www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vaš život i život vaše dece nakon razvod
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2005 7:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj problem je u tome što su deca od mog odlaska konstantno bolesna a čini mi se da bivša nema snage da sa time izađe na kraj. Opet, drakonski me ograničava u viđanju sa njima, valjda znajući da ja patim za njima i da me to najviše pogađa. Tako da, pate oni, nedužni, zato što se dvoje odraslih kusuraju preko njihovih leđa... Šta bi se desilo kada bih se ja vratio u zajednicu, da li bi njima bilo bolje? Verovatno bi, ali to ne bi razrešilo probleme zbog kojih je došlo do razlaza...


_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2005 8:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mozda i ne bi...a mozda bi dalo priliku pre svega vama dvoma da razresite neke od problema, a to je vidjanje dece. Vise ces vremena imati da provedes sa decom i njima da nadoknadis propusteno vreme, ako vec deca, a verujem da je tako, zaista pate. Ponead, tj jako cesto moramo zrtvovati sebe i svoje ciljeve kako bismo usrecili nasu decu.Ako je to jedini izlaz, mozda onda povratak u zajednicu nije tako los. Stavi na vagu i izmeri....najbolje ces sam znati. Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
gaga021
Banovan!

~ Little sweet Angel ~
~ Little sweet Angel ~



Godine: 42

Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 12412
Mesto: * Tamo negde je srce moje u ponoru tvojih lazi da utehu trazi ostalo*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 22, 2005 10:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sta davam kazem ja sam dete razvedenih roditelja mogu vam reci da sam srecna sto zivim sa mamom i sestrom nije puno uticalo na nas moji roditelji su se razveli kada smo ja i sestra bile manje moju mamu volim najvise na svetu Razz Razz

_________________
da budemo ti i ja
ona zemlja sto se ne menja
tvrda zemlja od tvrdog kamenja

 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 23, 2005 10:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

velikom srecom nisam dete razvedenih roditelja..ali i da jesam cini mi se ostala bih na strani moje majke..ivno je gaga srocila zadnji deo svog posta....morala sam malo skrenuti sa teme ne zamerite mi Sad

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 27, 2005 12:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim i ponosim se time da nasha cerkica u zaista naaaaajminimalnijoj meri to oseca. mi smo , evo nakon chetiri godine u sjajnim odnosima, dopunjavamo se , chesto chujemo, i oko cerke bukvalno sve dogovaaramo. mi i danas dan pred njenim zahtevima chuvamo jedno drugom ledja..

verujte mi ,to je jedinstveno kako funkcionishemo. nije arogantno znajuci iz nekoliko primera kako to sve moze biti.ja sam sa te strane, verujem i moja bivsha zena,presrecan Exclamation

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 2:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam to iskusio na svojoj koži, hvala bogu, ali mislim da kada se roditelji razvedu dok su deca još uvek mala, ima manje posledice na život te dece, dok sa odraslom decom to već ide malo teže, mada se uvek osećaju posledice i kod jednih i kod drugih.

_________________
 
mima__
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 1089
Mesto: Innsbruck/Niš

austria.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 15, 2005 12:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam dete razvedenih roditelja, i verujte mi da mi je mnogo bolje bilo kada su se razveli. Njihov brak nije funkcionisao skoro 5 godina, ali su zbog mene, mog brata i sestre pokusavali da ostanu zajedno, ali je u stanu uvek bila napet situacija, stalno su bili nervozni i mama i tata. A nervozu su prenosili i nama, mnogo puta smo slusali njihovu svadju, i verujte mi da su oni ostali prijatelji posle razvoda, ja zivim sa majkom, bratom i sestrom, ali oca vidjam skoro svakog dana. On se ozenio posle toga, njegova zena i mi se super slazemo. Mnogo je bolje biti razevden i imati normalan zivot od stalnih svadja.
 
Toplica Milan
Banovan!

Balkanska korida
Balkanska korida



Godine: 51

Datum registracije: 20 Jul 2005
Poruke: 6574
Mesto: Senje - Cuprija

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 19, 2005 1:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Žao mi je što neki ljudi nisu dovoljno duhovno zreli da shvate kolika je svetinja brak.Ukapiraju to tek kad bude mnogo kasno.
Ja sam lično protiv bilo kakvog razvoda i bio bih licemer kad ne bih rekao da je to samo jednan splet sebičnosti,gordosti,lenjosti,preljube...
Moji roditelji su iz razvedenih brakova i prokletstvo tih razvoda će osećati i moji praunuci.,želeo ja to ili ne.Ne krivim ja tu nikoga to je prosto tako,a moj najveći strah je da imam decu iz više brakova i ne stidim se to da priznam.Bože daj da se to nikad ne desi.

_________________

† Gospode Isuse Hriste sine Boga živoga pomiluj mene grešnoga.
 
stickmaster
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 26 Apr 2004
Poruke: 56
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 21, 2005 5:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cale je kevu ostavio kada je bila trudna sa mojim bratom a ja sam imao godinu dana...najvise mi je zao sto sam povuko na njega. I pored toga nikad nisam imao problema jer je keva ucinila sve da imamo isto sto i druga deca i nedostatak caleta nikad nisam osetio i drago mi je zbog toga...
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 08, 2007 11:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eladan je napisao/la sledeće:
Ja sam neko ko je vrlo skoro prošao kroz razvod... Na žalost, moja iskustva u vezi sa ovom temom uopšte nisu ružičasta. Moja bivša supruga i ja smo se oko svega dogovorili za dva minuta, osim oko viđanja sa decom (tu smo se mesecima preganjali i došli smo do rešenja (barem ja tako mislim) na moju štetu). Ja ih sad viđam dva puta nedeljno po tri sata i svaki drugi vikend (subota 8:00 - nedelja 20:00). Ja bih hteo da ih viđam i mnogo više od toga, a ona bi da mi i ovo zakine (i zakida mi kad god može), ne dozvoljavajući mi bilo kakav kontakt sa njima mimo vremena koje mi je sudski dozvoljeno. Ona zna koliko sma vezan za njih (uostalom, ja sam ih i podigao, učestvovao sam u svakom njihovom detalju dok smo živeli zajedno) i na taj način mi se sveti na najbolniji način. Dobro je što moji klinci (naročito stariji, koji je već dečkić) imaju poverenja u mene i za sada su dobro, nisam primetio nikakve traume u njima (makar spolja, siguran sam da nije sve moglo proći bez ikakvih posledica). Ja ne pričam ništa loše pred njima (uostalom, nisam takav čovek), a koliko sam video, i ona se za sada uzdržava. Ali definitivno bi trebali da malo spustimo loptu i zakopamo te ratne sekire... Još samo da i ona to shvati...



Eh kamo pusta sreca da si ti otac moje djece ili da je njihov rodjeni otac neko poput tebe.

naime ja sam razvedena vec 6 godina. Kada sam se razvela stariji sin je imao nepunih 2 godine , a mladji je bio jos uvijek u stomaku.
Udala sam se iz ljubavi za muskarca koji me drzao kao malo vode na dlanu dok smo bili decko i cura i vjerovala sam da sam najsrecnija osoba na svijetu. Sve je i bilo super do trenutka kada sam se udala za njega i kao njegovaa supruga zapocela zivot zajedno s njim u zajednici s njegovom majkom.On je jedinjak i kao djecak od dvije godine rastao je stalno uz majku i jako joj je privrzen.Njegovoj majci se nikako nisam svidjala i na sve moguce nacine me je buvalno pljuvala.
Ja sam odgojena u onome duhu da je zena ta koja mora da trpi kako bi brak i kuca opstali pa sam i ja tako trpila i sutila. Voljel sam supruga i bila spremna sve da izdrzim kako bi nas brak opstao.
Medjutim najveci problemi su se javili onog trenutka kada se rodio nas prvi sin. Kad god bi ga muz uzeo u ruke njegova majka je pravila probleme. Nerviralo je sto on toliko paznje posvecuje djetetu , nerviralo bi ju kad bismo nas dvoje izisli zajedno u grad , kad bi me on pomilovao i zagrlio , a kad bi me pred njom poljubio/jer smo imali obicaj kad ga pratim van kuce da se poljubimo/ ona bi odmah iza njega sva ljuta napustila kucu i zalupila vratima.

To je dovelo do toga da je on poceo mnogo piti , dugo izbivati iz kuce i sve to je doprinjelo da je postao jako nasilan i prema meni i prema djetetu.
Stariji sin je tako igrom slucaja dok je bio bebica od nekih 5 mjeseci dobio samar od oca koji je udario mene po licu dok sam ga ja drzala u narucju.
I to sam trpila i mislila da ce biti bolje , ali nedugo nakon toga zavrsila sam trudna i dovedena u bolnicu prikljucena na aparate za ozivljavanje.

Otac mi se potom otrovao i ja sam zatrazila razvod. Za razvod nismo imali problema niti kome ce djeca pripasti..ali je veliku hampu napravio kada je bilo pitanje alimentacije koju nije zelio da samovoljno da.

Vec 5 godina sam sama s djecom i iskreno rodila sam se , tesko je bilo ali sada imamo sve i djeca su i zdrava i ne fali im nista osim OCA.
Na veliku moju prvenstveno zalost njihov otac vec 5 godina ne zeli nikakav kontakt s njima.Nikada nije ni nazvao a kamo li sta drugo iako bih ja to rado zeljela da se desi , jer ja djeci mogu sve pribaviti ali oca ne.
Kada smo na sudu bili za razvod sudinica ga je upitala ko mu je drazi dijeca ili majka on je jednostavno odgovorio majka i tome je svemu kraj tu bio.

Ja mogu shvatiti da on ne voli mene kao njegovu bivsu zenu i tu nemam niti zelim raspravu , ali mi nikako nije jasno kako ga bas nikada nije povukla zelja za njegovim sinovima.

Najteze mi je bilo i dan danas je kada je djeci rodjendan , kada je stariji sin posao u prvi razred , kada je mladji sin nedavno imao operaciju , kada djecu vodim na trening dok drugu dovode ocevi. Mada i ovo drustvo u kojem se nalazimo uveliko pomaze da te jos vise boli..kada je stariji sin imao 4 godine dosao mi je u kucu sav u suzama , jer ga je djecak iz susjedstva koji se svakodnevno s njim igra izazivao kako nema oca. Umirila sam ga i rekla da on ima oca..pokazala mu slike njegova oca zajedno s njim , objasnila mu koliko sam lakse mogla i on je zadovoljan samim time sto zna da ima oca..mada vidim da mu taj otac mnogo fali.

Ali razvila sam s djecom takav odnos i objasnila im onoliko koliko njihove male glavice do sada mogu da shvate i drago mi je da mi je Bog podario jako pametnu i razumnu djecu.

Nisam nikada niti cu ikada bilo sta ruzno reci djeci o njihovu ocu , jer ma kakav da je pa i najveci kriminalac ipak im je otac , a oni kada budu veci i sposobni da razluce neka sami donesu konacni sud.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Crvena_Kiselina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 01 Jun 2006
Poruke: 81
Mesto: Donnington Park...negde na sredini...

uk.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 05, 2007 5:31 pm    Naslov poruke: mir ljudi.... Na vrh strane Na dno strane

E pa nisam verovao da ce doci taj dan kad cu se i ja upisati u ovu rubriku ali evo ja danas pred vama ljudi, stojim, ovaj put ne kao covek, vec kao necije dete ciji se roditelji razvode. Suvise sam mator da placem oko toga ali mi opet nije svejedno. Moji roditelji su u braku 23 godine i inace su mladji nego uobicajeno (49 i 45) za ovoliku decu (24, 23 i 11 godina). Ja sam siguran da mene i mog mladjeg brata ovo nece toliko pogoditi koliko ce nasu malu sestricu, koja je inace jedno dobro dete i dobar djak.

Nego, cela stvar se ne bi desila da roditelji nemaju takvu istoriju iza sebe. Od samog pocetka, oceva familija je ugnjetavala moju majku a otac stajao na njihovu stranu. Kad je htela da ga napusti, pretio joj je da ce joj uzeti decu na sta je majka ostala i trpila sve ove godine. U medjuvremenu se rodila i sestra ('95) pa smo otisli u inostranstvo '99 godine. Ona vise nije bila pod uticajem njegove familije a ni on, pa je malo splasnuo s ponasanjem (plus, sinovi su mu vec tinejdzeri). Medjutim , problemi su opet poceli kad je on poceo odjednom da se ponasa ko njegov otac. Majka je pizdila jer je smatrala da je to neprilicno ljudima njihovog obrazovanja i nivoa. Ona se nije povinovala, a on je pronalazio nove probleme da joj trlja u nos, tako uvek odrzavajuci status jedinog spasioca kuce i gazde. Prije sam dobrovoljno bio majcin ventil za oslobadjanje od problema i muka koje su me samo dovele do totalnog nepostovanja prema ocu i fizickog obracuna posle koga sam se sam spakovao i otisao od kuce na 7 meseci, izdrzavajuci sam sebe. Vratio sam se kuci jer su me molili, uz obecanje da su se stvari promenile. Posle toga sam prestao biti majcin ventil jer mi nije davala da ucinim nista po pitanju tih problema.

I to je sad kulminiralo neprestanim svadjama, mada na veoma prefrigan nacin (kad niko nije tu) i jos kojecim sto je dovelo do definitivne odluke da se njih dvoje razvedu.

Na kraju, samo da kazem da ne vredi kriviti nijedno jer se time nicim ne menja. Samo se nadam da ce vec jednom naci mir njih dvoje.

A za sestru se iskreno plasim jer je u pitanju jedna osetljiva mala maza od deteta.

_________________
- Praticu takt tvojih prstiju i plesati kroz zavese,
uplescu ti se u kosu i mirisati po sobi
a nece me biti i neces znati da postojim.
Povescu te u novi svet, u sretne godine
popicu ti oziljke sa duse, dacu ti ljubav
pomericu za tebe zvezde
a nece me biti i neces znati da postojim! -
 
Zafira
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 02 Apr 2007
Poruke: 2186
Mesto: negde na severu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 11, 2007 10:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

odrasla sam bez oca, jer ga je moja mama napustila dok sam jos bila u stomaku,ali da mi je nesto falio i nije,iako mi i sad nije jasno zasto nije zeleo da mi bude tata?

_________________
When everything goes wrong.........................


remember that it could be still worse!!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Vaš život i život vaše dece nakon razvod Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon