www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dobar i budala...
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 19, 2005 11:45 pm    Naslov poruke: Dobar i budala... Na vrh strane Na dno strane

Ima jedna stara narodna izreka koja kaze:

"Dobar i budala dva rodjena brata!"

Slazete li se s tim? Mislite li da je tako?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 02, 2005 10:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, ustinu, u ovom vremenu ta je tvrdnja potpuno ispravna. A nažalost, lako se može i dokazati. Okruženi smo svakodnevno živim primjerima.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2005 2:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja stvarno verujem u ono "radi dobro i dobro ce ti se vratiti". Ali pod tim 'dobro' ne podrazumevam 'budi naivan i dozvoljavaj da te ljudi iskoriscavaju'. Jednostavno, budi posten, pravedan i spreman da pomognes onome ko do sada nije pokazao da to ne zasluzuje.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2005 5:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mistik29 je napisao/la sledeće:
Da, ustinu, u ovom vremenu ta je tvrdnja potpuno ispravna. A nažalost, lako se može i dokazati. Okruženi smo svakodnevno živim primjerima.


Da li je onda Isus bio pametan i zao ili je bio dobar a glup?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
patriot_girl_90
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 26 Avg 2005
Poruke: 19
Mesto: Banja Luka

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2005 2:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to je glupost, razlika je veeelika izmedju te 2 stvari, samo sto to ljudi drugacije predstavljaju, cesto se rugaju dobrim osobama, koje tada po njima i ispadaju budale, ali samo njima!!
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 03, 2005 3:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Isus je bio dobar i glup.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 2:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako moze objasnjenje, po cemu je bio glup?
Da je stvarno glup bi li imao toliko sljedbenika?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 04, 2005 8:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

al ste zabegli sa temom, kolko ja znam da citam tema nije bila o Isusu bwe.
DOBAR i BUDALA nikako nemogu da se svrste kao sinonimi..Dobar radi sa mozgom i sve sto uradi je pametno i promisljeno. A budala, bez mozga, bez razmisljanja i prije svega bez cilja. A to sto je narod zao pa poistovecuje ih, to je vec nesto drugo. Mi ljudi smo nezahvalni. Kad nam neko smeta il kad se sa nekome nemozemo uporediti onda ga pogrdno nazivamo. primer: kolega na poslu radi svoje posteno, a "one" druge kolege za njega kazu "vidi budalu, radi kao da je njegovo". Zasto? naravno zato sto ni blize nemogu da postigne rezultate kao on. nemogu il nezele.....

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 11:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, zaista ovo nema veze s Isusom. Ali ima li On zaista sljedbenika koliko Aureliano misli? Ako je tako zašto je stanje u svijetu ovako...
Međutim, mislim da je ksantipa to dobro objasnio. I s njegovim se obrazloženjem slažem. U tom smislu je bio i moj prvi odgovor.
Ako zaista radiš svoj posao pošteno, kao za sebe, isapdaš budala. A budala zato jer si dobar.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
biske
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 09 Maj 2005
Poruke: 369
Mesto: mirijevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 7:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dva rodjena brata 100%
bar ovde kod nas ,gde ljudi samo gledaju kako da za..bu nekog
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 27, 2006 10:23 am    Naslov poruke: Re: Dobar i budala... Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Ima jedna stara narodna izreka koja kaze:

"Dobar i budala dva rodjena brata!"

Slazete li se s tim? Mislite li da je tako?


Bezbroj puta sam se uvjerila.
I poslije zloupotrebe moje dobrote osjecala se kao najveca budala na ovom svijetu.
 
Kylix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 16 Jan 2006
Poruke: 63

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 28, 2006 8:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Covek je u obavezi prvenstveno prema samom sebi da bude dobar, odnosno da zivi u skladu sa moralnim nacelima- to ga i izdvaja od ostalih bica na zemlji. Dobro se dobrim vraca.

_________________
Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Dobar i budala... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 1 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon