www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Meditacija
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 06, 2004 6:30 pm    Naslov poruke: Meditacija Na vrh strane Na dno strane

Smirivanje hiperaktivnog uma




Meditacija je jednostavna i ucinkovita tehnika sa kojom svatko, tko to zeli, moze pronaci unutrasnji mir, rjesiti se stresa, postici bolju koncentraciju i osjecaj budnosti u svakodnevnom zivotu, a sto ce sve u velikoj mjeri pozitivno utjecati i na njegovo fizicko zdravlje. Postoje razlicite vrste meditacije, no ja cu ovdje navesti onu, koja je prilagodjena zapadnjackom umu i suvremenom tempu zivljenja, ne zahtjeva nikakvo posebno predznanje, niti puno vremena, a pozitivne ucinke mozete primjetiti vec nakon par tjedana.


Najbolje vrijeme za vjezbanje je dva puta dnevno, po dvadeset minuta i to ujutro, nakon budjenja i navecer, po zalasku sunca. Bilo bi dobro da usvojite naviku meditiranja uvijek u isto vrijeme, no ukoliko to nije moguce, odaberite vrijeme koje vama odgovara, samo pazite da to ne bude odmah poslije jela, treba proci najmanje sat vremena od posljednjeg obroka.

Sjednite na tvrdu podlogu, na stolicu ili na pod, pazeci pri tom da vam kicma bude uspravna. Zatvorite oci i usredotocite se na svoje disanja. Pocetnicima ce biti tesko da zaustave bujicu navirucih misli, no nemojte se pretjerano truditi, pustite misli neka dolaze i odlaze svojim tokom, stavite se u ulogu mirnog posmatraca, prateci pri tom svoj dah. Disite normalno, bez naprezanja. Nakon sto umirite svoje misli, usredotocite se na osjecaje u tijelu. Negdje cete mozda osjecati napetost ili nelagodu. Pokusajte dublje osjetiti te djelove, nastavljajuci disati meko i opusteno. Kada ste uspjeli doseci stanje unutrasnje tisine, zadrzite se u njemu neko vrijeme, u pocetku pet do deset minuta, a kasnije ga protegnite kroz citavu meditaciju.

Mnogi misle da moraju meditirati uz odredjenu rijec / mantru /, na koju ce se um usredotociti, no ako to zelite, vi mozete sami iskreirati svoju mantru ili pozitivnu afirmaciju. U stanju smirenog uma mozete sebi sugerirati da ste zdravi, mirni, posve slobodni. Neka afirmacija bude kratka i jednostavna, te je vise puta ponovite u sebi, uskladjenu sa vasim dahom. Vremenom cete razviti sposobnost vizualizacije ili unutrasnjeg vidjenja. Tada mozete zamisliti sebe kako se kupate u slapu bijele svjetlosti, koja iz vas odnosi sve necistoce. Kada udahnete, bijela svjetlost ispuni citavo vase tijelo, a kad izdahnete, iz vas izlaze umor i napetost. Ili si jednostavno sugerirajte : '' Udisem zdravlje, izdisem bolest '' ili '' Udisem svjetlo, izdisem nemir ''.

Ostanite u tom stanju dvadesetak minuta, a onda se polako uzemljite, otvorite oci i protegnite se. Primjetit cete vec nakon prvih meditacija da se osjecate odmorno i osvjezeno.



_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 06, 2004 6:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Što je meditacija?

Meditacija je tehnika pomoću koje se fizičko i suptilno tijelo dovode u harmoniju, oslobađaju se energetskih blokada, te se pojačava energetski protok i postepeno se dolazi do prosvjetljenja, odnosno buđenja više svijesti. To je jedna od prvih tehnika pomoću koje je čovjek pronalazio mir i zadovoljstvo u sebi. Tradicionalno se obično veže uz neku religiju, ali danas postoji veliki broj meditacija koje se mogu primjenjivati za različite stvari, bilo da se radi isključivo o opuštanju, zdravstvenom stanju, ostvarivanju ciljeva ili samospoznaji.

Ukoliko želite probati meditirati ovdje se nalaze dvije jednostavne, a vrlo efikasne meditacije kanalizirane od Sv. Germaina o kojemu možete više saznati na stranici Svjetlosne Zrake.

I. meditacija - Meditacija ljubičastog Plamena.

Ova meditacija briše svu nakupljenu karmu i na taj način nam pomaže da se produhovimo i riješimo svakodnevnih misli, emocija i bolesti, koje nas opterećuju.

Sjednite na stolac i opustite se, lagano dišući. Zamislite oko sebe i u sebi ljubičastu vatru. Budite opušteni i vizualizirajte nekoliko trenutaka zatvorenih očiju kako Vas vatra ispunjuje i okružuje. Možete vizualizirati i cjelu prostoriju ispunjenu vatrom. To je lagano vizualizirati pošto je vatra nemirna pa se ne morate previše koncentrirati.

Povremeno možete ponoviti neku od afirmacija koja će Vam pomoći u ovom procesu: "Ja jesam okružen i ispunjen Ljubičastim Plamenom ", "Ja jesam ljubičasti plamen" ili "Ljubičasti plamen me očistio i uzdignuo na viši nivo svjesnosti".

Ostanite tako meditirati koliko Vam je ugodno.

II. meditacija - Bijela Kugla.

Nakon što ste završili meditaciju ljubičastog plamena, vizualizirajte oko sebe kuglu sjajne, bijele svjetlosti, koja zrači otprilike 2 - 3 metra oko vašega tijela, tu istu svjetlost vizualizirajte i u sebi. Ukoliko možete, probajte vizualizirati kako se stapate, gubite konture i postajete ta svjetlost.

Dok tako meditirate, isto možete ponavljati neke afirmacije, koje će vam pri tome pomoći : "Ja jesam bijela svjetlost", "Ja jesam zdrav, sretan, miran i bogat", "Ispunjen sam ljubavlju" ili jednostavno samo ponavljajte "Ja Jesam", pošto je ta afirmacija dovoljna i univerzalna. Ona Vas sama po sebi uzdiže na više duhovne nivoe i mozete je ponavljati kada kod želite u toku dana, iz bilo kojeg razloga strah, zabrinutost, tuga...)
Ova meditacije će blagotvorno utjecati na vas.

Ostanite tako meditirati koliko Vam je ugodno.

Kada se kaže "Ja Jesam", pod tim se ne smatra tijelo u kojemu se trenutno nalazite, nego Vaša originalna, duhovna osobnost, koja je besmrtna, vječno sretna, zdrava i ispunjena obiljem. Dakle, govoriti u sebi samo "Ja Jesam" potpuno je dovoljno za ostvarivanje svih Vaših želja i postizanje unutrašnjeg mira.

Za obje meditacije Vam je potrebno otprilike 10 - 20 min. dnevno, a vrlo brzo ćete osjetiti rezultat, stoga pokušajte, jer nemate što izgubiti. Ukoliko imate većih zdravstvenih problema ili se želite riješiti neke ovisnosti, ponovite obje meditacije 2 - 3 puta na dan.

_________________
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 28, 2005 2:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako da pocnete
Formiranje grupe
Sve što vam je potrebno da biste formirali grupu za transmisionu meditaciju jeste namera i želja da služite. Grupa može da krene sa bilo kojim brojem ljudi. Već grupa od troje može da prenosi energije veoma efikasno. Možete da krenete tako što ćete pozavati par prijatelja sličnih interesovanja da se sa vama redovno sastaju. Njih posle ohrabrite da pozovu i druge.

Redovnost je bitna. Grupa treba da odabere dan (ili dane) i vreme i da se toga pridržava. To Hijerarhiji omogućava da može da se osloni na to da će grupa biti raspoloživa u određeno vreme, pa tako grupna energija može da se integriše u globalno delovanje. Nako što se uspostavi rutina, meditacija postaje posebno značajna u životu svakog člana.

Kako provoditi transmisije
Da bi majstorima omogućili da manipulišu energijom dobro je da sednete u krug. Za početak jednostavno zajedno uglas pročitajte Veliki zaziv. To trenutno diže nivo svesti u grupi. Izgovaranje Zaziva pre transmisije pomaže poravnanju grupe sa Hijererhijom i zaziva energije majstora.

Da bi se energija prenosila nije potrebno nikakvo posebno poznavanje meditacije. Sve što je potrebno jeste poravnanje između fizičkog mozga i duše, višeg ja. To se postiže usmeravanjem pažnje na adžna centar, tačku između obrva, te istovremenim izgovaranjem mantre OM bez zvuka, u sebi. Tokom transmisije se treba truditi da se središte pažnje zadrži na tom mestu.

Ukoliko pažnja odluta, polako u sebi mentalno izgovorite OM i ponovno se usredsredite na taj centar. Nemojte meditirati na OM, samo ga koristite da biste povratili pažnju. Svrha transmisionih grupa nije da "uzemljuju" energiju, zato se OM izgovara u sebi bez zvuka, čime se energije šalju na mentalnu ravan. Sve što je potrebno jeste da se ovo poravnanje održi, Hijerhija se brine za sve ostalo. Suština je u jednostavnosti.

Za početak možete da ograničite dužinu trajanja transmisionih meditacija na npr. jedan sat. Pošto se grupa uhoda preporučuje se da se sa meditacijom nastavi dok ne prestane protok energije. U tom slučaju članovi grupe treba da budu slobodni da napuste meditaciju kad god požele, vodeći računa da ne poremete preostale. Fizičkim susretom se snaga delovanja multiplicira u odnosu na isključivo mentalno povezivanje članova grupe. Zato je fizičko prisustvo bitno. Uprkos tome niko ne treba da bude prisiljavan da redovno ostaje izvesno vreme. Svaka osoba mora biti slobodna da odredi meru svog angažovanja.

Šta se dešava tokom transmisije
Hijerarhija upravlja energije sa duhovnih ravni kroz čakre (energetske centre) članova grupe sve do mentalnih ravni gde one postaju dostupnije čovečanstvu. Grupa služi doslovno kao prolaz kroz koji energije dolaze do čovečanstva i pobuđuju njegov napredak. Majstori koji šalju ove energije usmeravaju ih svojim umovima, znajući gde su najpotrebnije i koja će količina i kakvoća energije doneti željene efekte. Grupa ne bi trebala da šalje energiju bilo kojoj osobi, grupi ili zemlji za koje se misli da bi im dobro došla. Dovoljno je da delujemo kao postojani, uravnoteženi mentalni kanali, kroz koje energije mogu da se šalju na veoma naučan način.

Za razliku od drugih meditacija transmisiona meditacija je pod potpunom kontrolom majstora. Kao stručnjaci, oni kroz vaše centre neće poslati više energije nego što to bezbedno možete da podnesete. Jedino ograničenje je da deca ispod 12 godina ne bi trebalo da učestvuju u transmisionim grupama jer su njihovi energetski centri još uvek nedovoljno razvijeni, pa mogu da budu ozleđeni.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Preminuli
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jun 2005
Poruke: 6

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 10, 2005 1:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vi ste opet zabrijali na 7-mi element i sliju omanjeg sunca.
Djeca su djeca jer se igraju.
Djeca pa da nesmiju ??????
Idem vas drukat djeci Smile
Nazalost ja se bas i neigram i cisto sumljam da cu ikad.
But, ono sto je vazno je:
Radit na sebi na ovaj ili onaj nacin.
 
Crystal888
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jul 2005
Poruke: 32

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 14, 2005 12:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo šta kaže Dr. Energetske Medicine, Ljubiša:

„Ljudi poznaju i koriste veliki broj meditacija. svaka od njih ima svoje dobre i loše strane, kao i granicu svoga dometa. To je zbog toga što su ih izmislili ljudi, a oni greše i stvaraju granice svemu. Da bi se slabosti postojećih meditacija otklonile ja sam 1994. godine, u dubokoj meditaciji dobio informaciju od spiritualnih bića o novoj meditaciji koja do tada nije bila poznata ljudima, a koju su nazvali Put ka prosvetljenju. Za nju su mi rekli da predstavlja najefikasniju meditaciju koja najbrže i sigurno vodi ka prosvetljenju. Moj zadatak je bio da je raširim po celom svetu. Danas postoji mnogo meditanata i više meditativnih grupa kako kod nas tako i u svetu...Put ka prosvetljenju, može svako primenjivati, ali ne odmah, već tek posle pripreme u trajanju od nekoliko meseci.
Spiritualna bića su ukazala potrebu da se, pored meditacije Put ka prosvetljenju, ljudima da i nekoliko „ malih” meditacija koje bi bile blage i koje bi svako bez ikakve pripreme mogao odmah da koristi. Cilj malih meditacija bio je aktiviranje duhovnosti kod što većeg broja ljudi. U tu svrhu odabrano je pet složenih i efikasnih meditacija koje su nekada bile u stanju da primenjuju samo, u paranormalnom smislu, visoko razvijene osobe. Spiritualna bića su izvršila inicijaciju svih ljudi sveta i time omogućila da pet malih meditacija može svako primenjivati bez ikakve pripreme.

Svrha malih meditacija bila bi dvojaka:

1. Da se budućim meditantima Put ka prosvetljenju popravi psihofizičko stanje i omogući brže poboljšanje funkcije nervnog sisteme i što ranije uključenje u meditativnu fazu.
2. Svim ostalim osobama, koje ne planiraju da rade meditaciju Put ka prosvetljenju, male meditacije će biti izuzetno korisne u cilju poboljšanja sopstvenog psihofizičkog stanja i održavanja energetske ravnoteže”!

_________________
..Gledam u nebo i vidim sebe..
Držeci zvezdu padalicu u svom srcu,
negujući ljubav Gospoda poput vode na dlanu..
Osećajuci vetrove u kosi i igru Mesečine u svojim očima..
Shvatajući da ne pripadam ovom svetu...
 
Crystal888
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jul 2005
Poruke: 32

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 14, 2005 12:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1. Šivina meditacija

„Pre nekoliko godina mi se u dubokoj meditaciji pojavio Šiva i dao mi jednu isceljujuću metodu ili malu meditaciju zahtevajući da je, kao njego poklon, prenesem svim ljudima, što znači da je mogu koristiti svi ljudi bez ikakve pripreme”.

Položaj za meditaciju
Ležeći ili sedeći zatvoriti oči i opuštatu se nekoliko sekundi.

Izvođenje meditacije
Zatvorenih očiju u sebi ili naglas izgovoriti sledeći tekst:

Tamnoplava energija ulazi kroz moje palčeve na nogama u moja stopala,
tamnoplava energija prolazi kroz moje potkolenice,
tamnoplava energija prolazi kroz moja kolena,
tamnoplava energija prolazi kroz moje butine,
tamnoplava energija prolazi kroz moje polne organe,
tamnoplava energija prolazi kroz moju karlicu,
tamnoplava energija prolazi kroz moje bubrege,
tamnoplava energija prolazi kroz moj pankreas,
tamnoplava energija prolazi kroz moju slezinu,
tamnoplava energija prolazi kroz moju jetru,
tamnoplava energiju prolazi kroz moj žuč,
tamnoplava energija prolazi kroz moje debelo crevo,
tamnoplava energija prolazi kroz moje tanko crevo,
tamnoplava energija prolazi kroz moj želudac,
tamnoplava energija prolazi kroz moja pluća,
tamnoplava energija prolazi kroz moje srce,
tamnoplava energija prolazi kroz moju kičmu,
tamnoplava energija prolazi kroz moj vrat,
tamnoplava energija prolazi kroz moju glavu,
tamnoplava energija izlazi kroz moje teme i
zaustavlja se na 20 cm iznad moje glave.

Žuta energija ulazi kroz moje teme, prolazi kroz
celo moje telo, izlazi kroz palčeve mojih nogu i odlazi u zemlju.

Napomena:
Neophodno je, pre spominjanja imena organa, svaki put obavezno izgovoriti
Tamno plava energija prolazi kroz...

Nasuprot tome, kada se izgovara tekst o žutoj energiji orgeni se ne spominju, jer ona u trenu samo projuri kroz celo telo.
Poželjno je zamisliti tamnoplavu energiju kako ide iz organa u organ kao magla.

Ukupno trajanje ove fantastične meditacije je oko 3 minuta.
Radi se svakodnevno, jednom do dva puta.

Efekti Šivine meditacije

Šivina meditacija ima vrlo snažnu isceljuću i opuštajuću moć. U slučaju da u nekom organu, ili delu tela postoje bolovi, preporučljivo je tekst koji se odnosi na njega ponavljati sve dok bol ne prođe, na primer: tamnoplava energija prolazi kroz moj želudac, tamnoplava energija prolazi kroz moj želudac...

_________________
..Gledam u nebo i vidim sebe..
Držeci zvezdu padalicu u svom srcu,
negujući ljubav Gospoda poput vode na dlanu..
Osećajuci vetrove u kosi i igru Mesečine u svojim očima..
Shvatajući da ne pripadam ovom svetu...
 
Crystal888
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jul 2005
Poruke: 32

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 14, 2005 1:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

2. Meditacija putovanje energijama

Kosmos bez kraja, kosmos prepun sadrzaja i funkcija, pa ipak tako nepoznat, tako nepristupačan i nedodirljiv za obično ljudsko oko i obični ljudski um. Ipak, kosmos se može doživeti bez pbzira na to da li se radi o čoveku visokih paranolmalnih moći ili nekome koji je prvi put čuo da postoji nešto što se zove kosmos. To je, naime, mogućnost da svaki čovek, zahvaljujući postojanju svetlećeg tela koje je neprekidno vezano za njega, uspostavi takav kontakt sa kosmičkim energijama i kosmosom u celini i da doživo jedno tiho, prijatno putovanje na tim i u tim energijama, kao što se plovi na blagom zatalasanom moru na gumenom dušeku, ili u čamcu posmatrajući plavetnilo neba i sjaj sunčevih zraka. To divno putovanje kroz kosmos uz pomoć energija kojima je on ispunjen, moguće je ostvariti ovom meditacijom. Nekada su moć za ovu šetnju kosmosom imale samo visokorazvijene osobe u paranormalnom smislu, ali je, ovom objavom sada omogućeno svim ljudima da uživaju u ovoj prijatnoj relaksaciji i u upoznavanju sa energijama kojima je kosmos ispunjen i koje nas u potpunosti okružuju.
Može je dakle obavljati svaki čovek, s� tim da svako mora pronaći način na koji će se osećati najprijatnije u toku te vožnje.

Položaj za meditaciju:
Leći ili sesti, zatvoriti oči i opustiti se nekoliko sekundi.

Izvođenje meditacije

Zatvorenih očiju, zamislite da pored vas beličasta magla polako promiče stalno u jednom pravcu. Potrebno je, zatim da zamislite da ste ušli u tu maglu i da vas ona polako, kao na krilima, nosi sa sobom. Pri tome ćete doživeti prijatnost, opuštanje, zadovoljstvo. Noseći vas tako, ona će možda menjati svoju boju i gustinu, izgledaće drugačije, ali ćete vi i dalje uživajući boraviti u njoj, i posmatrati sve pored čega prolazite, biće vam prijatno, osećaćete radost i zadovoljstvo. Na kraju ove prijatne vožnje, zahvalite se energijama koje su vas nosile kosmosom, otvorite oči i protegnite se.

Trajanje meditacije je obično 3. minuta.
Ova vožnja kosmičkim energijama može se raditi 1 - 2 dnevno.

Efekti meditacije

Rezultati ove vežbe su postepeno poboljšanje funkcija nervnog sistema, stabilizacija nerava, opuštanje, smanjenje psihijatrijskih i organskih tegoba i preventiva od nastanka novih bolesti.
Ipak, ovo blago isceljujuće i relaksaciono sredstvo ne može razrešiti ozbiljne zdravstvene probleme, ali će mnogima pokazati način na koji je moguće uz pomoć energija kosmosa postići izuzetne rezultate u isceljenju bolesti i tegoba savremenog čovečanstva.

_________________
..Gledam u nebo i vidim sebe..
Držeci zvezdu padalicu u svom srcu,
negujući ljubav Gospoda poput vode na dlanu..
Osećajuci vetrove u kosi i igru Mesečine u svojim očima..
Shvatajući da ne pripadam ovom svetu...
 
Crystal888
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jul 2005
Poruke: 32

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 14, 2005 1:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

3. Meditacija zalazak sunca

„ Evo još jedne „male” meditacije koju je moj mlađi sin dobio u dubokoj meditaciji pre dve godine.. Rečeno mu je da je mogu primenjivati svi, ali da će pozitivne efekte imati samo duhovno visoko razvijene osobe. Mi smo je primenjivali kada smo bili iscrpljeni, prenapeti, posle nekih stresnih situacija. Davala je, skoro trenutno, pozitivne efekte. Međutim, pre mesec dana sam dobio informaciju da je sada mogu primenjivati svi ljudi, jer su ih spiritualne energije u tom smislu inicirale, kao pomoć razvoju ljudske civilizacije. Moj zadatak je bio da tu informaciju prenesem, kako bi pomogla što većem broju ljudi.

Najbolji položaj i za ovu meditaciju je ležeći ili sedeći, zatvorenih očiju.

Izvođenje meditacije:

Zamislite da se nalazite na morskoj obali, na nekoliko metara od vode. Tamo postoji jedan kamen na koji ćete sesti, u turskom sedu, okrenuvši se prema moru. Sunce je, pred zalazak, dotaklo površinu mora na horizontu, a treperavi odsjaj njegovih zraka prostire se po vodi sve do obale na kojoj vi sedite.
Sunčevi zraci i njihov odsjaj na površini vode su blagi i prijatni za posmatranje.
Pošto ste seli na kamen posmatrajte zalazak sunca - njegovu loptu i odsjaj zraka na vodi koji se prostiru sve do vas. Ukoliko ne uspete da istovremeno gledate u sunce i njegov odsjaj na vodi, probajte barem jedno od ta dva. Ponekad ćete izgubiti kontakt sa suncem i njegovim zracima na vodi, ali znajte da vas oni tamo čekaju i vratite se ponovo na njih.”

Napomena:

Potrebno je pri ovoj meditaciji obratiti pažnju da sunce bude blago, zalazeće i da njegovi zraci ne smetaju vašim očima. Pored toga, onaj kamen treba da bude uvek isti, jer od momenta kada sednete na njega, počinje meditacija.

Meditacija se radi jednom dnevno, a u slučaju da se ne osećate dobro, moguće je primenjivati i više puta na dan.

Efekti ove meditacije:

Često se, već posle nekoliko sekundi pošto ste seli na kamen, oseti usporenije i duboko disanje, smirenje i popuštanje napetosti. To je zbog toga što za spiritualne energije, vaše sedanje na kamen i posmatranje zalaska sunca, znače vašu molbu da vam čiste auru od posledica stresova i negativnih misli, da otklanjaju uzroke nervne napetosti i raznih oboljenja i poboljšavaju funkcionisanje vašeg nervnog sistema.

_________________
..Gledam u nebo i vidim sebe..
Držeci zvezdu padalicu u svom srcu,
negujući ljubav Gospoda poput vode na dlanu..
Osećajuci vetrove u kosi i igru Mesečine u svojim očima..
Shvatajući da ne pripadam ovom svetu...
 
Crystal888
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jul 2005
Poruke: 32

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 14, 2005 1:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

4. Teslina meditacija

„ Spiritualno biće Nikola Tesla mi je, prilikom naših redovnih kontakta u dubokoj meditaciji, rekao da je moja ideja da objavim male meditacije odlična, ali je potrebno da im dodam još jednu malu meditaciju za koju mi je dao potrebne podatke.

Položaj za meditaciju je najbolje izvoditi u sedećem ili ležećem položaju. U izuzetnim slučajevima, moguće je meditaciju realizovati i u stojećem položaju, ali je tada neophodno držati se ili biti naslonjen na neki čvrst predmet.

Izvođenje meditacije:

Potrebno je zažmuriti i zamisliti da se nalazite u jednom stubu energije, visine oko 2 metra i prečnika jednog metra, koja izgleda kao sivkasta magla. Meditacija se radi tako što se gleda u sivkastu energiju unutar stuba, ne napuštajući čak ni pogledom stub energije.
Meditacija se završava jednostavnim otvaranjem očiju.

Meditacija traje približno 2 minuta.
Može se raditi jednom do dva puta dnevno, kao redovan trening ili po potrebi.

Efekti Tesline meditacije:

Teslina meditacija će tokom trajanja, odnosno za oko dva minuta omogućiti potpuno smirenje nervnog sistema, pročišćavanja dela aure, poboljšanje cirkulacije krvi u celom organizmu, fizički odmor i poboljšanje funkcionisanja nervnog sistema.

_________________
..Gledam u nebo i vidim sebe..
Držeci zvezdu padalicu u svom srcu,
negujući ljubav Gospoda poput vode na dlanu..
Osećajuci vetrove u kosi i igru Mesečine u svojim očima..
Shvatajući da ne pripadam ovom svetu...
 
Crystal888
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jul 2005
Poruke: 32

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 14, 2005 1:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

5. Meditacija mala planeta

Ovu malu meditaciju je dobio stariji Ljubišin sin od spiritualnih energija.
Najbolji položaj je sedeći položaj.

Izvođenje meditacije:

Zatvorite oči i otputujte mislima na jednu malu planetu. Ona je tako mala da vidite kako se savija na horizontu, kao da ste na nekoj velikoj lopti. Iznad Male planete se vidi noćno nebo sa zvezdama. Planetu obasjava malo Sunce blagom crvenom svetlošću, pa je cela planeta crvenkaste boje. Planeta je potpuno beživotna i osim crvenog peska, šljunka i po koje stene, nema ničeg drugog. Čim započnete putovanje, već ćete biti na Maloj planeti. Uđite u telo koje tamo budete videli i boravite u njemu.
Kada želite da završite meditaciju, jednostavno otvorite oči.

Meditacija traje od 2 do 5 minuta i može se raditi 1 do 3 puta na dan, kao redovnu vžbu ili po potrebi.

Efekti meditacije

Za vreme vaseg boravka na Maloj planeti, duhovne energije čiste vašu auru od posledica stresova i time uklanjaju uzroke bolesti, smiruju nervni sistem, popravljaju raspoloženje i duhovno vas razvijaju.

_________________
..Gledam u nebo i vidim sebe..
Držeci zvezdu padalicu u svom srcu,
negujući ljubav Gospoda poput vode na dlanu..
Osećajuci vetrove u kosi i igru Mesečine u svojim očima..
Shvatajući da ne pripadam ovom svetu...
 
Crystal888
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jul 2005
Poruke: 32

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 14, 2005 1:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meditacija "Put ka prosvetlenju" (gde se komunicira sa spiritualnim energijama, koje se same javljaju..) i ulazak u nju je tajna i dobijamo je samo meditanti "Put ka prosvetljenju". Zbog čega?

Ona, kao i ostale meditacije, ima za osnovni cilj spuštanje frekvencije moždanih talasa kao najefikasniji način za napredovanje u duhovnom smislu čiji je krajnji domet prosvetljenje. Svaka vežba spuštanja frekvencije predstavlja napor za nervni sistem te osobe. To je posebno izraženo kod meditacije "Put ka prosvetljenju"
jer se njeni izuzetni efekti postižu snažnim spuštanjem frekvencije moždanih talasa.

Zbog toga i samo zbog toga, ovu meditaciju ne sme primenjivati osoba čiji je NFNS (nivo funkcionisanja nervnog sistema) nizak, jer će takav nervni sistem biti oštećen zbog preopterećenja, što će dovesti do njegovog daljeg sniženja.

Stoga osobe sa niskim NFNS ne treba, iz predostrožnosti, da budu upoznati sa načinom ulaska u meditaciju PKP, kako bi se izbegla opasnost iz radoznalosti, ili nekih drugih razloga.
Naprotiv, osobe koje su svoj NFNS doveli barem do
98, 7%, ne samo da neće imati nikakve štete već će, ovom meditacijom, doći do brzog napretka u duhovnom smislu, čime će se istovremeno podići NFNS...

_________________
..Gledam u nebo i vidim sebe..
Držeci zvezdu padalicu u svom srcu,
negujući ljubav Gospoda poput vode na dlanu..
Osećajuci vetrove u kosi i igru Mesečine u svojim očima..
Shvatajući da ne pripadam ovom svetu...
 
gogica82
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2006
Poruke: 1

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 25, 2006 12:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kad god meditiram posle toga mi je muka i boli me zeludac zasto?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Ezoterija ~ -> Meditacija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon