www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Absint
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Napici ~
::  
Autor Poruka
schtranga
Makedonsko devojče
Makedonsko devojče



Godine: 42

Datum registracije: 09 Feb 2004
Poruke: 1880

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 07, 2005 11:10 pm    Naslov poruke: Absint Na vrh strane Na dno strane

Mene interesuje dal je neko od vama probao ovo pice ???
nisam probala al htela bih Rolling Eyes


Absint je gorki liker koji se proizvodi od anisa, pelina, šećera i još mnogočega, a sadrži i do 72 posto alkohola i još neke supstance.
Švicarcima aperitiv i nacionalno piće.
alkoholno piće zabranjeno u većini zapadnih zemalja.(u Švicarskoj je tek nedavno legaliziran, u ožujku mjesecu-imali su dugi niz godina(od početka 20.st) zabranu na vlastitog nacionalnog pića...)
vece kolicine izazivaju halucinacije, nasilno ponašanje i depresiju. Nizozemski slikar Vincent Van Gogh navodno je sebi odsjekao uho pod utjecajem apsinta. Poklonici "zelene vile" bili su i slikari Pablo Picasso i Toulouse-Lautrec(pio je apsint s konjakom-taj mix nazvao "un tremblement de terre"-potres), kao i pisci Ernest Hemingway i Oscar Wilde (no i mnogi, mnogi drugi).
-pitate se kako je apsint postao tako poznat...u stilu-zašto naš pelinkovac nije tako poznat, a isto se radi od pelina?
-naš dragi apsint je proslavio Napoleon...naime, Napoleonovi su vojnici morali imati sa sobom svaki po bocu apsinta...why the fuck? kao prvo, ima velik postotak alkohola, zatim navodna ljekovita svojstva toga napitka te na kraju najvažnija stvar...što je legendarno utjecao na vojnike..naime, postoje zapisi očevidaca da nakon što su si cugnuli apsinta, vojnici nisu osjećali strah i takvi ludi svojevoljno išli i u najstrašnije bitke, a što je još luđe, vojnici nisu gubili kontrolu nad svojim pokretima niti su postajali slabiji..upravo suprotno
-apsint kakav mi danas znamo(jer je neka vrsta apsinta postojala i u antici) je «izumio» 1792.godine francuski doktor Pierre Ordinaire koji je pobjegao iz Francuske u Švicarsku zbog revolucije i smjestio se u Couvet, malo selo u zapadnoj Švicarskoj i tamo ga napravio kao lijek...no comment...
pelin(artemisia absinthium) - glavna biljka u apsintu sadrži «thojone» koji je psihoaktiv i halucinogen i djeluje slično THC-u. U litri pića količina "thujonea" - neurotoksina koji je glavni krivac za halucinacije uživatelja apsinta - ne smije prelaziti 10 mg!(no ako igdje naiđete na apsint sa 3mg po litri možete biti sretni...ako i naiđete sa većim, imat će znatno manji postotak alkohola)
Apsint se pije na specifičan način. U visoku čašu ulije se malo apsinta, a zatim se na žlicu u kojoj je šećer lagano dolijeva ledena voda, koja mora polako kapati u čašu s apsintom. Svaka kap pretvara se u blještavobijelu pahuljicu u zelenom apsintu. Šećer služi ublažavanju gorčine pelina, a sama metoda pripremanja daje piću dodatnu čar. New Orleans Old Absinthe House bila je poznata po velikoj fontani iz koje je stalno kapala hladna voda u čaše s apsintom...zakon
inače, apsint se može miješati i s crnim ili bijelim vinom, a neki ga piju čistog
Oscar Wilde, jedan od uživalaca ovog neobičnog pića, jednom je napisao: "Prvi stupanj opijanja apsintom nije ništa posebno, u drugom vam se počinju priviđati čudovišne i okrutne stvari, ali ako izdržite, na kraju ćete doći do završnog stupnja i tada ćete vidjeti stvari koje želite vidjeti - prekrasne, neopisive stvari".

Posle prve caske vidite stvare kakve bi zeleli da jesu. Posle druge caske, vidit stvari kakve nisu. Na kraju vidite kako zaista jesu i to je najstrasnija stvar na svetu."
Oskar Vajld



_________________
"Kakav bi život bio kada ne bi imali hrabrosti da baš ništa ne pokušamo?"
 
schtranga
Makedonsko devojče
Makedonsko devojče



Godine: 42

Datum registracije: 09 Feb 2004
Poruke: 1880

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 4:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sinoc sam probala absint u jedan meksikanski restorant , al ispila sam samo jednu casku Rolling Eyes nisam mogla vise zato sto je prejak izgoreo me , ima ukus kao na uzo ili mastiku takav i miris ima i direktno udara u glavu Rolling Eyes

_________________
"Kakav bi život bio kada ne bi imali hrabrosti da baš ništa ne pokušamo?"
 
shalabajzer
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 26 Maj 2005
Poruke: 731
Mesto: Bogu iza treger

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 11:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

probao sam pre dve nedelje na nekoj promociji....popio dve chashe a konobar reko da posle trece ce da me iznesu......tako da dalje nisam ishao....

meni je preterano slichan sa uzom.....samo shto od ovoga gorish ceo.....


chini mi se da je ta rakija "zabranjena"??? Laughing
 
GiGi
*Pravi muškarac*
*Pravi muškarac*





Datum registracije: 09 Mar 2005
Poruke: 10732
Mesto: Autonomna Pokrajina Vojvodina/ Novi Sad/ Liman

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 11:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bila je, neznam dali je jos uvek u nekim zemljama.

_________________


 
cofy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 13
Mesto: Cyber City

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 16, 2006 7:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, probudise mi se secanja sa exkurzije u Madjarskoj gde smo bez problema nasli Absent od 72%. Zadnji pasus gore navedenog texta je u potpunosti tacan. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
 
Musatom
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 35
Mesto: Zagreb, Hrvatska

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 01, 2006 9:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pio ga x puta, kad god sam bio u Češkoj, sa 10mg tujola i 72 % alkohola a bome i sa 35mg tujola i 60ak%alkohola.

U nekoj mex cantini pili sa paljenjem (topljenjem) šečera kojeg još lagano gorećeg pomiješat sa absintom koji se zapali.

Na samu novu godinu sam ga pio ko rakiju poslije pive i super je završilo Laughing recimo da su taxisti bježali od mene Very Happy
 
toske012
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 07 Feb 2006
Poruke: 190

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 07, 2006 1:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Absinht sam probao par puta doduse ne u ni jednom kaficu tako da nije bilo nikakvo paljenje kocke secera i sl. jednostavno smo uzeli prvo kasicicu secera, a zatim izmesali absinth sa svepsom i moram vam priznati da se meni iskreno mnogo vise svideo cist absinth dok se lepsem polu, naravno mnogo vise svidela blaza varijanta tako da su dame ubile po 4 casice i bile su "za poneti"... a takodje postoji jedan cocktail sa absinth-om, u koji ide absinth, tequila i lemon juice, i pije se na eks, a takodje dosta poznat je i tzv ded in afternoon gde idu absinth i henkell trocken i tzv blue rain gde idu absinth, vodka, blue curacao, lemon juice, secerni sirup i sprite... i jos nesto nepravedno je pricati o tome koliko je potrebno absinth-a da bi se doziveo njegov pravi efekat jer sada postoji toliko mnogo proizvodjaca ovog pica, sa isto toliko razlicitog odnosa alkohola u njemu, tako da je nezahvalno voditi diskusiju na tu temu, ukoliko se ne uzme odredjeni proizvodjac kao standard!
 
XpucTuHa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 64
Mesto: FL

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 24, 2006 5:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Probala sam ga jednom, popila dve case, i imala utisak da mi sve gori. I nikada vise. Prejako je to za mene. Twisted Evil
 
coka-cmoka
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 03 Jan 2005
Poruke: 1524
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 24, 2006 6:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Probala jednom i i imala utisak da mi sve gori-cim sam ga popila.... Mr. Green
Moj drug ga redovno pije i njemu je ok....Meni se vise svidja naziv "Zelena carobnica".... Wink
 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 24, 2006 6:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Probala sam 2 vrste...Mnooogooo je jak.Ali je dobar. Razz
 
La'Magia
~ La Victoria Siempre ~
~ La Victoria Siempre ~



Godine: 37

Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 1584
Mesto: * Novi Sad *

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 25, 2006 11:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Probao sam.Jedno od najboljih pica,posebnu draz ima prica koja oko njega kruzi,jer ipak je Van Gogh odeskao sebi uvo zbog Apsinta. Fantastican je. I jako mi se svidja to sto je toliko jak.
 
makaveli_blok70
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 05 Okt 2006
Poruke: 308
Mesto: ~~blok 70~~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 07, 2006 9:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pijem ga cesto...
Veruj mi ako se lepo spremi i posluzi (u casicama za rakiju) opste ne pece grlo nego je sladak ko sirup,a onda polako pocinjes da osecas kako ti greje u stomaku...4-5 casa je dovoljno...

_________________
Nekom je zivot majka, a nekom maceha!!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Napici ~ -> Absint Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon