www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Napici
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Napici ~
::  
Autor Poruka
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 14, 2013 4:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ledena kafa sa sladoledom


Da li i vi jutro zapocinjete ustaljenim ritualom ispijanja kafe?Verovatno imate svoju omiljenu rusticnu solju,vrstu kafe,i niz drugih propratnih sitnica bez kojih ne mozete da zamislite pocetak dana.Dodate li cokoladu,slag ili sladoled dobijacete okrepljujuci carobni napitak idealan za vrele letnje dane.Pa ako do sada niste eksperimentirali,moji primamljivi recepti zagolicace vam cula

* * * Sastojci * * *

Za 4 osobe - Vrijeme pripreme:15 minuta

4.kasike nes kafe

4. kasike secera

4dl,hladnog mleka

4 kugle sladoleda od vanile

50 gr.cokolade za kuvanje

1. slag krem od vanile



* * * Priprema * * *




Pripremi 4 dublje staklene case.U svaku casu stavi kasiku nes kafe i kasiku secera,sipati malo vode i umutiti mikserom za nes kafu kako bi se dobile penasta masa.


Cokoladu za kuvanje istopiti na paru i njom poprskati zidove case.Preko umucene pene staviti kuglu sladoleda,potom u jakom mlazu sipati hladno mleko.


Krem slag od vanile pripremi prema uputstvu kesice,te na kafu staviti po kasiku slaga.Ukrasiti cokoladom.




Pripremi 4 dublje staklene case.U svaku casu stavi kasiku nes kafe i kasiku secera,sipati malo vode i umutiti mikserom za nes kafu kako bi se dobile penasta masa.


Cokoladu za kuvanje istopiti na paru i njom poprskati zidove case.Preko umucene pene staviti kuglu sladoleda,potom u jakom mlazu sipati hladno mleko.


Prijatno!

Krem slag od vanile pripremi prema uputstvu kesice,te na kafu staviti po kasiku slaga.

* * * Ukrasiti cokoladom. * * *



Kako lako napraviti kapucino...




* * * Potrebno vam je * * *


2 vece soljice skuvane crne kafe

soljica mleka

soljica slatke pavlake

malo strugane cokolade ili kakaa u prahu



* * * Priprema * * *




U sholju sipajte vrucu kafu, a u odvojenoj posudi umutite mleko i pavlaku. Zatim ih sjedinite i preko te kremaste mase postpite struganu cokoladu ili kakao.


Nes kafa




Vreme spremanja: 5 minuta

* * * Priprema * * *



1. Nes kafu pripremite na sledeći način: u duboku ukrasnu čašu naspite 3ml hladne vode, dodajte sadržaj jedne kesice nes kafe promešajte i dobro umutite nes kafu štapnim mikserom da dobijete gustu tamnu penu.



2. Naspite hladno mleko u džezvu, pa na aparatu za espreso kafu parom zagrejte mleko da dobijete bogatu penu.



3. U čašu sa nes kafom pažljivo uz ivicu čaše sipajte mleko iz džezve pridržavajući penu od mleka kašikom. Dok sipate mleko gusta pena nes kafe će se dizati i na taj način dobićete dva sloja kafe. Mleko sipajte tako da vam ostane 1cm prazna čaša, preko nes kafe pažljivo naspite belu gustu penu od mleka i dobili ste troslojnu nes kafu.


Uzivajte!



_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 20, 2013 7:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ledeni jafa napitak

Ah, na ovim vrućim danima, kako će jedno brzo i preukusno rashlađenje da vam prija! Probajte napitak koji ćete pripremiti za minut, oduševićete se!



Ledeni jafa napitak



* * * Sastojci:* * *


1 dl soka od narandže (najbolje kad može sveže isceđen)

1 kugla sladoleda od čokolade


* * * Priprema:* * *

Isceđen sok od pomorandže sipati u duboku čašu s postoljem.

Dodati sladoled i brzo izmešati.

* * * Ukrasiti polukružno isečenom korom narandže (a može i suncobrančić za koktele, ako ga imate). * * *


Prijatno!

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Napici ~ -> Napici Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon