www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bonton u odevanju
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Ellectra
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Sep 2005
Poruke: 106

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 20, 2005 1:26 pm    Naslov poruke: Bonton u odevanju Na vrh strane Na dno strane

Pravila lepog oblacenja kazu:
Ako nosite mini-ne nosite dekolte
Ako nosite dekolte-ne otkrivajte stomak i noge
Ako nosite bluzu dugih rukava-nemojte ici golih nogu
Ako nosite mini suknju-ne obuvajte papuce
Prepodne se nosi laksa sminka i parfemi, posao zahteva poseban vid odevanja i sminkanja...
Razlicita garderoba se nosi na koktele, svecane vecere, u diskoteke, na vencanja...

Da li postujete ova pravila i zasto?


 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 20, 2005 3:17 pm    Naslov poruke: Re: Bonton u odevanju Na vrh strane Na dno strane

Ellectra je napisao/la sledeće:
Pravila lepog oblacenja kazu:
Ako nosite mini-ne nosite dekolte
Ako nosite dekolte-ne otkrivajte stomak i noge
Ako nosite bluzu dugih rukava-nemojte ici golih nogu
Ako nosite mini suknju-ne obuvajte papuce
Prepodne se nosi laksa sminka i parfemi, posao zahteva poseban vid odevanja i sminkanja...
Razlicita garderoba se nosi na koktele, svecane vecere, u diskoteke, na vencanja...

Da li postujete ova pravila i zasto?


Postujem sve, sem ova dva:
1. "Ako nosite dekolte-ne otkrivajte stomak i noge"----mislim da komentar nije potreban! Mislim da je logicno zasto ne postujem ovo "pravilo"! Wink

2. Ako nosite mini suknju-ne obuvajte papuce"---ne postujem iz istog razloga, koji sam navela i pod 1.

Iako sam isla na dvogodinsnji kurs za stiliste iako sam procitala brdo tog nekog modnog "stiva", prirucnika...., nikada nisam cula za ova dva pravila! Nikada! Sta vise, nista ni slicno tome! Ostalo je ono sto se podrazumeva, ako pratite modu i stil! Wink

_________________


 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 20, 2005 3:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da postoje takva pravila,jer jednostavno necu ici u trenerci na sastanak sa sefom ili necu otici na svecanu veceru bez svecane haljine....sve ima svoje zasto i zato.
Jer nekazu dzabe "Odelo cini coveka"
Oduvek je poznato da nacin na koji se oblacite, bez obzira da li ste muskarac ili zena ima ogromnog uticaja na Vase samopouzdanje i na to kako se ljudi odnose prema Vama. Kada muskarac ili zena znaju da izgledaju dobro, to uvecava poslovne efekte iznad ocekivanja.
Svi mi reagujemo makar i podsvesno, na izgled ljudi sa kojima kontaktiramo.Zato ja eksperimentisem kad ne radim Smile
Postoje pravila koja se odnose na sve elemente garderobe poslovnog sveta, bez obzira da li se radi o odeci, obuci ili ukrasnim predmetima: sklad boja, jednostavnost, neupadljivost, odmerenost, umerenost.

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 21, 2005 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se pridrzavam svog pravila prostog i jednostavnog a to je:

* komponovanje gornjeg,srednjeg i donjeg dela tela...tu mora da postoji veza (mislim na detalje)

* i skladnost boja.

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 50

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 26, 2006 6:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo jednog zanimljivog teksta na temu oblacenja Very Happy


Modne rezolucije 2006

Prvi dani januara su vreme za nove početke, ustanovljavanje standarda, izvodljivosti i izdržljivosti. Kod nas mnogo šta u lifestyle-u treba da se menja, a tu nam EU neće pomoći. Prvo počinjemo s uvodnim kursom o pravilima oblačenja. Preuzeto iz časopisa Ambijenti.

Piše: Tatjana Papić



Svi znamo da odelo ne čini čoveka/ženu, već da čovek/žena čine odelo. Vreme je da naučimo kako se treba oblačiti i svlačiti. Ako se prošetate našim ulicama, često vam se može učiti da ste na Kopakabani ili na nekom sveopštem festivalu erotike. Kako je ova manifestacija ove godine došla i u našu zemlju, a i ide zima, treba da promenimo pravila oblačenja na ulici.

Oblačenje na poslu je posebna kategorija. Ovom prilikom toplo i ljubazno molim sve tužioce da izjave za televiziju o tekućim pravnim pitanjima i krivičnim postupcima daju u sledećoj odevnoj formi: sako, košulja i kravata (šta dole nose nas baš briga, jer i ovako sede dok izlažu). Izjave date bez kravata ili još gore u polo majicama odmaže u refomi pravosuđa.

Takođe, molim voditeljke dnevnika, posebno onog na državnoj televiziji, da ne čitaju o domaćim i svetskim katastrofama i krizama s dubljim dekolteima i s plišanim vrpcama s priveskom oko vrata. To je suviše čak i za vesti 31. decembra.

Kako se oblačite u sopstvenoj kući, to je vaša stvar. Šta nosite na ulici a pogotovo na poslu to bi, kod nas, izgleda trebalo da postane državno pitanje. Neka minstarstva su bila prinuđena da uvode pravila odevanja. Znate ono: suknja do kolena, kravata, zabrana papuča, itd.

Kada se odevate za posao korisite samo zdrav razum i imajte na umu ozbiljnost posla i formalnost radne sredine.

Osnovni standardi

Postoje dve vrste ljudi. Oni koji se oblače samo da ne bi bili goli i oni koji uživaju u biranju odevne kombinacije za naredni dan. I jedni i drugi treba da obrate pažnju na kratak vodič dobrog odevanja koji sledi.

1. Ženske

Sreća je prava što živimo u jednom ipak slobodnom veku, koji neguje sve vrste eklektike. Zaboravite na slaganje boja – to je tako predvidivo. Takođe, zaboravite na slaganje tkanina, tašni i cipela. Ali veliku pažnju obratite na slaganje misli.

Vaša pojava u stvarnosti treba da odslikava vaše unutrašnje biće. Ako ono voli poredak, sve je lako. Ako volite zbrku, imate toliko mogućnosti. Samo vodite računa o sledećim pravilima koja treba primenjivati UVEK bez obzira na trend sezone:

1. ne delite garderobu na dnevnu i noćnu;

2. ako ste gore golišavi, dole budite pokriveni i obrnuto. Ravnoteža je važna.

3. ako nosite uzak minić, gledate da vam gornji deo bude širok. Isto stoji i za uske pantalone;

4. ako nosite džinovske minđuše, eliminišite lančiće;

5. ako posedujete neki grudnjak s plastičnim bretelama smeste ga spalite u najbližoj kadi;

6. ako je teksas gore ne sme biti i dole;

7. ako ste buckili, nosite crno i uzdužne štrafte;

8. ako imate kratke noge, ne nosite plitke pantalone;

9. najlon čarape ne trpe patike, kao ni cipele s otvorenom petom; sandale na čarape u boji su naravno dozvoljene odvažnim umetničkim dušama;

10. ne pokazujte svima svoje donje rublje. I tange nisu jedini sexy donji veš koji postoji, naprotiv;

11. ne kombinujte različite životinjske printove;

12. čizme mogu da se nose i leti, kao i rukavice i šalovi (naravno prikladnih materijala);

13. šljokice nisu samo za svadbe;

14. plastične torbe bez integriteta su zabranjene i na plaži;

15. gumene čizme su zabranjene kada ne pada kiša;

16. drečave perjane jakne su dozvoljene samo na planini, kako bi vas bolje uočili oni iz Gorske služne spasavanja;

17. ne budite licemeri – ako imate dlakavog kućnog ljubimca ne nosite bunde od prirodnog krzna;

18. na sahrane se ide u tamnim tonovima;

19. na svadbama je zabranjena bela boja. A kada ste već na nekom veselju pustite mašti na volju...

Posebni saveti

Ako imate manje od 40 godina i ne nosite naočare a predstoji vam neka ozbiljna prezentacija, obavezno nabavite neki ram bez dioptrije. Naša sredina ne veruje mlađim ženama, osim ako ne obavljaju posao majke ili manekenke. Dakle, pomagalima morate da ukazujete na svoj IQ. Naočare u zaostalim sredinama su potvrda da ste nekada pročitali nešto više od dnevnih novina.

Dan treba početi sa što manje stresa. Ključno je obući se ugodno. Ugodnost podrazumeva i komfor u odeći, ali i osećaj da vam lepo stoji. Zato ako vam se ne dopada šta ste odlukli (čak i kada kasnite na posao), presvucite se nekoliko puta. Od suštinskog značaja za raspoloženje i radnu efiksanost je da mislite da ste lepo obučeni.

Za žene ima jedan test kako da znate da ste uboli pravu kombinaciju. Pozovete životnog saputnika i pitate ga kako mu se sviđa ono što je na vama. Ako tvrdi da se nešto ne uklapa znajte da ste potpuno pogodili i da ćete toga dana biti žena od stila. Muškarci vole strejtaške kombinacije i vole da slažete boje. Većini progresivnih žena je jasno da je to tako passé.

2. Muške

Valjda smo prevazišli uvlačenje džempera i dukserica u pantalone i kajle.

1. ako imate bujne dlake ne poprsju, ne otkopčavajte više od najvišeg dugmeta na košulji (ili se izdepilirajte);

2. uske farmerke su bljak, nikada nećete pogrešiti ako uđete u farmerke broj veće;

3. bele čarape i majice na bretele su zabranjene, osim na rekreaciji;

4. donji deo trenerke se nosi samo na rekreaciji;

5. đon na cipelama ne sme biti viši od 2 cm. Ako mislite da ste preniski, setite se Napoleona;

6. previše špicaste cipele su strahota;

7. košulje s kratkim rukavima pa na to kravata je noćna mora;

8. zaboravite na saten, osim ako niste go-go dancer;

9. kada nosite čarape, one moraju biti dovoljno dugačke da ne otkrivaju ni milimetar nogu kada sednete i prekrstite noge;

10. ne možete da pogrešite s belom majicom, farmerkama, starkama i crnim sakoom;

Posebni saveti

U biranju i kupovini stvari oslanjajte se na žene. Prihvatite izazove koje pripadnost „jačem“ polu nosi. Vreme je da dodje i do vaše emancipacije - kako uopšte tako i u odevanju.

I za kraj

Osim ako za to ne dobijete velike novce, ili niste bliski prijatelji dizajnera, ne nosite imena robnih marki na grudima. Tamo je mesto samo najbližim ljudima. Imajte integritet, jer to je ono što nam jedino ostaje. I to je ono što treba da slavite i svojom pojavom u stvarnosti.
 
_MaNjA_
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 16 Jan 2006
Poruke: 255

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 26, 2006 7:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Maja S. je napisao/la sledeće:
Ja se pridrzavam svog pravila prostog i jednostavnog a to je:

* komponovanje gornjeg,srednjeg i donjeg dela tela...tu mora da postoji veza (mislim na detalje)

* i skladnost boja.


I ja tako mislim.
 
pumica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 97
Mesto: krusevac

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 26, 2006 8:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Daca je napisao/la sledeće:

3. ako nosite uzak minić, gledate da vam gornji deo bude širok. Isto stoji i za uske pantalone;

.[/b]


hmmmm...bas se i ne slazem sa ovim ...ako obuces minic ne mozes gore obuci siroku majcu za spavanje!onda bi izgledao kao da te je neko prekinuou pola presvlacenja!

_________________
....I kada nam oduzmu one koje volimo
...I kada oni umru,oni ce ipak ziveti vecno ako mi ne prestanemo da ih volimo,jer prave ljubavi su vecne!!
4mymum
 
gilence
Princ bez konja - stara garda
Princ bez konja - stara garda



Godine: 45

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 1001
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 05, 2006 10:16 pm    Naslov poruke: Re: Bonton u odevanju Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:

Postujem sve, sem ova dva:
1. "Ako nosite dekolte-ne otkrivajte stomak i noge"----mislim da komentar nije potreban! Mislim da je logicno zasto ne postujem ovo "pravilo"! Wink

2. Ako nosite mini suknju-ne obuvajte papuce"---ne postujem iz istog razloga, koji sam navela i pod 1.

Iako sam isla na dvogodinsnji kurs za stiliste iako sam procitala brdo tog nekog modnog "stiva", prirucnika...., nikada nisam cula za ova dva pravila! Nikada! Sta vise, nista ni slicno tome! Ostalo je ono sto se podrazumeva, ako pratite modu i stil! Wink


Nisam ni ja, ali mi se dopadaju..

Ne svidja mi se mini suknja i papuce..

A sto Kiki pod 1. stvarno me zanima?
 
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 05, 2006 11:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvek se trudim da samo jednu stvar istaknem na sebi.
Dakle, ili dekolte ili noge ili stomak.
Pogotovo kada je dnevna varijanta u pitanju.

Sto se mini suknje i papuca tice - volim texas mini suknju i japanke
kada posle podne setam gradom. To mi je opustena i neobavezna kombinacija
koju strasno gotivim.

I da, volim siroke, letnje bluze dugih leprsavih rukava i gole noge! Mr. Green
Znaci opet neki minjak za neobavezno posle podne. Ne kapiram zasto to ne bi islo.
Naravno da za izlazak ili posao tako nesto ne bih obukla.
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 09, 2006 3:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa ponekad ono mini suknja i dekolte ne postujem Very Happy
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Bonton u odevanju Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon