www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Spyware
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 1:40 am    Naslov poruke: Spyware Na vrh strane Na dno strane

Evo jedne teme u kojoj cemo diskutovati o spyware-ima (spijunima) i slicnim malicioznim parazitima koji ugrozavaju privatnost korisnika interneta, i usporavaju rad kompjutera.

Verovatno se pitate sta je to spyware. Evo objasnjenja sa Microsoft sajta (ipak su oni strucnjaci Wink):

Spyware is a general term used for software that performs certain behaviors such as advertising, collecting personal information, or changing the configuration of your computer, generally without appropriately obtaining your consent. You might have spyware or other unwanted software on your computer if:

•You see pop-up advertisements even when you're not on the Web.
•The page your Web browser first opens to (your home page) or your browser search settings have changed without your knowledge.
•You notice a new toolbar in your browser that you didn't want, and find it difficult to get rid of.
•Your computer takes longer than usual to complete certain tasks.
•You experience a sudden rise in computer crashes.

Spyware is often associated with software that displays advertisements (called adware) or software that tracks personal or sensitive information. That does not mean all software which provides ads or tracks your online activities is bad. For example, you might sign up for a free music service, but "pay" for the service by agreeing to receive targeted ads. If you understand the terms and agree to them, you may have decided that it is a fair tradeoff. You might also agree to let the company track your online activities to determine which ads to show you.

Other kinds of unwanted software will make changes to your computer that can be annoying and can cause your computer slow down or crash. These programs have the ability to change your Web browser's home page or search page, or add additional components to your browser you don't need or want. These programs also make it very difficult for you to change your settings back to the way you originally had them. These types of unwanted programs are also often called spyware.

The key in all cases is whether or not you (or someone who uses your computer) understand what the software will do and have agreed to install the software on your computer.

There are a number of ways spyware or other unwanted software can get on your system. A common trick is to covertly install the software during the installation of other software you want such as a music or video file sharing program. Whenever you are installing something on your computer, make sure you carefully read all disclosures, including the license agreement and privacy statement. Sometimes the inclusion of unwanted software in a given software installation is documented, but it may appear at the end of a license agreement or privacy statement.


 
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 1:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice zastite, preporucuju su sledeci programi:

*Za sprecavanje instaliranja spyware-a:
Spyware Blaster
Spyware Guard

*Za nalazenje i uklanjanje spyware-a:
Lavasoft Ad-Aware SE Personal
Spybot Search&Destroy
Spyware Doctor
Microsoft AntiSpyware (trenutno u BETA verziji)
Webroot Spy Sweeper


Nakon instalacije (nekih od) ovih programa, obavezno ih treba update-ovati, odnosno skinuti sa interneta najnovije definicije, da bi pretraga i uklanjanje bili efikasniji.


Takodje, vecina spijuna se "lepi" za Internet Explorer, tako da je najbolje promeniti web pretrazivac - koristiti OPERA-u ili npr. FIREFOX

Ukoliko vas interesuje jos nesto o ovome, posetite www.spywarewarrior.com (odatle sam pokupio vecinu saveta Wink ), a najbolje bi bilo pogledati i listu antispyware programa koje treba izbegavati
 
Masterix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 16 Apr 2005
Poruke: 196
Mesto: Sombor

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 10:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja koristim vise anty spayware programa.Svaki anti spayware bar jednom propusti neki spayware tako da ja uzmem jednom nedeljno i sa svakim proverima.
Koristim

Lavasoft Ad-Aware SE Personal
Spybot Search&Destroy
Microsoft AntiSpyware (trenutno u BETA verziji)
Webroot Spy Sweeper

Uz to i koristim HiJACK

Sto se tice koji je najbolji u nekim novinama sam kledao(PC MAG) pise da je Spyware Doctor najbolji
 
dare_987
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 26 Jun 2005
Poruke: 394

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 11:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kazu da je i Hijack This odlican program, ali problem moze predstavljati to, sto moze da obrise fajlove bez kojih ne moze Windows da radi dobro. Zato postoje forumi na kojima se postavlja zapis sa skeniranja, i oni kazu sta je bezbedno ukloniti, a sta ne.
I po meni je Spyware Doctor najbolji, verovatno zato sto me je resio bede zvane "Azesearch" Smile . Njegova jedina mana je sto se ne moze crackovati bas najbolje, odnosno, nakon odredjenog vremena se prekida "registracija".
 
Masterix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 16 Apr 2005
Poruke: 196
Mesto: Sombor

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 11:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mada spysweper je isto dobar jedno vreme je bio najbolji.Ja koristim verziju 4 i zadovoljan sam
 
MilosJS
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 43

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 778
Mesto: Sid

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 12:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koristim program "Lavasoft Ad-Aware SE Professional". Nisam imao nikakvih problema.

Pozdrav,
Razz Razz Razz
 
S-line
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Mar 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 12:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nema ni jedan pametan spyware killer ja ih uvek dobijem .... Mad
 
Masterix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 16 Apr 2005
Poruke: 196
Mesto: Sombor

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 11, 2005 1:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mozillafirefox_mf je napisao/la sledeće:
Koristim program "Lavasoft Ad-Aware SE Professional". Nisam imao nikakvih problema.

Pozdrav,
Razz Razz Razz


Ad-Awere jeste dobar ali dosta spywarea propusta,preporucujem ti da bar jis jedan koristis kao sto je Spybot S&D (Free) i obavezno ih azuriraj

S-line je napisao/la sledeće:
nema ni jedan pametan spyware killer ja ih uvek dobijem .... Mad


Nerazumem sta si hteo time da kazes

dare_987 je napisao/la sledeće:

Kazu da je i Hijack This odlican program, ali problem moze predstavljati to, sto moze da obrise fajlove bez kojih ne moze Windows da radi dobro. Zato postoje forumi na kojima se postavlja zapis sa skeniranja, i oni kazu sta je bezbedno ukloniti, a sta ne.


Pa ja sam u pocetku brisao sve ali neke je prijavljivao da ne moze da obrise,verovatno neke sistemske fajloove,ali nisam imao tih problema.Kasnije sam stavljao na razne forume i brisao one koje treba.Jednom mi nije radio nijedan browser.Kad se konektujem i kad otvaram stranicu on pokazuje kao da nisam konektovan.Ocistio sam sa HIJACKOM i sredio to
 
akana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 15 Sep 2005
Poruke: 11
Mesto: Sabac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 15, 2005 12:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koristim program "Lavasoft Ad-Aware SE Professional". Nisam imao nikakvih problema

_________________
Rade Akanovic
 
Locutus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 124
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 16, 2005 2:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao što jedan od vas reče Spyware doctor je najbolji, to i koristim, uz njega i AdAware i SpyBot

_________________
We are the Borg
Resistance is futile

 
miryu
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Sep 2005
Poruke: 4

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

AdAware je najbolji!
proverena stvar.
 
smartbuy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Okt 2005
Poruke: 174
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 18, 2005 10:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

takodje koristim Ad-Aware i nisam imao nikakvih problema do sada, pa ga i ostalim preporucujem!!!

_________________
Oj rakijo da si blize bogu i njega bi oborila s nogu!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Spyware Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon