www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Savršene obrve
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 06, 2004 9:17 am    Naslov poruke: Savršene obrve Na vrh strane Na dno strane

Dobro definisane obrve mogu vašem licu dati vedriji i sjajniji izgled. To nije samo granica gde se završavaju oči a počinje čelo, to je sastavni deo utiska koji neko stiče kad vas gleda u oči.

Koliko puta ste samo videli žene koje su dobile bezličan izgled jer su sasvim počupale obrve i nacrtale ih olovkom. Da li ste nekada primetili da loše počupane obrve ženama daju začuđen izgled lica? Istina je da su obrve deo facijalne ekspresije, te zato budite veoma pažljivi dok ih oblikujete.

Pri oblikovanju se držite prirodnog izgleda obrva, ali im dajte jednu urednu liniju. One bi trebalo da počinju tačno iznad unutrašnjeg ugla oka, a da se završavaju koji milimetar iza spoljašnjeg ugla.

Obrve na početku uvek češljajte nagore, a kako se približavate kraju, na stranu. U principu, ako želite da vam obrve budu deblje, češljajte ih nagore, a ako ih budete češljali na stranu, izgledaće tanje.

Duže dlačice malo skratite makazicama za nokte, jer kad su predugačke teško se održavaju urednim. Pazite dobro da ih ne skratite previše.

Kada završite sa "šišanjem" obrva, nanesite malo gela (postoji i gel samo za obrve) ili ih namažite providnom maskarom. Lak za kosu može dobro poslužiti ako se nanese na četkicu kojom sređujete obrve.

Ako želite da posvetlite obrve, nemojte nikako koristiti istu farbu koju koristite za kosu. Postoji specijalna farba u obliku kreme koja služi samo za posvetljivanje dlačica na licu. Nemojte držati kremu na obrvama duže od pet minuta i nemojte posvetljivati obrve više od jednog tona.

A sada da se malo pozabavimo čupanjem obrva, što priznaćete, nikome ne prija. Neke žene su izuzetno osetljive na čupanje obrva. Korišćenje leda u ovakvim prilikama da biste malo olakšali bol pri čupanju nije baš najbolja ideja. Led zateže kožu oko obrva i sigurno je da vam neće umanjiti bol. Za one koje su veoma osetljive savetujemo korišćenje ora-gela protiv zubobolje.

Ako previše počupate obrve, dok čekate da one ponovo izrastu, povucite nekoliko linijica olovkom za oči, tako ćete dopuniti prazna mesta i dobiti naizgled gušće obrve. Nikako ne koristite ajlajner, jer će on samo zamrljati deo kože oko obrva.



_________________
 
Estella
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 05 Jun 2004
Poruke: 47

belgium.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 07, 2004 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A onaj ko je zauvek upropastio svoje obrve moze otici u salon da ih istetovira.... Rolling Eyes
 
Jana-018
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 10641

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 07, 2004 2:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja to prepustam kozmeticarki da mi ih sredi nemam zivce da ih cupkam satima i jos da budu isti oblik boze me sacuvaj... [-X
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 08, 2004 9:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sama cupkam svoje obrva i ok su.....ranije sam imala bas tanke obrve...sad mi je lepsi ovaj prirodniji look....zlatna sredina....strasno me nervira kad vidim samo tanku linijicu pa onda pored nje olovku...tako je ruzno...fuujjjjjjjj...

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 30, 2004 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oblici obrva



Za početak je možda najbolje tek malo dotjerati prirodni oblik, oblikujući elegantni luk i tek nešto tanji kraj. No kakav god oblik odaberete, imajte na umu da treba odgovarati crtama lica i dojmu koji želite ostaviti.


Ukoliko želite promijeniti nijansu svojih obrva, predlažemo vam da ih prije promjene obojite maskarom u boju koju želite. Ako ćete biti zadovoljni, tek tada krenite s promjenom.

Što se tiče promjene oblika, i njega možete provjeriti prije konačne odluke. Prekrijte obrve tekućim puderom i iscrtajte olovkom željeni oblik.

Oblik obrva vrlo je bitan. To pokazuju i zvijezde koje su oblikujući obrve postigle nezaboravni look.

_________________
 
stamenid
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jun 2004
Poruke: 9671
Mesto: daS ivoN

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 01, 2004 5:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E majke mi ali po meni nista lepse nego kada vidim da neko ima lepe obrve.Nekoliko puta mi se desilo da se toliko zabuljim u te savrsene onrve da se ljudi u mom drustvu zapitaju dal sam citav.
Al stvarno...
I to one prirodne necupane ili moze malo tel reda radi ili da ne budu cupave.
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 19, 2004 6:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1. Potrazite u nekom zenskom casopisu nekoliko fotografija djevojaka koje lice na vas - budite realni.

Zatim, posmatrajte u ogledalu svoje obrve sa istinskim zanimanjem i pokusajte zakljuciti kakav bi oblik odgovarao vasem licu.

2. Iscrtajte zeljeni oblik i ispunite kreonom, sve sto je van tog podrucja slobodno pocupajte - bez rizika da vam pincete izmaknu kontroli.

3. Pocnite sa uredjivanjem pri samom korijenu dlake, obuhvatite je pincetom i povucite u smijeru rasta dlake.

Ako vam je podrucje obrva osjetljivo, bol cete ublaziti prelazeci kockicom leda nekoliko puta po liniji obrva.

Najbolje pincete imaju tanak, kosi zavrsetak koji je neophodan za cupanje tankih dlacica.

4. Kad zavrsite sa uredjivanjem, sacekajte da se eventualno crvenilo povuce, pa na obrve nanesite malo boje da ih ujednacite sa bojom kose.

Ako vam je put svjetlija, koristite svijetliju olovku a za tamniju tamnije nijanse. Posve crna olovka se ne preporucuje cak ni crnkama jer djeluje previse agresivno.

_________________


Suze su coveku najbolji drug,
kada te svi napuste, one se uvek pojave!
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 05, 2004 4:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Savršen okvir svakog lica

Mislite da je za izražajnost lica presudan dobar make up? Još su važnije dobro oblikovane obrve!

Vizažisti pri šminkanju očiju počinju s obrvama kako bi dobili savršen okvir za nanošenje sjenila ili olovke. Širina, dužina i zaobljenost obrva presudni su za dojam koji ćete ostavljati - obrve koje se spuštaju prema dolje mogu vam dati tužan izgled, a s tankim, polumjesečastim obrvama u visokom luku doimat ćete se iznenađeno, kao da se neprestano nečemu čudite. Uz to, bucmasto lice s njima će se doimati još punijim!
Stoga u oblikovanju obrva trebate slijediti njihovu prirodnu liniju. Neka budu u lagano izvijenom luku, s blagim usponom i najvišom točkom iznad vanjskog kuta oka. Izmjerite ih uz pomoć olovke - postavite je okomito gore uz nosnicu, a potom ukoso, uz vanjski kut oka, i dobili ste koordinate za određivanje dužine.

U određivanju širine budite oprezni - počešljajte obrve slijedeći njihovu liniju i dobro promotrite gdje i koliko dlačica želite iščupati. Počnite s time da uklonite samo dlačice koje upadljivo "iskaču" iz glavne linije obrva - možda je to sve što trebate učiniti, osobito ako imate tamne, dobro vidljive obrve kojima je često potrebno samo malo oblikovanja da bi "otvorile" i istaknule oči.

Uređivanju obrva posvetite se nakon tuširanja odnosno kupanja - tada je koža mekša, pa će biti manje bolno. Ne žurite - čupajte pažljivo, postupno i naizmjenično obje obrve (ravnom, plosnatom pincetom, u smjeru rasta dlačica, pred zrcalom koje povećava, na danjoj svjetlosti). Odmaknite se s vremena na vrijeme od zrcala kako biste provjerili doimaju li se simetrično. Početnicama se preporučuje uporaba bijele olovke za oči - precrtajte njome dlačice koje želite počupati kako biste dobili željeni oblik prije nego što počnete. Premda se u načelu savjetuje da se dlačice iznad linije obrva ne čupaju, ako stvaraju "sjenu" zbog koje se obrve ne doimaju jasnima i dobro oblikovanima, oprezno počupajte i njih.

Svjetlije obrve (plave, svijetlosmeđe, crvenkaste, sijede) bolje će izgledati s malo boje. Mogu se "pojačati" sjenilom za oči (uz pomoć malog, čvrstog, uglastog kista nanesite ga u smjeru rasta dlačica), olovkom za obrve (lagano iscrtajte kratke poteze i razmažite ih četkicom), posebnim puderom...

Ne usuđujete li se sami počupati obrve, prepustite se profesionalcima, koji se bave i bojenjem obrva. Oni koji nemaju dovoljno strpljenja i vremena za uljepšavanje, ili su zbog bolesti ili nezgode izgubili obrve, ili su pogrešnim čupanjem uništili njihov prirodan oblik, mogu (također u salonima ljepote) dobiti trajni (od tri do pet godina) make up!

SAVJETI
Ako su vaše obrve...


NEPOSLUŠNE - dobro ih oblikujte i potom ukrotite prozirnim gelom za obrve.

DEBELE I GUSTE - ne znate li gdje početi, posjetite stručnjaka koji će vam pomoći, a potom sami nastavite održavati željeni oblik.

TANKE I SLABE - ako ste ih previše počupali, nema druge nego pustiti ih da ponovno narastu. Privremeno to riješite bojenjem.

RIJETKE I RAŠTRKANE - praznine ispunite bojom (olovka, specijalni puder za obrve, sjenilo...) i nakon toga je obvezno ujednačite četkicom za obrve.

VRLO SVIJETLE - bez obzira na to što su dlačice slabo vidljive, svejedno je važno oblikovati obrve kako bi imale lijep oblik kad ih potamnite.

_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 17, 2005 8:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

OBRVE

Mislite da je za izražajnost lica presudan dobar make up? Još su važnije dobro oblikovane obrve! Vizažisti pri šminkanju očiju počinju s obrvama kako bi dobili savršen okvir za nanošenje sjenila ili olovke. Širina, dužina i zaobljenost obrva presudni su za dojam koji ćete ostavljati - obrve koje se spuštaju prema dolje mogu vam dati tužan izgled, a s tankim, polumjesečastim obrvama u visokom luku doimat ćete se iznenađeno, kao da se neprestano nečemu čudite.
Stoga u oblikovanju obrva trebate slijediti njihovu prirodnu liniju. Neka budu u lagano izvijenom luku, s blagim usponom i najvišom točkom iznad vanjskog kuta oka. Izmjerite ih uz pomoć olovke - postavite je okomito gore uz nosnicu, a potom ukoso, uz vanjski kut oka, i dobili ste koordinate za određivanje dužine.
U određivanju širine budite oprezni - počešljajte obrve slijedeći njihovu liniju i dobro promotrite gdje i koliko dlačica želite iščupati. Počnite s time da uklonite samo dlačice koje upadljivo "iskaču" iz glavne linije obrva - možda je to sve što trebate učiniti, osobito ako imate tamne, dobro vidljive obrve kojima je često potrebno samo malo oblikovanja da bi "otvorile" i istaknule oči.
Uređivanju obrva posvetite se nakon tuširanja odnosno kupanja - tada je koža mekša, pa će biti manje bolno. Ne žurite - čupajte pažljivo, postupno i naizmjenično obje obrve (ravnom, plosnatom pincetom, u smjeru rasta dlačica, pred zrcalom koje povećava, na danjoj svjetlosti). Odmaknite se s vremena na vrijeme od zrcala kako biste provjerili doimaju li se simetrično. Početnicama se preporučuje uporaba bijele olovke za oči - precrtajte njome dlačice koje želite počupati kako biste dobili željeni oblik prije nego što počnete. Premda se u načelu savjetuje da se dlačice iznad linije obrva ne čupaju, ako stvaraju "sjenu" zbog koje se obrve ne doimaju jasnima i dobro oblikovanima, oprezno počupajte i njih.
Svjetlije obrve (plave, svijetlosmeđe, crvenkaste, sijede) bolje će izgledati s malo boje. Mogu se "pojačati" sjenilom za oči (uz pomoć malog, čvrstog, uglastog kista nanesite ga u smjeru rasta dlačica), olovkom za obrve (lagano iscrtajte kratke poteze i razmažite ih četkicom), posebnim puderom...
Ne usuđujete li se sami počupati obrve, prepustite se profesionalcima, koji se bave i bojenjem obrva.



SAVJETI:

Ako su vaše obrve......

NEPOSLUŠNE - dobro ih oblikujte i potom ukrotite prozirnim gelom za obrve.
DEBELE I GUSTE - ne znate li gdje početi, posjetite stručnjaka koji će vam pomoći, a potom sami nastavite održavati željeni oblik.
TANKE I SLABE - ako ste ih previše počupali, nema druge nego pustiti ih da ponovno narastu. Privremeno to riješite bojenjem.
RIJETKE - praznine ispunite bojom (olovka, specijalni puder za obrve, sjenilo...) i nakon toga je obvezno ujednačite četkicom za obrve.
VRLO SVIJETLE - bez obzira na to što su dlačice slabo vidljive, svejedno je važno oblikovati obrve kako bi imale lijep oblik kad ih potamnite

_________________
 
satelit
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 26 Feb 2005
Poruke: 12

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 8:03 pm    Naslov poruke: OBRVE Na vrh strane Na dno strane

U mom zivotu veoma bitne i veoma vazno da lepo izgledaju.
muski i mi trebamo da povedemo racuna o obrvama i da ih cupkamo ako treba, bez ikakvih komlesa jer bolje imati lepe i uredne nego neke \"muske\" obrve koje su vece od ociju.
 
sonjica
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 4471
Mesto: ispod palme na obali mora

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 9:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedna od prvih stvari sto primetim na devojkama su obrve....meni su jako bitne...u vecini slucajeva prepustam kozmeticarki stavr , jer nikada ne mogu iscupati tako savrseno , ali lad nisam u mogucnosti kao sad , onda sa strpljenjem , sama to uradim.Bas zato sam se i zacudila kad sam dosla u Spaniju , jer prvo sto sam primetila je da vecina devojaka uopste ne cupa obrve sto je za mene potpuno strasno!!!

_________________
*Ko zna zasto je to dobro! ! !*Mislicu o tome sutra! ! !*
Za sve igrace igrica VAZNO!KLIKNI OVDE
 
sanjurka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 112
Mesto: BAR

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 01, 2005 4:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam prirodno guste obrve, i cupam ih vec neklolliko godina.
Ne znam da li iko ima problem kao i ja, da rastu posle jednog dana? To je uzas! Mene nervira kad vidim i jednu tackicu koja je mimo linije obrva.
U kozmeticki salon sam isla i nekoliko puta mi ih ista kozmeticarka iscupala savrseno, ali zato nekoliko puta katasrofalno. Zato cu se radije muciti sama!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Savršene obrve Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon