www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Knjige???
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~
::  
Autor Poruka
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 17, 2006 12:15 am    Naslov poruke: Knjige??? Na vrh strane Na dno strane

evo danas mi je pocela 3. godina i tako ja odem do skriptarnice da vidim koliko kostaju knjige koje su profani rekli da nam trebaju.Kad ono samo sto se nisam onesvestio kad sam cuo cene.Samo za prirucnik iz 1 predmeta treba da dam 3000 dinara.
Pa oni nisu normalni.
sta profani zamisljaju bre,prepisu knjige koje je ranije neki profan napisao,ukorice ih u nove lepe debele korice i oce da nas luapju po usima.I posle ti kazu na budzetu si.A meni za knjige treba za svaki predmet po bar 4000 dinara a imam 8 predmeta pa izracunajte.to je oko 32000 dinara samo na knjige.
Kolike su cene knjiga kod vas i sta mislite dal su knjige preskupe ili ne???
EDIT by kumche: Samo da napomenem da je 1 evro oko 80 dinara.



_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 17, 2006 3:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni knjiga od 100 strana košta oko 150 kn, i to je najjeftinija. Imala sam prošle godine jednu od 1000 strana i koštala je 500 kuna-i to na popustu.
Ali ja to nikad ne kupujem nego sve kopiram. Ili kopiram one strane koje su mi potrebne. Većinu predavanja dobijam na mejl u power pointu, pa to moram sve isprintat. Bude nekoliko prezentacija svaka po 80-90 slajdova, a imam 12 predmeta u jednom semestru, pa dok za svaki isprintam ode mi tinte i papira ko da sam kupila knjigu.
Ide mi na živce što u našoj knjižnici imamo samo po jedan primjerak knjige-maksimalno dva ili tri, pa ne možemo svi posuditi nego smo prisiljeni kupiti ili kopirati. A kad kupim ili kopiram (svejedno moram platit oboje) naučim za ispit, položim i više tu knjigu ne otvaram i ne treba mi. Koliko sam u zadnje dvije godine dala love za kopiranja, printanja i sl dođe mi muka. A uz to još moram platit i svaku godinu 5 000 kn plus troškovi upisnine 200 kn. I to nije sve! Naprave nam iza svakog predavanja pauzu od pola sata, pa za to vrijeme ostavimo masu love u kafiću, jer što ću raditi pola sata nego pit kavu!
užasno je skupo studirati i nadam se da će mi se ovo sve isplatiti.

Edit by kumche: Samo da napomenem da je 1 Evro oko 7,40 Kuna
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 17, 2006 4:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

na prvoj godini faxa sam kupila okruglo 2 knjige i to sam obe dobila sa 30% popusta na index jer ih kupujem u specijalizovanim knjizarama koje imaju dogovor sa mojim faxom i vecinom profesora...zajedno su me izasle manje od 10 evra...ostalo kopiram, skidam sa neta pa tako citam...sva krupnija kopiranja mi mama na poslu obavi tako da ni na to ne dajem bog zna kakve pare...e sad...to na mom faxu moze tako...knjige mi nisu neophodne i niko me ne pita odakle sam ucila ako znam odgovor na pitanje...uglavnom se organizujem sa drugaricama pa svaka od nas kupi razlicitu knjigu tako da kad iskopiramo to lici na nesto...imamo biblioteku na faxu koju ja obilato koristim...na budzetu sam tako da me skolovanje stvarno minimalno kosta

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 18, 2006 12:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nastasenjka je napisao/la sledeće:
na prvoj godini faxa sam kupila okruglo 2 knjige i to sam obe dobila sa 30% popusta na index jer ih kupujem u specijalizovanim knjizarama koje imaju dogovor sa mojim faxom i vecinom profesora...zajedno su me izasle manje od 10 evra...ostalo kopiram, skidam sa neta pa tako citam...sva krupnija kopiranja mi mama na poslu obavi tako da ni na to ne dajem bog zna kakve pare...e sad...to na mom faxu moze tako...knjige mi nisu neophodne i niko me ne pita odakle sam ucila ako znam odgovor na pitanje...uglavnom se organizujem sa drugaricama pa svaka od nas kupi razlicitu knjigu tako da kad iskopiramo to lici na nesto...imamo biblioteku na faxu koju ja obilato koristim...na budzetu sam tako da me skolovanje stvarno minimalno kosta
ja moram da imam sve knjige a pogotovo prirucnike jer su mi potrebni za spremanje i polaganje ispita.Mogu i ja da uzmem neke knjige fotokopirane al svi prirucnici(koji su duplo i troduplo skuplji od knjiga) moraju da budu original inacee nam profani prave probleme(prirucnike koristimo u laboratoriji na vezbama i ponekim ispitima).

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 18, 2006 6:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vecinom sam placala do $400 po semestru. hvala Bogu i ti dani su prosli Mr. Green

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 18, 2006 10:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rizmal je napisao/la sledeće:
ja moram da imam sve knjige a pogotovo prirucnike jer su mi potrebni za spremanje i polaganje ispita.Mogu i ja da uzmem neke knjige fotokopirane al svi prirucnici(koji su duplo i troduplo skuplji od knjiga) moraju da budu original inacee nam profani prave probleme(prirucnike koristimo u laboratoriji na vezbama i ponekim ispitima).


ako nije tajna, na kom si faxu? ja sam na filozofskom i meni stvarno niko na predavanjima ne gleda imam li knjigu ili ne...i onako sam uvek u poslednjem redu pa i ako hoce da pogledaju daleko sam im...isto je i sa vezbama...ja knjige u stvari i ne nosim na fax osim ako se na vezbama ne obradjuju neki izvodi, ali ni to nije strasno...nosim samo jednu svesku u koju pisem sve beleske...meni je sve kopirano i stoji u onim tvrdim fasciklama pa kad mi zatreba samo izvadim stranice koje cemo raditi i to nosim...znam da ima ljudi koji prolaze kao ti, ali sam ja imala srecu da ne budem jedna od njih...

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 18, 2006 6:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nastasenjka je napisao/la sledeće:
rizmal je napisao/la sledeće:
ja moram da imam sve knjige a pogotovo prirucnike jer su mi potrebni za spremanje i polaganje ispita.Mogu i ja da uzmem neke knjige fotokopirane al svi prirucnici(koji su duplo i troduplo skuplji od knjiga) moraju da budu original inacee nam profani prave probleme(prirucnike koristimo u laboratoriji na vezbama i ponekim ispitima).


ako nije tajna, na kom si faxu? ja sam na filozofskom i meni stvarno niko na predavanjima ne gleda imam li knjigu ili ne...i onako sam uvek u poslednjem redu pa i ako hoce da pogledaju daleko sam im...isto je i sa vezbama...ja knjige u stvari i ne nosim na fax osim ako se na vezbama ne obradjuju neki izvodi, ali ni to nije strasno...nosim samo jednu svesku u koju pisem sve beleske...meni je sve kopirano i stoji u onim tvrdim fasciklama pa kad mi zatreba samo izvadim stranice koje cemo raditi i to nosim...znam da ima ljudi koji prolaze kao ti, ali sam ja imala srecu da ne budem jedna od njih...
Na Masinskom faxu sam,zasto bi to bila tajna.A kod nas u laboratorijama si stalno pored profana a i na ispitima de moze da se koristi knjiga asistenti nas obilaze da vide dal neko prepisuje i ako vide kopiranu knjigu moras da je sklonis plus ti se.u....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
LaNa83
rizmalovo srculence
rizmalovo srculence



Godine: 40

Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 4308
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 19, 2006 1:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa snalazim se...za predmete za koje mi treba original knjiga jer u njoj dobijem obrazce preko kojih mogu da polazem kolokvijume za taj predmet il za sveske za domaci rad iz nekih predmeta moram da dam pare i tada mi je najzalije da dam tih nekih 1500 dinara jer mrzim kada me neko na nesto primorava na takav nacin i to su uglavnom predmeti koji mi nece mnogo pomoci u poslu kojim cu se baviti a za predmete tj knjige za koje smatram da vredi dati lovu obicno kupim i mogu da kazem da mi je najvrednija investicija od 450 dinara bila knjiga iz Baza podataka koja je bila najjeftinija i najpristupacnija a vredi svaku paru i mnogo vise...tako da za ono sto moram il smatram da je vredno dam pare a za ono sto ne moram nadjem neke kopije pa platim upola manje il pozajmim od kolega...osim toga za mnoge predmete nam daju literaturu koju skidamo sa neta pa onda je odstampamo il buljimo u monitor dok nam se ne zamuti pred ocima tako da u sve te silne troskove koje zahteva skolska literatura obavezno dodajem i moj nekada besprekoran vid,par ketridza za stampac,pakovanja blanko papira,utrosenih sati kod provajdera,hiljada impulsa na fixnoj telefoniji i naravno mnoooooooogo zivaca...u ovom il onom obliku itekako placamo za nase skolovanje...Rolling Eyes

_________________

....tvoja i u dobru i u zlu....
 
vujke13
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 02 Dec 2005
Poruke: 239
Mesto: Subotica/ Novi Sad/ Podgorica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 20, 2006 3:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam pojma ja ih lepo uzmem iz biblioteke...

_________________
Vujanic je zakon
 
makaveli_blok70
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 05 Okt 2006
Poruke: 308
Mesto: ~~blok 70~~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 20, 2006 10:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja knige uzimam od drugarica koje su godinu dve starije od mne!!Pa kada zavrsim godinu ja ima vratim!!

_________________
Nekom je zivot majka, a nekom maceha!!!
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 20, 2006 11:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kod nas nema redovnih knjiga nego se sluzimo fotokopijama... cene su od 300-2000 din

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> Knjige??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon