www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Depresija
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 11, 2006 1:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

schtranga je napisao/la sledeće:


-osjecaj tuge ili zalosti koji nije uzrokovan nedavnim gubitkom. Bolesnik se nekada osjeca vise prazan nego tuzan, ili navodi da je istovremeno i tuzan i prazan
-smanjenje sna
-lose misli najcesce o bolesti, samoubojstvu i smrti
-osjecaj krivnje, bezvrijednosti i bespomocnosti
-razdrazljivost



Sad vidim da sam u pravu kad sam govorila da sam u depresiji. Sad Imam sve one simtome, a ovi su mi najizrazeniji. Najgore je od svega sto znam uzrok depresije, ali on se ne moze popraviti....ni vratiti. Sad Bojim se da stvarno ovo sve ne zavrsi lose... Jer bol i praznina koju osjecam dok disem je neizdrziva. Sad



_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
lily_7
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 14 Jul 2005
Poruke: 96
Mesto: zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 11, 2006 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sigurno neću reći ništa novo .. ali, depresiju treba liječiti, i što je se prije shvati ozbiljno, to je i lakše izvući se iz toga. Igrom slučaja, moja sestra se lani borila sa tim - i danas se osjeća kao nova osoba, jer je odmah krenula na terapije i naučila kako se boriti sa tim. I, nebi vjerovali koliki broj ljudi oko nas ima isti problem. Ali koliko god sam ja svojoj sestri željela pomoći, nisam mogla, jer psihoterapeut je ona osoba koja je nju vratila na pravi put !

_________________
lily - zagreb
 
majadim
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 36

Datum registracije: 16 Sep 2006
Poruke: 751
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 3:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tesko je danas ne biti depresivan,povucen i zatvoren.Koliko zapravo imamo prijatelja ako sebe koji bi trebali kao neko najblizi da nam se nadju uvek?
 
NikolaHN
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Avg 2005
Poruke: 207

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 27, 2006 7:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

depresija je skoro nesto najgore sto moze covijeka da uhvati i sebe sam ponekad uhvatio u depresiji
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 02, 2006 4:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bila sam u tezoj depresiji kad me je decko ostavio...mnogo gadno!Hoces da ti bude bolje,a ne ide ti bash...ipak prodje,ali oni tezi slucajevi...Sad

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
Dulee_nbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 26 Avg 2006
Poruke: 142

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 08, 2006 3:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam mesecima u depresiji zbog raspalog zivota
 
reddragon
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 13 Dec 2006
Poruke: 7

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 4:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U poslednje vreme,depresivno stanje je izgleda svakodnevnica svakog coveka, svih nas,kod nekih manje,kod nekih vise, pored svih problema,besparice,tesko je ostati hladne glave,ali sta je tu je! Svako ima svojih momenata,kada mu niko nije potreban,i kada zeli samocu,a kada vec sve preraste u tezak oblik depresije,pomoc specijaliste je neophodna !
 
lukamuzika
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 12 Dec 2004
Poruke: 107
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 7:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

depresija je isto jako veliki problem drustva i da je to uzrok svega ovoga sto nam se dogodilo poslednjih godina
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Depresija

Depresija je psihološki poremećaj koji karakterizira nisko samopoštovanje, snižena razina motivacije, osjećaj bespomoćnosti i tuge, te poteškoće u pronalaženju zadovoljstva u aktivnostima u kojima je osoba nekad uživala. Ona se dva puta češće javlja kod djevojaka u odnosu na mladiće. Depresija u adolescentnoj dobi povezana je s brojem samoubojstava. Broj samoubojstava u adolescentnoj dobi se povećao, a broj pokušaja samoubojstava je u ovoj dobnoj skupini veći nego i u jednoj drugoj. Statistike pokazuju da 1 od 3 adolescenta razmišlja o samoubojstvu, a 1 od 6 ga pokuša izvršiti.

Uzroci depresije

Postoje unutarnji i vanjski uzroci depresije. Unutarnji su oni psihološke prirode. To su najčešće osjećaji vezani uz vlastito viđenje samoga sebe. Ovdje su navedeni neki od njih:


• okrivljavanje sebe za neuspjeh
• ektremna potreba za podrškom i odobravanjem od strane drugih ljudi
• prvo ili jedino dijete u obitelji češće je podložno depresiji zbog velikog pritiska za uspjehom koji se na njega vrši
• osjećaj neadekvatnosti
• potisnuti ili negativni osjećaji prema drugim ljudima
• nedostatak vještina suočavanja
• gubitak osjećaja vlastite vrijednosti ili samopoštovanja

Vanjski uzroci su situacijski faktori koje nije moguće izbjeći, a koji mogu rezultirati osjećajem depresije. Neki od njih su sljedeći:


• prekid važnog odnosa
• razvod braka ili raspad obitelji
• smrt voljene osobe
"Kako se adolescenti suočavaju s gubitkom voljene osobe?"
• stres povezan sa školom, prevelikim opterećenjem, neuspjehom


Posljedice depresije

Posljedice depresije su često vidljive i fizički, a ne samo emocionalno. To mogu biti:


• nemir
• drastična promjena ritma i navika spavanja
• drastična promjena navika hranjenja
• nesigurnost u nastupu
• trajna potištenost ili tuga
• gubitak interesa za uobičajene, dnevne aktivnosti i zadatke
• poteškoće u koncentraciji

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
anabila
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 28 Jul 2007
Poruke: 395

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 28, 2007 6:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svi smo mi ponekad tuzni...
u depresjji
 
Nevidjena1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Avg 2007
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 07, 2007 5:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nase danasnje drustvo je u depresiji zbog situacije kakvu nam drzava namece...

Depresija nije strasna bolest i zanemariva je ako je u pocetnoj fazi mada moze znaciti i apel na neku vecu psihicku bolest. Lako se leci.
 
Vilenjakinja
Sašina Kumica
<b>Sašina Kumica</b>





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 120889

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 11, 2007 3:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Deprsija, najgore je kad uvati radi nečeg šta nema veze sa stvarnošću. Hm...ko zna da li je izljećivo, il se ufura još više u to, pa normalno da čovik postane još više depresivan Rolling Eyes
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Depresija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 4 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon