www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nasi ljudi u dijaspori
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 24, 2005 6:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sto se tice Kanade i konkretno grada gde ja zivim .. u ovom delu Kanade ima dosta nasih tako da za to nemam brige mislim sto se tice naseg mentaliteta i druzenja sa nasima ..

sto se tice mene kao osobe .. ja se druzim sa svima tako da mi to nije problem .. znaci ne gledam ko je ko i koje je nacije ili koja boja tena .. ako mi osoba odgovara kao osoba, ja cu se druziti s njim/njom.



_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
DeTiGeRo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 25 Sep 2005
Poruke: 8
Mesto: ~ sin city ~ - Cattaro

usa.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 25, 2005 12:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po dolasku u ameriku sam jedva chekala da upoznam nashe ljude da bi se druzila sa njima!
poslije mjesec dana! imala sam se zgrozit!
sestra mij e tada imala 25 godina i njeno drushtvo se krecalo izmedju 30 i 45 godina! tako da sam samo sa njima provodila vrijeme!
jer sve ono sto je bilo izmedju 15 i 25 godina je bilo uobrazeno pokvareno i ponashali su se kao da su uhvatili Boga za muda da oprostite!
onda sam fino dvije i po godine uzivala bez nashega drushtva! tj druzila sam se sa nashom starijom generacijom i sasvim mi je super bilo, ja mislim da se blje sa svima njima slazem nego sa onima koji su moje godishte...
i uglavnom marta 2003 godine iz los angelesa sam se preselila za Las vegas i ovdje sam ek pochela da se druzim sa nashima priblizno tu mojem godistu!

sad neko je rekao ako bi te nash zabo u ledja ovde zabo bi te i da ste kuci....
i sto je tachno!
ima onih koji su super i ima onih koji su olosh opsti!
ali morash da birash sa kim se druzis, mada nashi su prave LISICE!

_________________
~kiss my a$$~
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 4:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako je neko nevaspitan i bitanga to će da bude i u svojoj zemlji i u dijaspori.
Oni će i u drugoj zemlji i u zatvoru i na giljotinama da pronađu srodnu dušu
i međusobno če se poštovati.
Ako je neko dobar,dobrom će mu se vratiti na svim kontinentima,ali samo od dobrih ljudi.Pa zato birajte sebi društvo po svojoj meri.
Podeliti ljude na ove ovde i na one iz dijasporen ne ćini mi se logičnim,te ih tako i ne delim na taj način.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 3:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve to zavisi od coveka, ali opet...
Ima razlike izmedju nasih u inostranstvo i nasih ljudi koji su u otadzbini.
Ja se ovde iskljucivo druzim sa nasima, iako imam dosta poznanika drugih nacija, ali nije to to. Ne mogu se ja sa strancem nasaliti kao sto mogu sa nasim covekom. Strancu i da nacrtas nebi shvatio Wink

Sto se tice drustva, krug se Boga mi dobro suzio, sada se kroz godine vidi ko ti je pravi prijatelj, a ko 'materijalni' prijatelj. Puno ljubomore vlada ovde kod nasih ljudi, puno se ubijaju radeci da bi sto pre odplatili neki p!$ljiv! kredit.

Sto se tice posla to je svuda, ne samo kod nas Srba. Italijan nece da radi sa italijanom posto ce ga prevariti, Spanac sa spancem, itd, itd. Znaci nismo mi jedini, to se svuda desava u svetu i svakom nacijom.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
NatasaI
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 177
Mesto: Amsterdam

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 8:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima dosta nasih, ako zavrsavas na -ic onda nije dobro aahahahah

Ja se druzim pola pola, ne preferisem nikoga, nek je samo ok. Wink
 
Black witch
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 23 Avg 2006
Poruke: 7
Mesto: Bg

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 23, 2006 8:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Boky je napisao/la sledeće:
sto se tice Kanade i konkretno grada gde ja zivim .. u ovom delu Kanade ima dosta nasih tako da za to nemam brige mislim sto se tice naseg mentaliteta i druzenja sa nasima ..

sto se tice mene kao osobe .. ja se druzim sa svima tako da mi to nije problem .. znaci ne gledam ko je ko i koje je nacije ili koja boja tena .. ako mi osoba odgovara kao osoba, ja cu se druziti s njim/njom.

A ja cula da se u Kanadi nasi ponasaju kao u getu - endogamija i sl. Wink

_________________
The world is not enough!
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 23, 2006 11:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NatasaI je napisao/la sledeće:
Ima dosta nasih, ako zavrsavas na -ic onda nije dobro aahahahah

Ja se druzim pola pola, ne preferisem nikoga, nek je samo ok. Wink


Ma u Holandiji tu i tamo, ako se zavrsava na -ic...onda svi misle:"uuu....ne diraj!" Wink

_________________
 
Micika_Ca
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Avg 2006
Poruke: 39
Mesto: Canada

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 30, 2006 3:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam isto kao Boky ne gledam koje ko i koje nacije...druzim se sa svima i kod mene bas ima dosta nasih iz bivse Jugoslavije...ima po celoj kanadi i to je lepo.....Mada nas svi preziru hehehe....kada su se ovde nagledali svacega na tv-u od ovih amerikanaca i culi svasta pa sad misle svasta:lol: Wink
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 02, 2006 1:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

druzim se samo sa srbima (sto se tice "bivsih nasih"). ne vidim razlog da pravimo 'staru bosnu' po inostranstvu. prava nije uspjela--zasto bi lazna? zato samo sa srbima.
 
Tinkerbella
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Sep 2006
Poruke: 24
Mesto: Sarajevo.ba

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 03, 2006 11:13 pm    Naslov poruke: Re: Nasi ljudi u dijaspori Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
koliko se druzite sa nasima, da li preferirate njih ili strance, da li prepoznajete/vidite razliku u nasim ljudima kad su kod kuce (dole kod nas) i van zemlje.......


Ne mogu reci da se nesto previse druzim s nasim ljudima. Iskreno, nemam previse zajednicko s njima sem cinjenice da nas je 'ispljunulo' u isti grad. Znaci sto se velike vecine tice, da sam ih srela negdje u Titovoj, prosetala bi pravac pored njih (il eventualno primjetila 'vid shupka' - znaci pricamo o ljudima ono koji jos uvijek tesko s asfaltom barataju) bez osvrtanja. Tako da ne vidim previse razloga da sad tu nesto glumatamo. Najbolja drugarica mi je takodjer iz Sarajeva, al 98% ostaje raje ovde su 'domoroci'
A inace, prava raja je doma ostala. Smile

_________________
AZ-A
 
limited
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Sep 2006
Poruke: 29

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 09, 2006 7:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote]
--------------------------------------------------------------------------------

druzim se samo sa srbima (sto se tice "bivsih nasih"). ne vidim razlog da pravimo 'staru bosnu' po inostranstvu. prava nije uspjela--zasto bi lazna? zato samo sa srbima

Uh, ovo je bilo bas grubo.... Sad
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 6:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote="limited"]
Citat:

Uh, ovo je bilo bas grubo.... Sad


samo istina
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Nasi ljudi u dijaspori Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 2 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon