www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Depresija
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
jelena80
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 67
Mesto: dalekooo

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 05, 2005 5:50 am    Naslov poruke: Depresija Na vrh strane Na dno strane

kako se ponasati oko osobe koja je psihopata? ne ne preuvelicavam, osoba o kojoj pricam je moja cimerka koja je jednog trenutka u redu, drugog trenutka me ni ne pogleda kada joj se obratim. Nigde ne izlazi, nema prijatelje, cisti kucu blicom dva puta dnevno i ima jos gluposti. Do sada je bilo normalnije, ali je sve gore i gore. Kako se ponasati oko osobe koja ima ovakve psihicke probleme? ne zelim da budem gruba (a radi bi) jer se selim tek za mesec ipo dana...

 
scooby-doo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 04 Avg 2005
Poruke: 47

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 05, 2005 9:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jelice, cimerka ti i nije psihopata. po tvom opisu prije bih rekao da je previše povučena u sebe i da ima ogroman višak slobodnog vremena. zašto ne bi pokušala da popričaš sa njom, da podjete negdje na neko opušteno mjesto...? obijema će biti bolje: tebi zato što činiš nešto dobro, a njoj zato jer će joj samoća lakše pasti.

_________________
Синоћ сам се напио. К'о свиња, каже се...
 
lekne
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 159
Mesto: guildford uk

uk.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 05, 2005 4:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije psihopata ima probleme sociopatske prirode i mozda neke druge ciji uzrok moze biti mnogo toga :) njeno ponasanje naravno da ne spada u kategoriju normalnih ali sta je tu je.

_________________
It has been said that something as smal as the flutter of a butterfly`s wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world.


m1sLiTe o tOmE...
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 06, 2005 12:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A od kud kod tebe u drustvu?
Jel to odjedanput da je postala takva?
Ako je tako, mozda bi se u njeno ime trebala konsultovati sa doktorom,
na kraju krajeva, svi znamo da je bolje spreciti dok je vreme, nego leciti kad je kasno i ne vredi.
Jer da se razuamemo, covek sa psiholoskim problemom je bolestan i lud, kako bi mi rekli, a lud covek se ne moze izleciti, niti zaleciti.
To ostaje uvek.

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
victory
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 59

Datum registracije: 25 Jul 2005
Poruke: 152

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 07, 2005 2:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije psihopata neko ko dva puta dnevno čisti kuću, ne izlazi non stop i nema puno prijatelja. Možda je neki problem i u tebi, razmisli malo o tome.
 
Panter75
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 11 Dec 2004
Poruke: 273

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 08, 2005 6:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hiljadu ljudi hiljadu cudi....
Ne bih rekao da je psihopata....
Pre bih rekao da je povucena osoba....
A to moras priznati nije isto... Rolling Eyes

_________________
a ja stigao
 
schtranga
Makedonsko devojče
Makedonsko devojče



Godine: 42

Datum registracije: 09 Feb 2004
Poruke: 1880

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 08, 2005 6:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto je depresija?


Depresija je bolest raspolozenja koja zahvaca i tijelo i misli. Najlakse je upoznati depresiju kroz osnovne simptome:

Gotovo obvezni simptom je nedostatak zivotne radosti ili barem smanjenje uzivanja u mnogim aktivnostima u odnosu na period prije bolesti.

-osjecaj tuge ili zalosti koji nije uzrokovan nedavnim gubitkom. Bolesnik se nekada osjeca vise prazan nego tuzan, ili navodi da je istovremeno i tuzan i prazan

-bezvolja, kao gubitak interesa za hobije i sve u cemu je bolesnik prije uzivao

-strah se javlja kod mnogih bolesnika, najcesce vezan uz misli kako ce se nesto lose dogoditi

-smanjenje sna, najcesce kao nesanica i rano budjenje, ali kod mladih osoba i kao pojacana potreba za snom

-lose misli najcesce o bolesti, samoubojstvu i smrti

-teskoce u donosenju odluka

-niska energija i brzo umaranje

-osjecaj krivnje, bezvrijednosti i bespomocnosti

-stalne fizicke smetnje kao glavobolja, probadanja, zanosenje, kronicni bolovi

-razdrazljivost

-nemogucnost opustanja

-gubitak tjelesne tezine ili debljanje





Uzroci depresije



Ponekad je depresija nasljedna bolest i javlja se u obiteljima, narocito bipolarni tip. I kod drugih tipova depresije najcesce saznamo da je netko od predaka bio tankih zivaca ili je bolovao od drugih psihickih poremecaja.

Svaki covjek moze oboljeti od depresije, ali kod ljudi koji su po prirodi emotivni, plasljivi, nizeg samopostovanja, oni koji teze podnose nepravdu i kritiku depresija se cesce javlja.

Izlozenost kronicnom stresu mijenja funkciju i gradju mozga i mnoge se depresije mogu objasniti akumulacijom stetnog djelovanja stresa. I tu konstitucija ima vaznu ulogu jer odredjuje pod kojim teretom i nakon koliko vremena ce se zivcani sustav slomiti.



Teorija o uzrocima ima na desetke, od virusne do psiholoskih sto govori da pravu jos ne znamo.

Ipak, nase znanje svakodnevno se povecava i nakon sinapse, upoznajemo membranu, jezgru i grane. Nije daleko dan kada cemo o uzrocima depresije pisati s vise samopouzdanja.





Dijagnosticiranje i lijecenje



Najcessce dijagnozu depresije nije tesko postaviti. Dovoljno je bolesnika pitati da li je tuzan, uplasen, bezvoljan i moze li se od srca nasmijati. Zato je neshvatljivo da je dvije trecine depresija nedijagnosticirano, nelijeceno, pogresno ili nedovoljno lijeceno.

I kada se prepozna da bolesnik ima psihicke smetnje nerazumno se daju lijekovi za smirenje i neki neuroleptici koji imaju samo kratkotrajan ucinak. Depresije se lijece antidepresivima !!!, a sedative i neuroleptike upotrebljavati kad za to ima opravdanja.


Uzalud je ocekivati da ce depresija proci sama. To se dogadja rijetko. Uzalud je ocekivati da ce se snagom volje, pozitivnim misljenjem, pobijediti depresija. Upravo su volja i optimizam nestali kod bolesnika i on je nemocan da ih povrati. Laicki savjeti bolesniku vise stete nego koriste jer izazivaju osjecaj krivnje i ukazuju da se bolesnikovo stanje ne razumije.

Upravo je duboko razumijevanje polazna tocka u lijecenju depresije. Treba imati nesto u sebi da bi se razumjela bolest koja se ne vidi i ne moze se izraziti brojkama.

Za one koji to ne mogu mozemo depresiju usporediti s dijabetesom. Kod prve je snizen serotonin, kod druge inzulin. Krajnje pojednostavljeno, ali dovoljno da se shvati poremecaj u kemiji tijela, na koji ne mozemo sami djelovati.



Zato postoje psihijatri koji o depresiji znaju puno vise nego sto pise u ovom clanku. Njima na raspolaganju stoje moderni antidepresivi s kojim je lijecenje depresije postalo uspjesnije, jednostavnije i s manjim rizikom.

Osim lijeka bolesniku i treba dati dio sebe, svog razumijevanja, suosjecanja i vjere u izlijecenje.

_________________
"Kakav bi život bio kada ne bi imali hrabrosti da baš ništa ne pokušamo?"
 
samir2210
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 11 Avg 2005
Poruke: 54
Mesto: Villach

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 12, 2005 11:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam isto depresije, ali takve depresije da nemogu uvjek dobro spavat i pijem vec mjesecima tablete ali ne pomaze. Ima dosta razliciti depresija.
 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 12, 2005 2:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da se radi o manicnoj depresiji (postojane nagle promene raspolozenja). Ali za to joj nazalost nemozes nikako pomoci, tu moze da pomogne samo psihijatar jer radi se o serioznom narusenju psihe.

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
PiNkLaDy
Miss Smart
Miss Smart



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 14060
Mesto: Beograd/USA

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 12, 2005 3:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lepo je od tebe sto zelis da pomognes svojoj cimerki,ali mislim da je njoj neophodna strucna pomoc...da bi trebala da se obrati psihijatru koji bi znao kako da joj pomogne da resi svoj problem...ako zelis vec da joj pomognes,pomozi joj tako sto ces biti uz nju...

_________________
Nocu kada spavas
sanjivo te gledam
I gusim slatku ceznju
koja me nosi
I dok mazim te ja mislim
zar je moralo ovako
Menjas se i boli me
al' trpim jer volim te...
 
shadowman77
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 27 Nov 2005
Poruke: 166

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 27, 2005 8:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

treba da je pitas prvo sto je problem ako vidis da ispoljava sve nasilno treba da joj zakazes sesiju kod psihijatra jedino tako mozes znati da li je stvarno psihopata
 
vujo91
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 17 Jan 2005
Poruke: 115

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 29, 2005 10:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobre su vam definicije za depresiju.....

Depresija je jedna od bolesti savremenog coveka.... u poslednje vreme i sebe uhvatim u depresiji!

_________________
Idem šorom, i šutiram kamičke..
Svi već vide da sam željan.... rakije Ličke
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Depresija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon