www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Krvarenje nosa
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
dinsa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Mar 2005
Poruke: 7

uk.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 14, 2005 2:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hvala na objasnjenjima,pomogli ste jos nekome Wink

 
cika Kure
Majstor
Majstor



Godine: 52

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 6913

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 15, 2005 12:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja imam isti problem. Cim mi padne imunitet tj kad sam nesto kenjkav ujutru pri umivanju mora da mi krene krv i to onda traje 5 -10 minuta najvise. Nekad pomogne pritisak prstima na nosnu kost a nekad ne vec samo stane kao da ima neki ventil Shocked
 
iligor
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 31
Mesto: Podgorica

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 15, 2005 7:20 pm    Naslov poruke: poznato Na vrh strane Na dno strane

Ja imam 27 godina, a nos mi povremeno krvari otkad znam za sebe. Ja samo stavim mali tampon od vate ili malo parce maramice, sacekam da krv koagulira, jedno 15 min i krv obicno stane.
Mislim da je pogresno da se lezi, jer se onda krv sliva niz grlo.
 
miretheking
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 31 Dec 2004
Poruke: 135
Mesto: Tuzla

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 15, 2005 8:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to je ozivljno i nebi to trebo rjesavat odje Evil or Very Mad

_________________
željezničar nk
 
sasa1974
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Mar 2005
Poruke: 5

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 19, 2005 11:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve je to povezano sa visokim pritiskom i slabim kapilarima. Mozda je tako i bolje nego da se izlije negde drugde!
 
Mravac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Okt 2004
Poruke: 6

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 24, 2005 9:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam isti problem vec 10tak godina, bio na svim mogućim pretragama i rekli mi da je sve u redu i da bi trebalo proći. Da imam malo slabije kapilare i to je to.
 
zefir
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 24 Maj 2005
Poruke: 18

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 25, 2005 12:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kad sam bio mali to mi se cesce desavalo kad su velike vrucine glavobolje ali to je proslo samo od sebe mozda sam imao slabiju krv.
 
Velkovski
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 03, 2005 5:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I mom bratu se cesto desava, iso je i na ispitivanja ali kazu da je sve uredu, ali da ima slabije kapilare..
 
veljkozec
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 06, 2005 5:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja imam problema sa tim, sto mi se često desna nozdrva skroz zaglavi i to mi ometa disanje, ali u njoj se ne nalazi nista nego kao da mi se kost nekako poprecila i raste mi u pogresnom pravcu
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 05, 2007 1:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Krvarenje na nos česta je pojava i gotovo da nema čovjeka koji ga nije barem jednom iskusio. Više od 90% krvarenja na nos prestaje spontano, a samo 10% zahtijeva liječničku intervenciju. Uzroci su mu različiti - od ozljeda do bolesti.

Osobu koja krvari na nos potrebno je, prije svega, smiriti. Prva pomoć sastoji se od pritiska prstima. Palcem i kažiprstom uhvati se nos i čvrsto stisne u trajanju od dvije do tri minute. Glava mora biti sagnuta naprijed, a na vrat je poželjno staviti hladan oblog.

Prevencija krvarenja na nos sastoji se u pravilnom ispuhavanju nosa. U doba virusnih infekcija i prehlada nije poželjno pretjerati s kapima za nos, čija dugotrajna primjena može dovesti do oštećenja sluznice nosa. Kako i povišeni krvni tlak može uzrokovati krvarenje iz nosa, takvi bolesnici trebaju nastojati redovitim uzimanjem lijekova spriječiti veće oscilacije krvnoga tlaka. Posebno je potrebna redovita kontrola osoba koje dugotrajno uzimaju terapiju protiv zgrušavanja krvi.

izvor:zdravstevena njega bolesnika

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
Aleksica
Banovan!

*Vestica sa bicem*
<b>*Vestica sa bicem*</b>





Datum registracije: 11 Jan 2007
Poruke: 1626
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 05, 2007 6:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni se stvarno nikad nije desila krv iz nosa Sad al cula sam da je gadno, i da boli

_________________
*Leptiri u mom stomaku*
*uvek me na tebe potsete*
*Ja ih uspavam na foru*
*al te osete*
*Onda potonem u sebe*
*negde dole sretnem tebe*
*pa se slike ko komadi ostrog stakla*
*zariju u dlan*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Krvarenje nosa Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon