www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nasi ljudi u dijaspori
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 17, 2005 11:01 am    Naslov poruke: Nasi ljudi u dijaspori Na vrh strane Na dno strane

Uvek su vladala oprecna misljenja, o nasim ljudima, koji zive van nase zemlje! Tipa: "bezi od nasih ljudi, oni su najgori kad su van nase zemlje"; nas ce ti prvi "zabiti noz u ledja" ...ili: "samo se sa nasima druzim", "nasi su najbolji za zezanje".....Iskustva su razlicita. Znam da ne moze i ne sme da se generalizuje, ali bih volela da cujem vasa iskustva: koliko se druzite sa nasima, da li preferirate njih ili strance, da li prepoznajete/vidite razliku u nasim ljudima kad su kod kuce (dole kod nas) i van zemlje.......Znaci, vasa iskustva i misljenja na ovu temu!

Da pocnem prvo ja: meni je licno, mnogo lakse da sklopim prijateljstvo sa nasima, jer smo isti mentalitet, navikli na iste sale, isti nacin zezanja, pa su manje verovatnoce da ce se uvrediti neko, ili ostati otvorenih usta jer ne razume sta je u stvari "tu" smesno....postoji neka vrsta bliskosti, koja ne postoji kod drugih nacija (tipa: kod komsinice na jutarnju kafu na "srpski nacin"...) S' druge strane, masu puta sam primetila i osetila(ne samo na svojoj kozi), prilicnu dozu zajedljivosti i preterane opterecenosti, ljubomorom....na sta ce neki stranac, ostati ravnodusan, na primer. Opet, mnogo vise volim da se druzim sa nasima!
Eto, ja se "ispovedila", ajde sad malo vi......
Very Happy



_________________


 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 17, 2005 11:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm, pa ovde u Izraelu ima nasih ljudi iz cele bivse nam Jugoslavije, ALI... Ovde gde ja zivim ih nema... Malo nasih sam upoznala koji su ovde, vecinom nisu raspolozeni za druzenje... Confused Razumem ja obaveze, udaljenost, posao... Ali ni da se jave po nekad... Bezveze skroz. Mozda da zivim u nekom mestu gde ima vise nasih, mozda bi imala drugaciji utisak, ovako imam utisak da beze jedni od drugih, zato se druzim samo sa Jevrejima... Sta cu, nemam izbora. Smile

_________________
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 18, 2005 4:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa sta znam. Ovde u Los Angelesu nema puno Srba tako da mi svi nastojimo da se druzimo i da budemo blizu jedno drugima, tj. da imamo taj neki stav " Srbi dobri ljudi" ali to je samo sto se tice druzenja. Za posao, bilo kakav bussiness, kazu da je najbolje da radimo sa strancima a ne sa nasima.
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 18, 2005 10:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U Becu nema problemi da se druzis sa nasima imas iz cele bivse Jugoslavije 8)

_________________
I C E M A N
 
BesnoPile
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 55

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 18, 2005 6:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Radije bih se ja u Francuskoj druzio s nasima ali zaista su "Jugovici" po belom svetu suvise ljubomorni, zavidni, inati....da ne mogu podneti da me neko svakih pet minuta ogovara cim su mi ledja okrenuta!

Mislim, nije caka da je neko iz istog podrucja pa da moram slepo sve gutati i prihvatiti!

A u svakom slucaju se covek treba druziti s ljudima jer su njemu dobri ili istih shvatanja a ne zbog posedovanja istog pasosa itd...

Pozdrav svima sirom sveta!!
 
mima__
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 1089
Mesto: Innsbruck/Niš

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 20, 2005 8:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma to sto kazu da su nasi ljudi u inostranstvu losi nije tacno, onaj ko hoce da te zezne ovde van domovine, zeznuce te isto tako i da zivite u svojoj zemlji. Znaci, sve zavisi od osobe na koju naletis. Surprised
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 20, 2005 9:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moje komplimente.... to sto si rekla je 100% tacno

_________________
 
balsa31
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2005
Poruke: 158

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 24, 2005 1:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskljucivo druzenje sa nasima,mada ih treba uvijek selektirati.

Sa Slovencima samo poslovno i rijetko tako blisko druzenje kao sa nasim ljudima.
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 45

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 24, 2005 1:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se druzim samo sa nasim i posrbenim nemicama.Udatim za nase.
Naravno da mi je drustvo 100% izabrano,tako da nema noza u ledja,vec samo
pravo prijateljstvo.
Ne mogu da se zamaram stranim jezikom.Najbolje se izrazim na srpskom. Rolling Eyes

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 24, 2005 2:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

preferishem nashe, naravno, ali iskustva govore drugachije. primecijem bitnu razliku izmedju onih ovde i dole . Neutral

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
indijanka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 77

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 24, 2005 3:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uglavnom se krecem u "nasem" drustvu. Imam drugaricu Ukrajinku, odrzavam kontakte sa par Njemica ... Nije bitno ko je ko - bitno je kakav je covjek.

Cinjenica je da medju nasim ljudima- ovdje, postoji zavist i ljubomora.. Sreca, ne medju svima Mr. Green

_________________
Ljudi su najmanje iskreni prema sami sebi
 
alhemicar
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2005
Poruke: 3412

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 24, 2005 5:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se druzim i sa nasim i sa amerikancima. Ni jedno ni drugo nije bas lako

Nasi - su nasi - sujetni, zavidni, veoma cesto neborazovani, netolerantni. Vecina ih jos uvjek vuce "prtljag" devedesetih. Dobar dio njih zivi u proslosti, i osjeca se ugrozeno od svakoga i svacega

Amerikanci - gledaju sve kroz pare (SVE), hladni su, nemaju karaktera, sa tobom su samo ako dijelite zajednicki interes u datom momentu. Ne vjeruju nikome a i nije im bas vjerovati.

Zvuci deprimirajuce ali na svu srecu i kod jednih i kod drugih ima izuzetaka (3% maximum) tako da i nije sve crno kao sto izgleda.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Nasi ljudi u dijaspori Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon