www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Depresija
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Nevidjena1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Avg 2007
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 10, 2007 3:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zato postoje psiholozi i psihijatri.


Ja sam svoju (kako je doktor jednom nazvao) SUBdepresiju izlecila molitvama svako vece pred spavanje jedno meseca dana. Posle toga sam bila preporodjena dusa. Very Happy


 
baltazar82
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Okt 2007
Poruke: 108

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 17, 2007 4:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam cesto depresivan,tablete mi pomažu
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 27, 2009 8:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

-osjecaj tuge ili zalosti koji nije uzrokovan nedavnim gubitkom. Bolesnik se nekada osjeca vise prazan nego tuzan, ili navodi da je istovremeno i tuzan i prazan
-bezvolja, kao gubitak interesa za hobije i sve u cemu je bolesnik prije uzivao
-strah se javlja kod mnogih bolesnika, najcesce vezan uz misli kako ce se nesto lose dogoditi
-smanjenje sna, najcesce kao nesanica i rano budjenje, ali kod mladih osoba i kao pojacana potreba za snom
-lose misli najcesce o bolesti, samoubojstvu i smrti
-teskoce u donosenju odluka
-niska energija i brzo umaranje
-osjecaj krivnje, bezvrijednosti i bespomocnosti
-stalne fizicke smetnje kao glavobolja, probadanja, zanosenje, kronicni bolovi
-razdrazljivost
-nemogucnost opustanja
-gubitak tjelesne tezine ili debljanje


ne verujem. Imam sve. Shocked
Shocked
Znam ja zasto je to. Al kad nema ko da mi pomogne..jbg.. Crying or Very sad

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 27, 2009 9:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mlada si ti da bi to osjecala za stvarno tj. da ti nema tko pomoci , promjenice ti se stadiji iz godine u godinu, mislit ces na kraju da ni ne znas tko si, a zapravo samo sazrijevas, kao i svi mi drugi..
cek da ti krenu pravi problemi. a sad ti je vrijeme da se cupas iz tih mracnih misli i da gradis sebe pa sto god ti se dogadjalo i cinilo da se samo tebi dogadja i da si u depresiji. Wink
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 11:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hajd,depresija sa 17 godina.Pa tek počinješ da živiš i odmah depresija.
Ako je ljubav uzrok tvoje depresije,nemoj da brineš tome ćeš se smijati nekada,
što hoću da kažem kako jedna" ljubav dođe tako i prođe".
Pusti depresiju kraju živi dok možeš to su najljepše godine života i iskoristi ih maksimalno.Imaćeš vremena za depresiju.Kako budu dolazile
godine tako će da dolaze i problemi ,ali i dobre stvari u životu.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 6:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije ljubav. Zbog momka nisam nikada plakala, niti mi pada na pamet. U mom zivotu se dogadjaju neke stvari o kojima zaista ne zelim da raspravljam, jer znam - niko mi nece pomoci, pa nikom nisam ni govorila o nekim stvarima jer se bojim. Jeste da imam 17 godina, ali to se vec vuce bas dugo godina i..nema smisla raspravljati. Rolling Eyes neke stvari su me obelezile pre par godina..i jos se vuce. I nekako mi nikako ne prestaje osecaj da ce zauvek biti tako, jer se neke stvari nikada ne zaboravljaju. Trenutno kad tinejdzer ne uzivam, pravim se..i da budem iskrena..puna sam mrznje, ne zivi mi se uopste.. Rolling Eyes nadam se tj. znam da cu se izvuci iz ovog stanja kad-tad..uspece to meni. Ali sad je tako. Rolling Eyes Neke stvari su zakljucane u meni, ako izadju...bice jos gore-znam. A i ne zelim da neko zna za neke stvari. Rolling Eyes
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 8:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam zasto svi govore, to su deca, sta oni znaju o zivotu, imaju sve i opet su nezadovoljni, tj u depresiji

e pa dragi moji, sto bi rekla jedna moja draga drugarica Mr. Green , bolest ne bira

ni vreme ni mesto, ni ljude ni godine

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 8:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
ne znam zasto svi govore, to su deca, sta oni znaju o zivotu, imaju sve i opet su nezadovoljni, tj u depresiji
e pa dragi moji, sto bi rekla jedna moja draga drugarica Mr. Green , bolest ne bira

ni vreme ni mesto, ni ljude ni godine


dobro si rekla..ovo stalno slusam.. Rolling Eyes
ali ne obazirem se na takve komentare jer sam jih i previse cula., ja znam kako je kad znas da ne mozes ni napred ni nazad-jer je proslost ruzna, a ni buducnost nece biti jos neko vreme bolja, kad se osecas prazno, kad se nadjes kako gledas u prazno-preslusas kako ti se nesto prica, kad mislis da te stalno neko prati i prica o tebi, kad si na dan srecan pet minuta i vristao bih jer mislis da ti se promenio svet na bolje..a onda opet..ono razocarenje. Kad znas da mozes da das vise, da se pokazes u boljem svetlu-ali ne smes, kada mislis da si kriv za sve..i da niko nema razumevanja. Kad mislis o svemu sve najgore-nikada optimisticno, kad se nema ni vere ni u ljude ni u ljubav ni u zivot. Kad bih mogla preslusati muziku ceo dan u krevetu sa zamracenim svetlom, zakljucanim stanom i ugasenim telefonom, kad te posle doticnog vremena jednostavno vise nista ne interesuje-jer je svaki dan kao preslikan, isti, glup. Kad bi hodala po ceo dan bez nekog cilja..i kad bi volela nekom nesto da kazem, da se poverim al ne smem-ne znam da se otvorim, kad nekom zelis da pomognes-popricas pa te pogresno shvati i protumaci zato stalno cutim. Kad se uvek pokazes u pogresnom svetlu, a ljudi nece ni da pokusaju da te bolje upoznaju da ti pomognu, kad se ne usudjujes da ista promenis u svom zivotu jer mislis da je bolje da ostane ovako..kad nemas prave podrske i kada te stalno lome..kada neke stvari zakljucas u sebi..i onda si srecan jer jih bar za neko vreme zaboravis..i onda se nesto dogodi sto te seti na te ruzne stvari i onda ti je jos gore i preplacesceo dan..i jos mnogo stvari...ui stalno tako u krug. Bez promena. ..i ako znas da postoji resenje..da te ceka..da ti to mozes..a ne smes..i to se resenje cini tako dalekim..i hoces li posle biti snazniji, bolji...kada se ljudima takve stvari cine male, nevazne..a za mene itekako jesu vazne... .itd, itd..... Rolling Eyes

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!


Poslednja prepravka: jbstapar on Sre Jan 28, 2009 8:42 pm; ukupno izmenjena 2 puta
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 8:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

o da, znam to vrlo dobro

samo sto, ja sam nekako navikla...kad me smlati , s vremena na vreme, depresija, zavucem se u svoj svet i cekam da prodje...

sta drugo Rolling Eyes

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 8:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jbstapar, ja sam to rekla iz najbolje namjere jer to sve nisu nista drugacija osjecanja koja imaju i drugi tvojih godina, ili bilo tko drugi, samo netko ima i lakse i teze, htjela sam reci da nisu nesto najgore i nadasve su normalna ( nazalost, mnogo nazalost postaju normalna u danasnje vrijeme).
I cim govoris da ces se iscupati, to je pravi znak i smjer i moci ces!
samo sam htjela iz dobre namjere reci da ti ne vrijedi da ti ja sad pisem sto sam ja sve dozivjela, a i ja sam puno toga ruznog, sto su drugi i i dalje dozivljavaju, svatko je za sebe prica, nego da je u tvojim godinama vazno da iskoristis ono najbolje od sebe, trebat ce ti za kasnije, zeno, i zivaca i svega! Wink
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam da je bilo iz najbolje namere. Sve znam.
ali razlika je u tome sto neko kaze da ima 'depresiju' jer je napustio decko posle 2 nedelje i hoce da se ubije Shocked a druga stvar je kad ti imas mnogo mnogo ozbiljnijih problema kao ja. Verujem da si dozivela mnogo ruznih stvari, svi smo, jedni vise- jedni manje..nikom svet nije ruzicaste boje. Neutral Izvucicu se-znam da hocu, necu biti ovakva ceo zivot. Ali trenutno sam(citaj. poslednjih vise godina) u ovakvom stanju. Rolling Eyes



ali ipak..postoji ono zrno nade..i znas da te negde sreca ceka.. Razz i imas neki cilj..na kojeg se sa vremena na vreme setis i osecas se bolje. E to-to je to cemu se nadam i sto me drzi pri volji, pri nadi..da ce se to ispuniti. Jer se hoce. Very Happy Wink

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 28, 2009 9:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^ako to traje vise godina, ako je situacija zaista ozbiljna, jesi li razmisljala da odes da porazgovaras sa nekim (da,pritom mislim na strucno lice). Nikako ne treba zanemariti i tu vrstu pomoci.
Prijatelj moze i ne mora da saslusa,razume,moze da okrene pricu, moze da zaboravi na nju.Razumem da ti sa istom tom pricom zivis svaki dan,ceo dan, 24h.
Zao mi je sto ne mozes sa nama da podelis svoje probleme (neki si isuvise licni).
Radi na sebi, upoznaj sebe ponovo, pokusaj da pronadjes neki ventil, nesto sto te cini srecnom.
Zaista ti zelim brz i uspesan povratak iz depresije.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Depresija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 5 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon