www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Etno muzika.
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
vebija
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 07 Okt 2005
Poruke: 519
Mesto: zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 03, 2005 11:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim je poslusati nekada


_________________
postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji neznaju
 
Tash2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Sep 2005
Poruke: 67

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 25, 2005 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

etno je super unikatna muzika
 
Liliana
Upozorenja: 2 od 3

Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 02 Apr 2005
Poruke: 360
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 3:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cenim je, ali ne mogu da je slusam...

_________________
SlatkaMala
 
klinka
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 27 Apr 2005
Poruke: 1120

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 4:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pitanje : smatrate li da su Bregine stvari "etno",ili samo komercijalno recikliranje?

_________________
Lutka od krvi bez trunke ideje...
 
giorgiop
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Dec 2005
Poruke: 56

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 5:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kod nas je etno mnogo toga ali ima zanimljivih stvari kao sto je Balkanika recimo?
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 10, 2005 12:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

klinka je napisao/la sledeće:
Pitanje : smatrate li da su Bregine stvari "etno",ili samo komercijalno recikliranje?


Mislim da danas svaka pesma koja se napravi je uglanom komercijalna.
Da bi se prodavala, naravno sto je i cilj svakog izodjaca.
Pesma se upropasti onda i izgubinu onu "etno lepotu", ali se ponovo slusa.
Pesme Gorna Bregovica su narodne, ali preradjene, i priblizene potrebama slusalaca, ali truba se ne moze osporiti. To je definitivno N a r o d n o !!!!

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
djokili
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 44

Datum registracije: 31 Jan 2005
Poruke: 517
Mesto: Krusevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 16, 2005 10:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve najbolje! Raduje me sto neki muzicari, ali pravi muzicari pocinju da je vracaju na scenu, sto ona i zasluzuje!!! Ne zaboravimo korene!!! Very Happy
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 31, 2005 6:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim da slusam etno muziku. Nema bolje vrste muzike za opustanje! Od domacih izvodjaca, su ipak Sanja Ilic & Balkanika na vrhu. Oni su jako popularni i trazeni, i vec su saradjivali sa muzikantima iz Italije, Rusije i Poljske. Grupa Biber je takodje izdala mnogo dobar album, a najvise mi se dopadaju pesme "Turta" i "Cije je ono devojce". Dok sam bio na odmoru u Srbiji ovog leta sam na tv-u video reklamu za Vasilisu i od tad sam je jurio i pre mesec dana sam konacno dobio taj album i stavio sam ga na domaci.de! Po meni je to najbolji primer za dobru, domacu etno-muziku.
Biljanu Krstic takodje slusam i ima mnogo jakih pesama, a njen glas ne trebam da komentarisem. Ko je cuo, zna o cemu pricam. Postalo je 'in' da poznati pevaci koriste etno-motiv za njihove pesme. Najbolji primer je "Lane moje" od Zeljka, a i neke pesmice od Lune.

Sta se strane muzike tice, su Enigma vrh vrhova. Njih slusam od malena i dan danas njih 'koristim' da se smirim. U Kragujevcu sam ovog leta nocu slucajno slusao neku radio-stanicu koja je 90min pustala etno-muziku i odusevio sam se. Bile su to pesme poput "Losing my religion", "The unforgiven", "Wicked game" a kad sam se vratio ovde sam to pod Gregorian Chant nasao. Ko voli etno muziku, neka ovo hitno nabavi, jer se nece pokajati! Wink
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 31, 2005 7:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vratimo se korenima nashih predaka.
Korenima se vraccamo putem bracce Teofilovicc. Jeste da je stvar ukusa, al' je za gotivljenje. Kakva izrazhajnost glasa. Ah, melem za dushu. Mogu samo da doporuchim svim zainteresovanim.
 
wild_beasts
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Jan 2006
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 06, 2006 12:53 pm    Naslov poruke: Etno Na vrh strane Na dno strane

Etno muzika je zakon!!! Zalosno je sto mnogi pljuju po tome a nisu svjesni da bez te glazbe ne bi bilo ni ove danas. Sve krece iz toga, to su korijeni, temelji danasnje muzike
 
Saja1968
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 07 Nov 2005
Poruke: 3
Mesto: Gorazde

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 23, 2006 7:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mostar Sevdah Reunion - Made in BiH -

_________________
Saja
 
kika_sd
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 554
Mesto: ni tamo ni ovamo

djibouti.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 11, 2006 2:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim da slusam etno muziku,volim te glasove.Svidja mi se i Biljana Krstic i Sanja iliic i Balkanika...Super je

_________________
"Ja jos kradem dane Bogu,ja jos umem,ja jos mogu da sam sebi stvorim neki mir.Jos sam sretan sto postojim,pisem pesme,zvezde brojim,jos sam onaj isti vetropir..."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Etno muzika. Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon