www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Postanak Svemira
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~
::  
Autor Poruka
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 21, 2006 4:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je Anstajn sve objasnio.Siguran sam da ste culi da je neki italijanski naucnik pokusao osporiti njegovu teoriju relativiteta.Da je uspjeo sigurno bi do sada dobio Nobelovu nagradu.Ocito je samo zelio skrenuti paznju na sebe.


_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
helenaW
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 15 Mar 2006
Poruke: 6

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 22, 2006 1:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajnstajn nije sve objasnio. A i neke stvari koje je objasnio baziraju se na vec postavljenim postulatima. (koje je postavio neko pre njega) Znaci bilo kakkva diskusija je interesantna i korisna , nije sve pocelo i zavrsilo se Ajnstajnom.

Teorija o relativitetu je vise puta bila osporavana jer je jako kompleksna i ne postoje neka bas utvrdjena matematicka pravila kad je rec o atomskoj fizici.
Najednostavniji primer je ako uzmemo primer iz medicine/farmakologije:
recimo jedan lek moze izleciti 100 ljudi
ali taj isti lek nece izleciti drugih 100 ljudi
e sad, da li taj lek leci zato sto je izlecio 100 ljudi ili nije lek zato sto nije izlecio 100 ljudi ??

Wink
 
drone
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 32

Datum registracije: 24 Avg 2006
Poruke: 406
Mesto: underwrold

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 01, 2006 11:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da ja sam cuo i procitao nesto o tom velikom prasku:
Kao prvo bilo je neko veliko nebesko tijelo koje se je razlozilo na elektrone i neutrone pri velikom prasku i onda su se ti elektroni i neutroni vremenom spajali i tako gradili svemir koji mi danas poznajemo prvo su se spajali u gasove vodik helij ... a gasovi su se jedinili i pravili zvijezde planete i ostala nebeska tijela. Prema toj teoriji tako je nastao svemir ali ta teorija ima jedan veliki nedostatak.
Sve je to fino ali odakle ono "veloko nebesko tjelo" o kojem sam vam pricao na pocetku e to niko ne objasnjava jer vjerovatno masta niti jednog od naucnika nije toliko bujna..
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 16, 2006 6:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gledala sam mnogo priloga o svemiru i njegovom postanku i citala sam dosta o tome.
Ne znam vise sta da mislim o tome tako da se ni ne trudim da razmisljam i mozgam...
 
invmb
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Dec 2003
Poruke: 26

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 02, 2006 1:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam svoju teoriju. Kad gledamo u mikroskop vidimo sitne stvari i od njh ima jos sitnijih pa tako kako mi se cini ide u beskonacnost. Sad uporedite planetu zemlju koliko je ona sitna u svojoj galaksiji a onda koliko je ta ista galaksija sitna samo na jedan dio svemira (svi kazu svemir je beskonacan) E sad zasto nebi bilo da i nas netko promatra kroz njima neki znani mikroskop i kaze vidi ovu malu lopticu (zemlja) na njoj je neki mikrobi itd... Onda druga stvar brzina svjetlosti !? Nevjerujem da je svjetlost najbrza jer koliki je svemir da bi se kretali kroz njega za nekih 4000 ili 5000 god moramo se kretati milion puta brze.
 
m1l1ja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 39
Mesto: Priboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 12:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lepo prepisan clanak Vladimira Ajdacica Surprised

Sledece ovo je istovetno sa temom o Velikom prasku, zasto imati duplo Confused

Malo edukacije ne skodi 8)
 
gogio
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 14 Maj 2006
Poruke: 67
Mesto: Herceg Novi

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 08, 2007 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajde teoreticari sta je bilo prije velikog praska? Kako su mogle postojati cestice koje se sudaraju kad nista ne postoji? Da su vec postojale cestice zar to ne bi bio svemir? Question Question Question Question Question
 
m1l1ja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jun 2006
Poruke: 39
Mesto: Priboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 16, 2007 7:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajde genije ti to reci.

Sve se svodi na antropicke principe pre toga, nemamo nikakav naucni dokaz nekog postojanja. 8)

_________________
Malo edukacije ne skodi 8)
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 16, 2007 10:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tsssssss... Pa, svemir se sve vise siri. Ako "motamo film unatrag" sve cestice ce se sklopiti u jednoj tacki. Jedini zakljucak je da je doslo do neke eksplozije.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
nikoiverson
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Feb 2007
Poruke: 6

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 12:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja vjerujem u to da je bio velki prasak
 
matrix2203
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 223
Mesto: Cakovec

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 12:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sakupljalose jako puno cestica miljunima godina..i kad su se sve sakupile najednom kupu i tad se dogodio veliki prasak(eksplozija)...to je moje misljenje...mislim ja u to vjerujem..
 
Sweet Honey
~~Docendo Discimus~~
<b>~~Docendo Discimus~~</b>



Godine: 35

Datum registracije: 11 Nov 2006
Poruke: 14301
Mesto: ****Kod jedne krčme u planini****

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 12:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

matrix2203 je napisao/la sledeće:
sakupljalose jako puno cestica miljunima godina..i kad su se sve sakupile najednom kupu i tad se dogodio veliki prasak(eksplozija)...to je moje misljenje...mislim ja u to vjerujem..

apsolutno se slazem...

_________________
Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~ -> Postanak Svemira Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon