www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dodir....
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Ceka te
Iskusni član
Iskusni član





Datum registracije: 01 Feb 2006
Poruke: 974

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 16, 2006 9:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dodir = kontakt(haphe)

Es gibt Menschen, deren einmalige Berührung mit uns für immer den Stachel in uns zurücklässt, ihrer Achtung und Freundschaft wert zu bleiben C. Morgenstern

Alle geistige Berührung gleicht der Berührung eines Zauberstabs. Alles kann zum Zauberwerkzeug werden Novalis


Ja mislim da ima toliko nacina "dodira". Ponekad prijatno, ponekad neprijatno,toplo,nezno,hladno.... Ali svako od njih zavisi kako osecamo moze da ostane uspomena zauvek, i da je samo dodir pogledom koji ostavi trag u dusi.
Najvaznija saznanja je, dok osecamo, bilo kakav dodir, zivimo


 
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 21, 2006 10:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ima u tome nes mozes po dodiru ruke osjetiti kakava ej ta osoba barem kod mene se desaje
 
slatka_breskvica
*samo tvoja...*
*samo tvoja...*



Godine: 25

Datum registracije: 08 Jun 2006
Poruke: 8864
Mesto: USA

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 23, 2006 2:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

budidobar je napisao/la sledeće:
ponekad zadrhtim...prodje me jeza, naravno kada je prijatan. ponekad osetim hladnocu, daljinu, naravno kada je neprijatan.


Potpuno se slazem sa ovim.... Da ,ponekad kada je dodir prijatan osetim jezu i zmarci mi prodju kroz telo,a kada je ne prijatan jaku veliku hladnocu.....

_________________
Happy & Married
 
kissuzana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 58

Datum registracije: 30 Maj 2006
Poruke: 200
Mesto: nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 24, 2006 1:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno vise me reci dodiruju,vise osetim njihov dodir.

_________________
ja sam suzana , a ti??????
 
slatka_breskvica
*samo tvoja...*
*samo tvoja...*



Godine: 25

Datum registracije: 08 Jun 2006
Poruke: 8864
Mesto: USA

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 30, 2006 6:38 pm    Naslov poruke: Re: dodir.... Na vrh strane Na dno strane

budidobar je napisao/la sledeće:
Kant je rekao da je dodir ruke vidljivi izraz misli.......da li je to bash tako, ako ne, shta vi mislite o fenomenu dodira? kako reagujete na dodir ? ili vas mozda i rechi dodiruju?



dodir.... dodir moze biti nezan,grub.... pomocu dodira mozemo izraziti svoja osecanja,mozemo osetiti neciju ne sigurnost kada dodirnemo neku osobu.... dodir kao i rec imaju jaku veliku moc... mozemo osetiti da li je neko nervozan,plasljiv,da li ima problema sve to mozemo dodirom da osetimo.... po meni je jako bitan dodir,kao sto mi je bitna i i moc reci....

_________________
Happy & Married
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 06, 2006 11:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da, reci umeju da "dodirnu srce" tj. da nas razneze ili rastuze, zavisi kako prihvatimo njihovo znacenje...

a fizicki dodir...grub ili nezan... prija ili boli... Rolling Eyes

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
brana21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 03 Jul 2006
Poruke: 117

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 06, 2006 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da... Nije bidno da li smo nekog dotakli udarili ili pomilovali... dodir moze biti i izmisljeen. Npr. vidimo neku lepu devojku i uočimo njezino lepo telo lepi glas i tako dalje i tako dalje....

poslje tjedan dana opet sretnemo tu istu devojku i želimo je upoznat ali mislimo na to što će ona reci. I ne usudimo se prići....

tako ona nam je na neki način simpatija

hocu reci da je nekada i pogled dovoljan


_________________
BRANA
 
kika_sd
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 554
Mesto: ni tamo ni ovamo

djibouti.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 06, 2006 9:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dodir mnogo znaci! Zamislite zivot kad nas niko ne bi dodirivao!Bili bismo usamljeni.A kako je divno kad nas neko dotakne,makar i u prolazu.Svaki dodir je vazan i lep!Dodir jeste izraz misli,ako je neko ljut na nas sigurno nas nece pomaziti.
Najvazniji je zagrljaj!
"Potrebna su nam 4 zagrljaja dnevno da bismo preziveli.Potrebno nam je 8 zagrljaja da bismo se odrzali i 12 da bismo se razvijali!"

"Grljenje je zdravo.Jaca imunitet,omogucuje vam da budete zdraviji,leci depresiju,smanjuje stres,omogucuje zdrav san,daje zivost,podmladjuje,nema neprijatnih nuspojava-jednom recju cudesan lek!
Grljenje je nesto sasvim prirodni.Organskog je porekla,prirodno slatko,ne sadrzi pesticide,konzervanse,niti vestacke sastojke.Stopostotno je korisno za zdravlje.
Grljenje je prakticno savrseno.Nema pokretnih delova,ne trosi baterije,ne zahteva periodicne provere,ne trosi mnogo snage,stvara energiju,nije podlozno inflaciji,ne goji,ne zahteva mesecnu kiriju,osiguranje,ne moze se ukrasti,ne podleze porazu,ne zagadjuje okolinu i svakako se u potpunosti vraca!"
:zagrljaj:

_________________
"Ja jos kradem dane Bogu,ja jos umem,ja jos mogu da sam sebi stvorim neki mir.Jos sam sretan sto postojim,pisem pesme,zvezde brojim,jos sam onaj isti vetropir..."
 
zmaster021
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 38

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 12, 2006 4:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najboli dodir je kad ti dodje neka dobra riba i pipne te tamo de sunce neizlazi......ili imate i drugih dodira otprilike kad vam pridje neki mastan lik i pipne vas slucajno i onda vam nije do nicega otprilike ocete da se ubijete od muke
 
vive
*plavušica*
*plavušica*



Godine: 34

Datum registracije: 15 Maj 2005
Poruke: 6528
Mesto: ''....Med javom i med snom...''

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 12, 2006 4:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dodiri su jako bitni ne samo fizicki nego i verbalni!
Nekad ti reci dotaknu srce,neki skriveni kutak i zaista prijaju...a fizicki dodiri su tu da bi se osecali voljeni i zasticeni bilo u zagrljaju decka/devojke,roditelja,drugova...to je ono sto nas odrzava!

_________________

Jer kad ljubav zameni krv u žilama,onda ni svi olujni vetrovi,ni sve nedaće ovog života ne mogu uništiti koren duboko zasađen u našim dušama...
*V*I**V*E*
 
Djole_BG
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 700
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 12, 2006 7:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da dodir moze da bude i recima zavisi ko prica i kako te reci mogu da povrede vise nego udarci ! dodiri mnogo znace po meni kada neciji dodir osecas i ako ti prija onda j e to vrh!

_________________
Cilj opravdava srestva !!!
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 12:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dodir je izuzetno bitan. Kako fizicki tako i psihicki. Nema boljeg leka nego u pravom trenutku prave rechi ili zagrljaj. Covek tako prezivljava najteze trenutke.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Dodir.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 4 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon