www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Postanak Svemira
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~
::  
Autor Poruka
bosnianAdo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 22 Okt 2005
Poruke: 59
Mesto: Gracanica i Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 23, 2005 5:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo moram naglasiti da vecina danas stvari su samo pretpostavke, jos nisu teorije i cinjenice.
Jedna od pretpostavki je da postoje vise razina svemira, 3-dimenzioanlni, 4-dimenzionalni, itd. koje se dodiruju, kao sapunice. Ja cisto sumnjam u ovo, jer onda su velike sanse da se jednom jednostavno pocne da se spajajau ovi nivoi dimenzija.
Druga pretpostavlka je da je cista energija (bez mase), tzv. Z-cestica, zapravo velike cestice ove enregije urusilo u jednu tacku, te je doslo d velikog praska (Big bang), nakon cega je nastala materija i antimaterija. Po nekima antimaterija je nestala, ali ja u to sumnjam. Ja podrzajem drugu varijantu, po kojoj je u jednom smjeru krenula materija a u drugom antimaterija. Inace, spajanjem antimaterije i materije stvara se Z-cestica, cista energija visoke potencije. Prema ovome, u slucaju da imamo materiju i antimateriju i spojimo ih mozemo dobiti ogromne kolicine. Kako ja zna otprilike kad bi se spojilo 1 gram materije i antimaterije, moglo bi se stvoriti toliko energije, da je dovoljno da se trosi 10 godina u citavom svjetu na bilo koji nacin (struja, toplota itd.). Problem je naci antimateriju. Jednu zanimljivu pretpostavku je dao Braun u knjizi Andjeli i demoni. On kaze da je to naucna cinjenica, ali ja nisam jos nigdje nasao vise o tome. Po ovome, materija je samo "zarobljena" energija, te ce se nakon mnogo godina ona isceznuti sama od sebe (nekoliko postova prije mene je to objasnjeno).
Vidjet cemo hoce li neko uspjeti da stvori neku teoriju o ovome...
I jos nesto, ovo nije filozofija, i nije filozofiranje, ovo jeste nauka, postoje i naucni dokazi za ovakve stvari, te postoje i neka mjerenja, ali problem je u tome, sto to jos nije dovoljno da bi se nazvalo teorijom, ali je poprilicno blizu.


 
brigita_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 03 Maj 2005
Poruke: 92
Mesto: MOSTAR

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 25, 2005 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Dado@ je napisao/la sledeće:
Ma nema sanse da se jos dar 100 godina otkrije kako je nastao svemir!!

nevjerujem da ce ikad Rolling Eyes bar nikad ne 100%-tno uvjerenje Rolling Eyes Wink

_________________
_____________________Nesanjaj svoj zivot, nego zivi svoj san!!!______________________
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 08, 2005 9:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verovatno je bio Veliki Prasak, ali kako je do njega doslo, tesko je dogovoriti. I sta je bilo pre njega?
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 08, 2005 9:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verovatno je bio Veliki Prasak, ali kako je do njega doslo, tesko je dogovoriti. I sta je bilo pre njega?
 
Ganga014
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Nov 2005
Poruke: 38

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 21, 2005 5:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste li culi za antimateriju??? I ona je imala veliku ulogu u tome kazu naucnici od skora...
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 12:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
ma ko moze znati kako je postao svemir,vidite da se teorije koje su postale prije 50 god. danas ruse tako ce to biti uvijek

pa možda neće biti baš uvek. Ipak, danas je tehnologija mnogo bolja nego pre 50 godina pa je normalno da vlada i drugo mišljenje.
Ma ko će ga znati kako je nastao svemir. Sve što se dosad čulo o tome su samo teorije koje su zasnovane na nekim činjenicama i pitanje je koliko su te činjenice pouzdane. Mada, kako tehnika napreduje, možda i kroz koju godinu saznamo približno šta se to desilo pa se stvorio svemir, ili, ako ništa drugo, možemo da pitamo Boga.... Rolling Eyes

_________________
 
nana_andrija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 53

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 06, 2005 9:55 pm    Naslov poruke: Svemir Na vrh strane Na dno strane

Pa citate li vi uopste relevantna naucna objasnjenja i cinjenice o svemiru? Dovoljno je prouciti strukturu atoma kao osnovne gradivne jedinice materije i nece nam biti tesko izvuci zakljucak. Da ne govorimo o preciznom poretku i zakojima nebeske mehanike.
 
crobutton
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 18 Feb 2006
Poruke: 21
Mesto: Varaždin

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 2:19 am    Naslov poruke: ! Na vrh strane Na dno strane

dobra tema!

svi koji su odgovorili imali stu šta za reć . al ja ću priznat da sam malo "zakinut" i da mi je to previše apstraktno za pojmit, al obješnjenja šta sam čitao fakat imaj smisla..pa više nisam "zakinut" negi zbunjen!

eto toliko od mene!

Confused

_________________
Alo veseli ljudi!
 
[duk]
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jan 2006
Poruke: 90
Mesto: bgd

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 9:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svemir je ......ništa.....u čemu je nešto......dakle.....ništa nije ni postalo...toga nema...ali ima nwečeg u njemu...
 
toske012
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 07 Feb 2006
Poruke: 190

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 16, 2006 1:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...ovo je nezahvalna tema za razgovor, jer ni jedna ni druga teorija nemaju odgovarajucu potporu, a sa druge strane, ne mogu opstati jedna bez druge...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 20, 2006 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve sto smo dosada saznali i sto cemo u buducnosti saznati, su samo nagadjanja, predpostavke na kojima kao dolaze do nekog zakljucka. Nikada se nece naci pravi odgovor.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
helenaW
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 15 Mar 2006
Poruke: 6

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 21, 2006 2:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Teorija Max Plancka prilicno dobro objasnjava nastanak svemira i sve je pocelo iz jedne "tacke". E sad, vrlo je komplikovano za nas obicne ljude da shvatimo taj Max Planckov zid i tu eksploziju ali ono sto je najinteresantnije u vezi tim je da sami pojam vreme - je totalno neshvatljiv za nas. Naime, sada skoro poslali su jednu sondu (ili nesto slicno tome) koja ce snimititaj bing bang.
Nemam pri ruci tu strucnu literaturu a ovako na pamet mozda nesto lupim pa necu dalje objasnjavati to objasnjenje ovremenu i kako to da mi sada ne znam koliko milijardi godina posle bingbanga mozemo videti tu sliku (kako se to sve desilo).
Ovih dana potrazicu taj materijal pa pokusacu da objasnim kako i sta. Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Svemir ~ -> Postanak Svemira Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 2 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon