www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kupovanje DVD izdanja na trafikama!
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~
::  
Autor Poruka
nikolinna
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 77
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 14, 2006 10:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma to je prava stvar,kupis ove piratske i pola filma fali a platis ga 100din.Zar nije bolje da lepo kiosci prodaju po 200din originale i samim tim ubiju pirate,a ti imas originalnu verziju.
Ja sam do sad kupila oko 70 domacih filmova


 
PiNkLaDy
Miss Smart
Miss Smart



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 14060
Mesto: Beograd/USA

usa.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 15, 2006 7:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

super je ideja...ja sam uzela par filmova i dvd sa koncerta Vlade Georgijeva u HN-u i zadovoljna sam...kvalitet slike i zvuka je isti kao na tv-u... Wink

_________________
Nocu kada spavas
sanjivo te gledam
I gusim slatku ceznju
koja me nosi
I dok mazim te ja mislim
zar je moralo ovako
Menjas se i boli me
al' trpim jer volim te...
 
ALFA ROMEO
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Nov 2005
Poruke: 11

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 23, 2006 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alo ljudi jel vi uopste znate o cemu pricate, Zeljko Mitrovic i kompanija > najvece legalizovano piratsko gnezdo u drzavi. U prevodu da vam pojasnim, pogusimo male pa cu ja sam da se bavim piraterijom, Ko je spomenuo Microsoft i monopol ? I sta ce da bude seticete se jedan dan mene kad pukne u novinama kada nam na nekom aerodromu ili luci u americi zaplene koji brod ili avion za nadoknadu duga zbog krsenja akta o zastiti autorskih prava. Ne moze da se pokrije licenca za distribuciju niti u bilionskim tirazima da bi se zadovoljila cena licence koja se neplaca kao paket po filmu, VEC PO I ISKLJUCIVO PO KOPIJI !!! Racunica Prazan fabrikovan DVD 20 din + OMOT I KUTIJA 10 Rabat Prodavcu 30 din neko na tome i da zaradi minimum 50 din dosad 110 din PAZI SAD APSOLUTNI MINIMUM 1 E PO LICENCI ZA FILM KOJI SE PUSTAO PRE 2 GODINE TO JE VEC 200 DIN A ONI DAJU NE JEDAN NEGO DVA FILMA PO DVD-U i sta sad kao ekstra zaradjuju na reklamama koje su na dvd-u ?
Pa njih naplacuju pausalno po duzini trajanja koje nekostaju vise od 3 din po dvd-u ? Da prostite ko tu koga zzzzzzzzzzzzzzzz
 
Wicked_Sick
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Mar 2005
Poruke: 24
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 24, 2006 5:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U razgovoru sa sa zaposlenim u klubu M2 (koji je vlasništvo izdavača Metro filma) saznao sam da njima Pink za narezivanje 20000 diskova naplaćuje 2000 evra tj. 10 centi po disku. Te cene repromaterijala koje ti navodiš su cene na malo. Pored toga nije cena licence za svaki film ista. Među ovim filmovima koji su izdati nema nekih velikih holivudskih blokbastera (osim Sin City i Harry Potter), već su to većinom francuski, španski i filmovi nezavisne američke produkcije.
 
M@RCHELLO
MUSIC WIZZARD
MUSIC WIZZARD



Godine: 36

Datum registracije: 30 Dec 2005
Poruke: 3300
Mesto: Odzaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 24, 2006 5:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam druga koji do sada nije propustio nijedan DVD ssa trafike.ja inace nisam neki poklonik dvd-eva i sve sto on nabavi ja prebacujem preko dostor divx-a

_________________


Love don't let me go
 
gandram
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 23 Feb 2005
Poruke: 30
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 24, 2006 8:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sjajna ideja...
samim tim sto su izbacili Vranu kupili su me... kupim jedan svake dve nedelje

_________________
Gagi
 
propast
Seven of Nine
Seven of Nine





Datum registracije: 27 Avg 2005
Poruke: 7004
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 28, 2006 1:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kupila sam par stranih naslova i celog Dušana Kovačevića.

u vezi DVD izdanja filmova - mora se priznati da baš i nije neki izbor naslova...ali i to je u skladu sa cenom. imam utisak da su ti naslovi iovako u radnjama bili jeftiniji, ali ljudi to nisu znali jer kad uđu u radnju oni gledaju samo hitove a oni naravno moraju biti skuplji. spojili ljudi lepo i korisno...em se oslobode nekih tamo naslova koji baš i nisu posebno interesantni ljudima ili barem nisu njihov ni prvi ni deseti izbor em zarade barem nešto.
 
malimravak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 19 Dec 2005
Poruke: 210
Mesto: Split

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 28, 2006 7:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma ne zanima me proces stvaranja tih dvd-ova....Kupujem ih i zadovoljan sam.Gledljivi su.U nas dođu 29 kuna.Oko 4 eura.Pozdravljam akciju.

_________________
Ovo je mali korak za čovjeka
ali veliki za čovječuljka!
 
viktorpop
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 06 Jul 2005
Poruke: 382
Mesto: Kraljevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 29, 2006 3:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smatram da je sa tim DVD diskovima po trafikama piraterija sa ulice presla na trafike, znaci definitivno neko ima korist a do duse i mi sto se tice kvaliteta. Mada s druge strane gledano i to je bolje nego dobiti disk na kome je omot od jednog filma a film neki sasvim treci, jer je pirat pospan pomesao filmove i kutije ili jos gore kad ti pirat uvali film snimljen kamerom sa platna u ocajnom kvalitetu kao DVD snimak, ti ga juri posle. Opet s druge strane i ovi diskovi sa trafika ne zadovoljavuju kvalitet, uglavnom je to osiromasen kvalitet jer nabiju dva filma i reklame do iznemglosti. Zakljucak: o ukusima i afinitetima ne treba raspravljati. Kome se svidja nek kupuje, kome se ne svidja ne mora, zar ne?

A ovu pricu od 20000 diskova za 2000 evra sto Zeljko Pink radi klubu M2, bogami zvuci neverovatno, mozda i gresim. Koliki je kapacitet te fabrike, kakav je kvalitet istih ako sve to kosta 10 centi po disku? I da li cena licence za film pada kad mu obore cenu na 99 din. ako se ne proda u planiranom tirazu? A za dva filma na jednom disku? Da li i reklamu za te filmove neko placa ili idu gratis od Zeljka Pinka, kad znamo da je sekund reklame na Pinku skup do koske, a reklame za filmove idu uglavnom u udarnim terminima?
 
Wicked_Sick
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Mar 2005
Poruke: 24
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 29, 2006 5:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

viktorpop je napisao/la sledeće:
A ovu pricu od 20000 diskova za 2000 evra sto Zeljko Pink radi klubu M2, bogami zvuci neverovatno, mozda i gresim.

Nisam neki insajder pa da mogu sa 100% sigurnosti tvrdim da je to tačno. To je jednostavno objašnjenje koje sam ja dobio tamo.

viktorpop je napisao/la sledeće:
Koliki je kapacitet te fabrike, kakav je kvalitet istih ako sve to kosta 10 centi po disku?

Samo narezivanje jednog DVD-a traje oko jedne sekunde. Štap(spindle) sa diskovima se ubaci u mašinu i na kraju se jednostavno izvade narezani diskovi. U teoriji 20000 diskova može da se nareže za 5,5 sati. Tu vjerovatno treba dodati još vremena za pripremu i finalizaciju(naljepnice i omoti). Pretpostavljam da bi fabrika dnevno mogla izbaciti najmanje 40-50 hiljada diskova.
Što se tiče kvaliteta samih diskova, ja za sada nisam imao nikakvih problema, a imam nekih 30-tak DVD-ova. Jednom mom drugu se dogodilo da je disk bio neispravan. Disk su mu zamjenili bez pitanja i bez provjere da li je disk stvarno neispravan. Najvjerovatnije se narezuje na najjeftinijim kineskim DVD-ovima.

viktorpop je napisao/la sledeće:
I da li cena licence za film pada kad mu obore cenu na 99 din. ako se ne proda u planiranom tirazu?A za dva filma na jednom disku?

Mislim da je cijena licence fiksna(za određeni film, a da može varirati između filmova). Pošto na istom disku većinom dolaze filmovi istog studija moguće je da taj studio daje određeni popust na licencu jer u tom slučaju prodaju dva, a ne samo jedan film. Mada ne bi me iznenadilo da ovi naši stavljaju po dva filma na disk na svoju ruku. Oni obaranjem cijene samo pokušavaju da izvuku koliko mogu od izdanja koja se inače nebi prodali po 200 din.

viktorpop je napisao/la sledeće:
Da li i reklamu za te filmove neko placa ili idu gratis od Zeljka Pinka, kad znamo da je sekund reklame na Pinku skup do koske, a reklame za filmove idu uglavnom u udarnim terminima?

Ovo stvarno ne znam. Bilo bi logično da distributeri plaćaju reklamu. Ne vidim zašto bi je plaćao Željko, osim ako nije u međuvremanu postao vlasnik neke od distributerskih kuća, a znajući njega on bi to rastrubio i to bi bila glavna vijest na Pinku. Distributeri sigurno imaju veliku zaradu od ovih izdanja i mislim da su više nego u stanju da priušte reklamu.

Na zapadu kada film izađe on (ako je bio hit u bioskopima) košta između 20 i 25 dolara. Ta cijena već posle pola godine pada na 15, a posle godinu dana na 10 dolara. Filmovi koji se ne prodaju dobro zavše na rasprodajama gdje im je cijena 3-4 dolara. Tako da cijena od 200-250 dinara uopšte nije toliko problematična. Jedini izuzetak od ovog pravila je Sin City koji u Americi i dalje košta 19 dolara(početna cijena mu je bila 29), a kod nas je 99 dinara i filmovi o Harry Potteru su oko 10 dolara, a kod nas su 250 dinara. Dok bi za Harry Pottera mogao da razumijem računica za Sin City je više nego sumnjiva.

Inače sama činjenica da neko za disk traži 20-30 dolara je po meni čisti bezobrazluk, jer nijedan film ne vrijedi toliko, ali sve dok su ljudi spremni da potroše toliki novac cijene će biti tolike.

I da se razumijemo, ja nisam nikakav ljubitelj lika i dijela Željka Mitrovića. O njemu mislim sve najgore. Svi znaju na koji je on način došao do novca, ali mora se priznati da on sa ovom fabrikom napravio veliki biznis jer su se ranije svi diskovi narezivali u inostranstvu.
 
magla 68
~Sremački bećarac~
~Sremački bećarac~





Datum registracije: 26 Nov 2005
Poruke: 4150
Mesto: Sremački BIRCUZ

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 29, 2006 10:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slabo većinom uzmem od druga pošto je on stvarno filfomil pravi je fanatik.
 
A n U b I s
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 05 Jan 2006
Poruke: 534
Mesto: Prokuplje

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 30, 2006 10:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je super pogotovu kod nas Cena originala je ista kao i kopije, uvek kad odem kupim po nekoliko komada, nije lose imati kolekciju.

_________________
"S v E j E d O z V o Lj E n O"

:plavakapa:
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> Kupovanje DVD izdanja na trafikama! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 4 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon