www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako gledate na dijasporu?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
loleka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 54

Datum registracije: 11 Sep 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 12, 2005 8:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najjaci su oni koji se za urlaub vrate u domovinu u polovnim mercedesima, i puvaju po Srbiji, a nisu za par decenija stigli da nauce pristojno Nemacki. Imao sam prilike da cujem neke gastose kako sprehaju Deutch, pa to je na nivou kursa pocetni 1.

 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 12, 2005 6:13 pm    Naslov poruke: Re: Kako gledate na dijasporu? Na vrh strane Na dno strane

BesnoPile je napisao/la sledeće:
Pozdrav svima....

Posto sam se vise puta uhvatio u razgovor oko ex-YU dijaspore za vreme mojih boravaka na Balkanu, zanima me vase misljenje o tome...dakle, kako domaci ljudi gledaju na one u dijaspori I kako sami ljudi iz dijaspore gledaju na ostale?


Skoro sam bila kuci i bas sam sa najboljim ortakom bas o tome i razgovarala.Pricali smo o cenama na autoputu i o ostalim dazbinama za domace i strane drzavljane medju ostalom pricom.Jednostavno receno,svaki put kad idem kolima kuci i moram da platim putarinu i on mi uzme proviziju 1.euro.Pitam se samo zasto i kome idu te pare,naravno njemu u dzep jer na racunu ne stoji provizija nigde.Onda te na samom ulazu u zemlju pa sve do Novog sada ceka par policijskih kontrola itd.Jednostavno receno stranac je ovca za sisanje kad ode kuci.Na zalost istina je.
Sto se druge strane tice rodbine i prijatelja tu me gledaju kao i pre ne prave neku razliku sto sam ja u inostranstvu ,a oni ne.Za mene su i oni isti kao i nekada.

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 15, 2005 5:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Epa ovako, bicu veoma iskrena i slucajno sam naletela na ovu temu i pored mnogih tako da ne kazem niskih odgovora nisam se mogla uzdrzati a da i ja nesto napisem.
Ja jednim delom zivim u tvz. dijaspori, i mozda sam jos u goroj situaciji nego ostali, no dobro sada to i nije vazno.
Bitno je to da imam takodje dosta familije preko, i neznam iz kog razloga svi koji rade tamo misle da su bolji od ovih ljudi ovde ??? Sta ? Imaju vise? Ma dajte...
Sto bi nama ovde neko placao pice ?
Pa zar mi nismo do sada izlazili ovde i pili i tek onda kada su "neko " od preko dosli i mi smo odlicili u fazonu "Ej ajmo malo da vidimo kako je u gradu...sa njima. Nismo godinu dana izlazili."
Mislim, stvarno !!!!
Vecina od predhodnih odgovora su skroz glupi, kada bas moram tako reci... to su samo umisljene vizije, ma ne, to su samo u stvari plasljivi ljudi koji preko cele godine rmbace i podmecu svoja ledja da bi zaradili za taj opet tvz. odmor i pokazivali se u Srbiji...
Mogu samo jedno da kazem,istina je da su ovde ljudi sada vec dosta siromasni...ali imaju dusu, imaju smisla za provod i zivot... i ponovo su normalni ostali sto se za vecinu ne bi moglo reci...
Rezime: zao mi je i ne mogu da verujem da sam procitala onakve zakljucke predhodnih forumasa, to je strasno tako misliti...uzas.

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
ninor9
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 45

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 24, 2005 5:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mogu ja vama reci da nije lose ziviti u ovoj diaspori
zivit u dijaspori je super, ali nasa drzava je nasa. lijepo je otici na odmor u staru yugu
u americi je opet fino, od svih ostalih drzava najbolje za mladu raju

(edit by CharmedS
Spojila sam ti poruke,molim te imas Edit i ispravi ili dodaj nesto,nemoj da pises post za postom,hvala)
 
DeTiGeRo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 25 Sep 2005
Poruke: 8
Mesto: ~ sin city ~ - Cattaro

usa.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 25, 2005 12:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sanjica_021 je napisao/la sledeće:
Mixipro je napisao/la sledeće:
Ma niko vas nije terao da idete preko. To je bio vas izbor ja imam zelju jednog dana da odem posto sebe ne vidim ovde. Kad dodjete ovde u Srbiju sa nekim besnim autom mislite da ste bogovi a neki ne znaju ni azbuku pa smuci mi se zivot kad to vidim. Ima izuzetaka ali ti se retko vracaju u Srbiju ovi gradjevinari, fizikalci, sta su vec dolaze samo da bi se dokazivali ma uzas.....
Ko kaze da nas je neko terao? Ti koji dodju u Srbiju sa "besnim" autom su za taj isti auto radili i zaradili da mogu da ga kupe. Gradjevinci, fizikalci, pekari ili direktori, kakve to veze sad ima sa temom??? Za mene je svaki posao u redu, dok ga posteno radis i posteno zaradjujes. Ti kad budes doktor nauka ni tada neces imati pravo da sa takvim ponizenjem i omalovazavanjem pricas o nekom poslu, posebno o drugim ljudima. Nauci prvo sebe da postujes, onda ces znati da postujes i druge ma kakvim se oni poslom bavili.





ok necu nikoga da omalozavam odje!
ali vecina nashih "seljaka" sad ne pricham o onima sa sela, no o onim osobama koji je prethodnik pomenuo
dodju u ameriku ili bilo koju zemlju, odme kupe mercedesa i misle da su bog, i ponashaju se ko da su boga za muda uvatili, a nema vecih prostaka od tih....

mada naravno ima i onih koji rade i zarade na posten i dobar nachin, i imaju sta da pokazu za to..
 
nevinasce
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 44

Datum registracije: 10 Jun 2005
Poruke: 370
Mesto: Melburn

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 25, 2005 4:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po komentarima procitanim mugu da se slozim sa vecinom. Ne pricam iz svog iskustva jer na zalost uvijek mi je nekako izbjegla prilika da putujem za Jugu (iz raznoraznih razloga), ali mogu da pricam iz iskustva ljudi koji su podijelili svoje iskustvo samnom. Svako od vas je do sada rekao istinu jer sam upoznala ovdje sve vrste ljudi koje ste opisali. Isto tako znam za svoju porodicu dole i moju raju. Svi zive onako kako im zivot nalaze bilo da su u boljim ili skromnijim finansijskim situacijama. Kome god se ne svidja sta dozive tamo neka okrenu glavu i pogledaju u drugu stranu i pokusajte naci razumjevanje za ljude sa kojima vam se misljenja ne slazu. Svako ima svoje razloge da stvore odredjena misljenja bilo da se vi slazete ili ne sa tim misljenjima.
Bilo bi najbolje kada bi se mi svi voljeli Very Happy .
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 25, 2005 4:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e ovo je veoma interesantna tema .. pa sta da kazem .. mislim ja kao osoba sam uvek bio isti .. dakle i ovde i tamo sam uvek gledao da drustvo koje je sa mnom jednostavno ne zavisim od njih .. dakle ako se meni kupuje pice oticu i sam cu da kupim sebi .. a ako se drustvo ponudi da kupi, dobro i jeste .. znaci uvek sam bio isti i nikad nisam gledao " e ako me ovaj ne pocasti picem, necu ni ja njega" to je za mene cista glupost ... a sto se tice toga ko gde casti i kako ko radi sta .. ma to je cista glupost ... mislim ja licno kao osoba nikad nisam bio zeljan tih para niti sam ikad gledao da mi pare obmame mozak ... najvise me nervira kad ljudi dodju i kazu " ma on je iz inostranstva, lako je njemu da prica o parama kad on zaradjuje tolike pare " .. da lako je meni ... i meni je priznajem lak posao .. a kako je mom caletu koji na gradjevini provede gotov ceo njegov dan .. da zaradjuje on dobre pare ali zato jednostavno se slomi radeci .. ja ne vidim da je njemu " lako " ili da on " lako zaradjuje pare " .. mislim to je cista glupost na koju neki ljudi gledaju dok neke boli uvo

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
cezar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 05 Okt 2005
Poruke: 92

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 11, 2005 4:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ovde imam sve i zivim lepo, tako da nemam razloga da bezim u dijasporu da bi crncio po ceo dan i ziveo za vikend i glupe narodnjake. Ovde mogu da zaradim i vise nego dovolnjo sa puno manje truda.
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 23, 2007 10:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno receno, i ja sam pre nego sto sam dosla ovde u Nemacku, mislila kao vecina drugih ljudi u Srbiji. Ah, gastarbajteri, foliranje, bacanje para, koje naravno skoro pa padaju sa neba

Ali od kad sam ovde, ta slika je potpuno drugacija.Radim mnogo da bih imala normalno da zivim.Ne samo ja, nego svi ovde. Mnogo vise nego vecina ljudi i u Srbiji i ex zemljama.
Naravno, vise se zaradjuje nego dole, al isto tako je zivot mnogo skuplji.
Ako se lepo organizujes, i ovde imas i izlaske i drustvo.Toga mi ne fali ni najmanje.
Jednostavno imas bolju perspektivu za buducnost. Konkretno mislim na nasu decu
Mi cemo se vec nekako snaci

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
shine
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Okt 2007
Poruke: 59

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 29, 2007 1:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da zivot na zapadu neuporedivo bolji i pored silnog rada, poreza, izdataka i ostalih zivotnih troskova. Sa druge strane, razumem svakoga ko u Srbiji kaze da nema i da tesko zivi. Ne ljutim se ako cesce od ostalih platim pice.
 
komina
Upozorenja: 4 od 3
Upozorenja: 4 od 3



Godine: 115

Datum registracije: 04 Maj 2007
Poruke: 2560
Mesto: Tamo gdje je nebo, tamo gdje su zvijezede, tamo gdje je Sunce bez oblaka..............

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 18, 2007 7:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vidi jednu stvar......to je njihova lična stvar sto su vani i ja u to ne ulazim niti mi smeta, cak sta vise imam veoma dobrih prijatelja koji su vani....Ali mi ide na zivce kad dodju na odmor u domovinu pa podju da pametuju o patriotizmu i kako je njima tesko vani a da ih niko ne pita, a niko da se vrati nego kukaju i opet zbrisu kad ima istekne odmor........Pa kome sole pamet.......Cast pojedincima

_________________
registrujte se...vas ništa ne košta, a meni će dobro doći...hvala
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 18, 2007 11:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako ne računamo pametovanje zbog navika tipa: "A zašto vi čekate u redu?" jedino me nervira kada neko počne da me nagovara da odem da radim u inostranstvo jer "ne valja u Srbiji, šta ću tamo"...

Sva sreća pa mi je pasoš davno istekao, a nešto nemam ni volje da vadim novi. Rolling Eyes

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Kako gledate na dijasporu? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon