www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Trepavice poput krila
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 04, 2004 4:05 pm    Naslov poruke: Trepavice poput krila Na vrh strane Na dno strane

"Oči su ogledalo duše", veli stara izreka. Zaista, šminkanju očiju većina žena posvećuje najveću pažnju, koristeći se pri tom obiljem sredstava - senki, eyeliner-a, maskara. Poslednji rekvizit ujedno spada među ključne, dok mnogi makeup artisti smatraju da je maskara osnovno oružje u stvaranju dobre iluzije šminkanja.

U čemu je tajna četkice sa crnom bojom koja definitivno spada u najtraženije kozmetičke produkte svih vremena? Pre svega - u idealnoj mogućnosti isticanja: ništa ne daje veći kontrast, niti lepše obrubljuje prirodnu liniju oka od nekoliko veštih poteza kojima se stavlja maskara. Ponekad je dovoljno naneti je samu, bez propratnih efekata senki ili sjaja: time je oko nenametljivo istaknuto (uostalom, kao i pogled), te je postignut lep efekat bez preteranog i često banalnog "farbanja" očiju.

Pri samom izboru maskare treba povesti računa o više stvari. Pre svega, korisno je odlučiti se za sigurniju varijantu - kupovina kvalitetne maskare garantuje u većoj meri zaštitu i zdravlje oka. Maskaru treba na vreme zameniti (znaci "kvarenja" su loš miris ili suvoća). Takođe, treba povesti računa o vrsti maskare koja odgovara vašem tipu trepavica. Ponekad se desi da je osoba alergična na određene sastojke, te u tom slučaju treba odabrati hipoalergensku maskaru, bez dodatnih mirisa i po mogućnosti sa vitaminima i kondicionerom.

Prilikom nanošenja maskare nikako ne treba preterati sa količinom: ukoliko se pravilno rasporede, već će i jedan ili dva sloja biti sasvim dovoljni. Jednom namazane trepavice ne treba "popravljati" novim slojevima maskare. Najbolje je sačekati da se maskara osuši, a onda (suvom) četkicom razdvojiti slepljene trepavice ili lagano ukloniti višak boje maramicom.



_________________
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 04, 2004 4:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jaooooooooo meni treba nesto za rast trepavica Very Happy Uvek muku mucim sa njima,kratke su Sad Ali nova Lerealova maskara sa belom podlogom je mnogo dobra!!!

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 04, 2004 4:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislis na onu duplu ...????
i ja nemam bas nesto duge trepavice i jos uvek sam u potrazi za dobrom maskarom.....plavom...po mogucnosti...neki tip????

_________________
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 04, 2004 4:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Jaooooooooo meni treba nesto za rast trepavica Uvek muku mucim sa njima,kratke su Ali nova Lerealova maskara sa belom podlogom je mnogo dobra!!!


isti je to moj problem a ta maskara je strava i ja je koristim!
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 04, 2004 6:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam duge trepavice...i najvise mi odgovara MAXFACTOR-ova maskara 2000...
PS.Yasmin,kako sam se slatko nasmejala kad sam procitala naziv teme,srce samo jos da poletim,ko krila da imam od trepavica...
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2004 6:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neizostavan detalj: trepavice

Veliki je broj ljudi, i muškaraca i žena, koji prilikom upoznavanja (ili samo viđenja u prolazu) prvo primete oči. Kao što znamo, lepo sređene trepavice mogu i te kako da istaknu oči; mogu da navedu sve koji vas vide da vam se dive, pa im tako valja posvetiti posebnu pažnju.

Sve žene (ili skoro sve) žele dugačke i guste trepavice (mada ne predugačke, jer onda smetaju). Ukoliko niste zadovoljne izgledom svojih trepavica, a maskara ne daje dovoljno dobre rezultate, postoji mogućnost nadogradnje trepavica. To nije isto kao i nekadašnje veštačke trepavice; one su se lepile iz jednog komada, preko celog kapka i izgledale su veštački - to nije loše izgledalo na gala prijemu, ali u svim drugim prilikama jeste. Današnja metoda nadogradnje trepavica je nešto drugo.

Uglavnom se obavlja u kozmetičkim salonima, mada je možete obaviti i same, ako imate dovoljno iskustva s tim. Razlika u odnosu na nekadašnje veštačke trepavice je ta što se ovde lepe "snopići" dlačica tačno na onim mestima gde su vaše sopstvene trepavice retke. Time se postiže prirodan izgled. Pored toga, trepavice se proizvode u tri veličine, tako da možete odabrati one u skladu sa dužinom svojih trepavica i time takođe izbeći suviše veštački izgled. Ovako nadograđene trepavice traju dve nedelje; radi se na tome da se proizvedu one koje bi trajale mesec dana, koliko traju i prirodne.

Ovaj postupak je bezbolan i bezopasan - ukoliko imate zdrave oči i normalnu kožu. Ukoliko imate konjunktivitis, rizikujete češće upale oka. Masna koža kapaka je nezgodna pošto masnoća rastvara lepak, pa će vam trepavice kraće trajati (iz istog razloga ne bi trebalo da koristite masne kreme dok imate nadograđene trepavice). Suva koža kapaka je takođe nezgodna, jer zbog nadograđenih trepavica ne bi trebalo da koristite masne kreme, pa možete dobiti bore. Ako imate slabe trepavice koje lako opadaju, nadogradnja trepavica će ubrzati to opadanje. Još jedan mogući problem: alergija na lepak (to ćete lako proveriti - zalepite dve-tri dlačice na kapak i sačekajte da vidite da li dolazi do crvenila i nadražaja).

Ako nemate nijedan od navedenih problema, a želite guste i lepe trepavice, nadogradnja je pravo rešenje za vas. Sve što potom treba da učinite jeste to da trepnete nekoliko puta i uživate u divljenju svoje okoline.

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 16, 2004 6:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tajna dugih i gustih trepavica


Maskara daje intenzitet pogledu i naglašava oči. To je vrlo dragocjen dio šminke jer trepavicama daje zaobljenost i duljinu, potamnjuje ih ili naglašava boju.


Nikada bez maskare

Čak i sama maskara, bez olovke ili eye-linera, dovoljna je da bi oči dobile dubinu, a lice djelovalo njegovano.


Kako se nanosi


Ponajprije, maskara se nanosi nakon sjenila da biste izbjegli lijepljenje praha za trepavice.

Četkicom maskare krećete najprije po trepavicama gornje vjeđe, od korijena prema gore.

Da bi pogled bio intenzivniji, a oči djelovale veće, važno je nanijeti maskaru i po onim najsitnijim, krajnjim trepavicama, a ne samo po sredini.

Da biste to jednostavnije izveli, možete lagano kažiprstom podići vjeđu prema sljepoočnicima, no tek pošto ste već nanijeli prvi sloj maskare.

Nakon nanošenja maskare počešljajte ih kako bi se razdvojile, te odstranite eventualne grumenčiće maskare.

Izbjegnite pogreške

Nikad ne pretjerujte s brojem premaza: dva sloja maskare u pravilu su dovoljna, a tri su maksimum. U protivnom, dobit ćete "teške" trepavice.

Iz istog razloga nije potrebno tijekom jednog premazivanja više puta umakati četkicu maskare u tubu.

Da bi oči djelovale prirodnije, korisno je blago podcrtati donju vjeđu prije nanošenja maskare.

Maskara na trepavicama donje vjeđe daje težinu "oku" i pogodna je samo za posebne prilike. No ako ste navikli stavljati maskaru na donje trepavice, iščetkajte ih i na kraju četkicom za trepavice.

Nikad ne ostavljajte maskaru na trepavicama tijekom noći: prije spavanja morate je skinuti posebnim sredstvom za odstranjivanje maskare.


Kada nanijeti maskaru u boji?

Idealna boja maskare je crna, jer odgovara svakom pogledu i svim prigodama. Plavuše sa svijetlim trepavicama mogu odabrati tamno smeđu maskaru, no i njima preporučujemo upotrebu crne.

Maskaru u boji treba nanijeti samo na vrhove trepavica, nakon što ste nanijeli sloj crne maskare. Odlučite li se samo za maskaru u boji, vaša bi šminka mogla djelovati umjetno.

_________________
 
schtranga
Makedonsko devojče
Makedonsko devojče



Godine: 42

Datum registracije: 09 Feb 2004
Poruke: 1880

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 28, 2004 7:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sanjica_021 je napisao/la sledeće:
Jaooooooooo meni treba nesto za rast trepavica Very Happy Uvek muku mucim sa njima,kratke su Sad Ali nova Lerealova maskara sa belom podlogom je mnogo dobra!!!


i ja koristim tu maskaru zove se Double Extension , stvarno je dobra

_________________
"Kakav bi život bio kada ne bi imali hrabrosti da baš ništa ne pokušamo?"
 
teletabis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 27 Feb 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 27, 2005 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za bolji izgled ociju najbolje je kad stavljate maskaru da je stavljate sa unutrasnje strane.Tako oci izgledaju vece i upecatljivije.Probajte!!!Super je!!!!!!
 
cp6ujanka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 123

usa.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 7:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma joj da ja vama kazem sta je najbolje za dugacke i lepe trepavice (opsednuta sam sa time hehe) kao prvo>za brzi rast trepavica (ili obrva kada zeznete pri cupkanju) namazite ih ricinusovim uljem (u SCG se moze kupiti u apoteci i uopste nije skupo) ali recimo mazite kad nigde necete ici jer je ulje gusto...
Da bi vam trepavice bile lepe kad se sminkate i oci izgledale otvorenije( a trepavice lepse i vece) obavezno (pre svega) korisitite lash curler ili aparatic za uvijanje trepavica. Oni koji ga nikad nisu koristili treba pazljivo da ga koriste da ne bi ustinili kapak ili pocupali trepavice. Uopste nije potrebno da ga grejete (fenom ili tako nesto..savrseno je dobar i onako hladan) a uvijajte ih>>Prvo lagano stisnite na samom korenu trepavica..onda pomerite aparatic na sredinu trepavica i onda na vrh.. videcete i sami kako izgleda. Verujte mi..znam sta pricam Very Happy
Joj Lorealova double extend maskara (il kako li se vec zove) mene totalno nervira...ponekad se ono belo ne moze premazati crnom maskarom pa se malo i vidi a jos gore me nervira to sto se vrhovi trepavica saviju prema dole (tj.maskara na vrhovima trepavica)
Ne znam da li kod nas ima Maybelline kozmetika,ali njihove maskare su odlicne

_________________
Srpkinja je mene majka rodila,sve da volim ona me ucila..sa verom u Boga majka radjala, pa mi dusa kao nebo velika....
 
andjelak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Mar 2005
Poruke: 11

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 26, 2005 10:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A da li je neka od vas probala takozvani "minival" i farbanje trepavica i kakva su misljenja o tome??
 
haligali
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 27 Mar 2005
Poruke: 16
Mesto: sfds

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 28, 2005 4:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najbolja je maskara od l'oreal...ali ja mislim ako netko kratke trepavice ima, nemozes to puno nesta cinit. takava kako jesi i akceptiraj se

_________________
monika d.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Trepavice poput krila Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 1 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon