žitu ima kukolja" tako je sa nama, kod svih nas, ima bagre, na meni je da se ne osvrčem na to, na meni je da budem pošten i da volim i poštujem i "onu drugu stranu". ljepo je kad je čovjek svjestan ko je i šta je, voli sebe i svoj narod, ali treba i znati poštivati one druge. kažem još jednom, srce tu bira a ne nacija, da hoče moje srce izabrati (kad več bude na novo) jednu dobru, onu koja če mi vračati ljubav, nije ništa više važno, pa nek je iz crne Afrike, samo da me voli i ja nju.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 13, 2007 10:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam nacionalista, mogu da se druzim sa svakim, nije bitno ko je odakle nego kakav je kao covek, imam prijatelja iz svih nacija...........ali kada je ljubav u pitanju tu stvari ne mesam i mislim da svako treba ljubav da trazi u svojoj naciji. srpkinja sam i ne bi nikada mogla da slavim neke druge praznike i slave osim onih koje sam navikla slaviti od rodjenja ........... ne bi mogla prihvatiti obicaje drugih nacija niti bi mogla svoje nametnuti drugima.......sve postujem i kod svojih prijatelja idem na slavlja koja njima pripadaju i oni dolaze na moja

u prijateljstvu sam bez granica.............a u ljubavi ipak granica
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 13, 2007 3:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zaključak : Ljubav je ljubav Laughing Laughing ..I ne gleda se ko je šta po nacionalnosti! Exclamation Exclamation

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
ada22
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Nov 2006
Poruke: 132

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 13, 2007 6:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni licno nije problem nikakav da se druzim ili budem u vezi sa nekim koje sa ex yu prostora. Dosta putujem pa sam imala prilike da upoznam puno ljudi iz hrvatke konkretno i makedonije.Sto se tice makedonaca nikad nisam ni jedan problem imala, moja sestra se cak udala za makedonca prosle godine sada zivi u skoplju tako da tamo cesto idem i nikad nisam imala problema. Sto se tice hrvatske upoznala sam neke hrvate na jednom putovanju sad skoro bila je grupica od njih 10 ak, sa devojkama sam se super zdruzila i sa jednom od njih cak razmenila br. tela na jednom drugom putovanju mi se desilo da sam bila u prilici da ponovo upoznam neke hrvate ali oni me nisu bas dobro primili cak je doslo i do vredjanja. Dakle sve zavisi od coveka do coveka i kakvo vaspitanje ponese iz kuce
 
MPS-Zarko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 09 Sep 2006
Poruke: 72
Mesto: ...

madagascar.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 14, 2007 1:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam Srbin, i ponosan Srbin (za kralja i otadzbinu) Wink
ali moji najbolji prijatlji su iz mjesanih brakova, srbi, muslimani i hrvati

cura mi je hrvatica, ja nju volim najvise na svjetu

meni nesmeta ko je sta, samo da mi nespota Srbe ili Srbiju...
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 14, 2007 3:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

MPS-Zarko je napisao/la sledeće:
ja sam Srbin, i ponosan Srbin (za kralja i otadzbinu) Wink
ali moji najbolji prijatlji su iz mjesanih brakova, srbi, muslimani i hrvati

cura mi je hrvatica, ja nju volim najvise na svjetu

meni nesmeta ko je sta, samo da mi nespota Srbe ili Srbiju...



bravo na ove zadnje rječi

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Ljubav u ex - Yu Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon