www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vaš život i život vaše dece nakon razvod
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 04, 2004 3:57 pm    Naslov poruke: Vaš život i život vaše dece nakon razvod Na vrh strane Na dno strane

Brak se u nekom smislu nastavlja i posle razvoda onda kada su deca prisutna. Zajednička briga, savetovanje oko važnih pitanja, jednostavno, obavezuju na kontakte i neku vrstu bliskosti.

Život posle razvoda se stalno menja i vi ne možete imati kontrolu nad tim promenama. Tada nam je jedino važno da budemo dobar roditelj detetu, što je verovatno u vezi sa podsvesnom a ponekad i svesnom konstatacijom da ste neuspela žena ako ste se razveli, i da ćete zato sve od sebe dati da budete dobra majka. Te promene koje razvod donosi često vam se neće svideti, ali ćete, jednostavno, naučiti da živite sa njima.

Najčešće sud donosi odluku o zajedničkom starateljstvu, tako da ćete morati veoma rano posle razvoda da prihvatite da vaše dete neće biti sa vama za svaki praznik ili vikend. Stalno ćete meriti koje bitke i rasprave će vašu decu postaviti u centar neprijatnih tema. U dokučivanju ovih situacija, moraćete da naučite da "izgubite bitku da biste dobili rat", tj., da se odlučite za mir koji je vašoj deci neophodan. Život nas često zatiče sa svojim preokretima, te jednostavno moramo naučiti da živimo što bolje u situacijama koje nam život nameće, a ne da budemo beznadežno ugušeni u sopstvenom besu i razočarenju.

Vaša "funkcija" roditelja podrazumeva razna porodična okupljanja, koja će vas godinama spajati sa bivšim mužem: mature, zajednički odmori, krštenja, venčanja i sahrane. Čvorovi u stomaku za vreme pomenutih okupljanja poznati su samo onima koji su prošli kroz razvod. Tada ćete biti u obavezi da priđete bivšem supružniku sa prijateljskim stavom, koji ćete tokom godina potpuno uvežbati. Vremenom se čvorovi opuštaju, i mnoge žene uspostave drugarski ili čak neki rođački odnos sa bivšim mužem.

Starateljstvo i alimentacija (novac za izdržavanje dece) ne smeju se dovoditi u vezu. Nevažno je da li drugi oko vas to rade. Ako ih pomešate i napravite između njih uzročno-posledičnu vezu, napravićete samo dodatno opterećenje svojoj deci. Ma koliko vam prirodno izgledalo da "ako ne plati alimentaciju na vreme, deca jednostavno neće biti spremna na vreme ovog vikenda" ili "niste ludi da dajete pare da bi on sa dragom i decom išao na letovanje", ovakvim ponašanjem ćete samo unesrećiti vaše dete, koje će se naći uhvaćeno u sredini između dva roditelja. Dete ne razume vaše komplikovane odnose i ono vas iskreno oboje voli. Uskraćivanje jednog roditelja ili novca za izdržavanje sveti se samo vašoj deci.

Verovatno nećete nikada uspeti da savladate želju da budete omiljeni roditelj. Kako niste više u istoj zajednici, dešavaće se da vaš muž od dece čuje neke važne vesti pre vas. Ta činjenica je nešto na šta ćete se teško navići. To nikako ne znači da ste manje omiljeni, drugi na listi ili čak neomiljeni roditelj, ali ćete se sigurno tako osetiti. Morate naučiti da sebi oprostite kada vas obuzmu takvi takmičarski nagoni iz dubina duše. Imajte na umu da niste ni prva ni jedina koja prolazi kroz ovaj scenario.

Sasvim je u redu da budete besni na vašeg bivšeg muža. Nekada je čak i važno da izbacite sva negativna osećanja iz sebe, ali ih nikada ne prenosite na decu. Nemojte deliti vaš bes sa decom niti ga pokazivati pred njima. To nije lako, ali zbog njihovog mentalnog zdravlja oni moraju voleti oba roditelja, te im to nikako ne uskraćujte.



_________________
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 04, 2004 5:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja jos nemam decu. ali vidim po sestri kako joj je tesko, ja sam joj jedina podrska. ona je vec pet godina razvedena. cerka ima 10 godina a sin 6 godina.
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 06, 2004 12:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ni ja nemam lično iskustvo na datu temu, ali mislim da, ako bi se i desilo da mi brak ne uspe, pre svega ne bih smatrala da sam zbog toga neuspešna...dešava se, niko nije savršen i nismo svi stvoreni za sve, pa što bi svako od nas bio stvoren za brak ili roditeljstvo???Milion sam puta čula da je veza jedno, a brak drugo, i da to prosto nema baš mnogo veze jedno s drugim.Takođe, neko može biti prijatan, dobar čovek, pošten, vredan, obrazovan, zabavan, itd, itd, ali sa konkretnom osobom može biti loša kombinacija...
Dakle, koji god razlog bio, ako se brak rasturi, a u njemu, sem mene i bivšeg supruga, ima i dece, mislim da se moramo oboje potruditi da im objasnimo da, razvesti se od mame, tj od tate, ne znači razvesti se od deteta...da ono, dakle, i dalje ostaje naše, neko koga volimo, o kome ćemo se brinuti itd...
A ta komunikacija posle razvoda...treba vežbati, verujem u to...nije lako ni posle dugogodišnje veze, bez svađe, prebacivanja, povišenog tona, suza, i slično, razgovarati sa bivšim (bivšom) a kamo li ako ima dece, zajedničke imovine, raznih isprepletenih rodbinskih odnosa....
Dakle, moj savet, ovakve neiskusne, je...ono što vas spaja, to vas može i rastaviti....razgovarajte uvek sa svojim partnerom kako se osećate u vezi sa njegovim postupcima, osećanjima, odnosu prema vama i drugima...Samo tako ćete moći da raščistite odnos sa njim i sa sobom u vezi propalog braka, a deci ćete oboje ostati sugurna luka...deca će tada lakše shvatiti zašto nisu sa vama i za Božić i za Uskrs, ali će se možda radovati i što će umesto jednog, dobijati uvek po dva poklona...

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!


Poslednja prepravka: vecadok on Pon Maj 16, 2005 12:27 am; ukupno izmenjena 2 puta
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 06, 2004 11:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pu pu daleko bilo da dodje do razvoda...
sve u svemu slazem se sa ovim sto je veca rekla,imam isto misljenje u potpunosti.

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
rouzvel
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 66

Datum registracije: 22 Jul 2004
Poruke: 5310
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 07, 2004 10:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nažalost imam takvo iskustvo, kažem nažalost, jer mislim da deca treba da rastu uz oba roditelja ako je to moguće, a ako nije, onda je bolji dobar razvod nego rdjav brak. Moram da kažem da sam ja uspela da nadjem neku ravnotežu u svemu tome, nikada nisam imala većih problema sa njihovim ocem, sem što sam morala uglavnom sama da rešavam sve probleme oko dece. Nisam bila nikad ljubomorna što deca njega vole, čak sam ih i terala da idu kod njega kad su malo porasli, pa su imali preča posla. Mislim da tu treba zadržati koliko toliko normalan odnos, i gledati da oboje učestvuju u rastu dece bez obzira što nisu zajedno. Na svu sreću deca su mi normalno izrasla u dobre ljude i barem na oko nikada nisu imali većih problema zbog našeg razvoda.

_________________
istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda!
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2005 6:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NAKON BRAČNOG BRODOLOMA

Dete krivicu sebi pripisuje

Iako je razilaženje konačni dokaz da dotadašnji zajednički život više nema smisla, to ne znači da bi trebalo prekinuti svaku vezu sa bivšim partnerom. Naprotiv, postoje veoma važni razlozi zbog kojih je međusobna komunikacija nekadašnjih supružnika neophodna i poželjna, a najvažniji su - zajednička deca.
Svako dete, uključujući i odrasle koji su nekad bili deca , ima potrebu da živi sa oba roditelja. Mišljenja su podeljena o tome da li je dobro da dete kontaktira sa oba roditelja posle razvoda. Bivši supružnici ne moraju da budu dobri prijatelji, ali je važno da brinu o svojoj deci. Jedni smatraju da je to potrebno kako bi se dete pravilno i normalno razvijalo. Razilaženje roditelja je veoma traumatično, dete ne zna ko je kriv za to, pa se često dešava da mališani sebe optužuju zbog toga?! To rade zbog toga jer misle da nisu dovoljno dobri kad ih mama ili tata ”ostavljaju. Oni ne shvataju da je problem dublji i da nema veze sa njima. Posle početnog šoka potrebno im je vreme da se naviknu na novonastalu situaciju. Veoma je važno da vi ili rodbina ne govorite ružno ili osuđujete bivšeg partnera. Detetu treba dozvoliti da ide kod oca ili majke i treba ga pripremiti za to. Napomenite mu da uživa u proverenim trenucima, ali i da će vam nedostajati.
Ukoliko partner koji je otišao iz kuće ne želi da viđa dete, biće teško i vama i detetu, ali pustite da vreme učini svoje. Verovatno je reč o emocionalno praznoj osobi, ali to ne možete detetu da kažete. U duši će da mu ostane praznina i neshvatanje zašto roditelj ne želi da ga vidi, ali stručnjaci kažu da je tako bolje nego da oseti na vlastitoj koži kako je neželjeno. Bez obzira na okolnosti, treba porazgovarati sa bivšim supružnikom zašto ne želi kontakt sa detetom. Da li na taj način želi vama da napakosti? Možda ga dete suviše podseća na zajednički život. Ali, ono nije tražilo da se rodi iz vaše veze i ne treba dozvoliti da pati zbog vaše povređene sujete.

_________________
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 10:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam neko ko je vrlo skoro prošao kroz razvod... Na žalost, moja iskustva u vezi sa ovom temom uopšte nisu ružičasta. Moja bivša supruga i ja smo se oko svega dogovorili za dva minuta, osim oko viđanja sa decom (tu smo se mesecima preganjali i došli smo do rešenja (barem ja tako mislim) na moju štetu). Ja ih sad viđam dva puta nedeljno po tri sata i svaki drugi vikend (subota 8:00 - nedelja 20:00). Ja bih hteo da ih viđam i mnogo više od toga, a ona bi da mi i ovo zakine (i zakida mi kad god može), ne dozvoljavajući mi bilo kakav kontakt sa njima mimo vremena koje mi je sudski dozvoljeno. Ona zna koliko sma vezan za njih (uostalom, ja sam ih i podigao, učestvovao sam u svakom njihovom detalju dok smo živeli zajedno) i na taj način mi se sveti na najbolniji način. Dobro je što moji klinci (naročito stariji, koji je već dečkić) imaju poverenja u mene i za sada su dobro, nisam primetio nikakve traume u njima (makar spolja, siguran sam da nije sve moglo proći bez ikakvih posledica). Ja ne pričam ništa loše pred njima (uostalom, nisam takav čovek), a koliko sam video, i ona se za sada uzdržava. Ali definitivno bi trebali da malo spustimo loptu i zakopamo te ratne sekire... Još samo da i ona to shvati...

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2005 2:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne daj boze da do toga dodje...deca uvek ispastaju, cinjenica je..makar i roditelji ostali u dobrim odnosima..uvek u vazduhu visi ono zasto?Jos ako jedan od roditelja nadje sebi saputnika....deca to mnogo teze razumeju..treba stati na loptu, razgovarati optvoreno sa decom..a pre svega izmedju sebe. Bez toga, samo deciji zivot ce biti upropasten

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 21, 2005 8:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne može se to meriti... Meni je sigurno teško što ih više ne uspavljujem i ne učestvujem u njihovim životima u meri u kojoj bih hteo, ali ja ne znam i ne smem ni da naslutim šta se sve odigrava u njihovim glavicama... Crying or Very sad Sad

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 21, 2005 1:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ja verujem da je deci mnogo teze. Lakse je roditeljima da sve to proture kroz svoju glavu, da racionalno prosude i razgranice neke stvari..deca to ne mogu...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
LAV_62
strašan lav
strašan lav





Datum registracije: 18 Nov 2004
Poruke: 3044

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 21, 2005 3:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kako je deci..pravu istinu o tome necemo nikada saznati,mozda tek kada porastu,
a kako je nama to vec i nije toliko vazno,
iz licnog iskustva..ja imam dvoje i oni zive samnom.
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 22, 2005 7:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

LAV_62 je napisao/la sledeće:
iz licnog iskustva..ja imam dvoje i oni zive samnom.


Nemša pojma koliko si srećan, prijatelju...

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Vaš život i život vaše dece nakon razvod Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon