www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako gledate na dijasporu?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
blue-lady
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 13 Mar 2004
Poruke: 177
Mesto: eno me tamo

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2005 12:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, bas ovo na kraju sto kazes. verovatno je to tamo tako zato sto je u BG.

Ali znate sta mene cudi? Kako to odem dole kod nas, odem u neki grad, setam, udjem u prodavnicu, NI REC ne progovorim gospodja mi kaze da se vidi da nisam odavde.. a i nemam neku preteranu ili drugaciju robu nego druge cure po gradu, sve normal. Kako to?


 
Ktantonet
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 285
Mesto: Israel/Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2005 12:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam vec pet godina napolju i jos se nisam vracala tako da nedelim takva iskustva ali znam pricu iz familije kada nam je stric poginuo tatin rodjeni brat i naravno da smo poslali pare da se kupi sto veci venac stavi citulja .... Sad i na sahrani su pali komentari kako je venac od nase porodice najveci i "najlepsi", a odgovor na to je bio "PA "LAKO" JE UJI KADA JE ON U IZRAELU" pazi na sta ljudi misle .. moj otac nije video svog brata 8 godina pre nego sto je ovaj poginuo na radnom mestu, a ovi komentarisu kako mu je lako da kupi venac... tako da pretpotstavljam kakvim ocima se gledaju oni koji dodju iz dijaspore...
 
Mixipro
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 05 Mar 2005
Poruke: 1091

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2005 1:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma niko vas nije terao da idete preko. To je bio vas izbor ja imam zelju jednog dana da odem posto sebe ne vidim ovde. Kad dodjete ovde u Srbiju sa nekim besnim autom mislite da ste bogovi a neki ne znaju ni azbuku pa smuci mi se zivot kad to vidim. Ima izuzetaka ali ti se retko vracaju u Srbiju ovi gradjevinari, fizikalci, sta su vec dolaze samo da bi se dokazivali ma uzas.....
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2005 1:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mixipro je napisao/la sledeće:
Ma niko vas nije terao da idete preko. To je bio vas izbor ja imam zelju jednog dana da odem posto sebe ne vidim ovde. Kad dodjete ovde u Srbiju sa nekim besnim autom mislite da ste bogovi a neki ne znaju ni azbuku pa smuci mi se zivot kad to vidim. Ima izuzetaka ali ti se retko vracaju u Srbiju ovi gradjevinari, fizikalci, sta su vec dolaze samo da bi se dokazivali ma uzas.....
Ko kaze da nas je neko terao? Ti koji dodju u Srbiju sa "besnim" autom su za taj isti auto radili i zaradili da mogu da ga kupe. Gradjevinci, fizikalci, pekari ili direktori, kakve to veze sad ima sa temom??? Za mene je svaki posao u redu, dok ga posteno radis i posteno zaradjujes. Ti kad budes doktor nauka ni tada neces imati pravo da sa takvim ponizenjem i omalovazavanjem pricas o nekom poslu, posebno o drugim ljudima. Nauci prvo sebe da postujes, onda ces znati da postujes i druge ma kakvim se oni poslom bavili.

_________________
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 31, 2005 1:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mixipro je napisao/la sledeće:
Ma niko vas nije terao da idete preko. To je bio vas izbor ja imam zelju jednog dana da odem posto sebe ne vidim ovde. Kad dodjete ovde u Srbiju sa nekim besnim autom mislite da ste bogovi a neki ne znaju ni azbuku pa smuci mi se zivot kad to vidim. Ima izuzetaka ali ti se retko vracaju u Srbiju ovi gradjevinari, fizikalci, sta su vec dolaze samo da bi se dokazivali ma uzas.....


Čoveče pa ti fizikalci, pekari itd. su svoje zdravlje ostavili tamo napolju! Znaš li koliko su znoja prolili za taj Mercedes?
Bolje se ti zapitaj za ove naše lokalne bogataše koji prstom ne mrdnu a voze bolja kola nego ti ljudi koji godinama crnče ne bi li prištedeli malo i živeli kako priliči ljudima.
 
Anastasia78
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 46

Datum registracije: 18 Jul 2005
Poruke: 1261
Mesto: Germany

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 01, 2005 9:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote="Velja25"]
Mixipro je napisao/la sledeće:
Ma niko vas nije terao da idete preko. To je bio vas izbor ja imam zelju jednog dana da odem posto sebe ne vidim ovde. Kad dodjete ovde u Srbiju sa nekim besnim autom mislite da ste bogovi a neki ne znaju ni azbuku pa smuci mi se zivot kad to vidim. Ima izuzetaka ali ti se retko vracaju u Srbiju ovi gradjevinari, fizikalci, sta su vec dolaze samo da bi se dokazivali ma uzas.....


Ovo sto kazes da nas niko nije terao da idemo preko.. je cista glupost.. mene su terali moji a njih je terala situacija u bivsoj jugoslaviji.. hteli su nesto uspeti u svom zivotu.. i tako rizkirali nov zivot u drugoj sasvim nepoznatoj drzavi.. Ja mislim da za takav potez sleduje respekt a ne neki destruktivni komentari.. a tu sansu da predju preko su imali svi..

neznam ko je komentar iza napisao da nas zovu gastarbeiteri zato sto se tako ponasamo.. sigurno mislis isto ponasanje kao clan mixipro.. i tu mogu samo reci da je to cista glupost.. kako bi se trebao ponasati dobar gastarbeiter? ima svugde ljudi koji obozavaju da se proseravaju svojim autom itd. takvih ima i ovde, koji su nemci a ne srbi... ja mislim da tu ne igra ulogu dali je ta osoba gastarbeiter ili ne.. tu je karakter u pitanju..

mogu samo reci da sam svoje detinjstvo provela u srbiji i sa nekih 12 godina dosla u nemackoj.. ako mi neko hoce reci da je siromasan i bedan zivot na selu.. to samo mogu potvrditi.. istina je.. i bas zato nemogu shvatiti te zalbe kako svi nista nemaju.. a uvece slave maximalno..
evo jedan primer: kada ja izlazim dole sa nekim drustvom.. nema sanse da nesto platim.. svi placaju i razbacaju se parama.. znaci ja bi morala skoro da se tucem da bi smela nesto platiti.. oni moraju da izpostuju svo drustvo.. sve drugo nema teorije.. kada naprimer vidim kako jedna osoba (koja ima solidni posao) potrosi 200 evra za jedno obicno vece, onda mi se smuci.. mislim, kako to funkcionise, nemam a imam? tu logiku nemogu shavtiti.. ja kad nemam para, kao prvo ne izlazim a kao drugo ne castim celu ekipu.. a kada castim celu ekipu onda se iduceg dana ne zalim kako nemam...

u sustini je to sve sto sam htela na ovo napisati.. e sad svakom svoje misljenje 8)

_________________
Anastasia
 
BesnoPile
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 55

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 08, 2005 5:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mixipro je napisao/la sledeće:
Ma niko vas nije terao da idete preko. To je bio vas izbor ja imam zelju jednog dana da odem posto sebe ne vidim ovde. Kad dodjete ovde u Srbiju sa nekim besnim autom mislite da ste bogovi a neki ne znaju ni azbuku pa smuci mi se zivot kad to vidim. Ima izuzetaka ali ti se retko vracaju u Srbiju ovi gradjevinari, fizikalci, sta su vec dolaze samo da bi se dokazivali ma uzas.....
A da ti znas Azbuku vec bi ju napisao cirilicnim slovama.......jer azbuka na latinici je NON SENSE!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 09, 2005 12:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To neka nova pravila, da REC "azbuka" ne mozemo da pisemo latinicnim slovima?!? Od kad to i gde?

_________________


 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 09, 2005 1:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo i dokaza da je moguce Laughing a ne nemoguce


_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 09, 2005 1:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bravo Dado! Laughing
Sta on tu nama ne moze! Jos sam se uplasila da je doslo do neke nove reforme jezika, za koju ja ne znam! Very Happy
Laughing 8)

_________________


 
BesnoPile
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 55

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislio sam bre na A B V G D.......pisati latinicom je moguce, kako da ne (i veoma lepo ste to uradili), ali je non-sense! To inace nije vise azbuka nego abeceda....


WHATEVER!
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 11:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kvalitet je choveka da se i u inostranstvu snadje, nauchi jezik i oda utisak kulturnog choveka. to nije privilegija svakoga.

zato u dijasporu ( najcheshce ) idu i uspevaju oni ( naravno ima izuzetaka ) koji za to imaju predispozicije. drugi ostaju tamo gde su jer za neshto drugo jednostavno nisu.toliko


moja inspiracija je mixipro ( mislim da je taj nick ) i njegove neupucene opaske..

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Kako gledate na dijasporu? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 2 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon