www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako gledate na dijasporu?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
BesnoPile
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 55

france.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 22, 2005 6:10 pm    Naslov poruke: Kako gledate na dijasporu? Na vrh strane Na dno strane

Pozdrav svima....

Posto sam se vise puta uhvatio u razgovor oko ex-YU dijaspore za vreme mojih boravaka na Balkanu, zanima me vase misljenje o tome...dakle, kako domaci ljudi gledaju na one u dijaspori I kako sami ljudi iz dijaspore gledaju na ostale?


 
maki007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 05 Mar 2004
Poruke: 163

slovakia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 25, 2005 6:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Drzava misli o nama da smo puni novca i da nas treba sisati kao ovce. Usluge ambasade su neprimerene skupe, putarine na putevima vise puta skuplje nego za domacine...
Prijatelji i rodbina takodje misle da smo puni novca i da nam on pada s neba, samo zato sto smo otisli.
Stranac sam i ovde i tamo. Super.
 
majstor2005
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 05 Apr 2005
Poruke: 39
Mesto: NORTHERN TERRACE

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 25, 2005 12:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

maki007 je napisao/la sledeće:
Drzava misli o nama da smo puni novca i da nas treba sisati kao ovce. Usluge ambasade su neprimerene skupe, putarine na putevima vise puta skuplje nego za domacine...
Prijatelji i rodbina takodje misle da smo puni novca i da nam on pada s neba, samo zato sto smo otisli.
Stranac sam i ovde i tamo. Super.


Upravo tako....

Vidi,stizes dole....hvala bogu vodis neki kes sa sobom,a odmah se misli:
"Do jaja,njima u dijaspori kupe Evre po ulici" Rolling Eyes

Zanimljivo isto jedna stvar:
Kad si ovde daju ti nadimak "Yugo" ili slicno,pogotovom Svabe....a kad si dole zovu te tvojih ljudi "Svabo"

Strasno 8)

_________________
Ja imam bolest kojoj nema leka
i koja plasi normalnog coveka,
jer bog je meni poklonio mozak,
al' mi ga je Zvezda uzela!!!
 
ArmaNL
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 10 Jan 2005
Poruke: 216
Mesto: Amsterdam

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 25, 2005 8:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sama zivim vani ali zasto uvijek dijaspora ovaka onako, ima dosta nasih domaci koji su gori. znam sto posto.

_________________
Pozdrav, Arma H.

 
blue-lady
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 13 Mar 2004
Poruke: 177
Mesto: eno me tamo

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 25, 2005 10:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e slazem se ljudi.. uzasno je... oni tamo misle da mi ovamo ne radimo kroz celu godinu i dodjemo dole da se odmorimo sa novcem koji nam je ovde pao s neba.. bar mi se svake godine cini da tako razmisljalju. Cuji to kad rodica sedne kraj tebe u kaficu i zivi inace dole, kad ti sapne, daj mi pare pod stolom da izgleda kao da ja placam!!!! Shocked

Stvarno nemogu da verujem, a tek zemlja, lele ma svugde te maltretiraju... a tacno znaju, bar kod nas je tako, oni samo zive od nas turista. Kod nas u selu 90 % zivi u svajcarskoj. Selo mrtvo dok se ne raspustimo ovde, prodavnice, kafice itd. zarade samo na leto za celu godinu... ko turiste...

i ovaj kako je reko skroz je u pravu, si ovde kazu ti huere jugo, dodjes dole, sta ces ti ovde idi tamo gde ti je lep zivot... gde se osecam kuci? da oprostite, u tri pm...
 
Bearhugs
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Avg 2005
Poruke: 15

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 26, 2005 8:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dosta milsle da beres ovde novac sa drveta i da zatim mogu da te zezaju kako hocedu.ALI NOT WHIT ME Wink

_________________
GROOOOVE IS IN DA HEART Smile
 
Anastasia78
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 46

Datum registracije: 18 Jul 2005
Poruke: 1261
Mesto: Germany

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 26, 2005 8:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni je uvek smesno da se u srbiji svi zale kako nemaju para, svi su siromasni, propala drzava itd. a kada uvece izadjes.. puni su kafici i diskoteke.. svi imaju super garderobu, najnoviji mobilni, dobar neki auto i svi piju dok lokal ne zatvori.. tu logiku ne kapiram..

a najbolje je uvek kada padne tema rat.. ondah mi gastarbeiteri kako nas zovu i svabe nemamo o nicemu pojma, zato sto nam je super bilo dok su nasi dole patili i dok su se borili za otadzbinu.. znaci mi nesmemo imati misljene svoje o nicemu, posto nismo to doziveli.. ondah mi nacisto pukne film..

_________________
Anastasia
 
majstor2005
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 05 Apr 2005
Poruke: 39
Mesto: NORTHERN TERRACE

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 29, 2005 12:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Anastasia78 je napisao/la sledeće:
meni je uvek smesno da se u srbiji svi zale kako nemaju para, svi su siromasni, propala drzava itd. a kada uvece izadjes.. puni su kafici i diskoteke.. svi imaju super garderobu, najnoviji mobilni, dobar neki auto i svi piju dok lokal ne zatvori.. tu logiku ne kapiram..



Pa pazi,nije "bas" tako....ok druga prica u Beogradu ili u Novom Sadu....ali kad odes u manje gradove ili zaglavis u nekom selu,onda ljudi ne kukaju dzabe....

Vidis,diskoteke i kafici su pune ali kad pogledas tacno onda primetis da popiju samo pice jedno ili dva za citavo vece...

I tesko ces naletiti na neku osobu,koja ima vise od 500 Dindzi u dzepu.....mislim imas isto izuzetke....

Ponavljam ponovo...sasvim druga prica u BG-u ili NS....sta se tice mobilnih,garderoba itd itd

Pozdrav!!

_________________
Ja imam bolest kojoj nema leka
i koja plasi normalnog coveka,
jer bog je meni poklonio mozak,
al' mi ga je Zvezda uzela!!!
 
Bond_boy007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 19
Mesto: Wien

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 30, 2005 12:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se sa ostalima.A kad dodjemo kuci za odmor,cekaju nas minimum 10 patrola milicije do Beograda kao da smo neki kriminalci.Sramota,ali sta ces mora da se trpi. Neutral
 
blue-lady
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 13 Mar 2004
Poruke: 177
Mesto: eno me tamo

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2005 12:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne kao kriminalci, nego eto kao bogatasi koje uvek imaju neki dar za policiju... Confused
 
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2005 9:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najvise mi smeta da kada izadjem dole u grad, svi ocekuju da ja UVEK platim pice! Rolling Eyes
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2005 12:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ne znam odakle ste vi i kako je to u vasim krajevima,mogu da pricam za Beograd posto sam odande i znam iz iskustva i sada, a i od ranije dok sam zivela dole! U Beogradu, ne da ih boli uvo sta vi imate, odakle dolazite, gde zivite......i bilo koje te malogradjanske fore, nego je smesno! Drugovi su ostali isti prema svima nama koji ne zivimo vise tamo! Iste su rutine(placanje pica i sl.), kao i pre odlaska! Sta vise, sada se cesce oni hvataju za novcanik, tj. ne daju mi da placam ja, zato sto sam ja "u gostima", kako me non-stop zezaju! Oni koji me ne znaju-njih bas i boli uvo i gde zivim, niti sta radim....!Po selima i manjim mestima je drugacije!
Oni koji se zale-imaju razloga da se zale!Zivot je ocajno tezak tamo. Ali to NIKAKO ne trba da znaci, da oni treba da zive u 18. veku, bez struje, da se oblace u neke rite, da nemaju mobilne telefone, da ne treba da izlaze.......zale se, jer im je mnogo teze zaraditi novac, nego ljudima koji zive preko!
Naravno da ne mozete da skapirate tu logiku, jer zivite drugacijim mentalitetom od naseg! Isto tako, oni ne mogu da skapiraju logiku, kojom zivi 99% nasih ljudi preko! Pa cak ni ja, ne mogu da skapiram logiku nekih nasih iseljenika "zivis da bi radio"! Njima tamo je nepojmljivo da zivis da bi radio, sto vise od 90% nasih ljudi na zapadu, smatra za normalno! Njima je nepojmljivo da zivis u TUDJOJ zemlji, radis od jutra do sutra, otplacujes neke silne kredite i nesto sto ce za 20 godina "biti tvoje", a jednom godisnje(ili cesto cak ni tada), ides na godisnji odmor! Uzas! I nemojte umisljati da vam ti ljudi (bar ovi iz Beograda) zavide, pa da su ljubomorni.....glupost bez granica! A ako vas smatraju "gastrabajterima", to je zato sto se vi tako ponasate! Da se ponasate kao i ranije-ne bi se ni oni menjali! Opet, ne znam kako je po selima, ali ovako je u Beogradu!

_________________




Poslednja prepravka: knknpnkn datum Sre Avg 31, 2005 12:51 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Kako gledate na dijasporu? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon